Reklama

Reklama

The Get Down

(seriál)
Trailer
Hudební / Drama
USA, (2016–2017), 11 h 13 min (Minutáž: 50–93 min)

Kamera:

William Rexer

Hrají:

Yahya Abdul-Mateen II, Mamoudou Athie, Giancarlo Esposito, Tremaine Brown Jr., Herizen F. Guardiola, Justice Smith, Jimmy Smits, Yolonda Ross (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(11)

Obsahy(1)

Talentovaná a energická mládež jižního Bronxu se v roce 1977 rychle řítí za svým snem a píše hudební historii. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Matulko_ 

všechny recenze uživatele

(Po Part 1 - E01-06): Môj obľúbený rozprávkar pre dospelých natočil seriál a na pomoc si zavolal pár ostrieľaných seriálových režisérov, ktorí mali prsty v produkciách HBO, AMC a v iných Netflixovkách. Nebudem sa rozplývať nad atmosférou, spracovaním, výberom hudby, to k Luhrmannovi jednoducho patrí. Pozerám, počúvam a teším sa. Ak máte blízko k hiphopu či klasickému discu, k 70. rokom, New Yorku alebo prípadne ku všetkému dokopy, prídete si na svoje. ()

Víteček 

všechny recenze uživatele

Audiovizuálně skvěle pojatý seriál, který mě hned první epizodou vtáhnul do sebe a uhranul svým stylovým pojetím. Hudebně jsem s tím žil a užíval si jedno každé vystoupení. Proč tedy jen 3*? Protože v druhé polovině, kdy to zřejmě přišlo o financování, to jde kvalitativně hodně dolů a to nejen vzhledem, ale i obsahem. Peníze za reklamu od Sony nejspíš nestačili ani na udržení scénáristů a začne to být takové nijaké a otravné. Věci se tam pořádně neřeší, působí to, jako by spolu prakticky nemluvili, kromě rozhovorů přímo před kamerou, které se sice zdají někdy hluboké, ale většinou obsahují jen hromadu prázdných frází. Vztah mezi Mylena a Zeke mi na konci už úplně lezl na nervy, protože tihle dva snad spolu vůbec nemluvili a máloco vůbec pořádně řešili. O vzhledu druhé půlky ani nemluvím. Celá ta myšlenka s komiksem je takhle pojatá špatně. Používá to hodně fantaskní prvky, až to překračuje hranici reality a to najednou působní nepatřičně. Hlavně ale vypadá ošklivě a objevuje se na mnoha místech prostě jen proto, aby došlo k ušetření za natáčení. I hrané záběry, včetně vystoupení na pódiu ztratí lesk a působí hodně lacině a už vůbec tolik neohromí. Škoda, našlápnuto to mělo výborně. Ale ani se nedivím, že jsem o tom dřív vůbec neslyšel. ()

Reklama

mcb 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Part 2: Druhá polovina ambiciózního hudebního seriálu Baze Luhrmanna dostala k dispozici mnohem nižší rozpočet, nicméně se jí stále podařilo udržet laťku prvních šesti epizod, kde zaujmou zejména dynamicky natočená hudební vystoupení a tragický příběh o „zlém“ showbusinessu a zmařených ideálech. Nejlepší epizoda: Toy Box (4) ()

Fifer 

všechny recenze uživatele

Strašně příjemně se na to koukalo. A hudba je po většinu času skvělá. Animované komixové prvky také výborné. Klasická seriálová klišé vadila, ale ne tolik. Co mi vadilo nejvíc je historická nepřesnost. Jak jsem psal, hudba je sice většinou skvělá, ale třeba popová píseň toy box má tanec i beaty, které v té době vůbec nebyly. To mi přijde jako falšování hudební historie. Poslední díl byl teda strašná, až nesnesitelná limonáda. Jinak moc pěkný. ()

SFalconJ 

všechny recenze uživatele

Jestli přemýšlíte, na jaký nový seriál se podívat, můj tip je The Get Down z produkce Netflix. Naprosto uvěřitelná atmosféra a story z Bronxu 70. let, vhled do tehdejšího života nejen místních teenagerů, skvělý multižánrový soundtrack a postavy, se kterými je radost prožívat plnění jejich snů. Pozadu nezůstává ani vizuální zpracování. Povinnost zdaleka nejen pro milovníky hip hopové kultury, jejíž hudební počátky jsou tu také zachyceny. ()

Galerie (311)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama