Velký

Big

• slovenský

Veľký

Komedie / Rodinný / Fantasy / Romantický

USA, 1988, 104 min (SE: 130 min)

Při sledování se mi toho tolik vybavovalo, i když jsem to viděl před více jak deseti lety. Přesně ty scény a přesně jsem věděl co bude následovat. Záběr na Zoltara s tajemně krásnou melodií ve mě vyvolalo i po tolika letech husí kůži.(15.2.2012)

Zase až tak moc mě to nedostalo, samozřejmě Tom Hanks na tom nemá žádnou vinu, neboť se tu opravdu předvedl, ale tak ze 40% jsem se u toho nudil.(29.10.2005)

Když je člověk malý, popadne ho občas touha stát se velkým a když už je velký, ještě častěji si přeje dětství vrátit. Z toho plyne jediné - nespěchejte s tím být dospělý, není o co stát a nejhorší na tom je, že když to člověk pozná, nedá se už nic dělat.. Cumílek T.Hanks zdárně potrénoval na budoucí roli pingpongového hráče, co rád běhá po Americe a vykládá teskné příběhy na autobusové zastávce, nicméně v dramatických rovinách se mi paušálně zdá mnohem pevnější v kramflecích. Při vzpomínce na scénu, kdy ho čeká kolegyně s nabídkou kvalitního sexu na dolním patře palandy mě tak napadlo, že spousta současných třináctiletých chlapců by místo nedůvtipného skoku na palandu horní rovnou přistoupila k věci..(13.2.2012)

Povedený průlom Toma Hankse mezi filmové hvězdy. Bezva námět je zpracovaný opravdu dobře a využívá asi všech možností, které z něj vyplývají. Tom Hanks je ve své roli velmi působivý.(23.7.2002)

• Ivoshek

Film je to docela hezký a nápaditý, ale přeslazený Hanks je pro mne jen obtížně koukatelný.(9.7.2007)

• - V přípravě na roli navštívil Tom Hanks Davida Moscowa a nechal si přehrát všechny pásky, na kterých se David objevoval, aby viděl, jak se chová a jak mluví. (HellFire)

• - John Travolta byl pro režisérku do role Joshe jednou z prvních voleb a sám Travolta byl pro. Studio ho ale nechtělo z důvodu, že filmy, ve kterých se v té době objevoval, nebyly finančně úspěšné. (Hpatrik)

• - David Moscow nosil barevné kontaktní čočky, aby se barva jeho očí shodovala s očima Toma Hankse. (HellFire)