Maniac Cop

Maniac Cop

Akční / Krimi / Horor / Thriller

USA, 1988, 85 min

• Wacoslav1

Matt Cordel si mě nezískal. Vraždy děsně tuctový, atmosféra nula. Ani Bruce to moc nepodržel. Slabota.20%(2.3.2015)

Hovorím si, že zopakujem si túto béčkovú hororovú zabíjačku na blurejku a okrem pár scén, na ktoré som rád zaspomínal, ma to už moc nebavilo. Musím ale uznať, že hudba a atmosféra sa celkom podarila. Rovnako ako herecké obsadenie na čele s mlaďochom Bruceom Campbellom, perfektným Mattom Cordellom, či s fajn fízlom Tomom Atkinsom poprípade s peknou Laurene Landon. Inak priemerná zabíjačka. 65% - 3*(10.11.2013)

Obsahuje spoilery: Vraždící polda s ohavným ksichtem, který má sílu a nesloží ho ani olovo. Vraždící polda, který seká jednu oběť za druhou. "Poslouchejte... Já jsem nic neudělal." - "Jasně." - "Zahoďte zbraně a lehněte si obličejem k zemi." - " Půjdeme za ním?" - "Slyšel jsi ho? Nic neudělal!" Zajímavý námět, kde obyvatele New Yorku klidně odprásknou policajta při běžné silniční kontrole. Proč? Prototože to mohl bejt vraždící polda. Hororovým nádechem to má, ale spíše to připomíná kriminálku. Bruce Campbell tu nehláškuje jako v Evil Dead, ale i tak sem pasuje jako poklice na hrnec. - 70%.(27.12.2018)

Prostě béčko.(29.5.2006)

Maniac cop Cordell dělá v Yorku bordel. Naprostá osmdesátková klasa.(6.6.2011)

• Hunter2222

Film je časťou trilógie: Maniac Cop (1988) [50%], Maniac Cop 2 (1990) [60%], Maniac Cop 3: Badge of Silence (1992) [60%].(14.3.2011)

Tak tohle byl můj úplně první horor a nikdy na něj nezapomenu. Bylo mi tak asi pět a chodil jsem ještě do školky a máma mi to nahrála. Matt Cordell byl můj první masový vrah u něj jsem viděl první vraždu,byl jsem přímo šokován jak zlomil vaz té blondýnky. Matt má velkou sílu,urve cokoliv,přelomí cokoliv. Záčatek je super. Do půl hodiny tu máme 4 vraždy,pak jde o malé vyšetřování a znovu nějaká akce. Matt se s nikým nepáře a budí strach. Přesto,že film PÁTEK 13.ÉHO ČÁST VII-NOVÁ KREV je můj nejoblíbenější film vůbec,Maniac Cop bude vždy jednička co by můj první horor a Matt velkej frajer. Kdybych byl bohatej nebo slavnej a měl bych velkou vilu tak bych si Matta najal jako ochranku,ten vydá za deset chlapů a jako chodící mrtvola rovnou za celou armádu.(9.5.2006)

klasické intersonicovské béčko ale prekvapujúco celkom kvalitné(17.1.2004)

Policista je hodný pán. Moc dobře si vzpomínám, jak nás ve druhé třídě krmila učitelka snímky z totalitní éry, kde strážník koupil zmrzlinu malému chlapci za to, že se při přecházení silnice správně rozhlížel. Já se přes silnici rozhlížim celý život a nikdy mi policista zmrzlinu nekoupil :-( I přes to každý malý kluk sní o tom, že se jednoho dne až bude velký navlékne do policejní uniformy. Matt Cordell je veliký dost a tak může nosit policejní obleček, ale né proto, aby lidem pomáhal a tak se New Yorkem začne pohybovat strach a nedůvěra k jedlíkům koblih. Maniac Cop je videobéčko 80. let se vším všudy, kterému chybí nadhled, zajímavější vraždy a lépe natočená akce. Přesto má film slušné tempo, strašidelnou hudbu, klasický útok na policejní stanici, který snad musel být v každém akčním hororu té doby a Bruce Campbella, kterým se ovšem šetří podobně jako se zabijákem. I když má Campbell hlavní roli, tak na plátně pobude jen několik minut. Jasná tří-hvězdičková záležitost.(18.12.2007)

Maniac Cop (už len ten názov!!!) je starý dobrý (s)hit z videopožičovní, ktorý ma záhadným spôsobom minul, keď som bol decko..musel som si to teraz vynahradiť samozrejme:) To čo človek od béčkového akčáku/hororu očakáva tu dostane v plnej miere, skrátka klasické 80roky v plnej kráse-nekráse...Určite to "kvalitnejšie" z daného žánru...(11.8.2007)

• Chrustyn

Živě si pamatuju jak jsem jako malej ve videopůjčovně zíral na obal videokazety s ohromným zabijáckým policajtem a v duchu si říkal, že to musí být neskutečná pecka. Nevím jak by na mě film zapůsobil tehdy ale v dnešní době už se jedná o zapomenuté akčně-hororové béčko, kde chybí napětí nebo nějaké pamětihodné scény.(25.9.2010)

55%(18.11.2009)

Průměrný film, který nejvíc vsází na dobovou popularitu Bruce "Ashe" Campbella a docela překvapivě upozaďuje titulního "hrdinu", což docela zamrzí, páč takhle je to sice slušné osmdesátkové béčko, akční krimi, ale horor už se bohužel kamsi vytratil. Maniac Cop se mohl, při troše štěstí, postavit bok po boku Jasonovi nebo Michaelovi, takhle si za pár týdnů vzpomenu fakt maximálně na nejdrsnější bradu v Hollywoodu (čti Campbella), což je docela škoda, nevyužitý potenciál. Ale i tak to v sobě ten klasickej feeling filmů z let osmdesátých má a nebojí se to použít.(8.10.2013)

Zlatá osmdesátá léta.Filym jako je tento už nikdo neumí natočit..Pro mě jedno z kultovních béček té doby,okořeněné miláčkem Brucem Campellem.Robert Z´Dar jako Cordell a jeho obří hlava-lepšího vybrat nemohli.Jak už jsem napsal,zlatá osmdesátá léta!(21.10.2008)

• ARI50

Hrozně mě zajímal tenhle policajt ale kde nic tam nic a horor není.(26.9.2018)

lehce nadprůměrná hororová vyvražďovačka 80tých let,když pominete lehce stupidní děj a někdy opravdu neskutečně blbé dialogy a necháte se vézt na vlně obrovského,vraždícího psychopata,odpustíte filmu i debilní konec.(5.1.2011)

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: FILM+ = 30.9.2014, réžia českého znenia (FILM+ 2014) = JIŘÍ BALCÁREK - Pravá béčková klasika ranných Intersonicovských VHS liet v našich luhoch a hájoch. (3.10.2014)(3.10.2014)

• eraserhead666

Až se mi nechce věřit, že jsme z tohohle byli jako malý puboši v kině strašně uneseni (nebo to byla dvojka?). Ale tehdá to asi mělo větší sílu než dneska. Docela nuda, často předvídatelné, krve a mordu pomálu (i když alespoň ty trochu stojí za to). Slabota. Tohle je zrovna film, kterému by remake spíš pomohl než uškodil. Co vy na to Alexandře Ajo nebo Robe Zombie?(21.11.2009)

• malylada

Jedna z těch starších kultovních sérií, ale mě osobně Maniac Cop vůbec neoslovil. Hororové prvky jsou zde minimální a blíž to má spíš k akčnímu béčku. Samotná postava, nápad není spatný, ale problém je, že většina filmu se utápí v hloupých dialozích a když už přijde policista ala Jason Voorhees, tak samotné vraždění ničím nenadchne......4/10(12.1.2017)

Je to pěkná vyvraždovačka plná skvělých akčních scén.Ze začátku jsem si říkal, že to bude blbost,ale jak čas plnyl film si mě získával čím dál více.Matt Cordel byl pěknej záporák a líbilo se mi, že jeho tvář byla stále zahalená tmou až do poslední chvíle.Masakr na stanici byl prefektní a ty autohoničky se mi taky líbily.Není to lekavý horor třeba jako Věc, ale to vůbec nevadí.Příběh a zpracování filmu nemá chybu.(24.12.2009)