(Po Part 1 - E01-06): Môj obľúbený rozprávkar pre dospelých natočil seriál a na pomoc si zavolal pár ostrieľaných seriálových režisérov, ktorí mali prsty v produkciách HBO, AMC a v iných Netflixovkách. Nebudem sa rozplývať nad atmosférou, spracovaním, výberom hudby, to k Luhrmannovi jednoducho patrí. Pozerám, počúvam a teším sa. Ak máte blízko k hiphopu či klasickému discu, k 70. rokom, New Yorku alebo prípadne ku všetkému dokopy, prídete si na svoje.(17.11.2017)

Netflix letos skutečně válí. The Get Down je stylová hudební pecka, kterou si Baz Luhrmann skutečně vymazlil. Po všech stránkách neskutečný zážitek: dokonalý mnoha žánrový soundtrack, skvělá atmosféra, která vás do Bronxu skutečně vtáhne, vizuál typicky pro Luhrmanna na hraně (a za hranou) kýče a skvělý výběr neokoukaných herců v dobře napsaných postavách (i když tady se to klišé najde - např. dceruška upjatého pastora, která chce být popová hvězda). A celé to dohromady pojí energický příběh, který je především o plnění snů a překonávání na první pohled nepřekonatelných překážek. Z herců v hlavní roli vyniká skvělá Justice Smith. Nevím, kde ho vyhrabali, ale pro tuhle roli se narodil. A Mylene zpívá jako bohyně! The Get Down je přesně ten typ seriálu, kdy nespustím ani na minutu oči z obrazovky, protože nechci přijít ani o píď toho, co nám tvůrci servírují. A to se mi naposled stalo u Sense8. Jestli to Netflix takto potáhne i nadále, tak se klasické televize mohou jít zahrabat! PS: Pokud nemáte rádi zpívání, černochy nebo rap, tak raději zvolte něco jiného...(5.9.2016)

Part 2: Druhá polovina ambiciózního hudebního seriálu Baze Luhrmanna dostala k dispozici mnohem nižší rozpočet, nicméně se jí stále podařilo udržet laťku prvních šesti epizod, kde zaujmou zejména dynamicky natočená hudební vystoupení a tragický příběh o „zlém“ showbusinessu a zmařených ideálech. Nejlepší epizoda: Toy Box (4)(8.2.2018)

// Zpívanej The Wire ze 70s Bronxu, kterej samozřejmě nemá takovej záběr, ani úplně nedosahuje té samé hloubky a už vůbec proti sobě nestaví v první řadě opačné strany zákona and yet - dobové záběry a snaha o komplexní podání života tehdejší, právě dospívající generace jedné z nejchudších částí New Yorku ve mně prostě nejvíc evokuje právě ten Baltimore. Uvidíme, kam to zatočí se zbylou polovinou první série. 7/10(15.8.2016)

Jestli přemýšlíte, na jaký nový seriál se podívat, můj tip je The Get Down z produkce Netflix. Naprosto uvěřitelná atmosféra a story z Bronxu 70. let, vhled do tehdejšího života nejen místních teenagerů, skvělý multižánrový soundtrack a postavy, se kterými je radost prožívat plnění jejich snů. Pozadu nezůstává ani vizuální zpracování. Povinnost zdaleka nejen pro milovníky hip hopové kultury, jejíž hudební počátky jsou tu také zachyceny.(9.1.2017)