honajz2

Já ta vysoká hodnocení asi i chápu. Jsou většinou nejspíš ze zoufalé touhy po pořádné české pohádce - a jakmile se objeví nějaká jen o trošku povedenější, hodně uživatelů bude nadhodnocovat nejvíc co to půjde. A nutno uznat, po filmařské stránce - až na ty divné střihy - to je vskutku povedené, vizuál je taky slušný a na Česko fakt nadprůměrný. I ten nápad by mohl být fajn, ačkoli to je další klon Na Hromnice o den více/Na hraně zítřka/Všechno nejhorší/hromada dalších podobných film s časovou smyčkou. Blbý ale je, že přes všechny klady tomu strašně chybí pořádný scénář, ve kterém by se vše neodehrávalo jen tak a ve kterém budou do děje víc zapojené i vedlejší postavy (třeba Dejdar). Taky je to celé dost mdlé, chybí tomu nějaké tempo, nějaká šťáva, prostě něco, co by ten film oživilo, protože v tomhle podání na dvě hodiny nevystačí ani náhodou. Natahováním scén nejvíc co to jde a vatou prostě pořádnou atmosféru nevytvoříš, ani pořádný příběh ne, ale hlavně že si z toho Kubík chtěl udělat velkofilm...Herecky je to taky strašně slabé, většina herců je zde nevýrazná a hlavně miss kamenný ksicht Křenková opět ukázala, že její herecký repertoár opravdu zahrnuje jen jeden a ten samý výraz, ale jinak umí kulový. A i postavy jsou slabě představené, i na pohádku. Nejvíc se mi na tom líbilo asi posledních 20 minut, kde to konečně jakž takž fungovalo, ale zbytek je nuda a šeď, dokazující, že můžete mít sebelepší filmařskou stránku, ale když prostě nedokážete zaujmout, bude to stát za prd. Vědomě nadhodnocuji, protože v rámci českých pohádek se to aspoň snaží o něco (v našich končinách) "nového", ale objektivně bych dal o hvězdičku míň. Na pořádný český film tak musím opět stále čekat - a kdoví, kdy a jestli se vůbec dočkám... Slabé 3* ()

rakovnik

České "Hromnice" mě ohromily. Přestože obsazení není nikterak oslňující, i méně okoukané tváře zvládly tuto fantasy pohádku se ctí. Děj byl svižný, příběh milý, postavy sympatické a závěr vskutku pohádkový. Efekty mě také mile překvapily. Rád se podívám znovu. ()

Lischai

Samozřejmě je to mash-up Groundhog Day a Edge of Tomorrow, ale je to dobrý mashup. Konečně jsem měl u českého filmu pocit, že někdo rozumí výstavbě scénáře. Místy je vidět, že autory dohnal omezený budget (make-up a kostým hlavního alchymisty jsou jak z larpu v roce 2003), ale zase musím uznat, že scény, u kterých bych nevěřil, že jdou v českém kontextu udělat netrapně (akční finále), si docela dávají. Celé je to správně nerdy a vsadím se, že kluci scenáristi na základce drtili Dračí doupě a Baldurs Gate, pro což mám teda velké pochopení. Správně bitchy Natalia Germani byla super. Celou dobu jsem ji shipoval spíš s Eliškou Křenkovou, ale chápu, že to by bylo moc progrese najednou. Každopádně jsem rád, že jsem to viděl, a moc tvůrcům držím palce se dvojkou, kde Eliška Křenková už vylevelovala svoji alchymistku na 6. úroveň a zajímá mě, jaký nový skilly dostala. ()

Giggo

Stručně řečeno po dlouhé době dobrá česká pohádka s kouzly, fantasy prvky, která se rozhodně nemusí stydět za svůj vizuál. Hudba jednoznačně skvělá, kostýmy pěkné, lokace výborné (možná bych zvolil jiný hrad :D) Natalia Germani vypadá jako princezna, né jako dítě, které navlíkli do dospělých šatů. Křenková mě jako vždy bavila a Lambora zapadá do mé představy prince :) Simona Zmrzlá jako čarodejnice je super, klidně by mohla mít více prostoru. Někdo může říci, že vykrádá jiná témata. Ano, ale co dnes nebere z jiných témat? Je to takové "Na hromnice o den více" na český způsob. Přesto příjemně jsem se bavil, zasmál a jak by mělo být u pohádky zvykem očekával nějaký ten dobrý konec :) A nakonec ještě jednou ta hudba - fakt dobrá :) ()

vydumnica

Musím povedať, že Princezná zakliata v čase ma celkom milo prekvapila a rada si pozriem aj dvojku. Vždy mi bude smiešno z toho, keď si spomeniem na slová mojej mamky, podľa nej tú rozprávku pokazili, keď princeznú zakliali v čase😁 no sranda musí byť :-). A hrad Bouzov ozaj stojí za to vidieť, vrelo odporúčam. ()

BarryLyndon

Úvod jsem docela protrpěl. Bylo to takové neškodně zábavné, ale jak začaly mechaniky světa zapadat do sebe, tak to začlo být opravdu svěží a povedené. A konec byl akční, jak jsem v českých filmech neviděl možná nikdy. Občas to bylo jako TV produkce nebo larp, ale bavil jsem se. Docela bych byl rád kdyby mi někdo vysvětlil proč přes tu nekvalitu. Jinak je film definitivní odpovědi na to, že by se měla předat pochodeň mladším hercům. Protože všichni neokoukaní byli skvělí. Myslím tím hlavně Elišku Křenkovou a Natalii Germanni a mám takové podezření, že původně byl ve scénáři napsaný jejich vztah a pak se přepisovalo nebo přestřihávalo. :) Jsem stará konzerva, ale tady by to dávalo smysl. Vyloženě jsem trpěl u výkonu Dejdara, Révaie, Zacha, Lambody, Písaříka. Celkové mám pocit že se v posledních 10 letech do českých filmů prosazuje jakýsi střední proud, který herecky za moc nestojí, jako Langmaier, Polívková, Geislerová, kteří jsou skoro všude. Přitom pozapomenutá Veronika Freimanová tu byla na malém prostoru excelentní. 7/10 a možná nej česká pohádka od Andělů Páně. A málem bych zapomněl na super originální hudbu. Vůbec nevím kdo je Lukáš Daniel Pařík, ale tohle bych pochválil i v něčem větším od Netflixu. ()

bourec

Jako má to něco do sebe. Trochu mi tam herecky nesedí Lambora, ale to hlavně v první půlce. Pak sem si už zvykl. Po půlce se film dostane na zábavnou kolej, a pak už to je celkem v klidu sledovatelný. Má to mouchy, ale je to takovej svěží vítr na poli českejch pohádek a fantasy. 50%. ()

Nach

Konečně český film (fantasy - pohádka), kterým jsem byl potěšen. I když musím říci, že si kritiku neodpustím. Předně ale zmiňme, že technicky jde o skvěle odvedenou práci. Časová tématika i úkoly, které se musí splnit byly vymyšleny s bravurou hodnou áčkových pohádek. A pasáž se zpívanou skladbou na pozadí postupující temnoty byl jeden z nej momentů celé stopáže. Pak tu ale máme ty negativa. Scénáristé jakoby se místy nebyli schopni rozhodnout co točí. Jestli pohádku, nebo fantasy. Výsledek je takový pelmel. Fantasy film s pohádkovou logikou, což je škoda, protože ty logické lapsy jsou místy skutečně značné. Zbytečně sráží hodnocení jinak dobrého kousku. Další hvězdu srážím za hlavního padoucha, který měl potenciál nějaké hlubší motivace svého konání, který byl ale trestuhodně nevyužit. Suma sumárum: tři hvězdy a doporučení všem, co chtějí nějakou originálnější českou pohádku. Tvůrcům přesto tleskám. 70% ()

C0r0ner

Za mě teda obrovské překvapení a nadšení na všech frontách! Pokud přihlédneme k tomu, že to je primárně pohádka, tak se samozřejmě něco málo odpouští, ale i tak to bylo místy celkem solidně epické, vtipné, akční, napínavé, se skvělou hudbou, obsahovalo to asi nejlepší magickou bitvu, co jsem kdy viděl a k tomu špičkovou čarodějnici, efekty celkově byly na úrovni např. Warcraftu, celý ten nápad s časovou smyčkou dotažený do dokonalosti..., a to všechno v českém prostředí, kde se zpravidla točí akorát velesračky. Po hodně dlouhé době opravdu špičkový český film! 100% ()

dubinak

Asi první česká pohádka za posledních patnáct let, co mě bavila, měla super postavy, humor, efekty i scénář, který sice nesrší zrovna originalitou, ale v pohádkovém pojetí mi to sedlo. Zezačátku jsem se ani nechtěla dívat, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. ()

Lenka.Vilka

Problém tohohle je filmu je jakási aura tajemna, která film provázela. Především kvůli covidu a co se potom dělo. Takže když to dávali konečně v televizi, tak jsem se koukla. A nebylo to špatný. Ze začátku nesympatická princezna byla stále sympatičtější. Výstavba děje smyčky byla taky super. Až na ten konec, kde sebevědomí princezny něco řekne čarodějce a to má svoje následky. To moje logika trpěla. Ale jinak vlastně ok :) ()

necisty

Velmi kvalitní až hollywoodské zpracování a přesto pořád zůstává hezkou pohádkou. Sice to teda vyžírá nepřeberné množství známějších titulů od Na hromnice o den více, přes Harryho Pottera až po Hunger Games, ale ničemu to nevadí. Čechům se tohle ještě asi nepodařilo. Hodně to podtrhuje perfektní hudba, bez ní by to bylo o úroveň níž. ... MKUH ()

zette

Moc jsem se na tuto novou pohadku tesil a o to vice jsem byl zklamany. Casova smycka zacala relativne brzy nudit. Nezaujala me ani predigitalizovana podoba. Herci fajn, ale celkovy dojem to moc nenapravilo. Podobny pocit mela i ma desetileta dcera. Jak jsem pri hodnoceni ceskych pohadek temer vzdy velkorysy. Tady musim trochu proti proudu. ()

pakobylka

Nemůžu říct, že námět by byl úplně originální, neboť jeho neoddiskutovatelným základem je neúprosná časová smyčka, která nutí hlavního hrdinu - v tomhle konkrétním případě hrdinku - prožívat pořád dokolečka dokola jeden a ten samý den. Okamžitě se mi vybavila jak úsměvná a pohodová, byť maličko škodolibá komedie "Na Hromnice o den více " (1993), tak i temný a brutální sci-fi nářez "Na hraně zítřka" (2014), k němuž má "Princezna zakletá v čase" přece jenom o něco málo blíž, neboť její příběh se ubírá podobnými, byť zdaleka ne tak dospělými stezkami. Nicméně v POHÁDCE jde o prvek stejně originální jako přitažlivý - a jeho zpracování má svůj půvab. Škoda, že se maličko zasekává při výběru a prezentaci scén, které přibližují divákovi množinu návratů v čase, na nichž prakticky závisí další vývoj zápletky i prozření princezny Eleny. Taktéž humoru k odlehčení děje je poskrovnu, nehledě na to, že v hlavní úloze by se mi víc zamlouvala Eliška Křenková, která se představila jako princeznina důvěrnice Amélie. Nicméně přes neustálá drobná škobrtání je konečný výsledek víc než uspokojivý, takže si získal mé srdce. Dobrý Bože, teprve teď mi to došlo: Česko dokázalo natočit pravověronu pohádkovou fantasy, navíc se znamenitým hudebním doprovodem ! Poctivé 4* ()

Pajky3

Super, po dlouhé době se mi opravdu líbila česká pohádka. Příjemné obsazení a slušné využítí nápadu o časové smyčce. Bavilo mě to a tak to má být. ()

Šimpy

Spoilery. Je pěkné vidět, že u nás pořád existují tvůrci, kteří mají svojí vizi a nebojí se jí převést na plátno včetně originálních vizuálních scén. Hlavní leitmotiv (časová smyčka) je sice již celkem obehraný, ale na poli pohádky nebo fantasy je použit celkem originálně. Vizuál podkreslený podmanivou hudbou je skutečně dechberoucí. Jen je škoda příliš dlouhé stopáže a některých dějových odboček. Herci jsou slušní (Roman Zach naprosto skvělý) a ačkoliv se mi princezna zprvu zdála prkenná, nakonec svůj přerod zvládla uhrát. No, princ byl do počtu a potěšil Révai. Příjemné nápady, super zpracování, jen tak dál. 65 procent. ()

metal.storm

Musím povedať, že aj keď táto téma je už "tak strašne častá", že som si myslela, ako ma to nebude baviť, práve naopak. Konečne česká produkcia urobila rozprávku, za ktorú sa nikdo nemusí hanbiť. Žiadne rifle v dobovom filme, žiadna Zuza Fialová s make-upom, jak zo zlého paradoxu, žiaden nezmyselný dej. Naopak prekvapenie na úrovni. Hlavná hrdinka je príjemná herečka. Príbeh chytí za srdce a už to pokračuje až do konca rovnakým smerom. Nie je núdza o prekvapenia v scenári. Teším sa, že tento film vznikol. Ale, len také malé ale je, že alchymista nie je synonymom pre čarodeja. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD