Velký

Big

• slovenský

Veľký

Komedie / Rodinný / Fantasy / Romantický

USA, 1988, 104 min (SE: 130 min)

Docela naivní komedie, která mě ale potěšila, protože jsem čekala konec ve stylu "svět dospělých je hrozný, je lepší být dítětem", ale ani se moc nic takového nestalo. Nakonec docela dobrý nápad to mělo! Tedy že každého, kdo není jako ostatní a má trošku radost ze života, je potřeba nějak zařadit a uklidnit. A je to od Toma Hanske moc hezké, že to vzal i jen za dva miliony, když ten zlý, zlý DeNiro to chtěl za šest!(11.1.2016)

Tom Hanks byl v téhle komedii jednoduše okouzlující. Je možný, že mu v době natáčení bylo dvaatřicet?!? Komu z nás se v dětství nesnilo o tom přes noc dospět a zase naopak - kdo z nás by nechtěl aspoň na chvíli vyměnit své nudné pracovní místo za pár bezstarostných školních dnů? Tenhle film je prostě příjemný, nekomplikovaný, odpočinkový, úsměvný a milý.(7.6.2007)

Ty jo, celou dobu si říkám, že to bude jen fajnová komedie a ten konec mě rozsekal víc než Titanic, opravdu mě mrzelo, že Susan se nakonec nerozhodla omládnout a bylo to vážně dojemné, ale jinak opravdu slušně natočené, přestože mi námět poprvé zněl jako jedna velká kravina. Takže vyzdvihnout si zajisté zaslouží Rossův scénář a Hanksův výkon nemusím zmiňovat. Plusem je i příjemná délka, ne jako dvou a půl hodinové novodobé komedie.(31.1.2016)

Veľmi dobrý príklad "rodinnej komédie s poučením" osemdesiatych rokov. Za vďačnú rolu "chlapca uvazneného v mužskom tele" takmer oscarový (a v tomto desaťročí prevažne komediálny) Tom Hanks, príjemná rola pre Roberta Loggiau, povinné Zlo, zopár nezabudnuteľných scén (hudobná pasáž) a skvelá atmosféra. Nehovoriac o vďačnom konci. Čo chcieť viac?(4.2.2007)

• Webb

[5/10] (Fox, Gracie) (Barevný /// Produkce: James L. Brooks, Robert Greenhut /// Scénář: Gary Ross, Anne Spielberg /// Kamera: Barry Sonnenfeld /// Hudba: Howard Shore /// Nominace na Oscara: Gary Ross, Anne Spielberg (scénář), Tom Hanks (herec)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](12.5.2013)

• - Muzikál Big měl premiéru v divadle Shubert, 28. dubna 1996 a proběhlo 193 repríz. (HellFire)

• - Dle slov herce Roberta Loggia si společně s Tomem Hanksem v den, kdy točili slavnou scénu s piánem, všimli, že jsou na place dva dubléři oblečení stejně jako oni pro případ, kdyby se jim to nedařilo. Rozhodli se, že celé taneční číslo odehrají sami bez pomoci dublérů, a to se jim povedlo. (Hpatrik)

• - Debra Winger měla hrát Susan, ale v té době byla těhotná a doporučila Elizabeth Perkins. (HellFire)