Vojtěch je městská komedie, které dominuje příběh „ztraceného" čtyřicátníka. Vojtěch prožívá krizi středního věku. Přijde mu, že je na tomto světě nepotřebný v každém ohledu. Přišel o ženu, o práci, s rodinou se nestýká. Průvodcem jeho života se stane jeho soused - svérázný taxikář Laco. Jejich výlety však většinou končí fiaskem. Vojtěch chce žít normálním životem, ale jeho neschopnost čelit uspěchané moderní době přináší mnoho komediálních zápletek. Neumí si užít společnosti lehkých žen, každodenní pokusy o alkoholické opojení a rady, jak sbalit ženskou, také končí katastrofou. On to však nevzdává a věří, že svojí smůlu prolomí. (A-Company CZ)

kaposlav

Príjemne prekvapenie 4*. Konečne slovenský film bez českých hercov. Takže dokážeme natočiť film bez českej účasti. ()

majo25

Dva veci sú vzhľadom slovenskú komédiu podarené - Landl v hl. úlohe loosera, ktorého jednoducho musíte poľutovať a to, že filmík má tempo a utečie ako voda. Miestami je to však postavené na primitívnom humore a donekonečna omieľanej téme nevery a sexuálneho užívania si. To už sa v našich zemepisných šírkach nedokáže natočiť komédia, ktorá bude postavená na niečom inom ako iba na sexe? ()

SeanLSD

Akoby ďalšia filmová verzia PANELÁKU (atď.), ktorá svoju typickú tému slovenskej kultúry - krízu stredného veku a vzťahy obyčajných, panelákových ľudí - nedokáže posunúť nikam ďalej a niečo z nej vyťažiť. Všetko je plné únavy a prázdnoty, ktorú sa však ani v najmenšom nepokúsili stvárniť nejakým zaujímavejším formálnym prístupom. Všetko v rámci príbehu je predvídateľné, potvrdzujú sa tu najošúchanejšie stereotypy a slimačie tempo je v druhej polovici už také smrteľné, že sa nedá hovoriť ani o zneužívaní Landlovej sympatickosti, lebo dohromady nemá čo hrať a divák to jeho jachtanie pomaly, ale isto začína nenávidieť. ()

Johnny.ARN

Vojtech sa síce hrá, že je to komédia, ale zasmial som pramálo. Musím ale oceniť pokus zachytiť realitu, aj keď s úpravami, skupiny spoločnosti, ktorá rieši svoj každodenný život, svoje pohnútky a nemá vplyv na svet. Vojtech je presne to, s čím sa každý z nás stretne. Od susedov, neprajných kolegov alebo vyšinutých sektárov. Interakcie medzi postavami bolo dosť, chýbali mi ale hlášky alebo nejaký lepší komedialny element. Herecky veľmi v pohode. Bolo by to za dve, ale jednu pridám, lebo konečne niekto natočil film, na ktorý sa dalo pozerať počas celej doby a nie nejakú temnú, ťažkú, nezmyselnú, nudnú, spičenú drámu. 3 z 5 ()

elanius

(145/2017) / Celkovo, slabotka na úrovni epizódy Paneláku. A pritom si nemyslím, že príbeh resp. scenár by bol úplný prepadák. Herci by šli v podstate tiež. Len ten lacný look, kamera a vôbec technika točenia je úbohá. Prečo aj v jednoduchšom filme nemôžu scény vyzerať aspoň trochu vábne netuším. Touto cestou veru nie, alebo aspoň sa netváriť, že sa točí film do kín. (4/10) ()

Master19

Vcelku povedená komedie, která uteče jako voda. Já vím, že je to komedie a nemá cenu o ní už při závěrečných titulcích přemýšlet ale stejně... Co bude dál? ()

zdenny

Tento film stojí na postavě taxikáře Laca a výkonu Mariána Miezga. Jak mi řekl jeden kolega, ten se svou manželkou představovali pár „bílých“ cikánů. Asi s tím pojmenováním můžu souhlasit. Kdyby tam tato postava zakomponována nebyla, film by byl jen suchou melancholií o jednom pitomci, který hledá lásku a nakonec ji najde, protože láska je tady přece pro všechny. ()

ghatos

Na slušné úrovni natočená komedie. Slovenský specifický (televizní) humor (určité přehrávání, uřvanost) ve vztazích nevadil, ba naopak to obohacoval :) . Bylo to dáno také zvládnutým civilním hereckým výkonem Mateja Landla. Ten vyvažoval ty přízemnější (nikoliv špatné) části filmu (jeho parťák bavil). Vojtěch rozhodně není špatný - vlastně mě příjemně překvapil. U takových komedií mě většinou mory berou, ale tohle bylo ok. 65% PS: Horkyže slíže zahráli krásný song :) . ()

Autogram

Vojtech je trochu dezorientovaný životom, chodí v bermudách pri najmenej vhodných príležitostiach, a hlavne klame, keď vôbec nemusí. To ho spolu s priateľom, alebo skôr susedom, teplákovým taxikárom s talianskym maželstvom privádza, kam nechce. Film je viac komédia ako dráma, dá sa pobaviť na jednotlivých fóroch, ale zastala na polceste k výbornému filmu. Dospelí ľudia okolo päťdesiatky sa tak jednoducho nesprávajú, teda okrem Kemku, ten je taký, aký je, úplne prirodzene aj mimo filmu. –––– Zbalíš nejakého kolegu, a hneď bude kocúr v trúbe. ()

Jaro.Krafcik

Na slovenské pomery dosť vydarený film aj ako komédionálna dráma celkom bavilo. Hlavne hlavný herec Vojtech pekne zahral obrovského blbca. A sused Laco si išiel svoje. Fakt pozeratelné. 3* ()

Gekacuk

Vojtech je výborná trošku smutná komedie o muži, který prožívá osobní krizi. Pro mne představuje začátek restartu slovenského filmu v posledních třech letech. Byl jsem novými slovenskými filmi velmi příjemně překvapený - Špína, Nina, Únos, Pátá loď, Čára. Opravdu na slovenské podmínky a ve srovnání s tím, na co jsem byl zvyklý, výborné filmy. Jen tak dál. Držím slovenskému filmu palce a teším se na novinky. ()

klúčik

Komédia o Vojtechovi - chudákovi čo prišiel skoro o všetko. Pobavila, či to boli jasne trafený kresťanskí aktivisti, či to bolo bohovské manželstvo susedovcov... No hlavne ma zaujal herecký koncert Mariána Miezgu. Taký týpek sa naozaj nájde, asi len vo filme, ale určite sa vyskytuje v reálnom živote. Film ma potešil tak mu dávam 70%. ()

Admirall

ono to nebolo tak zle napisane... postavy su vykreslene fajnovo, vzajomne vztahy medzi postavami relativne tiez ( vravim relativne, pretoze mne osobne by sa tam hodilo rozohrat trosku viac sebova vs. martinovic a miezga vs. marcinkova) dokonca som bol az milo prekvapeny ze to je tak vynikajuco cele domotane a kazdy tam nejakym sposobom kazdeho eviduje. Problem mam však s tym ze tomu pribehu neverim. Neviem ci je to chyba rezisera a jeho praca s hercom, alebo je to chyba samotnych hercov, ze to proste vzdy podavaju ako keby stali v divadle na javisku alebo chyba kastingu. Aj napriek nedostatkom myslim, ze na slovenske pomery celkom nadpriemerna komedia, neohromilo, ale ani nesklamalo. Ja som sa bavil... ()

provitamin

Koľko filmov sa môže pochváliť, že im soundtrack naspievajú Horkýže Slíže? A to si ešte predstavte, že HS si strihli malú rolu, keď zaspievali na zraze fanatických kresťanov. Fanatickí ateisti sa popukajú od smiechu. Matej Landl zvládol hlavnú rolu perfektne, doteraz som ho poznal len podľa hlasu keď daboval Willyho Tenera v seriáli Alf. Zuzana Mauréry tiež zahrala dobre podobne ako v Učiteľke, až si začínam myslieť že je takáto mrcha aj v reálnom živote. Diana Mórová konečne našla rolu, ktorá jej sedí - šlapka. Peter Sklár ako šéfko celkom fajn, niektorí si isto hneď spomenú na každodenný kancelársky život. Len neviem prísť na to, kto hral toho bezdomovca na lavičke, maskéri tu odviedli kus dobrej práce. U mňa normálne za 4, ale keď vidím jak je toto dielko podhodnotené, dávam plnú pálku. ()

Kovaja

Neskutečná hlína. Ale naprosto nečekaná. Slováci natočili úžasný kousek. Hlavní tahouni filmu jsou dva sousedi. Jeden je starý chudák který potřebuje sehnat nějakou spřízněnou duši když mu dá manželka sbohem a druhý je taxikář který má doma semetriku a na truc shání dnes a denně řezivo. Jeho hlášky a styl mluvy je bombastický. Ten borec mě neskutečně bavil. Vypleštěné oči a jeho hláška ,,Si kompletná,, je zničujííícííí:-))))!!!!! Palec hore chalani:-) ()

pulula

Na tento film jsem narazila nahodou a jsem rada. Jedna se o nenarocnou komedii s prvky trapnosti a zablesky dramatu, ale dobre jsem se u ni bavila. Prijemne me prekvapilo ucinkovani kapely Horkyze Slize :-) ()

qxkamo

Tato trpkejsia komedia z realneho zivota mi celkom sadla, asi aj preto, ze som nemal ziadne prehnane ocakavania. Pacilo sa mi, ze sa dej zbytocne nenatahoval, len aby dosiahol nejaku optimalnu minutaz, ale stale sa nieco dialo. Neskor vsak uz bolo mozne predvidat skoro kazdu zapletku, ale nic to nemeni na tom, ze tento pokus o komediu celkom vysiel. ()