Limonádový Joe aneb Koňská opera

• angličtina Lemonade Joe (více)

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno. (AČFK)

cancel

Kterak udělat z klasického westernového klaďase absoltní vemeno:) Limonádový Joe, to je klasika nad klasiky. Miloš Kopecký alias doktor Quartz alias Hogo - Fogo nemá konkurenci, podlě mě jeho životní role. Slepý pianista v kombinaci se sličnou, leč hrozně naivní a natvrdlou Winnifred a jejím tatíčkem houslistou, kterému nástroj sežral Grimpo (Josef Hlinomaz). Podlě mě film naprosto předběhl dobu, dříve natočenou (a úspěšnou) parodii asi neznám. Hláška "pošilháváním do cizích karet při chatrném osvětlení příšel jsem o zrak" prostě nemá konkurenci;-) ()

BlueNeon81

Film par excellence. Brdečka a Lipský to teda vedeli poriadne roztočiť. Olinka Schoberová je veľmi nežná a "chrumkavá", Miloš Kopecký perfektne zákerný, Květa Fialová diabolský zvodná (aj keď má "bizónov" v podpazuší) a Karel Fiala hlúpučko charizmatický. Všetky elementy sú dokonale namiešané, veď nečudo, že tento film patrí medzi najväčšie kinematografické exporty v dejinách českého filmu. :) ()

japekli

Kopeckýmu tyhle role naprosto sedly a zajímalo by mě, esli nebyl skutečně padouch :-) . No a jak si na konci všichni padnou kolem krku... JSME JEDNA RODINA, to mi přijde jak dnes- lobbisti a politici a jedno esli zprava nebo zleva. ()

Tsuki003

Královská podívaná. Dneska už kultovní parodie na westerny, ale i samo o sobě je to božská komedie. Velmi nakažlivé písničky, výborné hlášky, které se používají s velkou oblibou i dnes a navíc dokonalé herecké výkony :) Už odmalička film znám, ale teprve před nedávnou dobou jsem měla příležitost ho shlédnout celý a s (skoro) dospěláckým náhledem. U nás oblíbená a velmi hojně používaná hláška je "Noci jsou chladné?!" "Jo" "To abych si vzal... teplé prádlo..." :D ()

Merenre

Překvapilo mě kolik cizinců, a velmi často američanů, o tomto filmu na imdb napsalo "one of the ten funniest movies ever". Osobně mám Joa docela rád, ale nemyslím si, že by to byl jak takový klenot. Lipský má spoustu lepších filmů, pro mě minimálně Tři veterání a Marečku, podejte mi pero. ()

sydney

Kultovní film naší rodiny, co dodat. Hlášky z filmu se staly součastí naší komunikace. Úžasné písničky (kobouk dolů před Ivetou Simonovou) a výkony herců, na kterých bylo vidět, že se náramně baví. Proč nevyhrál komedii století dodnes nechápu. ()

unclejack

Miestami síce vyznieva Lipského film staromódne a ošuntele, ale práca s filtrami a zdatne zbudované exteriéry westernového mestečka mu myslím môžeme kľudne pripísať k dobru. Hej, je to zábava a občas poriadna, ale okrem Lipského treba oceniť najmä herecké výkony, pričom Fiala a Kopecký hrajú hereckú extratriedu. Hogofogo, kolaloka, stratení bratia a sestry, to všetko dáva dohromady zatiaľ najlepšiu westernovú paródiu, akú som kedy videl - napr. takú Manituovu botu strčí Lipského film hravo do kapsy. ()

Bukelos

Pro mě jeden z nejlepších filmů Československé kinematografie vůbec. Viděl jsem ho snad 150x a přesto se u něj dokážu rozesmát hned od první rvačky v Saloonu. Nejvíc mě vždy dostane pan Hlinomaz a jeho mučeníčko. Za jeho smích by mu měl někdo postavit pomník. Hláškama nabitý parodický western, který nemá ve světě konkurenta. ()

Galaktus

Geniální parodie na všechny westerny, které byly kdy natočeny. Smál jsem se celou dobu. Uhlazený jazyk český v prvotřídní kvalitě! ()

Chanddra

Kdybych měla jmenovat jeden český film, který můžu vidět kdykoli, byl by to Limonádový Joe. Miluju ho od dětství a to jsem jako malá ještě nechápala polovinu vtipů. A pokaždé, když jsem se na to dívala znovu, tak jak jsem byla starší, tak jsem si všímala dalších a dalších detailů a fórků. Na posledy, když jsem ho viděla, tak jsem si s "hrůzou" uvědomila, že ho umím skoro nazpaměť :-D Tenhle film prostě nikdy nezevšední. Je totiž geniální se specifickým smyslem pro humor. A písničky jsou dokonalé. A hádejte ještě jeden důvod, proč ten film mám tak ráda... i já mám na zápěstí kakaovou skvrnu velikosti mexického dolaru :-) ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi