Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci… (Cinemart)

blackJag

"ASI JSEM MĚL JEŠTĚ ŽIVOT NAVÍC." Pro děti určitě v pohodě snímek, dospělý divák také v klidu "přetrpí". Nevypadá to zle (na to, jak hrozně vypadaly první nástřely, je to ještě geniální), celkem to odsýpá, možná tam mohla být větší nálož odkazů a pomrkávání směrem k zákonným zástupcům vděčného potěru, ale to už je myslím klasická výtka k tomuto druhu filmů. 55% ()

Darth_AK

Sonic je takový normální film s hodně dětským zaměřením. Hudba je nevýrazná (resp. když dám do filmu o rychlém ježkovi "Dont stop me now", tak to asi nikoho ne zadek neposadí), herecké výkony OK, kromě Jima Carreyho, na jehož klasické drobné přehrávání je radost koukat. Celý film je čekáním na velkou závěrečnou akci, přičemž zhruba v polovině už začínají vtipy mlet z posledního, a člověk se spíš bojí jak dlouho bude závěrečná akce trvat. Žel bohu se Sonic proběhne jen po třech světových památkách, vrátí se do Vidlákova, zvítězí, a film skončí. Nic extra, nic děsnýho, ale dalo se ušetřit 155 Kč. Za zmínku stoji především doktor Robotnik a zmatený strážník z vesnice. Pohodový film na nedělní odpoledne, kdy se v TV tradičně promítají USA výplňovky. ()

MichelSmith

Až natenký symptom monotonnej fádnej suchopárnosti v rámci hlavne pilotnej interpretačnej vykreslenosti Sonicovej premyslenej trapnosti, inak ostrý štandart súčasného mainstreamu,podotknutý ordinárne cynicky zbavne burleskne fraškovitým Carreyom! ()

Hollohlaway

Nečekaně slušná zábava. Hlavně to dost dobře drží pohromadě a dává to smysl, dialogy nejsou hloupé ani divné a velice příjemně to plyne. Což byl vždy problém herních adaptací. Tohle samozřejmě není veledílo. Ale oddechovka, dobře zahraná a obsazená. ()

Fox85

Tak nevím, 3 hvězdy jsou málo, ale 4 mi zase přijdou trošku moc. Ale bavil jsem se, a tak se přikloním k lepšímu hodnocení. ()

spikey1

milé, nijaké, klasická diginuda a pak… pak se na scéně objeví Jim a ukradne si pro sebe film. potlesk, opona, svět potřebuje více Jima:) ()

Koda

Všichni určitě známe to zaručeně rychlé stvoření, které vypadá sice jako Avatar, ale člověk to není. Přesně tak, kdo jiný může být ve videohře modrý a populární, než Sonic? Co já si s ním vyhrál na mé Windows XP. Nikdy bych nepředpokládal, že z toho udělají film a přesně tohle právě nastalo. Než se dostanu k výsledku filmu, tak musím zmínit jedno slovo, které mi už nějakou dobu drží jako klíště na jazyku. Ano, každý děláme chyby, ale říká se, že dvakrát měř, jednou řež. Tak proč himmelherrgottdonnerwetterkruzajselement autoři vydali na YouTube trailer, který se hodně přiblížil k ratingu pod bod mrazu. To vážně nebylo autorům divné, že ten Sonic není úplně dokonalý, že takhle nikdy nevypadal? Osobně jsem se asi nejvíc těšil na Jima Carreyho, který rozhodně každou svojí roli lízal i ze země, což se opravdu ukázalo i ve výsledku filmu. Bohužel jsem měl z traileru takové smíšené pocity. Možná jsem se více těšil na více hlavních hrdinů, tím myslím Tails, Knucklese, Amy a spoustu dalších, které mě budou zároveň bavit a zároveň si pobrečím, tak jak dokázali v Sonic X. Původně jsem ale na to přece jenom chtěl jít do kina, protože tenhle žánr filmů mám v oblibě a vychutnám si každou chvíli filmového života v kině. Šel jsem s pocitem, že už to opravdu takhle nechají a já automaticky půjdu se 2 hvězdičkami na CSFD, ale najednou překvapení! Z ničeho nic se rozsvítila hvězda a jakýsi modrý pubertální tvor se transformoval na originálního Sonica, což mě zároveň velice potěšilo a měl jsem hned větší chuť na tento film zajít. Obrovská škoda, že tento film byl dostupný buď pouze v dabingu, což já v kině moc nepreferuji a potom ta verze, kterou vybírám automaticky a to je původní verze, ale OUHA! Bez titulků, takže jsem musel zapotit v mozku své nervy, paměti a svoji úroveň angličtiny. Film jsem si opravdu nadmíru užil, Sonic mě bavil svými fóry, dováděním především, když byl v baru a udělal tam neplechu, nebo když opakoval, co Tom dělal, nebo v jednu chvíli ten jeho zatraceně vtipný výraz, když mu Tom vyprávěl, že chce zajet do Francisca a mít tam práci. Je tam ještě spoustu dalších momentů, které Sonic vyvedl, hned mi připomněl Alvina z Chipmunků. Jeho roztomilost nezná hranice! Hrozná škoda je ale ta, že neobsadili Ryana Drummonda, který se na jeho voice nejvíce hodí. Nesmím zapomenout ani na Jamese Marsdena, kterého znám velice dobře z filmu Hop a který prakticky převáží snad každou postavu po vesnici, nebo městě. Nejdřív to byl EB, teď Sonic, ten musí mít opravdu splněný sen. Jima Carreyho jsem už zmínil a opravdu nezklamal! Ba naopak, oblíbil jsem si ho ještě víc! Já na tom byl v kině s klukama a nejvíce jsme se bavili, když byla Rachel svázaná, nebo to známé z traileru, že jestli je v tašce dítě a Tom na to, že jo, ale že není jeho. A taková třešnička do dortu je ta, že se spekuluje o Dwayne Johnsonovi jako hlas Knucklese. Ale co jsem tak sledoval ten film, tak bylo tam pár nedostatků, které bych vyladil... mě tam prostě chyběla emoce, cit, slzy a podobně. To jsem u toho tak nějak očekával, že se nastane, ale bohužel jsem se toho nedočkal... jak jsem se zmínil na začátku, tak bych doplnil alespoň momenty, Sonicova kamarádů, a tím bych tedy zakončil rozebírání tohoto filmu. Co se týče mého hodnocení, tak určitě by to dosáhlo bezproblémových 4 hvězdiček, ale bohužel jednu musím snížit a dokonce nerad! Všechny nedostatky ve filmu prominu, ale ten trailer prostě neodpustím. Vy představíte Sonica a potom ho změníte? A ještě zblbnete tím lidi? Mě to připadá hodně absurdní a zatím jsem u žádného filmu neviděl, že se něco takového stalo. Slibuji, že jestli bude pokračování, tak mám namířeno k 5 hvězdičkám :) () (méně) (více)

Melios

/JEMNÉ SPOILERY!/ |Nenachádzam slov. Jednoducho mi Sonic vyrazil dych. Nehovorím ,že bol až tak super ,ale dopadol nad rámec mojich očakávaní. Filmový Sonic to už od začiatku nemal jednoduché. Spackaný trailer, kde Sonicovi zničili vzhľad, efekty nanič a celková vizuálna podpriemernosť túto značku len ťahali ešte viac do záhuby ako to za posledné roky zvládla SEGA s hrami. Ale jedného krásneho dňa filmárom svitlo, čo za paškvil práve vytvárajú, rozhodli sa film celý pretvoriť ( vrátane dizajnu Sonica ) a vznikol tento finálny update. OK, priznávam, že to bola skôr rada fanúšikov, ktorú si zobrali k srdcu, ale stále je to úctyhodné.| |A ty kokos, je to dobré! Je pravda že film spolieha na podobnú béčkovosť a výstrednosť ako Andersonov Mortal Kombat, ale práve v tom je jeho čaro. Je to zábavné béčko so všetkými dobrými vlastnosťami díky čomu snímke odpustíte totálne všetko. Ako napríklad vychrtlého Dr Robotnika v podaní Jima Carreyho ( mimochodom po dlhej dobe konečne super zahraná rola, gratulujem ) . No i keď to zaváňa maximálne tak podpriemernosťou nie je tomu tak. Je to zábavné akčné scífo skrížené s trochu inakším road tripom na aký nie sú bežní diváci zvyknutí. Narozdiel ale od Andersenových výstredností je Sonic omnoho sofistikovanejší, dá sa brať aj vážne a smiech je dodaný humorom a nie absurdnosťou ( ale ani to filmu nechýba ) | |VERDIKT: Ak do filmu o modrom ježkovi dáte Jima Carreyho a nedáte mu stopku ( a poviete mu nech hrá ako za mlada ), vytvoria sa vám perfektní nepriatelia ,ktorý každý má svoju dušu a svoju osobnosť ( scéna ako Jim tancuje ma dostáva doteraz ). Čiže aby som to zhrnul filmový Sonic je naozaj podarená poprocnovka s dobrými postavami, výborným klaďasom a záporákom a efektami alá Tim Miller. Sám za seba dávam 75% a Známku: B- ...Naozaj milé prekvapenie ,ktoré sa môže radiť k dobrým videoherným adaptáciám. Plus bonusové body za to, že počúvať skalných fanúšikov a komunitu sa vyplatí....| ()

Soweek

4,5*, vlastně skoro plný počet. Sonic je určitě jedna z nejlépe přepracovaných videoher do filmu. Autoři si dali práci a přetavili svět videoherního Sonica do zápletky v USA bravurně. Celé to sbírání kroužků, skákání a boj proti Robotnikovi vlastně dává smysl a zapadá to do sebe. Prvky hry jsou do filmu také zapasovány suprově a světe div se, opravdu dává smysl, že Sonic potvory poráží tím, že na ně "skočí", stejně jako ve staré videohře. Přenesu se k hereckému obsazení a tleskám komukoliv, kdo přemluvil Jima Carreyho do této role. Nejenom, že se nám vrátil starý Carrey a jeho chování a humor trochu připomíná např. Masku nebo Venturu, ale ještě jeho vtipy dávají smysl, nejsou trapné a celá jeho role, ač vypadá velice komicky, do filmu zapadá a neumím si představit, že by to kdokoliv jiný zvládl lépe. Sonicovo dabing a animace se také velmi dobře povedly a ve finále z toho vypadnul velmi povedený kousek, který se zcela jistě dočká druhého dílu, na který se už teď těším. ()

JADIM

Rodinný-Sci-Fi formát Sonica, ktorý rád flossuje a svojou rýchlosťou vie "zastaviť" čas. Nejaká akcia, ktorá však občas pôsobila otravne. Sonica v oblasti seriálu a videohier poznám naozaj okrajovo, čiže tento film pre mňa nebola žiadna nostalgia, iba dobrodružná zábava so Sonicom, mestským policajtom a Jimom Carreym, ktorého šialený humor vždy pobaví a to aj napriek tomu, že bol záporná a trochu zatienená postava. Ježko Sonic je film tancujúci na priemernej rovine s jasne vytýčeným cieľom, chcel byť pohodovým filmom, ktorý pobaví čo najväčšiu skupinu ľudí, aj keď trochu primitívnym štýlom. Výpadok prúdu spôsobený ježkom je teroristický útok? :D 6/10 (Videné 12.4.2020, Originálne znenie) ()

sedm.1

Při sledování Ježka Sonica je nutné si především uvědomit, že se jedná o rodinnou zábavu, takže těch pár infantilností, kupících se hlavně v závěru filmu, je třeba kousnout s důstojností, jinak mě to ale celé poměrně mile překvapilo, že se nejedná o až takovou ptákovinu, jak jsem původně očekával. Co každopádně musím v první řadě zmínit, je po dlouhé době skutečně hodně zábavný Jim Carrey, jehož kariéru „ze řetězu utrženého showmana“ jsem považoval za již uzavřenou, ovšem zde se opět vážně vyřádil a skutečně odvázal k další své herecké exhibici, kdy ostatní zúčastněné herce za sebou nechává o pořádný parník, a vlastně si celý film tak trochu svými excentrickými výstupy krade sám pro sebe, a to tu má docela silnou konkurenci v podobě právě ústřední postavy ježka Sonica, jehož zpracování jinak dopadlo podle mě velmi působivě, a nadmíru sympatického Jamese Marsdena, ale opakuji, Carrey je tu perfektní, zábavný, a hvězdou filmu se tak stal právě on. Krom výtečných postav musím ale za velké pozitivum zmínit ještě spád filmu, kdy se tvůrci vyprdli na nějaké dlouhé představovačky, a celý film si to tak hned od začátku žene vážně slušným tempem, s minimem hluchých míst. Co se humoru týče, když tedy pominu zmiňované Carreyho výstupy, tak se většinou jedná o dětinské vtípky, ovšem jsou lehce stravitelné i pro dospělé publikum, takže i v tomto ohledu dobrý. Akce a efektů jinak není tolik, tvůrci si v tomto směru totiž asi dali tedy hlavně práci se samotným Sonicem, ale to není zas až taková nějaká zásadní výtka, celý film zkrátka funguje poměrně zdařile, nenudí, je svižný, takž nakonec proč ne. ()

James87

Nebylo hluchých míst a Sonic byl ve slušném tempu. Mám pocit, že Jim se mohl vyřádit i víc, ale je fajn, že se zase někde objevil a půvabná Tika Sumpter obstarala šmrnc. ()

adam9

Přesně stominutové dobrodružství vysoce hyperaktivního Sonika uteče rychle a pro dospěláka dělajícího doprovod svým ratolestem bezbolestně. Sonic nás nejprve zavalí pocitem samoty, následně začne rozesmívat údernými hláškami a popkulturními odkazy, přičemž potěší přímo i fanoušky videohry, kteří se dočkají řady easter eggů (referencí na jednotlivé díly). A nakonec se roztočí na plné obrátky i akce a s ní typické komické dovádění Carreyho. Je to primárně dětský film, takže se nad některými příběhovými nesrovnalostmi nesmíme příliš pozastavovat. Celkově ale snímek v ničem neurazí ani nezklame a přináší podívanou srovnatelnou se zmíněným Detektivem Pikachu. Více v ext. recenzi. ()

666Carnage

Tohle jsme v kině prostě nemohl vynechat. Jedna z mých neoblíbenějších postav dětství. Díky Sonicovi jsem tavil Segu do běla protože jsem u toho trávil hromady hodin. Film je svižný, příjemný a Sonic je tu fakt tahoun protože je to neuvěřitelný sympaťák.To ale neznamená, že Jim Carrey není, jede si to svoje a to mě baví a jako Dr. Robotnik se docela osvědčil a doufám, že díky jeho potitulkové scéně se dočkáme dalšího dílu. Jsem rád, že Sonic prošel změnou a vypadá teď tak jak vypadá. Hodně se sází na to, že je to rodinný film a mě to vlastně ani nevadí já si svoje užil, včetně různých odkazů na jiné filmy, hry a komiksy. 80% ()

Elerrina

Super zábavná blbůstka, kde jsou prakticky všechny postavy a postavičky neuvěřitelně sympatické a je fakt radost je sledovat. Jediná škoda je, že nezbyly peníze na nějaké ty výlety do ještě jiných světů, než je zrovna ten nudný americký zapadákov, ale to je asi to jediné, co Sonicovi schází. A Jim Carrey je pořád třída. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (více)