Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

tatanapope

Krásný hudební film , který je vtipný ,má zajímavý děj a kupodivu nekončí happy endem , jak by člověk čekal . Doporučuju na něj koukat v původním znění z titulkama je to úplně jiný zážitek a vzhledem k tomu , že písničky dabingu nepodlehli přesto , že jsou součástí děje přišli by jste o dost . ()

LeoH

Zevnitř vykostit, zvenku nablejskat – děje se písničkám, postavám, emocím i myšlenkám; krása, pravda, svoboda a láska jsou jenom čtyři pompézní slova, nikdo v ně doopravdy nevěří, jen se s nimi efektně žongluje. Chvílemi zábavná provokace, po zbytek času oči v sloup. A důvod popularity leklé ryby jménem Nicole K. jsem zas neodhalil. Chlup přes 50 % za to opravdu efektní žonglérství. ()

jedna_vrana

Nie je bordel ako bordel. Keďže som sa rozhodla pozerať muzikál, mala som už od začiatku predsudky. Doteraz ma žiaden nenadchol a sladké romance mi liezli na nervy. Ale do Moulin Rouge som sa zapozerala a nedokázala som odtrhnúť zrak. Hodnotím to ako skvelú rozprávku – Nicole bola taká krásna a krehučká, príbeh síce predvídateľný, ale plný skvelých scén a musím uznať, aj hudby. Páčilo sa mi, že boli použité aj hity, ktoré som dobre poznala (napríklad Roxanne mi spôsobil zimomriavky). Prekvapilo ma, ako obaja hlavní hrdinovia odspievali – to som o nich nevedela. Evan je sympaťák a sekundoval Nicole na úrovni. Vizuál skvelý, herci a hudba takisto. Ak som tam videla gýčovitosť, tak bola premyslená a dopredu naplánovaná. Striedanie rýchlosti scén bolo tiež efektívne. Celý tento film bol pre mňa ako pestrofarebný sen, ktorý sa mi kedysi prisnil. Pán Luhrmann, kde chodíte na tie nápady? V tomto prípade – škoda, že som čakala až 18 rokov, kým si film pozriem... ()

kjakob

Je to krásná podívaná a vidět to o 19 let dřív, asi by to byla pro mě jedna z klasik. To by moje mladší já jistě prominulo neuvěřitelné množství klišé momentů a efektních dějových zvratů. ()

sugythesugar

Rewatch po rokoch: Aj napriek všeobecne kladnému hodnoteniu - tento film nemôže sadnúť každému. Dobre to charakterizuje úvodné tanečné číslo, ktorým sa predstavuje titulný Moulin Rouge. Bud dostanete z neho epileptický záchvat, alebo to budete milovať. Nič medzi nie je. ()

Motinski

Nemám rád muzikály, ale toto bolo niečo fantastické a ani poriadne neviem nájsť tie správne slová. Moulin Rouge má v sebe neuveriteľné čaro. Každá scéna, kulisa a hudobný výstup stále viac a viac prekonávali očakávania a nevedel som sa vynadívať. McGregor a Kidman boli super a dali do svojich úloh všetko. Jediný muzikálový film v ktorom mi piesne neprišli ako vsuvky ale ako plnohodnotná súčasť príbehu. Citlivé a obrazovo nádherné umelecké dielo. ()

filmmovier

Absolutní filmová genialita a majstrštyk. Zábavný film s naprosto neskutečnou vizuální stránkou (typický Luhrmann), luxusními covery (Queen, kankán), naprosto bezchybným scénářem, ohromující choreografií a špičkovými herci - nejen McGregorem a Nicole, ale třeba i Jimem Broadbentem. Neskutečný filmový zážitek, opravdová paráda. Červený mlýn je dojemný, zábavný, velkolepý a jako celek naprosto nezapomenutelný. Funguje od první vteřiny do poslední a dělá čest všem svým žánrům. 100 % - a to jen proto, že výš už to nejde. ()

Sokkk_y

Fenomenální, gigantické, okouzlující, nečekané, neopakovatelné, vzrušující, smutné. Nemám slov. Vlastně ano, jedno chci napsat: Americká Akademie filmového umění, proč jen dva Oscary? V čem proboha byla lepší nějaká Halle Berry než vynikající Nicole??? Opět jste si to u mě po***!... Ano, tento kýčovitý muzikál patří bez komentářů mezi nejlepší filmy v celé kinematografické historii, což nějací plešatí lidé v L.A. nedokáží ocenit. ()

Kamkon

Tento film mě naučil mít rád muzikály, které mají tempo, umně a vtipně zpracované taneční scény, které parodují kde co a silný příběh, který omračuje herectvím a nadaným zpěvem Ewan McGregora a především krásné Satine, neboť v tomto životním výkonu mladičké Nicol Kidmanové vidíme vše, co jsme v oscarových Hodinách mohli zahlédnout jen z poloviny. ()

Mrkvič

Nemůžu z toho výčtu nominací. Střih a kamera. Přitom se na to nedá skoro dívat. Baz Luhrmann podle mého zpackal kde co (scény, kde jsou více jak dva lidi... příšerný) a přesto pod jeho rukama vzniklo něco famózního. V první řadě fantastická stylizace, ale nebýt McGregora, který tu jako skoro jediný opravdu hraje, a navíc snad i nejlíp zpívá (protože se tomu v jeho podání dá dokonce i věřit), a ještě nejlepšího hudebního čísla Show must go on, nestálo by Moulin Rouge za řeč. Ale stojí, a zážitek je to nádherný. ()

PeterNet

Mama Miu, mého oblíbeného Sweeneyho Todda, nebo třeba kouzelné Chicago můžete zakopat hluboko do země a ušlapat. Moulin Rouge je naprosto jedinečný, fenomenální kousek. Tolik barev, dokonale vizuálně ztvárněné městečko, perfektní práce s kamerou, neskutečná práce střihačů, brilantní práce režiséra a k tomu jako vždy excelentní Ewan McGregor a přenádherné modré oči Nicole Kidman. Tento film je ukázkou vrcholu filmařského umu a když k tomu přidáme skvělou hudbu a skvělé jak pěvecké, tak i taneční výkony, vzejde z toho jeden z nejlepších filmů tohoto světa. Chaos, jedna prostitutka, dva muži, romantika, láska, smrt, láska, konec, láska. To je Moulin Rouge. ()

Samuel7

Tento překrásný muzikál je velmi veselý, hravý, romantický, milý... až na ten nešťastný konec, který jsem vzhledem k duchu celého filmu opravdu nečekal. Oba dva hlavní představitelé hrají i zpívají úžasně, zasloužená nominace na Oscara pro Nicole, k nim navrch ještě báječný Jim Broadbant, kterému role padla naprosto skvěle. V neposlední řadě musím pochválit mou oblíbenou část každého film - výpravu. Jedna z nejlepších, co jsem kdy viděl. Pravda, někomu může připadat kýčovitá, ale ona ne že se do filmu hodí, ona filmu vytvořila onu krásnou originální vizuální stránku a tím vdechla filmu tu nádhernou atmosféru. Takhle si představuju film, jak má být. ()

4ct10n

V rámci žánru naprostá bomba. Vynikající zpěv a herecké výkony obou hlavních hvězd, spousta barev a skvěle navozená atmosféra tehdejší Paříže. ()

black.mao

Asi to mělo být originální, ale bylo to naivní a konec k uzoufání nudný. Prvních 15 min. výborných, ale zbytek toporný kýč bez originálního nápadu. ()

Qitek

Když jsem ten film viděl poprvé, měl jsem v sobě ( společně s kamarády ) litr červeného a nějakou tu trávu. Čerstvě domácí kino, jedno z mála DVD nosičů, které disponovalo DTS zvukem, takže grády to mělo neskutečný. Po scéně s Absintovou vílou a následnou scénou v Moulin Rogue jsem skončil na okně se slovy "zavolejte mi záchranku". Bez nadsázky. A bez nadsázky jsem si myslel, že umírám. Po nějaké době neumírání jsem zvracel do igelitky, jelikož jsem nechtěl, ať mě v tomhle stavu načape otec. Dnes už samozřejmě vím, že tráva je relaxační droga a neměla by se míchat s pikovým střihem, naprosto sjetou stylizací, s kulervoucím soundem a s nadrženou režií pro absolutní kýč. Ten film je totiž  ztělesnění učebnicového kýče a zároveň absolutní skvost a bez debat osobitý diamant. Chci souložit s kamerou, hudbou i střihem tak, jako to dělá Baz Luhrmann. Jediný muzikál (a to muzikály opravdu nedávám - ani jeden ), který miluju a bez debat jeden z nejlepších (nejkrásnějších) filmů, které jsem kdy viděl. ()

ivan_drago

Překrásný příběh o lásce, s nekonečnou invencí nasnímaný muzikál s parádními songy (Elephant medley je nejoblíbenější), skvělé herecké výkony všech, nejvíc mi utkvěl John Leguizamo... Neskutečné pěvecké a taneční výkony, strhující výprava a famózní choreografie všech čísel. Vtipné a dramatické momenty, správně afektované postavy... Prostě jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec... a navíc o lásce. Absinth rulezzzzzz... ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)