Velký

Big

Veľký

Komedie / Rodinný / Fantasy / Romantický / Drama

USA, 1988, 100 min (SE: 130 min)

Veľmi dobrý príklad rodinnej komédie s poučením, atmosférou typický pre 80. roky. Tom Hanks si vychutnal rolu chlapca, uväzneného v mužskom tele, ale v komediálnych rolách mi nikdy nebol príliš sympatický. Príjemná rola pre Roberta Loggiau, povinné zlo, predvídateľný scenár, zopár nezabudnuteľných scén (hudobná pasáž) a skvelá atmosféra. Nehovoriac o peknom konci. 70 %(4.2.2007)

Je zajímavé sledovat jak dušičku nádherné Elizabeth Perkins přímo pohladí každý pohled na mladíka, který nedisponuje obvyklým arzenálem cynismu a vypočítavosti dospělého muže. Tyto vlastnosti pak je nucena odložit i ona sama a vzniká tak prostor pro romantiku jež působí překvapivě skutečně romanticky a ne jak to u romantického žánru bývá, že nudně opisujíc několik stále stejných vzorců chování pro milostnou dvojici. Hanks měl spoustu prostoru potěšit diváka svou dětskou bezprostředností a využil ho naplno. 80%(25.12.2007)

V tomto snímku jsem poprvé uviděl Toma Hankse na filmovém plátně.Nebylo mi právě více než jemu před přeměnou,tudíž jsem byl celkem potěšený tím,že někdo konečně ztvárnil přání tolika mladých a mladších svišťů-být konečně dospělým.Povyrůst o 5 hloupých centimetrů.Rozhodně jsem se skvěle bavil a ani po tolika letech si nenechám ujít příležitost zopáknout si tuto komedii.(24.2.2006)

Z tech Hanksovo ranejch komedii je tahle asi moje nejoblibenejsi, ale precejen film drobet zestarnul a kdyz jsem ho ted po case videl, uz jsem se zas tak moc nebavil. Nejvetsi problem je totiz v delce, minimalne o takovejch 20 minut by sel zkratit, hlavne protahovanej konec. Jinak pribeh je zajimavej, je to fakt film pro celou rodinu, Hanks hraje perfektne a ze to je dospele vypadajici kluk mu clovek veri celou dobu. Obcas je film dojemnej, obcas je to naopak slusna sranda, ale nikdy to nezklouzne do nejaky trapnosti. Slusny 4*.(21.8.2008)

Neskutečně milý film, který má hodně co nabídnout. Vedle skvělého herectví Toma Hankse mu nechybí sympatie postav, příjemná hudba a zajímavá myšlenka, díky které je jen na divákovi, zda závěr pochopí jako...řekněme spíše špatný či dobrý konec...Film srší vtipem, sentimentu je akorát a o emoce také není nouze. Amerika s nádechem 80. let má zkrátka jedinečnou chuť. P.SElizabeth Perkins je pěkná čičinka.(24.10.2011)

• - Scény z Joshova sousedství se natáčely v Cliffside Parku v New Jersey. Scény ze zábavního parku potom v Rye Playland ve Westchester County (New York). (HellFire)

• - Jared Rushton's (Billy) je přirozený blonďák, vlasy mu tak byly obarveny. (HellFire)

• - Pro MacMillanovu společnost na výrobu hraček byly použity kanceláře jisté reklamní společnosti se sídlem na 23 ulici v obvodu Chelsea v New Yorku. (HellFire)