laik_60

Som rád , že v Čecha dbajú na tradíciu tvorby nádherných rozprávok. Nová generácia  mladých tvorcov je toho dôkazom. Len tak ďalej páni. Držím palce. ()

angel74

Abych pravdu řekla, po první půlhodince jsem marně dumala nad tím, proč je většina lidí, které znám, z téhle pohádky tak odvařená. Mně tedy ty neustále se opakující sekvence (jenom s drobnými obměnami) připadaly zdlouhavé a nudné. Zhruba v polovině filmu konečně nabraly události trochu rychlejší spád a i mě to začalo docela bavit. Pořád jsem se ale nemohla zbavit dojmu, že mezi princeznou a princem v nemastném neslaném podání Natalie Germani a Marka Lambory nezafungovala absolutně žádná chemie. Tím pádem jsem jim na konci tu lásku vůbec nevěřila. Ostatní účinkující však nebyli až tak marní. Kupříkladu Simona Zmrzlá, Roman Zach nebo Veronika Freimanová ztvárnili své role výrazně lépe než ústřední dvojice. (60%) ()

AdaMM

Trochu jsem váhal, jestli dát plný počet - ale jo. Na tuzemské poměry zcela ojedinělý film. Chce se říct - kde se to vzalo? Scénář super, napětí drží, princezna výborná. Vlastně nemám moc, co bych vytknul (možná se dalo někde malinko víc stříhat). Držím filmu palce, ať si na něj najde cestu co nejvíc diváků. ()

Sabrewulf odpad!

Ubohý parazit, přiživující se na filmech Na hraně zítřka a Na Hromnice o den více tím, že je vykrádá nejen obsahově, ale dokonce si DRZE přivlastňuje i stejné režijní postupy! Co se týče toho obsahu: Princezna se do smyčky probouzí ráno v posteli stejně jako Bill Murray, celý ten princip opakovaně zažitých situací, které pak princezna řeší, včetně dopovězení vět za ostatní + dokazování jim, že se den opakuje, je stejný jako u obou zmíněných filmů, odčarování smyčky, což znamená, že na finále mají hrdinové už jen jeden pokus, je to samé, co Cruiseho transfúze, princezna je v jádru arogantní osoba, kterou opakování dne morálně napraví, stejně jako Murraye atd. Jistě, tohle všecho už docela je na facku, to ale není nic proti vykradené formě a to konkrétně u scény, kdy princezna s ostatními plánuje, jakým způsobem povedou útok na čarodějku, což je podáno neustálým střihem mezi probíhajícím neúspěšným soubojem a jeho opětovným opravným plánováním, protože to je kurva ÚPLNĚ TO SAMÉ, jako když Cruise s Emily Blunt plánují útěk z pláže! Jako fakt bych chtěl vidět ty myšlenkové pochody ubožáků, co tuhle scénu psali a tvořili. A to nemluvím o dalších vykradených filmech, namátkou stejné magické štíty jaké používá Doctor Strange atd. A i když odmyslíme tu nechutnou zlodějnu, ostatní aspekty filmu se taky brodí v hovnech. Co ta moderní mluva? "Já se vám na tu kletbu můžu..."// "No to si snad děláš..."//"Ty posero!" To už, do prdele, neumíme napsat do pohádek dialogy, které odpovídají dané době?! A co ta hudební vsuvka s Elvisem?!!! Mně nevadí, že šlo o moderní písničku, protože i v klasických pohádkách hrají moderní písničky (Šíleně smutná princezna třeba), jenže za 1) ty moderní písničky byly složené přímo pro ty pohádky, zatímco tohle je prostě vzaný song "z rádia" a za 2)Byly to české písničky. Mistr Presley snad promine, ale angličtinu v české pohádce si strčte hluboko do prdele! Navíc, tahle scéna jasně ukazuje, jak tvůrci neumí pracovat s mixem žánrů. První půlhodina je regulérní pohádka ala Zdeněk Troška", pak tam vstřelí na chvilku jakože strašně nadsázka a sranda hahaha montáž s Rock n´Rollem, aby to pak až do konce stopáže spadlo k více či méně vážnému fantasy. V podstatě tak, jak jsou ty názvy žánrů od sebe oddělené lomítkem tady v popisku, takhle násilně to bylo oddělené i ve filmu. Samotnou kapitolou jsou pak PŘÍŠERNÉ postsynchrony/dabing. I když postavy mluví venku, nebo v místnostech, ty hlasy znějí pořád stejně! Proboha, bylo tak strašně těžké zapnout nějaký základní zvukový program na PC a alespoň u dialogů v královské kuchyni přidat trochu halu/echa? To zabere tak minutu!!! Takhle při dialogu Freimanové a dabingu princezny ty hlasy létají všude možně, jenom ne jim z huby. Prostředek je hrozná nuda. Hlavní ženské postavy nehezké, Křenková má strašně nepohádkový obličej, hodí se fakt jen někde do Ulice, Zach celý film jen nesrozumitelně mumlá a král, který je tak vysoký, že jediná postava ve filmu, která je menší než on, je liliput, taky zrovna oku nelahodí. Shrnuto, sečteno, podtrženo: hovno. () (méně) (více)

CatcherBlock

Petr Kubík má Hollywood zjevně nakoukaný a je to čerstvá, mladá, dravá krev.  S malým, českým rozpočtem dokázal udělat doslova divy a maluje krásné obrazy podpořené nádhernou hudbou, dokonce i hrdinských momentů se dočkáme. Střídmá velkolepost nechybí a i přes šablonovité charaktery ( Zach je napůl Geralt a napůl Gandalf, ale kupodivu to není trapné) je film zábavný a po většinu času dobře baví. Myslím, že kdyby měl režisér k dispozici vysoký rozpočet, ukázal by nám velké věci. ()

UhLee

(7.5/10). Vůbec se nedivím , proč má Princezna zakletá v čase tak dobré hodnocení na poměry novodobých českých pohádek. Osobně jsem téma časové smyčky v pohádce ještě neviděl. Moc se mi líbily kulisy a interiéry pohádky. Také hudba se moc povedla. Nejdůležitější je u pohádek zábava a poutavost, která v první čtvrtce filmu trochu drhla, ale jakmile se pořádně rozjela hlavní zápletka, tak bylo o zábavu postaráno. Vtipy byly místy fakt povedené. Herci mi taky hodně sedli. Musím říct, že Marek Lambora je talent. Záporačka v podobě Simony Zmrzlé byla příjemně děsivá a byla po dlouhé době povedeným protivníkem hlavních hrdinů. Kdyby zde nebylo tolik klišé, hlavně tedy v závěru, tak bych byl nadšený. I tak se jedná o velmi povedenou pohádku, která není stereotypní. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Cucačka je lék? Máme tady dá se říci trochu moderně pojatou pohádku, čerpá opravdu ze všeho, každopádně připomíná mi to pokus již dřívější pohádky s nějakým slepcem.. Ty kouzla v podání Strenže, fakt nevím, co s tím teď všichni mají, rád bych viděl i jiné vyprcnutí semena na druhého ve světýlku, jak nějaký džedaj. Černoch tam byl hádám, jen aby někdo neměl kecy, protože tam doslova nepronesl ani jedno české slůvko, to samý trpajzlík, možná mělo dojít dojmu Hry of Trůny, avšak tenhle Franta mi spíš připomněl paklíče, je pravda, že dost často stal u dveří, takže kdo ví. Princeznu už nadále nezachraňuje princ, jak to bývalo, ale ta už všechno zvládne sama.. Ze začátku to fakt vypadalo bledě, navíc mi vadil trochu dubbing princezny, ale zvykneš si.. Když už se dalo do nečekané omývačky dnů, začalo to byt ne že lepší, ale not bed. Nakonec vzala ségru nebo, kdo to vlastně byl a prince Bramboru do svého týmu vadných kondomů a jako největší demence, nejspíš pro nějaké to drama, princezna prozradí té černé kurvě, že je pod ochranou rujny času, takže wau černá kurva ji vysakuje a jde se na věc, pomůže vesničanům, vezme svoje rádoby bojovníky, přijde skvělý nástup jako Evendžrs.., princezna se obětuje a hurá jsme osvobození! Jinak ta svatba, asi svatba, byla tak tahnutá, jakoby šli na popravu. :)  ()

Skuby47

Tento příběh není původní, i když je jeho námět v našich končinách v pohádce nový. Zpracování odpovídá možnostem filmové techniky současnosti, má příjemný vizuál a zajímavé herecké obsazení. Vadily mi stále se opakující stejné digitální efekty. Pohádka mi připadala taková chladná, bez emocí, chyběla ji srdečnost a přívětivost starších filmových příběhů a taky by se hodilo víc humoru, kratší stopáž a početnější komparz. ()

HonzaBez

„Dobré ráno, princezno… Čas je tvým služebníkem, využij ho moudře.“ Tvůrci téhle velmi netradiční české pohádky ten "svůj čas" využili náramně. Na české poměry (žádná koprodukce) bych přitom řekl, že jde o výjimečnou záležitost, skoro o jakési zjevení. Zvláště pokud jde o takový temnější fantasy styl, který je v českých pohádkách vzácný. Co se určitě povedlo, byla celková atmosféra pohádky. Pochválit musím skvělé exteriéry, zajímavý hudební podklad a právě onen magický vizuál ala fantasy (zejména v bojových scénách s čarodějnicí). Inteligentní jsou i dialogy, v nichž možná není tolik vtipu, jak jsme u českých pohádek zvyklí, ale zas se díky tomu nekoná různé pitvoření "ala Zdeněk Troška". Asi uznávám že ze začátku se příběh rozvíjí trošku ztěžka (viz zejména první opakování děje v časové smyčce), ale jakmile princezně dojde, "zač je toho loket", dostane děj pěkný spád. A závěrečný souboj se zlem, v němž už nemá princezna šanci na repeté, pak už má vskutku špičkové parametry. Pokud jde o herecké výkony, na slovenskou představitelku princezny jsem si musel nějaký čas trochu zvykat, zato Eliška Křenková či Roman Zach zaujmou na první dobrou. A Veronika Freimanová pak v pohádce funguje jako takové příjemné odlehčení k jinak temnějšímu ději. Po závěrečných titulkách jsem si trochu kladl otazník nad připravovaným pokračováním, ale pokud by se tvůrcům  "dvojky" podařilo udržet aspoň "standard" původní pohádky, pak by to mohl být opět silný zážitek. ()

Ryuuhei

Do kina bych na českou pohádku v normálním případě ani nepáchl, tady mě ale ihned zaujalo téma časové smyčky a protože do těchto subžánrů fušuju, neváhal jsem a vyrazil na film už v den premiéry. Koncept smyčky byl typický - arogantní hrdinka, první šok z opakujícího se dne, dělání blbostí, posléze uvědomění, že to taková sranda není, snaha nalézt řešení a závěr, kde zkrátka pravá láska vždy zvítězí nad zlem a nenávistí. Nic nového pod sluncem. Ohromným plusovým bodem byl ale jasný důvod, proč se to všechno děje a originální zasazení do pohádkového fantasy prostředí. Úhlavní princezna byla sympatická a celé to tak nějak táhla, tedy další postavy dostaly méně prostoru. Lehce vyniklo leda duo potrhlých strážců, nebo alchymistka, ale třeba princ byl takový nijaký a stejně tak i vývoj jeho vztahu s princeznou. Zbytek byl ale překvapivě fajn, smyčka plnila svou roli, zhruba v půlce děj hodně zvážněl a přestal si z věcí okolo utahovat. Obecně velice chválím veškerou snahu natočit na české poměry dobrou a duchaplnou pohádku, která navíc zahrnula sice ohrané, ale pro vyloženou pohádku netypické téma. Měla své nedostatky, ale z toho, co za pohádky od zhruba 90. let v našich končinách vychází, jde snad o dosud ten nejlepší počin. Jsem rád, že jdou čeští filmaři do sebe a nebojí se na tomto poli i trochu experimentovat - jak vidno, někdy to vyjde. Nejsem odvařený, ale z kina jsem odcházel velice spokojen. ()

viperDavid

Do kina jsem se těšil a jsem velmi mile překvapen. Nevěděl jsem, že hlavní herečka je ze slovenska a že se nechala předabovat do češtiny a ani jsem to nepoznal. Nemůžu pohádce nic vytknout protože byla úžasná. Efekty, herci a hlavně hudba :) ()

Lachtaan

Pohádky se u nás už dlouhé dekády točí rok co rok vskutku hojně, bohužel se ale posledních 20 let zapomnělo, jak je tvořit kvalitně a na většinu z nich se proto nedá ani podívat. Přesně z toho důvodu mi zarazila ta enormně vysoká čísla u nového kousku, který vzešel ze stáje stejné televize jako extrémní braky Dukátová skála nebo Když draka bolí hlava. A ony fakt nelžou, teda téměř. Princezna zakletá v čase je po vizuální a castingové stránce (Natalia Germani dokazuje, že umí hrát, přestože nám chlapům stačí, jak vypadá) velmi zdařilým dílkem, který konečně porevolučním českým pohádkám nedělá ostudu. Čekal jsem promyšlenější hrátky s časovou smyčkou, jinak povedený film. [viděno v Autokino Nejdl Klatovy 31.10.2020] ()

Johnny.ARN

Konečne poriadna, moderná rozprávka s neprefláknutým obsadením, vtipná, pekná, presne taká, aká nám tu chýbala. Germánska perfektná, vizuál a triky obstojné, na zvyšok obsadenia sa dobre pozerá. Nemá to nejaké trhliny, strihom vyriešili veľa vecí. Plne si zaslúži nadhodnotené 4 z 5 ()

Mrkvič

Hodně odvážná pohádka. Alespoň co se týče běžné tuctové pohádkové televizní scény posledních let. Myšlenka super, ale když byla viděna v tolika filmech, potřebuje něco navíc, aby zaujala. A to se zde bohužel nestalo. Hudba a vizuál na české poměry zase špička, ale srovnání se světovou tvorbou opět pokulhává. Postavy ničím moc zajímavé a herci stejně tak. V půlce filmu jsem prospal, abych viděl hlavně závěrečnou řež, která (ač s lacinějším provedením i náklady) působila jak v nějakém blogbusteru na motivy fantasy her typu Baldur's gate. A to poslední přirovnání je hlavní důvod, proč jsem rád, že jsem film viděl. Celá ta snaha jít tímto zvoleným směrem a to, že nezůstalo jen u snahy, ale opravdu se směr dařilo držet, je hodně chvályhodná. takže šup s druhým dílem, který může být ještě odvážnější! ()

filmmovier

Tak tohle mě dostalo. Takhle má vypadat pohádka, aby mě zaujala. Je originální, ohromně zábavná, místy více než slušně napínavá (až strašidelná, Simona Zmrzlá je naprosto excelentní záporačka) a nenudí ani jedinou vteřinu. je zajímavá po hudební i vizuální stránce (prvotřídní, luxusní triky, temné nebe, kostýmy), herci ve svých rolích excelují, mix fantasy, sci-fi a klasické pohádky funguje absolutně prvotřídně a celé to navíc vypadá, jako kdyby to vzniklo kdekoliv jinde, jen ne u nás. Příběh je chytrý a i když na první pohled pracuje s pořádným klišé, je od začátku až do konce velmi originální a rozhodně nejednou překvapí. Dobrodružné, akční, velkolepé, pozoruhodné, s parádníma holkama (včetně právě Simony Zmrzlé, které by se zalekl i Mrakomor)... Lahůdka. Už dlouho jsem si nebyl plným hodnocením jistější, protože tady je úplně všechno dobře. Repete rozhodně dám. A na dvojku se těším. Je sice (asi) zbytečná, ale pokud tvůrci budou stejně nápadití, jako zde, bude to fajn. 95%. Tenhle film se ve světě ani náhodou neztratí. Naopak. ()

sallyann

Hudba a kamera naprosto perfektní, i když vás po chvíli záběry na havrany kolem Bouzova začnou štvát. :D Herci byli vybráni taky velmi dobře. Simonu Zmrzlou jsem vůbec nepoznala. Ráda se na film podívám znovu. ()

anli

Pohádka má v našich luzích a hájích velkou tradici a čeští filmaři po ní sahají pravidelně.Protože je to ale žánr náročný a drahý ,neobjevuje se tak často a v posledních letech obzvlášť.Na každou se proto velmi těším a nebylo tomu jinak ani tentokrát.I když už z traileru bylo vidět ,že režisér Petr Kubík se nevydá cestoui klasické české pohádky ,ale svou vlastní.A tou se taky vydal.je to takový mix žánrů ,kde sice vévodí pohádka ,ale velmi se prolíná s fantasy žánrem ,který má poměrně často navrch ,místy je také trochu komediální a místy zase dost temná.Námět je vcelku prostý a není to nic nového pod sluncem - princeznu Ellenu jako miminko zaklela zlá čarodějnice a kletba se má vyplnit v den jejich 20-tých narozenin.A tak se čeká a čeká. A Ellena zjistí ,že po dovršení onoho věku se den jejich narozenin neustále opakuje.A pořád a pořád.Troufám si tvrdit ,že režisér si pořádně nastudoval filmy ,které si také pohrávají s časem a které si dle mého s tím poradily mistrovsky a to "Návrat do budoucnosti" a "Na hromnice o den více".V druhém jmenovaném dokonce hlavní hrdina též uvízne v časové smyčce a neustále se mu opakuje ten samý den.Scénář se řídí pravidly časové smyčky a velmi se snaží ,aby vše bylo uvěřitelné a logické.Myslím ,že všichni tři scénáristi odvedli skvělou práci , i když někdo namítne ,že nejde o nic origináolního a já zase namítnu, proč by muselo?Důležité je zpracování a to se tady opravdu povedlo.Ellena musí najít a poznat ,jak to všechno zastavit a vrátit do normálu.Inu ,jak prosté.Ale svěřovat se tady komukoliv je samozřejmě velmi těžké.Pochopí to jen dvorní alchymista ,který kdysi ochránil Ellenu časovou runou a tak hned věděl ,koli uhodilo.Elleně zdatně sekunduje mladý princ v podání Marka Lambory , koneckonců hlavní motiv je jak jinak láska a její pobočnice , v podání Elišky Křenkové.Na těch třech leží hlavní břímě uvěřitelnosti celého příběhu.A myslím ,že se s tím poprali skvěle.Eliška Křenková místy Natalii Germani ,která hraje princeznu Ellenu mírně zastiňuje ,což ukazuje ,jak jsem už dávno věděl ,že je to opravdu skvělá a nadaná herečka.Skvěle jim sekuinduje Roman Zach jako alchymista a musím říct ,že jsem si ho moc užil a jeho hůl taky.Opravdu není nepodobná té Gandalfově.Vše vyústí až v závěrečný souboj ,který je opravdu perfektně natočený a samozřejmě se taky několikrát opakuje ,než dojde k finálnímu.I když jde o pohádku ,tudíž je jasné ,že musí končit dobře ,měl jsem o hlavní hrdiny strach a to je velká deviza ,která pak nakonec převážila v mém hodnocení onu pomyslnou ručičku výše.Teď budu malinko vytýkat a ne proto ,že musím ,ale proto že to tak prostě je.Předně je pohádka opravdu zbytečně dlouhá.115 minut je na takový příběh velmi a slušelo by mu o takových 15 minut méně , i když upřímě říkám ,že sám nevím ,co bych vystřihl ,ale prvních 50 minut ,kde se opakuje neustále onen den a pomalu se vše vysvětluje ,může chvilkami nudit.Ale plně to vynahradí druhá polovina ,jkterá je opravdu perfektní a bezchybná.Musím pochválit kameru Pavla Koppa ,která dělá co může ,aby si divák přišel na své ,stejně tak i hudbu ,která je také skvělá.Vizuální stránka ,která je neméně důležitá ,je perfektní a triky opravdu vynikající.Českou pohádku jsem si tak po dlouhé době (od "Andělá páně 2") velmi a velmi užil a chvilinku se zamyslím a dávám jasných a zasloužených 100%.Teda co to tady najednou na ruce mám za divné písmeno.A jak se najednou třpytí.Hmmm. () (méně) (více)

Playman

Moderně natočená epická fantasy pohádka v Česku? Výborná hudba, dobře napsané postavy, šikovně použité CGI? Výborně využitý námět s časovou smyčkou? To kde se tady vzalo. Já snad sním. ()

oveckaoa

Strašně moc jsem chtěl jít na to do kina bohužel to bylo několikrát přesunuté a pak jich vláda zavřela. Jinak je to v podstatě slepenec několika pohádek a filmů v jednom na začátku máme Zlobu (prokleté dítě co zachrání jen láska) pak Ledové Království (hned první scéna je skoro úplný copyright jen s tím rozdílem , že se neslaví korunovace, ale narozeniny a konec je úplný copyright to musí vidět snad každý.) Rebelku (cokoliv s lukem) koncept s růží zase Krásku a zvíře a některé scény jak si z toho prokletí dělá srandu nápadně připomínají oba díly Všechno Nejhorší , ale proč ne problémy s tím nemám. Princezna je v pohodě má nějaký charakter a není to blbka co většinou v českých pohádkách vystupují a musí je někdo věčně chránit (tohle je snad zázrak vidět) bohužel to schytal princ, který je zde k ničemu a kdyby tam nebyl nic se nestane. Některé scény nedávají smysl jelikož pokud jsem to pochopil dobře Muriel byla v jednom místě už minimálně jeden den všichni to věděli a nikdo s tím nic nedělal dále pak nechápu proč se některé dny neresetovaly to na konci zvládly vše v jeden den? A koncept s tím, že chce Muriel Elleninu duši se pohřbí sám, když zjistíme, že má přes 19 let zpoždění může vůbec tu její duši získat? ? Strašně se mě líbila záporačka ačkoliv o ní nic nevíme má charakter a dobré kouzlo bohužel zamrzí její konec, který mě přijde ve stylu, že už nevěděli jak to ukončit. P.s. Dejdar tam má po delší době roli kde něco hraje sice je tak 5 minutová, ale má to naději v tom, že ještě jako herec občas něco předvede. P.s. 2 škoda, že hlavní píseň je blbě umístněná a navíc není celá měla být v té pasáži jak jezdily na těch koních ne někde u táboráku P.s. 3 v tom království nebyly žádné brány, když pořád vyjížděla na projížďky a nikdy jí to nebylo znemožněno hlavně, že na trh nesměla, ale mimo království nikomu nevadilo P. s. 4 Varování verze z Primy má špatný dabing postav a je blbě nadabovaná lidi zde mluví otevírají pusy a do toho mluví další a jde prostě vidět, že dabing nestíhá první jsem si myslel, že je to chyba v verzi, kterou jsem stáhl, ale i v další verzi to dělá to samé asi to chce počkat spíše na kup originálky nebo na to až to bude někde jinde než na Primě případně to zkouknout zde https://www.zakulturou.online/. ()

MikyAff

Pohádka, která mi vrátila víru v českou kinematografii. Skvělé obsazení, příběh a krásně se na to celé kouká. Možná to není nic pro menší publikum, nebo starší, které nedá dopustit na staré dobré klasické pohádky. Jenže já si to užila a napjatě čekám na pokračování. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD