Swamp Thing (TV seriál)

Fantasy / Horor / Sci-Fi

USA, 2019, 9 h 38 min (Minutáž: 48–60 min)

Bažináč pro mě byl úplnou novinkou. Přiznám se, že starší seriály ani filmy jsem nevidel. Hlavním a asi největším lákadlem pro mě byla značka James Wan, na co dohlíží tenhle člověk mě nesmí minout. Když se na scéně objevila Crystal Reed (a.k.a. Sofia Falcone z Gothamu), byl jsem maximálně spokojen. V Gothamu jsem ji zbožňoval a ani tady mě nezklamala. Abych neříkal samou chválu, výtek bych měl hned několik. Co mi vadilo nejvíc, byly rozhodně strašně plochý a uspěchaný dialogy. Hlavně v prvních dílech, kdy si Alec povídá s Abby, na mě celá konverzace působila jako "musíme tam nějaký ty kecy nacpat, aby se neřeklo". Se CGI jsem místy měl taky pocit, že to pořád není ono.. hlavně u očí Bažináče, nebo třísek vylitavajicich ze stromu. Celková zápletka a plot twisty mi přišly overall fajn, jen některý věci tam byly už moc navíc a nezbyl na ně asi čas nebo nebyly dotažený do konce (blue devil a smlouva s ďáblem? ellery?). Možná mi chybí ty 3 zrušený díly. :) Ještě abych nezapomněl, Jason Woodrue pro mě jednoznačně nejlepší postava celé série. Jak herecky, tak charakterem si mě získal už od příjezdu a spolu s Caroline pro mě byli naprostou špičkou. Jsem rád, že jsem koukal, určitě nelituju, ale přiznávám, že druhou řadu tolik neopláču. Za mě 65%(15.8.2019)

další potvrzení toho,že Marvel sice válcuje DC na filmovém poli,ale na tom seriálovém je to obráceně.Swamp Thing je sice z dosavadní trojice (vedle Doom Patrol a Titans) nejslabší,ale i tak se jí celkem daří slušně budovat atmosféru a pro krev a nějakou tu hezkou smrt se nejde daleko.Ve finále (i vzhledem k otevřenému konci) je škoda,že se další série nejspíš nedočkáme...70%(4.8.2019)

• ledzepfan

Jak se mi Titáni líbili a těším se na pokračování, Doom patrol mě víceméně nadchnul, tak tohle je dost průser.. Ten seriál jakoby nevěděl čím chce být a jak udělat ten svět funkčním.. Pár monotónních lokací, monotóoní až otravná hudba, herecky je to mimoidní (hlavně Abby byla tím svím afektovaným projevem naprosto na zabití).. Příběh se rozvíjí pooomalu a přitom je to ve výsledku naprosto banální a stokrát viděná story...... Tohle prostě ne..(5.8.2019)

Swamp Thing je divná postava. V komiksoch som nikdy nebol jeho fanúšikom a veľmi som sa nehrnul do tohto seriálu, ale už po prvej časti ma to chytilo natoľko, že som to chcel dopozerať čo najskôr. Každý diel má nejaký mini-príbeh, ale zároveň pokračuje v tom, čo sa dialo v predošlých dieloch. To celkom pomáha tomu, aby seriál nemal "iba" 10 častí, ale pôsobí o niečo dlhšie. Výber postáv nie je nejaký super-duper zázrak, ale dá sa to prehĺtnuť. Hlavne vďaka faktu, že 99% seriálu sa odohráva v noci. ČO SAKRA ROBIA TÍ ĽUDIA CEZ DEŇ??? Keď sa tam objavil Blue Devil, dúfal som, že sa to trošku roztočí aj s inými postavami, ale neočakávajte zázraky. Bohužiaľ to vyzerá tak, že druhá séria nebude ale Derek Mears potvrdil v rozhovoroch, že postava sa môže objaviť v iných seriáloch, čo by bolo super, pretože tam je potenciál na prepojenie s inými superhrdinami. :)(5.8.2019)

Tak to vypadá,že jsem přišel na chuť i DC.Čím dál víc zajímavých seriálů...ale to není na škodu.Tak nám na scénu nastoupil pan Větvička neboli Bažináč.A jak příhodné místo si pro to vybral....menší vidlákov jehož dominantou je obrovská a zarostlá bažina.Ideální to prostředí..obzvlášť,když vám tam někdo pouští nějakou chuťovku.A tak musí na scénu nastoupit doktorka a přijít tomu na kloub.Temnější atmosféra tomu rozhodně prospívá.Mrtvolky se nám hromadí....nečeká je zrovna moc pěkná smrt.Obzvlášť,když v bažině a ve městě řádí něco horšího než pan Větvička.A tak začíná snaha najít lék,odhalit pravdu,chytit Bažináče a objevit přelomový objev,odhalit svůj osud a mnoho dalšího.A celému tomu šéfuje rodina Sunderlandů v pozadí.Avery je teda pěkný zmetek,kterému přejete smrt...a jeho ženuška není o moc lepší.Ona ani ta policie není zrovna moc svatá...A z doktora se teda vyklubal solidní zmetek.Bylo hned jasné,že ten jeho přehnaný zápal a nadřazenost nejsou dobrým znamením...a nějak nám chlapec zezelenal na konci.Škoda,že to dopadlo takhle...uvidíme,jestli se toho někdo ujme a dá tomu další šanci.*S01-85%(14.8.2019)

• - Seriál měl mít původně 13 epizod, ale tvůrci ho nakonec bez vysvětlení zredukovali na 10. (Bioscop)

• - Písnička, která hraje při tanci, je „Kind And Generous“ od Natalie Merchant. (Bioscop)

• - Písnička, která hraje v baru, je „Rock Bottom“ od Paula Ottena. (Bioscop)