poster

Swamp Thing (TV seriál)

Fantasy / Horor / Sci-Fi

USA, 2019, 9 h 38 min (Minutáž: 48–60 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Israha
  ***

  Ambiciózní projekt, který hodně dílčích věcí dělá dobře či vysloveně výborně, ale dojíždí na množství vaty a rozklíženost, způsobenou nečekaným utnutím hned po první sérii. Jako nejzásadnější problém bych viděl asi to, že horrorovo/komiksová stránka seriálu kvalitativně dost výrazně dává na prdel té vztahově "soap operové", ale prostor mají obě zhruba stejný. Takže nedostaneme adekvátní množství geniálně pošahaného Woodruea (Kevin Durand opět vládne), tajemství okolo zesnulé Shawny, příjemně osmdesátkově vyznívajícího Blue Devila, ani dokonce samotného Bažináče, který jakožto ústřední postava seriálu spíš hledá sám sebe a převážne pasivně spojuje všechny příběhy lidí okolo něj. A naopak krizi manželů Sunderlandových (i když pochválit Willa Pattona za labužnicky slizce podaného Averyho je nutné), stereotypní rodinné trable paní šerifky a jeho syna či unylou Crystal Reed v roli doktorky Arcaneové sledujeme častěji, než by bylo milé. Ten koncept jednotlivých, někdy lepších, někdy horších mikropříběhů v rámci každého dílu, a na pozadí se rozvíjejících větších dějových oblouků, které se vzájemně proplétají, je v podstatě ryze komiksový, a dává smysl...ale tady se jednotlivé sešity psaly s vizí ongoing série, a nakonec vyšla jen limitka.(22.8.2019)

 • Filip.Kazi
  ****

  Tak to vypadá,že jsem přišel na chuť i DC.Čím dál víc zajímavých seriálů...ale to není na škodu.Tak nám na scénu nastoupil pan Větvička neboli Bažináč.A jak příhodné místo si pro to vybral....menší vidlákov jehož dominantou je obrovská a zarostlá bažina.Ideální to prostředí..obzvlášť,když vám tam někdo pouští nějakou chuťovku.A tak musí na scénu nastoupit doktorka a přijít tomu na kloub.Temnější atmosféra tomu rozhodně prospívá.Mrtvolky se nám hromadí....nečeká je zrovna moc pěkná smrt.Obzvlášť,když v bažině a ve městě řádí něco horšího než pan Větvička.A tak začíná snaha najít lék,odhalit pravdu,chytit Bažináče a objevit přelomový objev,odhalit svůj osud a mnoho dalšího.A celému tomu šéfuje rodina Sunderlandů v pozadí.Avery je teda pěkný zmetek,kterému přejete smrt...a jeho ženuška není o moc lepší.Ona ani ta policie není zrovna moc svatá...A z doktora se teda vyklubal solidní zmetek.Bylo hned jasné,že ten jeho přehnaný zápal a nadřazenost nejsou dobrým znamením...a nějak nám chlapec zezelenal na konci.Škoda,že to dopadlo takhle...uvidíme,jestli se toho někdo ujme a dá tomu další šanci.*S01-85%(14.8.2019)

 • MadyDollar
  ****

  Bažináč pro mě byl úplnou novinkou. Přiznám se, že starší seriály ani filmy jsem nevidel. Hlavním a asi největším lákadlem pro mě byla značka James Wan, na co dohlíží tenhle člověk mě nesmí minout. Když se na scéně objevila Crystal Reed (a.k.a. Sofia Falcone z Gothamu), byl jsem maximálně spokojen. V Gothamu jsem ji zbožňoval a ani tady mě nezklamala. Abych neříkal samou chválu, výtek bych měl hned několik. Co mi vadilo nejvíc, byly rozhodně strašně plochý a uspěchaný dialogy. Hlavně v prvních dílech, kdy si Alec povídá s Abby, na mě celá konverzace působila jako "musíme tam nějaký ty kecy nacpat, aby se neřeklo". Se CGI jsem místy měl taky pocit, že to pořád není ono.. hlavně u očí Bažináče, nebo třísek vylitavajicich ze stromu. Celková zápletka a plot twisty mi přišly overall fajn, jen některý věci tam byly už moc navíc a nezbyl na ně asi čas nebo nebyly dotažený do konce (blue devil a smlouva s ďáblem? ellery?). Možná mi chybí ty 3 zrušený díly. :) Ještě abych nezapomněl, Jason Woodrue pro mě jednoznačně nejlepší postava celé série. Jak herecky, tak charakterem si mě získal už od příjezdu a spolu s Caroline pro mě byli naprostou špičkou. Jsem rád, že jsem koukal, určitě nelituju, ale přiznávám, že druhou řadu tolik neopláču. Za mě 65%(15.8.2019)

 • dragon94
  *

  Swamp Thing je pro mě obrovské zklamání. Swamp Thing jako postava byl dobrej, ale byl tu minimum času. Zbytek seriálu byl však jeden velkej průser. Herecké výkony, až na Willa Pattona hrozné. Postavy se tu teleportují a chovají jak zrovna scénář potřebuje, i přesto, že to odporuje všemu co o těch postavách víme. Například to jak Abby šla přesně tou částí bažin, aby náhodou našla ve tmě nábojnici, kteoru já bych nenašel ani za světla, kdybych ji hledal. Nebo její první setkání se Swamp thingem useknutý jakoby v půlce rozhovoru. Nejhůř pak dopadla kámoška od Abby, která se vždy někdě objevila, aby si s ní mohl někdo prohodit pár slov a jinak tam byla úplně k ničemu. Pak seriál obsahuje několik naprosto šílených absolutně nelogických věcí. Třeba jakože matka míšenka splodila s bělochem černocha! Jako WTF? Mimochodem odhalení tohoto faktu bylo jak z mexické telenoveli. No a pak je tu jedna scéna kdy modrý ďábel zabije a spálí spoustu lidí a Abby a její kámoška, které u toho celého jsou prohlásí jen "What the f*ck" a pokračují klidným krokem dál, jakoby se nic nestalo a v další scéně na tohle celé pro jistotu úplně zapomenou. Prostě za mě ten seriál velký špatný a jsem rád, že tohle utrpení nebude pokračovat. Na druhou stranu je mi líto, že neuvidíme dalšího Swamp Thinga, protože jeho dějová linie byla zajímavá a dobrá. Bohužel jako jediná. 1* 16%(3.9.2019)

 • M.i.k.e
  ****

  další potvrzení toho,že Marvel sice válcuje DC na filmovém poli,ale na tom seriálovém je to obráceně.Swamp Thing je sice z dosavadní trojice (vedle Doom Patrol a Titans) nejslabší,ale i tak se jí celkem daří slušně budovat atmosféru a pro krev a nějakou tu hezkou smrt se nejde daleko.Ve finále (i vzhledem k otevřenému konci) je škoda,že se další série nejspíš nedočkáme...70%(4.8.2019)

 • - Písnička, která hraje při tanci, je „Kind And Generous“ od Natalie Merchant. (Bioscop)

 • - Dr. Jason Woodrue (Kevin Durand) je v komiksech známý jako záporák Floronic Man. (NiWi)

 • - Písnička, která hraje v 8. minutě, je „In Dreams“ od Roye Orbisona. V 10. minutě hraje „Shout At The Devil“ od Mötley Crüe. Ve 43. minutě hraje „Heaven Is A Place On Earth“ od Belindi Carlisle. (Bioscop)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace