Maniac Cop

Policajt maniak

Maniac Cop

Akční / Krimi / Horor / Thriller

USA, 1988, 85 min

První dobrodružství Matta Cordella má dobrý spád, zvláštní atmosféru, ucházející herce, záporáka, celkem dlouho se jí daří tvářit se jako ucházející krimi a padouchův vstup na scénu je dobře načasován. Lustig dokázal hororovou historku natočit napínavě a stejně jako ve svých ostatních nízkorozpočtových filmech uměl zachytit temnou atmosféru velkoměsta.(11.12.2013)

Fajn béčkový policejní slasher, kde mord scény jsou celkem povedené a Bruce Campbell potěší, ale nějaké šílené kreace nečekejte. 6/10(12.5.2010)

Určitě už bych tohle nikomu nedoporučoval. Já si to, ale užil i znovu po těch letech. Pripomělo mi to jak jsem si to půjčoval na VHSce a se strachem to sledoval. :)) Teď už to tak rozhodně nepůsobí, ale atmosféra New Yorku je i po těch letech slušná. Docela by mě potěšilo kdyby někdo něco takového natočil znovu. Trošku více upravit scénář a byla by to prima změna než většina hororů co vzniká teď kde nějaký maník v lese pobijí skupinku teenagerů. 7/10(12.2.2013)

Slušný horor začátek dnes již jedné z legendárních serií. Vrah v podobě uniformovaného policisty chodí a vraždí ve městě jenže ho nejde jen tak zabít. Ale je to je to sice béčko ,ale má to akci a spád. Pohodová vyvraždovačka.(9.9.2008)

• Radiq

Klasický béčko, ve kterým zaujmou hlavně ty vraždy. S logikou je to horší. Nějak mě neuspokojilo vysvětlení, proč ten maniak všechno přežije. Z herců si užijete ksicht Bruce Campbella a hustej drsnej hlas policejního kapitána (jméno neznám, ale věřte mi, že ho poznáte). Kdysi to musel být hit, tehnhletenc film, ale dnes už je to spíš pro zasmání nebo pro nudu. Třeba ta policajtka, co v panice řve jak natržená děvka. V dnešní době by bylo dobrý natočit remake v českejch podmínkách. To by pak byla ta pravá hrůza a děs! Nebo spíš neskutečná kravina, chch. Jedna hvězdička je dost málo, ale na dvě to teda nemá.(18.5.2008)

Jeden z typických představitelů osmdesátkových béček má krásně temný nádech a jak už to bývá, konec filmu nabádá k dalšímu pokračování dobrodružství psychopatického fízla Z'Dara. Příběh je o to děsivější, že jeho představitel skutečně vykonával službu policisty. Film Ambulance, který L. Cohen natočil o dva roky později, mě v tomto směru dost ovlivnil, protože jsem v něm poznal prvky, které si jsou v obou filmech podobné, takže předpokládám, že ani druhý ani třetí díl nebude jiný.(23.4.2013)

Solidní herecké obsazení, slušný scénář Larryho Cohena a úderný režijní styl Willama Lustiga. Občan Cane se může jít zahrabat, tohle je ta pravá fimařina. Fuck off umění.(3.12.2008)

Trochu slabší krimi které se dá sledovat a které celkem i zaujme svým dějem a nápadem. 55%(22.6.2008)

Aj ked rezisera Lustiga a jeho tvorbu nemam az na 1 film /Strycek sam/ prakticky vobec zmapovanu, viem, ze tohoto hororu som sa bal. Temna atmosfera nocneho New Yorku, efektivne mordy a vrazdiaci policajt Matt Cordell. Slusne, a z priemeru sa to rozhodne vyhrabe, na to je Lustig dostatocne zrucny. 76 %(24.3.2013)

Docela solidní vyvražďovačka. Určitě jsem se nenudila.(3.8.2009)

• POciSEM

Tak tenhle kult se mi vubec nezamlouval. Asi sem od toho cekal o hodne vic(19.11.2011)

Dvě nebo tři hvězdičky? Žánrem jakýsi KrimiHoror, vraždy nejsou kdovíjak povedené, ale celkově to jakštakš ujde(28.7.2006)

velice příjemné i po mnoha letech.(19.1.2008)

Atmosferické béčko, jak má být s herci takových kalibrů, jako jsou Tom Atkins, Bruce Campbella a v epizodní roli Sam Raimi...škoda, že si z dětství vybavuji jen střípky vzpomínek a vhsku s jednohlasým dabingem a strašně špatným obrazem ;-)(21.10.2012)

Má dětská noční můra.....(19.8.2006)

V dětství na vhs to jelo denně :) začátek filmu jak se oblíká a jde do akce je prostě nářez. Matouš je řízek a dnešní fízlové jsou jen žabanti.(1.6.2012)

Krimi-horor o policajtovi, ktorý vstal z mrtvých, aby sa pomstil skorumpovaným fízlom a politikom, ktorí ho uvrhli do basy. Film vyniká temnou a depresívnou atmosférou nočného New Yorku a hlavne tu žiari skvelý Bruce Campbell. Temnú kulisu doplňuje aj smutná hudba. Zaraďujem medzi obľúbené horory. Len škoda že pokračovania sa absolútne nevydarili.(20.8.2014)

• SG-1

"To vždycky čůráte s pistolí v ruce? Tak si brzo ustřelíte koule." -ochranka-(22.3.2012)

Na svou dobu to musel být slušný horor. Co oceňuji je fakt, že jsem nemusel čekat na nějakou akci hodinu. Tady jde opravdu do tuhého již od začátku a dočkáme se hned třech docela solidně provedených vražd. Celý zbytek filmu se pak řítí tímto celkem svižným tempem a dočkáme se i normálního vysvětlení, kdo že nám to vlastně vraždí a proč. Kdysi dávno jsem některý díl z Maniaců viděl, tenhle první to určitě nebyl, takže zkusím pokračování. 75%(31.12.2012)

• Fox85

Nezničitelný zabijácký policista - ideální pustit nyní ve všech amerických kinech(17.7.2016)