Reklama

Reklama

Anděl svádí ďábla

TV spot
Komedie / Hudební / Erotický
Československo, 1988, 101 min

Hrají:

Božidara Turzonovová, Zdena Studenková, Josef Nedorost, Josef Větrovec, Miloš Kopecký, Jiří Korn, Marián Labuda st., Dagmar Havlová, Jana Paulová (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Už ani v nevěstinci si člověk nemůže být jistý... Píše se rok 1930 a luxusní nevěstinec Riviéra stále patří bývalé prostitutce Renátě (Z. Studenková), která se šikovně vdala za bankéře Justice (J. Hartl). Někdejší majitelka podniku Madam (B. Turzonovová) je teď pouhou ředitelkou. V hlavě jí však zraje plán na pomstu. Madam vyhledá profesionálního sňatkového podvodníka Jaroslava Voženílka (J. Nedorost), který vystupuje pod různými jmény, a nabídne mu tučný honorář. Jaroslavovým úkolem je vydávat se před Renátou za bohatého barona a svést ji. Předem informovaná policie pak může získat Renátiny kompromitující fotografie. Jenže žádný plán není tak dokonalý, jak si jeho strůjce přeje... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (43)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Pokračování komedie Anděl s ďáblem v těle začíná přesně tam, kde v nejlepším přestal. Nesmiřitelný souboj Madam a Renáty, která je nyní jednou z nejvlivnějších dam Prahy tvoří základní rámec hry, v níž vyhrát může jen jedna a to i za cenu nejvyšší. Ale nic není zadarmo. Madam zosnuje další bezvadný plán, jak získat zpět ztracené hodnoty, ovšem nepočítá s tím, že šarmantní svůdník Jaroslav sleduje vlastní prospěch. Vedle obou slovenských bohyň Zdeny Studénkové a Božidary Turzonovové získává v druhém díle velký prostor Josef Nedorost coby falešný baron Slawický, z dívčího kolektivu tentokrát zastává významný post německá prostitutka v podání Dagmar Veškrnové - Havlové aneb někdo to rád ostřejší. Samozřejmě nechybí naši stáří známí v čele s Milošem Kopeckým, který mezitím povýšil na ministra, ale narazíme i na nové tváře, kterým kraluje velkostatkář Mariána Labudy. Čímž tradičně nesouhlasím se zdejším opovržením, které je asi tak pravdivé, jako klišé o tom, že obě Matějkovy komedie patří mezi to nejhorší, co kinematografie osmdesátých let vyprodukovala (což lze vyvrátit pouhým letmým pohledem na produkci téhož roku, kde se objevují takové tituly jako Nefňukej, veverko nebo Kamarád do deště). Nezbývá než litovat, že plánovaný třetí výlet do prvorepublikové Riviéry se již neuskutečnil a tak si jen mohu domýšlet, k jakému závěru by tato svůdná story doputovala. Každopádně swing jen nás ing! ()

BDMarty007 

všechny recenze uživatele

První film byl populární, tak se šlo do dvojky. Spousta atraktivních kostýmů a v době vzniku nejpopulárnějších hereček a herců, hodně zpěvu a tanců a na tu dobu asi jiskřivé erotično. Spíše kostýmní záležitost která velmi dlouho postrádá víceméně jakýkoliv děj a je spíše muzikálem s Jiřím Kornem v hlavní roli. Bohužel to ale ani vůbec nemá atmosféru první republiky a swingové éry, ale spíše tak Televarieté. Až v poslední čtvrtině filmu se najednou snaží dodat nějakou zápletku, ale je to najednou překotné, nepropracované a zmatené. Smutné kino. ()

Reklama

Autogram 

všechny recenze uživatele

Rozmýšlam, v čom spočíva tunajšia neobľúbenosť až averzia k tomuto filmu. Príbeh jednoduchý, ale je to slušná dobová kostýmová filmarčina s excelentným obsadením. Možno práve to obsadenie mladých aj osvedčených charizmatických herečiek v neobvyklých úlohách je problémom. Vlastne ani jedna nemá žiadnu počestnú rolu, a mne to vôbec nevadilo. Mnohé predviedli dokonale tvarované telá a určite si film dnes rady pozrú, vo vedľajších úlohách zvlášť vynikli Vendulka a Patrasová. Polovicu filmu, keď sa nič nedeje, tvoria muzikálové čísla, ktoré zväčša zastrešuje Jirka Korn, takže je z toho Možná přijde i kouzelnice pre dospelých. Tentokrát naozaj príde, v podobe Veškrnovej. –––– Uvážím, jestli můžete zastávat dále místo ředitelky, Stolářová. – A co jsem zanedbala? – Stručně řečeno, máte tu bordel. –––– Doba je k pláči, pánové. Lidi se potřebují smát. A co jim to umožní? Zvukový film, prosím. –––– Praha je nejveselejší město na světê. Máte tu skvělý noční život. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Už v Sólu pro starou dámu Matějka dokázal, že širokoúhlé barevné kino zvládá na jedničku. Pokračování Anděla sráží snad jen příliš vleklá produkce, která se neuměla vyrovnat s faktem, že mělo jít o prostřední díl trilogie (proto ty alarmující sirény v samotném závěru). Děj se navíc neodehrává v roce 1933, jak bývá někdy mylně uváděno, ale na přelomu let 1930/1931, tedy pouhý rok po filmu prvním, což trochu komplikuje pro nepozorného diváka celou situaci. ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Anděl s ďáblem v těle (48%), i Anděl svádí ďábla (38%) jsou- alespoň z pohledu výše uvedených čísel- solidní propadáky. Ve své době to přitom byly kinohity a coby kluk jsem měl jednu dobu dojem, že se snad o ničem jiným v ČSSR nemluví. Je to pochopitelný. Ty filmy jsou lascivní a lákaly na erotiku, byť z dnešního pohledu (2023) velmi, velmi jemnou a decentní. Současně to byly výpravy do světa, o kterým se socialistickému člověku mohlo leda tak zdát (bordel, kabaret, velká večerní, drahej chlast, doutníky, ruleta…). Tu iluzi dostatku se podařilo navodit parádně, výborně ji podtrhly texty písní v podání Jiřího Korna, na něm ten film do značné míry stál. Role sňatkového podvodníka s vybraným chováním sedla jako ulitá Josefu Nedorostovi. Naopak slabší chvilku si tady pro mě překvapivě vybral Miloš Kopecký. Ten film hejtujeme, ale dnes už bychom u nás nic podobného natočit neuměli, to jeho ostentativní zatracování dost dobře nechápu… ()

Galerie (26)

Zajímavosti (6)

  • Jediný film, v ktorom sa Božidara Turzonovová (Gabriela) vyzliekla. (Raccoon.city)
  • Ateliérové stavby architekta Vladimíra Labského v Hostivaři byly následně využity při natáčení televizního seriálu Cirkus Humberto (od r. 1988). [Zdroj: filmovyprehled.cz] (SONY_)

Reklama

Reklama