Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

slowfox

Film plný vášně nečekaných zvratů a zcela nepochopitelných rohodnutí jak už to u Lynche bývá. Vyvolává spoustu různých pocitů a dojmů při čemž samotný děj mi připadá téměř nepodstatný. A věřte nevěřte Nicolas Cage zde nemá jen svůj univerzální basetí výraz, ale opravdu hraje :) ()

JohnnyBoy

Je fajn se někdy podívat na něco, co jsi v osmnácti měl za něco fakt ultra výjimečnýho. Někdy pak zjistíš, že už to prostě nejde. Z dnešního pohledu je Zběsilost v srdci dost řídká road movie, která se zpomaluje a zpomaluje, exploatace je jenom efekt a herci občas přehrávají ještě víc než je v takové stylizaci potřeba. Oproti Modrému Sametu, který si svoje absolutorium drží dodnes, tento film zestárnul až běda. ()

iz67

Nové zhlédnutí 2017 - asi jsem moc přísnej, ale tohle bylo na Mistra málo. Chápu, že nevyřešené vztahy s tchýní dají člověku zabrat, ale kromě toho, že to byla parodie na road movie všeho druhu, tak mě to moc nebavilo. Myslím, že nejslabší Lynch z jeho nejsilnejsiho období. (Navíc mě trochu iritoval (ne)casting - tedy téměř výhradní obsazení z Modrý samet a Twin Peaks. ) ()

Jehan

Ohavná postmoderní zběsilost. David Lynch si to užil a stejně tak Nicolas Cage a Laura Dern, O Willemu Dafoe ani nemluvě. Všichni mají 5 hvězd za vpravdě životní výkony. Chudák H. D. Stanton to zase odsral, na což je zvyklý. Děsivé využití hudby! ()

cinema_cz

Zběsilost v srdci je film, v němž není patrná hranice mezi dobrem a zlem, neřestí a počestností, nadsázkou a životní realitou. Je to vzrušující příbeh vyprávěný jedním dechem, který divákovi proniká pod kůži, jeho sugestivita vyvolává bezprostřední asociace se skutečným životem. Lynch je jedním z nejkontroverznějších filmových tvůrců 80. let. Svou intepretaci "fascinace zlem" dovádí Lynch až do extrémních poloh, ať už jde o brutalitu, sex či výstřední dráždivost. (06/1991) ()

adamix

Sú Lynchovky ktoré zbožňujem (ERASERHEAD, LOST HIGHWAY) a Lynchovky, ktoré idú úplne mimo mňa (MULLHOLLAND DRIVE, TWIN PEAKS). Túto romantickú schizofréniu môžem zaradiť do druhej kategórie. Cage normálnejší, ako obvykle, Dern strašne jebavá a Dafoe slizký, ako má byť. U mňa 2*. ()

mrclTV

Tento film je na mňa príliš Lynchovský aj keď to je kvázi mainstreamový žáner - romantická krimi/dráma. Lynch z toho aj tak spravil jeden veľký psycho úlet (som celkom zvedavý či aj kniha, ktorá slúžila ako predloha pre film je rovnako "avantgardná"). Toto sa strašne ťažko hodnotí. Nie je ľahké odhadnúť presnú úroveň hviezdičiek, avšak ja som som nebol divoký, emóciami sa riadiaci blázon ani ako 20-ročný mlaďas, tak ťažko sa mi stotožňuje s hlavnou myšlienkou filmu (asi moja chyba, že som taký racionálny suchár :D ) Ale ústredná dvojica a hudobnú podmaz sú prvotriedne. ()

Eddie003

Myslím, že mých pět hvězdiček dává jasně na jevo, co je jejich autor zač. Ano, nebojím se přiznat, že mě ty divné postavy, divné události a prostě divnost sama na Lynchových filmech tak strašně baví. Zběsilost v srdci je BEST OF DAVID a možná i BEST OF CINEMATOGRAPHY. Tento film mi naprosto sednul a dodnes sháním po obchodem sako z hadí kůže... ()

DAF1

17 years ago, in 1990, ambitions of director David Lynch resulted in a new phenomenon. It became the birth of a unique and highly impressive concept that marked a new era - the singularity of Nicolas Cage and Willem Dafoe in one perfect movie. ()

Weirdman

7/10... Zbesilosť v mnohých jej podobách a jej vplyve na okolie... Lynch musel byť asi dobre pod parou keď písal scenár, lebo občas je až neúnosné čo servíruje divákovi (Fuck me. Fuck me.). ()

krivkin

Byl jsem nadšen - skvělí herci, kteří se podle mě museli v těch postavách dost vyžívat - road movie by Lynch: ustřední dvojice zběsile tančící na metal, režisérovo typické téma silnice, resp. cesty, místy skoro groteska a místy psycho-scény a tajemno.... opět další magický koktejl jednoho geniálního šílence !!!! ()

mgerlich

Pro mně jeden z pochopitelných Lynchů včetně finálního sdělení, které je zpětně obsaženo téměř v každém záběru. Možná to bude znít divně, ale na Lynche mi to příjde i jako docela veselej, snadno čitelnej film. ()

ugly_joe

Môj prvý Lynch. A sučasne jediný, ktorý ma dokázal hlboko zasiahnuť. Mam podozrenie, že je to tak nejak u všetkých: prvá (jedno ktorá) lynchovka, dlho dlho nič a potom ďalšie jeho filmy. Jednoducho mi pripadá, že emocionálne je to film od filmu všetko to isté. ()

E-Fox

Určitě je, na co koukat, Lynchovo talentu je vidět víc než dost, Laura Dern je skvělá, Cage mi přišel oproti ní trochu nevýraznej. A potěšilo mě, že jsem pod Lynchovým vedením opět viděla Sherilyn Fenn, škoda, že jen chvíli chodila s dírou v hlavě a vzápětí umřela...Ale trošku se mi zdálo, jakoby Lynch během natáčení moc koukal na tarantinovky. Proti Quentinovi nemam vůbec nic, ale tahle kombinace mi přišla rušivá. Lynchovská tajuplná atmosféra nemůže dobře fungovat, když se rozbíjí hlavy a ustřelujou ruce (ale jasně, že jsem se smála, když s ní ten pejsek utíkal) a tak film prostě nějak nedrží pohromadě. Navíc měl tenhle snímek smůlu, že zrovna u něj mě napadla otázka, proč se sakra Lynch nemůže jednou obejít bez tajemnejch bossů a všudypřítomnejch profesionálních zabijáků, pod jejichž taktovkou všechno probíhá? Líbil se mi ale pro mnoho lidí neskousnutelnej závěr, kterej vrátil všechno do kategorie "starej dobrej surrealistickej Lynch", když o happy endu rozhodla růžová hodná čarodějnice:-) ()

BAADRAAM

Je skutecne jen par filmu, ktere me na konci dojmou natolik, ze ........ (jsem muz, tudiz nemuzu tvrdit, ze k placi). Tento je jeden z nich. Opravdu jsem se unasel hlubokou vasni 2 hlavnich postav. Film me opravdu prekvapil svym koncem, coz u Lynche neni zadnym prekvapenim. Opet jsem si - jako spravny uchyl - uzival ty typicke Lynchovy prvky. V pameti mi utkvely 3 nahate tluste prasatice a Bobbuv neodolatelny usmev. Pro me jeden z nejlepsich Lynchovych filmu. A vubec nejlepsi, co se vasne tyce. ()

Mona_Lisa

Taká pokojnejšia lynchovina. Tento road movie má hlavu, pätu i logicky časovo nadväzujúci dej, čo by sa v niektorých filmoch spomínaného autora hľadalo o čosi ťažšie. Samozrejme, nechýba tu typická prazvláštna atmosféra a to najmä pri niektorých scénach, ale to je len dobre. Obaja predstavitelia hlavných postáv sú sympaťáci, hoci Lula občas predsa troška lezie na nervy. Wild at Heart má veľmi dobré obsadenie, ani ten Nicolas Cage prekvapivo nevadí – a keď spieva, vtedy už vobec nie. Dafoe je v tomto filme taký nechutný až je neuveriteľne dobrý, ale podoby úchyláka sa u mňa asi nikdy nezbaví. Wild at Heart si právom zaslúži 4 hviezdičky, ako celok pôsobí veľmi dobre, no k dokonalosti ešte predsa dačo chýba. ()

elanista1 odpad!

Sherylin Fenn a Sheryl Lee, len ony si zasluzia byt spomenute v mojom komentari. Uz som si zvykol u Lyncha na nahotu v jeho filmoch, ale myslim ze tu prekrocil hranice nechutnosti. Mam len jedno stastie, keby som videl ako prvy Lynchov film tento, tak by som nikdy nespoznal jeho skutocne filmy, lebo asi len tazko by som sa prinutil pozerat od neho aj nieco ine. Pri tomto som len spal, kukal na hodinky a nechapavo krutil hlavou. Iba zvucne meno rezisera mi dodavalo trpezlivosti, aby som nevstal od obrazovky. Mozno si to aj objektivne zasluzi tu jednu hviezdu, ale po dopozerani som mal naozaj pocit, ze som uplne zbytocne stratil dve hodiny. Odpady nedavam, ale niekedy sa neda ()

Mart2n

Překvapivě velmi prostý příběh naroubovaný na typický Lyncheyland, který asi jenom mně připomínal Pulp Fiction. Celé bláznivé univerzum drží pohromadě, některé okamžiky inspirují, některé jsou až moc přestylizované. Dafoe skutečně místy vyráží dech a afektovaná Diane Ladd mě točí po celou dobu. Lynche uznávám a jeho hrátky s divákem mě baví. Mimochodem je opravdu zvláštní sledovat Cage a nemoci si dělat srandu z jeho výkonu {7,5/10}. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti