Proč právě on?

Prečo práve on?

• Austrálie

Komedie

USA / Kambodža, 2016, 111 min

Hit and miss. Pozerateľná a v najsilnejších momentoch naozaj vtipná komédia, ktorej však zbytočne ubližuje scenáristická snaha oživiť klišovitú zápletku zbytočne vulgárnym humorom. Niekedy to funguje, niekedy vôbec a z viacerých scén je cítiť hlavne dialógová samoúčelnosť a nedostatok kreativity. A že je týchto scén v 110 minútach viac než dosť. Výsledok ako-tak zachraňuje hlavne zábavný koncept, vynikajúci James Franco a tých pár skvelých nápadov typu Justine. Nie je to málo, ale premárnený potenciál je to určite.(18.3.2017)

70%(14.3.2017)

stvrta hviezda patri ciste len frankovi(18.3.2017)

• Sgt.Cliffer

Chápu, že všechno chce bejt super bombový, ale to už nikdo neumí komedii bez toho, aby to bylo naprosto přitažený za vlasy? První půlka byla dobrá, ale druhá hodina, už bylo jak kdybych koukal na zaseknutou gramodesku nápadů. Celkově dojem zachraňovali jenom herci (Cranston, Franco, Keegan-Michael Key).(27.4.2017)

Nic si nenalhávejme. Je to naprosto klišoidní komedie, kterých jsme viděli už desítky. Jenže má několik trumfů, díky kterým vládne. 1.) Zoey Deutch je nádherná a mohl bych se na ní dívat 2 hodiny v kuse. 2.) Bryan Cranston je sympaťák. 3.) Svěží moderní střih, kamera a vtipy naprosto bez servítek. A hlavně číslo 4.) James Franco je kur*a skvělej! Celý film si dává s velkým přehledem a díky němu je film mnohem víc než jen průměrný. Sice je zhruba ve 3/5 filmu pasáž, kde jsem se celkem nudil, ale naštěstí se to pak zase rozjede na plný obrátky. Gagy fungují, vtipům jsem se smál a scénky, které na sebe bezprostředně navazují, jsou v poměru 4 z 5 boží. I když jsem chtěl dát 3, tak jsem byl po konci v tak dobrym rozpoložení, že si to 4 zaslouží. Nic nedává smysl, je to celý naprosto ulítlý, ale bavit se budete (pokud Vám nevadí 10 sprostých slov na minutu a zadek Jamese Franca).(28.4.2017)

Kurvomedie podobného střihu slaví poslední dekádu nefalšované žně.....já jsem rozhodně všema deseti pro....má to však i svá úskalí...kde brát a nekrást?!?!? Dochází nápady, žerty se opakují a nebo přichází na řadu hluchá místa. Francův bezprostřední multimilonář disponuje stejnými mouchami: geniální vtípek, vata, slušný vtípek, vata, vata, slabší vtípek a tak pořád dokola. Každopádně Franco je zaručený držák, Cranston mne jako neznalého Perníkového táty mile překvapil, Deutch je kočka, je kočka, je kočka a perfektne urobená a samotný Proč právě on? patří k tomu lepšímu co bylo v daném žánru poslední dobou natočeno.(11.5.2017)

Když komedie tak pořádná. Chvílemi jsem si říkal to je už přehnaný, ale bylo to tak přehnaný až to bylo dobrý. Smál jsem se často a hodně, takže komedie jak má být.(26.7.2017)

Pěkná oddychová romantická komedie, kde sice padá spousta sprostých slov - ale není to oproti jiným současným snímkům obscení a lascivní humor. Osobně se mi to líbilo a spolu se zbytkem kina sem se dobře bavila.(18.2.2017)

Ale jo, bavil jsem se, v první polovině dokonce opravdu hodně. Jenže potom přijde směřování ke konci, který byl samozřejmě předem očekáván a humor tak trochu ustoupí. Tedy alespoň ten, který filmu tak slušel... například japonská toaleta a Bukkake. Škoda toho, přesto se jedná o silnou komedii, která tedy není pro každého, což je zřejmé už ze nejen mnou zmíněných scén. 60%(22.2.2017)

• Dm1tr1j

Zase prehanné americké správanie skončilo tak ako by sa mali normálny ľudia správať...(18.3.2017)

Nejspíše bych se zde, jako i většina ostatních pode mnou, odhodlal k nižšímu hodnocení, už jen zásluhou toho, že se snímek dá řadit mezi ulítlé americké komedie bez hlubšího smyslu a poselství. V porovnání s ostatní Francovou tvorbou či novodobými filmy Adama Sandlera je tenhle film ale klenotem mezi hollywoodskými komediemi minimálně posledních 3 let.(18.3.2017)

Jsou komedie, které mám rád bez výhrad. Pak jsou takové, jejichž vtipy občas sklouznou do trapnosti. Why him je v tom zvláštní, prakticky celou dobu se pohybuje na samé hranici mezi přijatelným a trapným, ale skoro nikdy ji nepřekročí. Pravda, těch shitů a fucků je tu opravdu moc a co se týče děje, tak ten také není příliš originální. Proč tedy to vysoké hodnocení? Z nějakého důvodu mě to prostě bavilo a když ještě na konec přišel Gene se Stanleyem, tak jsem přidal jednu hvězdu navíc. P. S. Jako bonus Kaley Cuoco!(7.4.2017)

Humor Jamese Franca a spol mi nebude nikdy moc blízký. Přesto tady mi několik nápadů přišlo naprosto legendárních (Kaley Cuoco... :). Vlastně jsem se smála celkem často, takže za mě mírně nadprůměrná komedie pro odpoledne, kdy potřebujete vypnout mozek a nepřemýšlet.(23.4.2017)

Rozpočet_ 38 milionov dolarov // Tržby _ 117.8 miliona dolarov // Tržby v ČR* _ 1 943 685 Kč (69 kin) // Diváci v ČR _ 44 414 // Tržby v USA* _ 11 002 986 $ (2 917 kin)(28.4.2017)

Špatná komedie to není, ale musím říct, že jsem čekal mnohem, mnohem více. Ovšem Franco je tu opět jako král a ten chlap si tu roli prostě užívá a dost možná i touto rolí žije. Hodnocení: 62%.(6.5.2017)

• Nail

Klasická emerická pitchovina...člověk se nad pár věcma zasměje a pobaví, ale snímek dost rychle vyšumí z paměti. Prostě se zasmát a jít dál....(29.5.2017)

Dvojkokot :DDD(15.7.2017)

Opravdu ujeta kravina ale pobavilo. :-)(15.8.2017)

Takovou pohodově drsnou komedii, při které jsem se výborně bavil jsem už dlouho neviděl. Herci si své role vyloženě užili a my diváci tak s nimi.(24.10.2017)

Pár vtipných momentů tam bylo, ale myslím si, že námět měl mnohem větší potenciál. Do trapnosti se tu nejde, takže se film dá přežít bez duševní újmy. “Why him?” trochu zapadlo ve vánoční záplavě filmů konce roku 2016, přesto na sebe tato komedie s ratingem R dokázala vydělat. 3*(29.8.2018)

Hodně se nasmát blbůstkám ve filmu s jednoduchým a ohraným schématem? Tak rozhodně šup na tohle do kina. A je to rozhodně film i na dlouhý zimní večer doma. Nejvtipnější jsou ty scény, které nejspíš tvůrci zamýšleli jako průměrně vtipné. Takové ty bomba scény, jsou občas spíš trapné, ale nejspíš tam musejí být kvůli puberťákům a podobnému osazenstvu. Podobný styl humoru a dynamika jako u filmů "Kámoš k pohledání" a "Pařba ve Vegas". Čtvrtá hvězda je za vedlejší role - Kaley Cuoco, Elon Musk, Gene Simmons..(10.1.2017)

1 6 8 9 10 11 12 13 14 17 22