Netflix letos skutečně válí. The Get Down je stylová hudební pecka, kterou si Baz Luhrmann skutečně vymazlil. Po všech stránkách neskutečný zážitek: dokonalý mnoha žánrový soundtrack, skvělá atmosféra, která vás do Bronxu skutečně vtáhne, vizuál typicky pro Luhrmanna na hraně (a za hranou) kýče a skvělý výběr neokoukaných herců v dobře napsaných postavách (i když tady se to klišé najde - např. dceruška upjatého pastora, která chce být popová hvězda). A celé to dohromady pojí energický příběh, který je především o plnění snů a překonávání na první pohled nepřekonatelných překážek. Z herců v hlavní roli vyniká skvělá Justice Smith. Nevím, kde ho vyhrabali, ale pro tuhle roli se narodil. A Mylene zpívá jako bohyně! The Get Down je přesně ten typ seriálu, kdy nespustím ani na minutu oči z obrazovky, protože nechci přijít ani o píď toho, co nám tvůrci servírují. A to se mi naposled stalo u Sense8. Jestli to Netflix takto potáhne i nadále, tak se klasické televize mohou jít zahrabat! PS: Pokud nemáte rádi zpívání, černochy nebo rap, tak raději zvolte něco jiného...(5.9.2016)

// Zpívanej The Wire ze 70s Bronxu, kterej samozřejmě nemá takovej záběr, ani úplně nedosahuje té samé hloubky a už vůbec proti sobě nestaví v první řadě opačné strany zákona and yet - dobové záběry a snaha o komplexní podání života tehdejší, právě dospívající generace jedné z nejchudších částí New Yorku ve mně prostě nejvíc evokuje právě ten Baltimore. Uvidíme, kam to zatočí se zbylou polovinou první série. 7/10(15.8.2016)

Shaolin's the DJ that we call conductor 'cause Shaolin Fantastic is a bad Mother------. HOULY MOULY! This series is THE SHIT maaan! Nebýt politických a ouředních pletich, nářez od začátku do konce. Hudba je pro mě všechno (rozuměj beat mého srdce je sickest beat of them all!) a když zkrachovalej hudební producent mluvil o tom, že hudba je vlastně takovou veřejnou službou, pomáhající lidem song od songu, minutu po minutě, nemohl jsem nic než přikyvovat a jen jsem si uvědomil, že jsem tu správně. Začátky DJingu fascinující natolik, že zítra nabíhačka pro řádný sound system, pak do obchodu s deskami pro ty největší pecky na vinylu a po cestě domů ještě do papírnictví pro voskovku bo já to chci dělat pořádně a od podlahy jako ma mén Grandmaster Flash a Shaolin, ne jak zmrdi z Duplexu, Retra apod. Závěrečný DJ battle mimo planetu...no ustřelilo mi to gatě!!! Pátou hvězdičku si nechávám jako rezervu pro zbylých 6 částí, které se doufám vyrojí hned zkraje příštího roku, jinak mi mrdne! PeS: Mylene má tak nebezpečné křivky, že když by dovalila k lednici, tak moje sýry z Lidlu zezelenaj závistí! Love yoooou...you sexy bitch!:***(17.8.2016)

1. Serie: Je to parada. Takovy az pohadkovy pribeh o vzniku djingu potazmo hip-hopu a toto tema me moc zajima. Od prvniho dilu z obrazovky kape atmosfera cerneho Bronxu, kde bych rozhodne nechtel zit ale zabijel bych abych se tam mohl na chvilku podivat. Prvni dil je uzasny. Skvele natoceny, skvela vyprava a Luhrman skvele zacina odvijet nekolik dejovych linek. Skoda, ze dalsi dily kvalit pilotu nedosahuji. Spatne nejsou, ale vysoko nasazenou latku nepreskoci. Moc se mi libili drobnostky jako kung-fu stylizace Shaolina a Flashe, vsudypritomne graffity, uvozovani deje soucasnym raperem (NAS!), nebo prokladani dilu dobovymi zabery. Jsem proste z teto sestidilne miniserie nadseny a smele se v mem zebricku radi vedle filmu Beat Street nebo Scratch.(11.10.2016)

Jestli přemýšlíte, na jaký nový seriál se podívat, můj tip je The Get Down z produkce Netflix. Naprosto uvěřitelná atmosféra a story z Bronxu 70. let, vhled do tehdejšího života nejen místních teenagerů, skvělý multižánrový soundtrack a postavy, se kterými je radost prožívat plnění jejich snů. Pozadu nezůstává ani vizuální zpracování. Povinnost zdaleka nejen pro milovníky hip hopové kultury, jejíž hudební počátky jsou tu také zachyceny.(9.1.2017)