Proč právě on?

• Nizozemsko

• Austrálie

Komedie

USA / Kambodža, 2016, 111 min

Hit and miss. Pozerateľná a v najsilnejších momentoch naozaj vtipná komédia, ktorej však zbytočne ubližuje scenáristická snaha oživiť klišovitú zápletku zbytočne vulgárnym humorom. Niekedy to funguje, niekedy vôbec a z viacerých scén je cítiť hlavne dialógová samoúčelnosť a nedostatok kreativity. A že je týchto scén v 110 minútach viac než dosť. Výsledok ako-tak zachraňuje hlavne zábavný koncept, vynikajúci James Franco a tých pár skvelých nápadov typu Justine. Nie je to málo, ale premárnený potenciál je to určite.(18.3.2017)

Záchvaty starosvětských manýrů v Silicon Valley. Je to stejně praštěné jako Laird sám. Psychologii nemá zrovna propracovanou. Neměl tátu a tak si na nic nebere ohled. Na druhé straně je nekonečně ohleduplný, ale musí to schovat pod masku naprostého suveréna. To, co by v seriózním filmu nikdy nefungovalo, komedie unese. Pokud je vyvážená přiměřeným polidštěním všech aktérů a jejich vzájemným jiskřením. Laird, i přes svou extravaganci si dokáže najít s rodinkou styčné body. A dceruška nakonec poslechne i tatínkovy dobré rady. Typicky vánoční film(14.1.2017)

Osvěžující, silně přisprostlá komedie, mířící na diváky teenagerského věku, kde se ale velice pravděpodobně uchytí. I na tento film tam bylo možná zbytečně vynucená kadence fucků z ůst Jamese Franca, ale přesto je to komedie našlapaná perfektními over-the-top vtipy typu sob v moči, nepochopenými sexuálními narážkami či epizodkou s nefunkční japonskou toaletou, které však vhání slzy smíchu do očí. Bryan Cranston skvělý, James Franco mu většinou zdatně sekunduje, černý sluha s německým přízvukem a ohavnými kotletami Gustav (Michael Key) jako skvělý doplněk a pár momentálních vtipů se převážně povede každé postavě, rušivým elementem však zůstává naprosto pizdoidní postava (jenom postava?) Zoey Deutch, jejíž přednosti se dají shrnout ve scéně s tipováním hesla do Francova počítače, ale jinak se chová jako výstavní dojnice, jejíž nelogické chování je však podstatné pro to, aby příběh fungoval, takže jsem ochoten to překousnout. Chvíli jsem váhal o páté hvězdě navíc, možná po nějakém dalším shlédnutí přibyde.(16.1.2017)

Očividne si to herci užívali. :) Megan Mullaly prezradila, že mali pri natáčaní voľnú ruku a preto sa hodne improvizovalo. Nakoniec sa natočilo až 240 hodín materiálu, z ktorých vznikli finálne dve hodiny. A i keď filmu chýba nejaký hlbší nápad, resp. koncept je úplne jednoduchý, nakoniec väčšinu času funguje. James Franco ako stvorený pre túto úlohu. Miestami over-the-top, ale je pravda, že sme sa uchechtávali celý film. Síce nie tak ako pri We're the Millers, či pri Horrible Bosses, no dobrých komédii je jak šafránu a táto pobavila. 8/10(5.2.2017)

70%(14.3.2017)

Nejspíše bych se zde, jako i většina ostatních pode mnou, odhodlal k nižšímu hodnocení, už jen zásluhou toho, že se snímek dá řadit mezi ulítlé americké komedie bez hlubšího smyslu a poselství. V porovnání s ostatní Francovou tvorbou či novodobými filmy Adama Sandlera je tenhle film ale klenotem mezi hollywoodskými komediemi minimálně posledních 3 let.(18.3.2017)

stvrta hviezda patri ciste len frankovi(18.3.2017)

• Sgt.Cliffer

Chápu, že všechno chce bejt super bombový, ale to už nikdo neumí komedii bez toho, aby to bylo naprosto přitažený za vlasy? První půlka byla dobrá, ale druhá hodina, už bylo jak kdybych koukal na zaseknutou gramodesku nápadů. Celkově dojem zachraňovali jenom herci (Cranston, Franco, Keegan-Michael Key).(27.4.2017)

Nic si nenalhávejme. Je to naprosto klišoidní komedie, kterých jsme viděli už desítky. Jenže má několik trumfů, díky kterým vládne. 1.) Zoey Deutch je nádherná a mohl bych se na ní dívat 2 hodiny v kuse. 2.) Bryan Cranston je sympaťák. 3.) Svěží moderní střih, kamera a vtipy naprosto bez servítek. A hlavně číslo 4.) James Franco je kur*a skvělej! Celý film si dává s velkým přehledem a díky němu je film mnohem víc než jen průměrný. Sice je zhruba ve 3/5 filmu pasáž, kde jsem se celkem nudil, ale naštěstí se to pak zase rozjede na plný obrátky. Gagy fungují, vtipům jsem se smál a scénky, které na sebe bezprostředně navazují, jsou v poměru 4 z 5 boží. I když jsem chtěl dát 3, tak jsem byl po konci v tak dobrym rozpoložení, že si to 4 zaslouží. Nic nedává smysl, je to celý naprosto ulítlý, ale bavit se budete (pokud Vám nevadí 10 sprostých slov na minutu a zadek Jamese Franca).(28.4.2017)

Když komedie tak pořádná. Chvílemi jsem si říkal to je už přehnaný, ale bylo to tak přehnaný až to bylo dobrý. Smál jsem se často a hodně, takže komedie jak má být.(26.7.2017)

Můžete bejt ten největší kretén na světě, ale když máte na účtě 200 milionů dolarů, dokážete obměkčit i nejtvrdší srdce jakéhokoliv otce dívky, kterou pícháte. Když k tomu vytáhnete i pravý Kissáky z rockového hřbitova je to stoprocentní KURVA!! V první půlce se mi moje vlastní srdce rozehřívalo nad konečně vtipnou a pohodovou komedií z Hollywoodu a ono se to v druhé půlce začlo zase kazit současnou vaginální bídou. Postava v podání sympaťáka Jamese se mi po překročení hodiny začala zajídat svoji tupou sprostotou a nevěřícně jsem koukal, jak může takovej blb mít takovej život. Kdyby mu tam alespoň scénáristi vymysleli nějakou práci, kde postava Lairda ukáže své nadpřirozené schopnosti, ale né, v tom kravinci už na to zřejmě nebyl prostor. Prostě hlavní postava k tomu všemu přišla jak slepej k houslím a výraz ´´dvojkokot´´ je v Americe jasnou jedničkou roku 2016. Moc hezkej příklad pro mládež. 60%(20.2.2018)

Pěkná oddychová romantická komedie, kde sice padá spousta sprostých slov - ale není to oproti jiným současným snímkům obscení a lascivní humor. Osobně se mi to líbilo a spolu se zbytkem kina sem se dobře bavila.(18.2.2017)

Ale jo, bavil jsem se, v první polovině dokonce opravdu hodně. Jenže potom přijde směřování ke konci, který byl samozřejmě předem očekáván a humor tak trochu ustoupí. Tedy alespoň ten, který filmu tak slušel... například japonská toaleta a Bukkake. Škoda toho, přesto se jedná o silnou komedii, která tedy není pro každého, což je zřejmé už ze nejen mnou zmíněných scén. 60%(22.2.2017)

• Dm1tr1j

Zase prehanné americké správanie skončilo tak ako by sa mali normálny ľudia správať...(18.3.2017)

Jsou komedie, které mám rád bez výhrad. Pak jsou takové, jejichž vtipy občas sklouznou do trapnosti. Why him je v tom zvláštní, prakticky celou dobu se pohybuje na samé hranici mezi přijatelným a trapným, ale skoro nikdy ji nepřekročí. Pravda, těch shitů a fucků je tu opravdu moc a co se týče děje, tak ten také není příliš originální. Proč tedy to vysoké hodnocení? Z nějakého důvodu mě to prostě bavilo a když ještě na konec přišel Gene se Stanleyem, tak jsem přidal jednu hvězdu navíc. P. S. Jako bonus Kaley Cuoco!(7.4.2017)

Humor Jamese Franca a spol mi nebude nikdy moc blízký. Přesto tady mi několik nápadů přišlo naprosto legendárních (Kaley Cuoco... :). Vlastně jsem se smála celkem často, takže za mě mírně nadprůměrná komedie pro odpoledne, kdy potřebujete vypnout mozek a nepřemýšlet.(23.4.2017)

Špatná komedie to není, ale musím říct, že jsem čekal mnohem, mnohem více. Ovšem Franco je tu opět jako král a ten chlap si tu roli prostě užívá a dost možná i touto rolí žije. Hodnocení: 62%.(6.5.2017)

• Nail

Klasická emerická pitchovina...člověk se nad pár věcma zasměje a pobaví, ale snímek dost rychle vyšumí z paměti. Prostě se zasmát a jít dál....(29.5.2017)

Na podobný druh filmů musím mít náladu, což jsem bohužel při sledování neměla - ale nebavilo mě to tak moc, že jsem to prostě chtěla mít z krku. Takže subjektivně se mi to vůbec nelíbilo, objektivně nemůžu říct, že by tenhle potřeštěný film byl horší než jiné podobné. Palec nahoru za herecké obsazení a výkony, Francovi takové role sedí Cranston je skvělý snad ve všem.(16.6.2017)

Jo,vcelku slušná komedie s několika dost povedenými fórky, ale nadužívání sprostých slov bylo už přehnané a situační gagy patřily do "již mnohdy viděných "scén (např. scéna na záchodě,která bavila v Krokodýlu Dundee),ale aspoň se snahou do nich přidat něco navíc.(29.6.2017)

Dvojkokot :DDD(15.7.2017)

1 6 8 9 10 11 12 13 14 17 22