poster

Velký

 • USA

  Big

 • Slovensko

  Veľký

Komedie / Rodinný / Fantasy / Romantický / Drama

USA, 1988, 100 min (SE: 130 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  ****

  Dospívající Josh se se svým kámošem Billym poflakuje po ulici, hraje basket, kouká učitelce pod tričko, a tak - to co dospívající kluci obvykle dělají. Ale když se zamiluje do své spolužačky a (jak už to tak bývá) zjistí, že ta chodí s o několik let starším borcem (protože ten už má káru), netouží po ničem jiném, než co nejrychlejc dospět. Náhodou se dostane na pouť, kde v rohu stojí starý nepoužívaný (to by mě zajimálo proč :) automat na lidská přání. Hoďte čtvrťák, přejte si a ráno je hotovo. Místo třináctiletého kluka tu stojí dospělej chlap (ehm, Tom Hanks). Najednou zjišťuje, že to není tak jednoduché a tak za pomoci Billyho se snaží najít cestu zpátky do dětství (aby měl z čeho žít, udělá revoluci v hračkářském průmyslu - kdo jinej rozumí hračkám líp než samo dítě)... Dneska již provařená rodinná komedie, která udělal z Toma Hankse hvězdu první třídy. Jeho vyjukanej kukuč je k nezapomenutí, stejně tak jako některé hlášky. Skoro bych řekl, že v době natáčení ještě Hanks nebyl tak úplně dospělej. Film se sice dočkal několika napodobenin, ale žádná jej ani zdaleka nepřekonala...(2.7.2008)

 • Spiker01
  *****

  Devadesátky už mam celkem projetý, tak musím jít zase trošku dál. A rozhodně bych nečekal, že mě Velký takhle pohltí, obzvláště po nepříliš záživném začátku jako přes kopírák těchto rodinných fantasy komedií. Pustil jsem si rozšířenou edici (skoro 30 minut navíc!) a dal bych si klidně celý seriál, jelikož ten Tom Hanks je prostě neskutečný a jeho příběhy bych užíval i dál. Skvělé, ač trošku pozapomenuté, dílko...10/10(2.5.2017)

 • Aelita
  ****

  Každý muž má srdce věčného kluka kromě těch, kdo se již narodil jako nehravý dospělý. Vlastně jediným důvodem být dospělý jsou ženy. Kdyby jich nebylo, hry, poflakování a dobrodružství poznání by nikdy neskončily. S dospělostí však přicházejí napětí konkurenčního boje, zodpovědnost a starosti, což sexu zas moc neprospívá. Jednoduše řečeno svět není dokonalý. ___ Není nutné být kritický k tomuto filmu a hledat v něm nesrovnalosti a mouchy - o věrohodnost tu přece nejde, jde o to, nepropást žádné životní období a prožít ho celé se vším všudy a naplno. Pro mne lepší než Sám doma.(20.11.2011)

 • svik
  ***

  Jeden z vydařených kousků Tama Hankse. Tom si zde zahrál na nemotorného blbečka , kerý sám vlastně nevěděl co od života chce. Hm myslím že sem se docela bavil sice film měl slabší scénář a žávěr filmu nebyl až tak moc očekávaný, nebyl sem zase tolik zklamán. Tom všechno dokáže zachránit svým hereckým umem. Myslím že český dabing se nevivedl. Je to již dlouho co sem tento film neviděl a doufám že ho v telce brzo uvidím.(15.12.2006)

 • Hapretor
  ***

  Je to opravdu povedené a vtipné. Avšak ne bránici-rvoucí. Několikrát jsem se upřímně zasmál. Zavzpomínal na dětská léta a uvědomil jsem si, že jsem stále ještě dítě. Ten konec mi přišel docela přitažený za vlasy, ale jinak to nejspíš zakončit ani nešlo. První půlka filmu je bezkonkurenční. T. Hankse nemusim, ale tady mi ukázal, že je opravdu velký ... herec.(19.3.2011)

 • - Na scénáři spolupracovala Anne Spielberg - sestra Stevena Spielberga. (Terva)

 • - Debra Winger měla hrát Susan, ale v té době byla těhotná a doporučila Elizabeth Perkins. (HellFire)

 • - Muzikál Big měl premiéru v divadle Shubert, 28. dubna 1996 a proběhlo 193 repríz. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace