Autorka a režisérka Greta Gerwigová (Lady Bird) vytvořila Malé ženy, které čerpají z klasického románu a díla Louisy May Alcottové, a zároveň se v autorčině alter egu Jo Marchové odráží její fiktivní život. V podání Gerwigové se oblíbený příběh sester Marchových – čtyř mladých žen, z nichž každá je odhodlaná prožít život podle svého – stává nadčasovým a velice aktuálním. (Falcon)

Jurcekk

Staré malé ženy sú lepšie ako nové malé ženy... Toto je nešikovne postrihané, takže sa v tomto blbo orientuje... V každom prípade, tak či tak, Florence Pugh !!! ()

CaptainAss

Hezké dílo, s hezkým námětem, pro ženy inspirativním. Vystupují zde 4 velice ambiciózní krásné ženy, každá v něčem talentovaná (skoro jako múzy), které jsou zároveň temperamentní a mají velice vřelý vztah s okolím. Dle mého vkusu, to bylo moc natahované. Film měl super tempo, ale sem tam ho kazily dlouhé a na můj vkus zbytečné scény. Myslím že kdyby se to trochu pokrátilo, vůbec by tomu neuškodilo a kouzlo by to ani tak neztratilo. Zároveň se mi pár záběrů zdálo moc tmavých. Prostředí bylo moc potměšilé, což byl nejspíš ze začátku záměr, ale více se mi to líbilo ke konci, kde tím světlem vynikly více barvy. Musím ale podotknout skvělé herecké obsazení a kostýmy byly opravdu krásné. ()

durkes

Musím konštatovať, že mne sa film z roku 1994 páčil omnoho viac. Toto spracovanie bolo veľmi chaotické, preskakovanie z jednotlivých období bolo neprehľadné a celkovo film nevyznel bohvieako dobre. Za zmienku stoje len herecké výkony nastupujúcej generácie - Saoirse Ronan a Timothee Chalameta. Takže ak túto tému, tak určite film z roku 1994. ()

Tucinka

škoda těšila jsem se, ale ...často jsem se v tom chronologicky ztrácela, navíc jsem měla tendence srovnávat s předešlými verzemi, které se mi líbily mnohem více ()

287382

Naprosté zklamání, na jednu stranu áčkový film s hvězdným obsazením, na druhou ploché zpracování snad i původně dobré předlohy a naprosto divadelní výkony. Až herci nebudou přehrávat a natahovat každičký moment tohoto kolosu, bude z něj dobrý film odpovídající jeho rozpočtu. ()

klaranapoli

1.hodina úmorná ze jsem premyslela jestli to vubec chci dokoukat, ale pak se to trosku rozjelo a na konci uz jsem se i usmivala. Ale i tak bohuzel za me prumer ()

Logicomix

Nedávno jsem znovu viděl Pýchu a předsudek (verze 2005) a nutí mě to ke srovnání s Malými ženami. Proč se tyto Malé ženy nestanou mým oblíbeným filmem? Problém je v příběhu samotném. Hlavní hrdinka je místy prostě na pěst. Kdežto Lizie Bennetová v podání Keire Knightley pod citlivým vedeném Joe Wrighta je tak zbavená afektu, jak to jen příběh umožňuje. Pýcha a předsudek je také mnohem sevřenější, a tedy mnohem více vhodná pro filmové vyprávění. V tomto kontextu jsou formální hrátky s časem režisérky G. Gerwik spíše kontraproduktivní. ()

Ondak

Příběh pojednává o čtyřech sestrách a jejich životě. Film je opřen hlavně o herecké výkony jednotlivých sester a to se povedlo. Film je plný romantiky, odhodlání, sebeobětování. Na film se dívá tak jako kdyby člověk četl knížku, je to takové rozvážné a upovídané a vlastně se celkem celý film moc neděje. Film je krásně natočen a ty záběry na krajinu jsou opravdu nádherné. Nic ale nezmění, že jsem se většinu času nudil. Až ke konci filmu mě zaujal vlastně jen příběh nejstarší sestry. Pro fanoušky spíše romantických filmů doporučuji. Pro ostatní to asi nebude úplně ono. ()

grangerova

Malé ženy mě na dvě hodiny vrátily do tepla dětství. Paradoxně ne proto, že bych je četla (nečetla), ale pro všechny ty vzpomínky na dětské knížky plné objevování, nadějí a krásných momentů. Herecké obsazení bylo jedním slovem d o k o n a l é, od mladého Timothéeho až po harcovnici Meryl. Greta Gerwig dokázala natočit nesmírně krásný snímek a kdyby všechny české obaly Malých žen nebyly tak ošklivé, už je mám dávno rozečtené. Takto mi nezbývá než hledat vkusnou obálku a v mezičase si znovu pustit tenhle film. ()

Flashheart

Nekonečná palba žvanění obyčejnejch holek o jejich nicotnejch problémech, speciálně v době občanský války, mi ukradlo hodinu mého života. Kdyby to bylo na hodinu a půl, možná bych se hecl a dokoukal, ale takle ani omylem. Jo, Jo je výjimečná a její máma je taky super, ale to by ten film musel být víc o tom, než o hovně. Fandil jsem jim, holky hrály dobře, ale co z toho? Knížka je prej mnohem lepší, to věřim, ale stejně jde v podstatě o fádní problémy z prostředí, který je mi vrcholně ukradený. Rozhodně filmu nepomohla ani totální nepřehlednost dějové linky spojená v megamínus s faktem, že režisér, maskéři ani herci (teda spíš herečky) nebyli absolutně schopní přiřadit dané časové lince příslušnou vizáž. Vše vypadá úplně stejně. S rozpočtem 40k bych to třeba pochopil, za 40M je to žalostné. Specielně dnes, kdy v některých životopisných a dalších dekády popisujících dílech jsou tvůrci schopní ze stejných herců vytvořit tak důvěrné časové verze jednoho člověka, že by člověk až řek, že to musel natáčet 80 let. A tady nula nula nic. Trapas... Ještě si musím rozmyslet, že za co vlastně tu jednu hvězdu dávám. ()

Eseter

Příjemný a sympatický snímek. I když mě některé herečky otravovaly, tak vlastně s obsazením problém nemám. Přesto: Saoirse Ronan byla asi dobrá volba, mně ale byla nesympatická, mohla za to, jak ona sama, ale podezírám spíše postavu Joe. Nejhorší ze sester je ale určitě Emma Watson, která, promiňte mi to, prostě neumí hrát. Je příšerná, ale ne tak, jako její americký přízvuk. Nemusím ani Timmyho Chalameta, ale zrovna zde mi nevadil a s Florence Pugh (která byla skvělá), měli velmi dobrou chemii. Chaotické přeskakování v čase mi asi nevadilo, sice opravdu přidávalo na zmatečnosti, ale kdyby tu nebylo, tak by film byl takové dost obyčejné kostýmní drama. Romantické finále, které by jinak vyznělo trochu jako porážka, zde bylo podáno velmi lišácky, a proto se mi vlastně i docela líbilo, i když nemůžu říct, že by mě úplně chytlo za srdce. Jako celek je to ale určitě pěkný snímek na volné odpoledne. ()

PISTA226

5/10 Obsazení hezké, ale na to jak to vypadá profesionálně a kvalitně to je ve skutečnosti zmatené a většinu času divák ani neví o čem to je a jak říkala sama hlavní postava: Je to nuda. Není to žádný akčňák ani komedie. Vlastně ani nevím k jakýmu žánru bych to přirovnal ale asi drama. Není to ani fantasy, takže když to shrnu, je to jen příbéh čtyř mladých sester, které se mi zdá, že nemají moc co divákovi nabídnout. Nevidím v tom prostě žádný větší obsah ani věc, čím by to mělo být zajímavé. Mohl bych vzíť story bezďáka na ulici a mělo bx to podobný, možná i větší a zajímavější obsah. Nuda. Diváka to prostě nutí si tím pohledem na hezky spracované okolí a kostými myslet, že je to dobrý, ale ve skutečnosti nic moc extra, ale pokud si chce člověk jen po dlouhém dni sednout a nepřemýšlet nad ničím a jen relaxovat, tak tohle je ta správná volba. ()

demovka

Ač dílko pro ženy, dívky a holčičky dobré, kvalitu verze z roku 1994 to nepředčilo. A to ze dvou důvodů. První důvod je, že časová linka byla rozstřihaná, přeházená a střídaly se období před a po. Člověk vše pochopil jen když znal verzi z roku 1994 nebo knihu anebo dával ukrutný pozor, jak májí vlasy, kdo tam zrovna je či není, a tudíž je v New Yorku nebo v Paříži. Začátek je v tom směru nejhorší. Kdo nezná dřívější verzi nebo knihu, tak musí být ze začátku ztracený.  A druhá věc, která to dílko mírně strhává v porovnání s verzí z roku 1994, je, že Ema Watson vypadá se svou drobnou tvářičkou zdaleka nejmladší ze všech, a přitom si máme myslet pravý opak. Trini Alvarado (Meg)  z verze 1994 byla daleko uvěřitelnější. Také Gabriel Byrne (profesor) z verze roku 1994 je chodící charisma a role pevného charakteru mu sedla více než Louisovi Garrelovi. Musím ale uznat, že Gabriel Byrne měl daleko větší prostor než zmíněný francouzský herec v nynější verzi. Ostatní výběr představitelů tolik nevyrušoval, zvlášť Saoirse Ronan v roli Jo byla velmi zajímavá a uvěřitelná. Za zmínku stojí i Meryl Strrep v roli nabručené tetičky. ()

mmirri

Po zhlédnutí varianty z r. 1994, tento působí jako živá voda. Postavy už zde nejsou uměle morální. Už projevují i přirozené lidské pohnutky. Je povoleno, zachovat se bídně a ukázáno, že poctivá touha po dobru, život k dobru obrátí :-) ()

DK197

Ačkoli se to sem tam odklání od originálu, je to velmi příjemný a sympatický snímek. Obsazení, kostýmy... Klidně bych si ho někdy pustila znovu. ()

Ammit odpad!

Proč se obtěžovat s šitím kostýmů, když můžem' půlce herců dát prostě něco ze sekáče? Když to má dlouhou sukni, tak to přece nikdo nepozná! Proč se vůbec obtěžovat s natáčením v historických lokacích, když tam budou herečky a herci kecat moderním jazykem o moderních problémech? Proč bylo potřeba plejtvat prachama na cokoli historického, od kočárů po petrolejky, když se stejně na všechno dobové vykašlem a vytřem si s nima... zem? ()

Pompeius

Poněkud uječené a rozevláté oproti verzi z roku 1994, která byla dramatičtější a v pravých chvílích vážnější; přesto příjemná podívaná. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (více)

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů