poster

Anděl svádí ďábla

Komedie / Hudební / Erotický

Československo, 1988, 101 min

Hrají:

Božidara Turzonovová, Zdena Studenková, Josef Nedorost, Josef Větrovec, Miloš Kopecký, Jiří Korn, Marián Labuda st., Dagmar Havlová, Jana Paulová, Mayra Leon Garzon, Jana Krausová, Jana Gýrová, Eliška Vitanovská, Dagmar Patrasová, Isabela Soukupová-Siegelová, Eva Jeníčková, Evelyna Steimarová, Radoslav Brzobohatý, Karel Heřmánek, Pavel Zedníček, Jiří Hálek, Václav Mareš, Eva Asterová, Josef Somr, Jan Přeučil, Pavel Nový, Leoš Suchařípa, Věra Tichánková, Hana Talpová, Zdeňka Sajfertová, Zora Ulla Keslerová, Daniela Vacková, Jaroslava Kretschmerová, Jan Hartl, Svatopluk Matyáš, Luděk Kopřiva, Jiří Lír, Jan Skopeček, Igor Smržík, Miroslav Krejča, David Schneider, Josef Vokračka, Ferdinand Krůta, František Švihlík, Pavel Vondruška, Pavel Pospíchal, Jaroslav Tomsa, Jaroslav Vozáb, Jan Schmid, Milan Pěkný, Stanislav Šimek, Ludvík Pozník, Raoul Schránil, Marta Richterová, Kateřina Lojdová, Jana Břežková, Pavlína Mourková, Melánie Vančurová, Nina Divíšková, Vladimír Pospíšil, Jiří Krytinář, Miloslav Štibich, Martina Menšíková, Martina Bezoušková, Hana Čížková, Michaela Gerbertová, Taťána Hosáková, Michaela Vítková, Václav Vodák, Miloslav Homola, Pavel Bartoň, Helena Brabcová, Marta Pospíchalová, Milan Mach, Lída Nopová, Jitka Vrbová, Kateřina Prosová, Renata Schmiedmaierová, Bronislava Kaloudová, Ernest Valko, Petr Veleta, Marcela Macáková, Naďa Izakovičová, Naděžda Urbánková, Petr Jirsa, Jana Svobodová-Mařasová, Marta Krampolová, Josef Lakatoš, Milan Aulický
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • quixote
  **

  Vcelku zbytečné a místy dost bezradné pokračování jedničky, které jen opakuje její již osvědčené postupy a vystřílí prach hned na začátku, kdy Madame Gábi osnuje pomstu. Žánr se ke konci láme, což je možná na škodu, smrt jedné z hlavních postav je v lehkonohé komedii dost přes čáru, ale budiž, vzhledem ke "konci starých dobrých časů" je to omluvitelné, vždyť i sám závěr je evidentní poklonou muzikálu "Cabaret", který pojednává o stejné době, ale dělá to jinak a nesrovnatelně lépe. Film za zhlédnutí určitě stojí, hlavě pro toho, kdo ocení profesionální výpravu a kvalitní hudební čísla.(2.9.2013)

 • Fingon
  **

  První polovina druhého dílu je zajímavější než celý díl první - Nevěst(k)a Madam plánuje pomstu a docela se jí to daří. Následný zvrat a celý zbytek filmu je už ale dost o ničem. Scény už (většinou) nejsou tolik přesvícené jako v jedničce, hudební čísla jsou stejně otravná jako v předchozím filmu a tematikou se vlastně celá série včetně hlavní zápletky dost podobá pozdějšímu Playgirls, proti explicitnímu sexu však kontruje hereckým obsazením a kostýmy. Jsou lepší filmy - ale i horší.(8.9.2009)

 • zdeny99
  **

  Všechno co dělalo první díl tak vynikajícím, teď tady chybí. Ať je to již humor, tak hlavně erotika a s tím i spojená atmosféra prvního dílu. Co ovšem nejvíce postrádám, tak Zdenu Studénkovou, která tentokrát dostala velice málo prostoru, což je opravdu smůla. V minulém díle byla takové líbezné poupátko, tentokrát je to rajcovní milfka, která si zasloužila hlavní roli. Místo ní tu hraje hlavní roli bordelmamá v nedbalkách Turzonovová a především ten napomádovanej seladon Nedorost, kterej byl fakt strašnej. [2387. hodnocení, 34. komentář, 39%](24.6.2020)

 • Autogram
  ***

  Rozmýšlam, v čom spočíva tunajšia neobľúbenosť až averzia k tomuto filmu. Príbeh jednoduchý, ale je to slušná dobová kostýmová filmarčina s excelentným obsadením. Možno práve to obsadenie mladých aj osvedčených charizmatických herečiek v neobvyklých úlohách je problémom. Vlastne ani jedna nemá žiadnu počestnú rolu, a mne to vôbec nevadilo. Mnohé predviedli dokonale tvarované telá a určite si film dnes rady pozrú, vo vedľajších úlohách zvlášť vynikli Vendulka a Patrasová. Polovicu filmu, keď sa nič nedeje, tvoria muzikálové čísla, ktoré zväčša zastrešuje Jirka Korn, takže je z toho Možná přijde i kouzelnice pre dospelých. Tentokrát naozaj príde, v podobe Veškrnovej. –––– Uvážím, jestli můžete zastávat dále místo ředitelky, Stolářová. – A co jsem zanedbala? – Stručně řečeno, máte tu bordel. –––– Doba je k pláči, pánové. Lidi se potřebují smát. A co jim to umožní? Zvukový film, prosím. –––– Praha je nejveselejší město na světê. Máte tu skvělý noční život.(9.6.2017)

 • BDMarty007
  *

  První film byl populární, tak se šlo do dvojky. Spousta atraktivních kostýmů a v době vzniku nejpopulárnějších hereček a herců, hodně zpěvu a tanců a na tu dobu asi jiskřivé erotično. Spíše kostýmní záležitost která velmi dlouho postrádá víceméně jakýkoliv děj a je spíše muzikálem s Jiřím Kornem v hlavní roli. Bohužel to ale ani vůbec nemá atmosféru první republiky a swingové éry, ale spíše tak Televarieté. Až v poslední čtvrtině filmu se najednou snaží dodat nějakou zápletku, ale je to najednou překotné, nepropracované a zmatené. Smutné kino.(30.12.2014)

 • - Zhruba v polovině filmu zazní v podkresu melodie, kterou její autor, skladatel Jiří Svoboda, později použil jako hlavní hudební motiv v koprodukčním seriálu Náhrdelník (od r. 1992). (quixote)

 • - Ateliérové stavby architekta Vladimíra Labského v Hostivaři byly následně využity při natáčení televizního seriálu Cirkus Humberto (od r. 1988). [Zdroj: filmovyprehled.cz] (SONY_)

 • - Za Zdenu Studenkovú (Renáta) spievala Lída Nopová, bývalá členka úspešného vokálneho tria Bezinky. (Raccoon.city)