Limonádový Joe aneb Koňská opera

• angličtina Lemonade Joe (více)

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno. (AČFK)

Kajislav89

Bezchybná parodie, která ukazuje český humor v té nejlepší formě za účasti hereckých es té doby. většina hlášek navozuje setrvalý záchvat smíchu, takže pak už se smějete i těm slabším (moc jich tu ale nenajdete). Doporučuji shlédnout s odstupem po nějakém béčkovém westernu. V mém pomyslném žebříčku nejepších hlášek českého filmu, zaujímá čelní pozici: "To abych si vzal teplé prádlo!" ()

Angel30

Vždy když tenhle western dávají v tv, tak se na něj vždy s chutí podívám a díky tomu, že je tam opravdu nespočet kvalitních hlášek, tak se i zasměju :) Winnifred (u hrobu): Už je to tak, matičko. Tvoje dceruška bude ženuška synáčka továrníčkova. Tornádo Lou: Nebudu rušit vaše rozjímání. Půjdu si natrhat trochu hřbitovního kvítí. (Znenadání se objeví Hogo Fogo.) Horác “Hogo Fogo“ Badman: Moc si to maluješ, křepelko! (Vezme Winny do náruče a zápasí spolu.) Winnifred: Chlípný hnusníku! Hnusný chlípníku! ... A Miloš Kopecký byl výborný :) ()

Veniss

Noci jsou chladné? – To abych si vzal teplé prádlo. Tak na tohle si vzpomenu vždycky, když je mi zima. Další z úžasných Lipského komedií, které právem patří k tomu nejlepšímu v české kinematografii. ()

Havala

Přiznám se že když sem se tak po nedělních odpolednech občas v TV dívával na Joea, dlouho mi trvalo než se mpochopil tu satiru, vždy sem se ale bavil náramně. Líbil se mi především Josef Hlinomaz. Důkaz o úspěchu filmu je i jeho transfer na Blu ray. ()

Olafson

"Obchody nejdou, ale stále jsem odporně bohat". Dosud nepřekonaná parodie na westerny. Kromě životní role Karla Fialy zaujmou, a to nejen herecky, tehdejší sexbomby Schoberová a Fialová, smrdutý oposum Hlinomaz a neodolatelný padouch Hogo Fogo Miloš Kopecký. Film je až neuvěřitelně vycizelovaný i v drobných detailech (například malá role hrobníka čili undertakera, Fata Morgana Valley, reklamy, pozdravy Hip Hip Arizona a Servus, blonďáku apod.), takže se na něj dá dívat prakticky bez omrzení a vždy si najít zase něco nového kromě notoricky známých hlášek, které jsou součástí zlatého fondu českého filmu. ()

Syna.1990

Fim o westernovém obchodním zástupci? To si ze mě děláte srandu ne? Nechápu jak se to může všem líbit, pro mě to bylo utrpení od začátku do konce, pořád jsem čekal jaké "poselství" z toho vypadne a ono hov..! Jednu hvězdu dám za písničku Whisky, to je moje gusto a za Tornado Lou. 30% ()

pekas

Krásná parodie, která nestárne. Reklamy nás otravují čím dál víc, takže divák zajásá, jak už je už tehdy shazovali. Herecké obsazení prostě skvostné a ústřední melodie parádní, ostatní hudební vložky též skvělé. Kult naprostý. 95% ()

kubilov

Řekni mi co je víc real českej film než Limonádový Joe? Nejslavnější český western a jedna z nejlegendárnějších českých komedií vůbec a dost možná nejlepší film velikána české filmové komedie Oldřicha Lipského. Jasně, je to šíleně přehnaný, nedává to zhola smysl, ale má to styl.. a jakej! A má to i krásnou Olgu Schoberovou, což taky nemůže říct jen tak někdo. Slavný "sépiový", antialkoholový a neskutečně trapně happyendově končící film. ()

0verseer

" Pikantní pochoutky, dobře chlazené šampaňské, obrazy rozněcujíci vášeň, smyslný valčík, můj osvědčený šarm, toť královská lučavka, která dosud rozpustila odolnost každé ženy." Herecký koncert Miloša Kopeckého, ktorý sype jednu hlášku za druhou. S bravúrou hrá aj Josef Hlinomaz, ktorého tuplovaný oposum ohlodavajúci husle a poháre je rovnako nezabudnuteľný. Len toho spievania bolo priveľa, občas som sa nemohol ubrániť pocitu, že je zakomponované "nasilu", len aby sa niečo ozývalo... Inak skvelá komédia a asi najlepšia paródia na western, aká existuje. ()

johnny01

Parodie by měla především parodovat, a nebýt sama směšná až trapná. To je však bohužel tento případ a začíná to už u samotného označení "kolaloka"... Některé vtipné momenty (například podstrčení alkoholu místo limonády) a skvělé mučení nemohou vyvážit celkovou nezáživnost a slabost příběhu. Už se zdálo, že konec při pokeru to zachrání, ale pak se to zase zkazilo. ()

blowup

Tak přidám taky komentář, po letech jsem Joea viděla znovu (zemřela K. Fialová). A zírám, jak skoro všechny věty se staly slavnými citáty, obzvlášť - padouch nebo hrdina...co to znamená, že v báru houstne dým? - je nahulíno... Vlastně je to geniální scénář i film. ()

PAVLIS

Měl jsem chvíli pocit, že se dívám na národní filmový poklad. Dobrý nápad s chrabrým pistolníkem / obchodním cestujícím, kamerové filtry, humor, hudba… Paráda. Bohužel tempo se postupně zpomalí, nápadů i vtipu ubude a hudba spadne do průměru, takže ke konci už jsem se chvílemi nudil. ()

PlayEasy

Pan Lipský tímto počinem nejenže překonal tisíce neustále se točících westernů, ale taky jim utřel pr... V Barrandovských ateliérech ty kulisy měli opravdu vymakané a tak není divu, že toho spoustu klasik využilo. A tohle bylo skvělé, zábavné, herecky brilantní i písničky, skvělé proměny barev na kamerách, triky a navíc na naše poměry něco extra! A stále je, protože se ještě nenarodil Čech, který by dokázal natočit něco aleaspoň srovnatelného!! RÁNY, ŠOKY, KUŘÍ OKA VŠE VYLÉČÍ KOLALOKA nebo CHCEŠ-LI DOBROU MUŠKU MÍTI, MUSÍŠ KOLALOKU PÍTI :) 100% ()

ostravak30

V podstatě jeden z prvních velkolepých muzikálů, které se navždy zapsaly do Československé či České kinematografie. A hned taková bomba. Následovali Starci na chmelu, kteří jsou vlastně stejně dokonalí a úspěšní. Český muzikál má v naší zemi obrovskou tradici, velkou historii a tento film dokazuje, že i velmi pevný základ. Co říct. Jsem si jistý, že vše už pode mnou řečeno bylo a budu se jen opakovat. Vynikající hudba a spousta vtipů a parodií Divokého západu, které by hravě obstály i dnes. Samozřejmě také skvělé obsazení. Samostatnou kapitolou je pak Olga Schoberová. I na Československé poměry nejkrásnější dívka, jakou se tehdy vůbec dalo sehnat. Nedivím se přirovnání k Brigitte Bardot. Osobně nechápu, že se nechytla v Hollywoodu. Ona byla skutečně nádherná a její krása by uspěla i dnes. Vůbec nejzajímavější je fakt, že se jedná o film černobílý natočený barevně. Oldřich Lipský zkrátka byl génius, který tyhle parodie uměl. Dokázal to i nadále například v „Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ či Adéla ještě nevečeřela. A to má za sebou ještě Marečka, Jáchyma nebo Cibulku. A psát uměl i pro děti, důkazem budiž dětský muzikál Ať žijí duchové! či skvělou pohádku Tři veteráni. Celá řada hlášek zcivilněla a spousty běžných lidí ji používají. Já tenhle muzikál řadím k mým nejoblíbenějším. Skví se mezi takovými klenoty jako již zmínění Starci nebo My Fair Lady či Pomádu. ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi