Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Arkanoid

Cage hrá jednu zo svojich najlepších úloh a určite aj s najdivokejším srdcom:) No takéto srdce má väčšina, ak nie všetky dôležité postavy. Ku kladom filmu patria aj Sailorovo sako, jeho spev, chémia medzi ním a Lulou a Bobby stvárnený Williemom Dafoeom. No rejža bol tiež priveľmi divoký, čo sa prejavilo postavou Lullinej matky. ()

LexBarker

Sailor Ripley a Lula on the road... Jako noční můra na tripu se před námi odvíjí příběh, který se hemží šílenci, pošuky a bizarně zemřelými postavami. Sem tam zazní Elvis, sem tam ticho pročísne třaskavý zvuk Bobbyho brokovnice. Jak tahle šílená jízda dopadne? Podívá se jednooký Jack do obchodu s rybama? Kývne Lula na Bobbyho návrhy? Čí hlava se rozprskne o zem před bankou? Na tyto otázky dostanete odpověď, pokud se rozhodnete hodit své konformní představy o filmech za hlavu a necháte se unést fantazií Davida Lynche do jeho pekelných světů, které se skrývají mezi námi a čas od času se vynoří na povrch, ke zděšení všech zúčastněných... ()

Jiří K.

Ostentativní farizejský exhibicionismus...když bych měl třemi slovy popsat tento film. Jenoduchá zápletka postavená na primitivním základě - na vztahu dvou milenců, ...žádnou myšlenku, zde nenajdete. Jen jediné: Šokovat, urážet, popouzet. Film zobrazuje jen to silné a tvrdé. V Americe se přece jinak nežije. Ouplně mně mrazilo v zádech. ()

Bobek15

Divkokosť v srdci bola opäť nakrútená typicky "lynchovským" spôsobom, ale tentokrát mala aspoň nejaký a (čiastočne) zmysluplný dej. Ale ani teraz nebola o množstvo absurdít, nezmyslov a nechutností núdza, a občas mi bolo z toho tak akurát na vracanie. Ďalšou charakteristickou črtou lynchovských filmov sú zvláštni herci, ktorý takisto nechýbali ani tu, a boli obzvlášť nesympatickí, ba priam nechutní (až na Cagea), od W. Dafoea po ženy vypadajúce ako mužatky či príšery. Stavím sa, že sa teraz pýtate, že prečo som vlastne dal tie 4*? Asi na ocenenie lynchovej originality, neodklonenie sa od jeho svojského štýlu a hlavne zato, že Divokosť v srdci mala aspoň aký-taký dej a záver, ktorý ho aspoň čiastočne objasnil. ()

misstake

Normální film, ve kterém vystupují čarodějnice, několik budoucích Twin Peaks stars, plejáda bizarních postaviček, imituje se Elvis, šíleně se paří a Nicolas Cage se sakem, které vyjadřuje jeho individualitu vede se svou dívkou rozhovory typu: "Nebylo by krásný, kdybychom se takhle milovali do konce života?" "Zlato, copak jsme doteďka dělali něco jinýho?" "Tyhle bonbóny mají 40 příchutí. Každá z nich je důvod proč tě miluju." Film ve správně uchýlném tónu podpořený tou správně úchylnou hudbou. Takže normální film? Od Davida Lynche? To těžko. Z jeho filmografie jde o jedno z nejnepřístupnějších dílek. Film absolutně nevhodný normálním lidem. "Můj pes někdy štěká." ()

bari68

Lineárne jasný , nijako zamotaný ,nepredvídateľný a nezrozumiteľný príbeh(s výnimkou Elephant Mana a Alvina Straighta) je v réžii Lyncha veľká novinka.Pár čudne-Lynchovských okamžikov a scén viz.čarodejnica,víla,useknutá ruka, odstrelená hlava a.i. sú už skorej jeho nejakou symbolistickou vsuvkou.Aj navzdory iným nedokonalým okolnostiam si túto divokú romantickú-krimi-road movie v srdci spolu s hysterickou ,ale sexi ľahšie oblečenou Laurou Dern a frajerským Nicolasom Cageom v hadej koži a jeho Love Me Tender zamilujete. ()

Loki_Six

Zvrhlost moze byt zaujimavym okorenenim ale postavit na nej cely film a doplnit to nudou a takmer nulovym pribehom...to z toho potom ziadne veldielo vyjst nemoze. ()

Zagros

V hlavě Davida Lynche bych se ocitnout nechtěl, když se tam dokáže vylíhnout tohle… Detail na zapálenou cigaretu, ubíhající silnice, detail na sexuální scénu, to pořád dokola a mezitím jedna šílená scéna za druhou. K tomu přidám výčet charakterů: jeden bláznivý snílek, maniak, magor, sadista, blázen, totální magor, šílenec, zvrhlík, atd. … nicméně je to famózně obsazeno a skvěle zahráno. Dějově je to vlastně nevýrazné a nepřekvapivé, ale o to ani nejde. Sled filmařsky výborně natočených, ale obsahově ulítlých obrazů, mě dokázal u filmu udržet až do konce i bez chytlavého příběhu. Nad hodnocením jsem dlouho přemýšlel, ale nakonec nechám jen dvě hvězdy, protože podruhé si Zběsilost v srdci asi už nepustím. ()

Tery16

Obvykle si filmy Davida Lynche celkem užiju, i když je nepochopím, ale tohle mě nijak nezaujalo. Nicolas Cage v saku z hadí kůže mě po chvíli přestal bavit, jeho společnice mě svým ječením taky nevytrhla, takže jediné, co jsem si trochu užila, byly záběry na hořící zápalku a cigarety. ()

Hopper

Tak ako snáď všetky Lynchoviny, ani táto nie je pre každého. Remarkable ostáva odstrelenie si hlavy a nádherný chrup Dafoea, okrem toho mi ostalo v pamäti len málo... ()

cab

Naprosta silenost, ktera by v rukach normalnejsiho rezisera nebyla nikdy ani natocena, natoz tak pouzita v plnem obsahu na platne. Hvezdicka patri vzdy snesitelnemu (Nicolas Cage) a take za novatorskou odvahu, ktere se u me nedockala pochopeni. 20% ()

B4TM4N

Převelmi zamilovaný Sailor (Nicholas Cage, který zde předvedl asi své nejlepší herecké prkno) a překrásná Lula (pro mě celkem odpudivá Laura Dern) utíkají mezi častými kopulacemi před vrahem, kterého na ně poslala Lulina matka. Jejich strastiplná cesta lemována jest různorodými zvrhlíky a všelicofily, v neposlední řadě také čarodějnicí na koštěti. Tenhle eintopf ovšem Lynch na své poměry moc nezvládl vyždímat do nějaké zajímavější formy, a tak film ze sraček tahá kromě Cage už jen megaslizkej zubáč Bobo a originální závěr jako vystřižený z Shimotsuma Monogatari. ()

wosho

Toto rozhodně není nic pro mě. Na podruhý pokus to bylo pro mou křehkou vyrovnanou duši ještě větší peklo, než na poprvé. Mé hodnocení je neobjektivní, ale toto je opravdu film akorát tak pro psychouše, vrahy, paka, úchyly a fanoušky mentálních kolapsů. Rrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!! ()

Bohemák

Úžasná krvavá pohádka o lásce s našlapaným hereckým obsazením. Mírně šílené, aby režisér a scénárista v jedné osobě nezústal nic dlužen své pověsti. ()

Miller

"Tento oblek z hadí kůže je symbolem mé indivinduality a víry v osobní svobodu!" Ač se nemusí napoprvé zdát, snímek je vlastně klasický romantický příběh o nikým, ani hlavními aktéry, nepožehnané lásce, která je ovšem velice silná, kontrastní devadesátkový lehce tarantinovský kabát příběhu ale pouze dodává grády, než-li naopak, lehké Lynchovské rysy dělají film zajímavý jak pro jeho oddané fanoušky, tak i koukatelné pro lidi, kteří o něm v životě neslyšeli. Ke skvělému scénáři a režii přispívají úžasné výkony nejen odporného Dafoa, ale hlavně krásné Laury Dern a znamenitého Nicholase Cage, úžasný hudební doprovod a nádherná, vysoce kvalitní kamera. Za mě nejlepší film roku 1990. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti