Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

zette

Danny Boyle a zajimavy namet slibovali minimalne dobrou podivanou. Coz svym zpusobem Yesterday urcite je, avsak jsem cekal daleko vetsi zazitek. Par rezijnich napadu je povedenych, presto si myslim, ze film mohl dopadnout daleko lepe. Nez aby se kolem Jacka stupnovalo silenstvi, film asi od poloviny preslapuje na miste a k nude nema daleko. Nijak mi ani nesedela hlavni postava, kterou ztvarnil Himesh Patel. Myslim, ze fanousci Beatles budou vetsinou zklamani, jako komedie na jedno zhlednuti to zase neni tak spatne. Cinema City Ostrava, 14 divaku. ()

campix

Nádherná ukázka toho, že i když se spojí aktuálně oblíbené téma, kvalitní scénárista i velmi kvalitní režisér, tak nemusí vzniknout nic světoborného. V tomto případě bohužel ani nic lehce nadprůměrného. Danny Boyle se s Richardem Curtisem rozhodli, že se dají na vlnu hudebních filmů a natočí příjemnou romantickou komedii o světě, kde všichni kromě mladého Inda zapomněli na The Beatles, a tak se Jack stává světovou hvězdou díky ikonickým hitům této kapely a to sebou nese určité problémy a morální dilema. Probíhá a končí to přesně tak, jak byste čekali. Je zde spousta hitů slavné kapely a vlezlý pohodový feeling. Bohužel vůbec nefunguje centrální chemie a Himesh Patel je poměrně otravný. Sice jsou to příjemné strávené téměř dvě hodiny, ale není tu nic, co by Vás motivovalo se na tento film třeba znovu podívat. ()

Pajky3

Po Queen a Eltonovi došlo i na Beatles, ale tentokrát se to tolik nepovedlo, možná i kvůli tomu, že se jen používala hudba a příběh nebyl o nich. Ale strašně moc jsem chtěl, aby se to povedlo a byl to perfektní film jako ty zmíněné hudební nebo aspoň zábavná romantika, jak to Richard Curtis umí. Suffolk mám rád, Latitude už jsem několik navštívil a naposledy jsem povečeřel i v restauraci, kde Jack poprvé zahrál Yesterday. Jenže to prostě dost dobře nešlo. Mým hlavním problémem je, že místo na svět bez Beatles nebo na romantiku, se to soustředí otravné postavy jako je nejlepší kamarád nebo hudební manažerka, které dostávají víc prostoru než mě baví. Navíc by mě vážně zajímalo, jestli by v dnešní době hudba The Beatles zaujala tolik jako ve své minulosti. Obě uši odřené a oko přivřené, aby tam přeci jen těch 70 % padlo, přeci jen to bylo lepší než průměr. ()

Juto

Film príliš neriskuje, ale pýši sa dobre podaným príbehom s hereckým obsadením, ktoré je hrou pre komediálne aj dramatickejšie momenty. 6/10 ()

pakobylka

Plagiátorský výlet do vykastrovaného alternativního vesmíru. Protože těch 12 veledůležitých vteřin, zdá se, nebyl obyčejný blackout, že ? Hlavní postavou je přitom poměrně nesympatický týpek, byť prezentuje veskrze sympatické písně ... JEJICH písně. Nicméně - ruku na srdce: The Beatles přišli se správnými hity ve správnou dobu ... jenomže 21. století nastavilo úplně jiné mantinely - a já prostě nevěřím, že by dnešní odezva byla TAK bezprostřední, TAK rychlá a TAK masová. Svět se proměnil - stal se dravější a do určité míry i povrchnější, ovlivňovaný nejrůznějšími hudebními směry, zahlcený konzumem a sebeprezentací (pokud zrovna nedostane opravdu silnou a nečekanou ránu mezi oči ... jakou je právě teď neobyčejně brutálně vedená válka Ruska proti Ukrajině - válka o to bezohlednější a odpornější, oč je ruská armáda neschopnější). Krom toho - i ONI si museli svůj úspěch zasloužit ... museli si ho ODPRACOVAT. Takže ve výsledku: Kýč na jedno podívání, který vykrádá cizí písně a přináší neurčitý, leč poměrně intenzivní smutek - a deziluzi ... nad prezentovaným světem, ochuzeným o část své historie ... nakolik významnou, to už je na vás. Popravdě - já bych ho komedií nenazvala, to ani náhodou ... 2,5* ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- P.S.: Neříkejte mi, že to dneska jde ... na vrcholu slávy jen tak beze všeho něco oznámit masám a vrátit se zase v klídku mezi bezvýznamné. ()

KajusaK

Ne a ne.. Ed Sheeran + Beatles? Určitě ne. Oživení Johna Lennona byla poslední kapka. Jediné pozitivum byla Lily James. Ale ani ta to nezachránila. Průměrný film, viděno v kině. ()

dr.fish

Naprosto perfektní námět, který místo aby se dokonale vytěžil, hodil se do kanálu. Tohle mohl být film, který by se promítal dvacet let. Takto je to jen film, který chtěl každému vyhovět a není k ničemu. Málo hudby a hodně lovestory. 50% ()

Angelopul odpad!

O tom jak se dá z dobrého námětu udělat odporná tutctová love story. Možná že do scenáře kecal Ed Sheeran. Promarněná příležitost. Hey Dude. ()

BoXBe

Yesterday těží z nejcennější pokladnice populární hudby, geniální kombinace čtyř hudebně nadaných mladíků, kteří měli obrovskou chuť bavit a přitom experimentovat a Boyle připomíná, že tu byli, jsou a budou. Pokud se mu podaří Beatles se vším, co s nimi souvisí - od She Loves You přes Help! k Eleanor Rigby A Day in the Life a třeba až ke Carry That Weight - přenést ke generaci, která visí na čtyřech akordech mainstreamových rádií a otevře jim obzory, tak tenhle film stačil. Romantická linka asi byla povinná, scénář nedopsaný (obrovská příležitost rozjet tabákovou společnost :) Otázkou pro mě je, jestli by vůbec Danny Boyle byl schopný ještě někdy točit třeba tak zle, že by se nedalo vydržet ani deset minut. Za mě tohle už neumí, vizuálně, střihem, režií a hudebně samozřejmě se na to dá strašně fajn koukat a po skončení se nedá nic jiného než se vrátit k Bílému Albu a poděkovat za dobrou náladu. Nejlepší film Dannyho Boylea to není a nejlepší hudební film ani romantický film taky. Pohodový film na příjemný večer? Může být. Moc pěkný moment ta návštěva v chatrči k závěru. ()

angel74

Richard Curtis mě svým nápaditým a trochu praštěným scénářem nesmírně potěšil. Je možná škoda, že se sám nechopil také režie, i když ostřílený harcovník Danny Boyle natočil dle jeho námětu docela povedený film. Díky jejich hudební komedii Yesterday jsem aspoň na chvíli dokázala zapomenout na neutěšenou realitu všedních dnů. Moc ráda jsem se nechala unášet na vlnách romantiky za zvuku nesmrtelných melodií skupiny Beatles. Něco tak úžasně pozitivního jsem v současné těžké době potřebovala vidět a slyšet jako sůl. (80%) ()

FrankSusta

Díky seriálu Pistol vím, že Danny Boyle dokáže režírovat počiny o hudbě. Však ani to můj strach z konečného výsledku filmu Yesterday nezmírnilo. Víte, já styl mistra Boyleho považuji za spíš takový špinavý, extrémně realistický, ze kterého jsou cítit drogy, nemoci a celková špína. A taky si ho vždycky spojuji s takovou aspoň trochu zrnitou starší obrazovkou. Takže mě zajímalo, zda i film, ve kterém mají být velkolepé pozlacené stadiony plny tisíců lidí, kteří mají náladu dobrou, dokáže být zcela jeho autorským počinem. A msuím říci, že ano. Danny Boyle jen trochu ubral na temnotě a prosvícená prostranství dokázal zosobnit na maximum. Teprve nyní mi došlo, co ten jeho styl znamená. Prostě velkolepé obrazy, ať už způsobené naklonením kamery na bok, či zlatým světlem v pozadí (v tomto ohledu se mi extrémně líbila scéna srážky s autobusem, která mi přišla nejosobitější). Takže ano, tento velikán tam cítit vskutku je. Ale do toho všeho mu k velkolepému filmovému zážitku neskutetečně dopomáhají ať už herci, v čele s nadaným Himeshem Patelem či Lily James, která si postupně zajišťuje místo v mém srdci, nebo s mými oblíbenými libími zvuky kvarteta The Beatles, které jsem si prostě zpíval celý film. Ano, chyby tam samozřejmě nějaké jsou, ale celkové vyznění funguje tak výborně, až tomu vše odpustím a těch pět prostě napálím. ()

SeanLSD

Obskúrnosť jediného nedostatočne rozvinutého nápadu nedovedená nikam, okrem všeobecne známej skutočnosti, že "All you need is love". ___ Vôbec sa mi do toho nechcelo. Ale keď už, predpokladal som, že - ako to už mám vo zvyku - za 15 minút vymäknem a budem hotový. Lenže nie, a táto doslovná paralelná realita s nespochybnenou univerzálnou kvalitou beatlesáckych hitov, čo sa ponúkala ku kontroverzií, sa nenasmerovala proste nijakým smerom okrem toho jediného, ktorým ju otrocky vliekol jej námet. Ani režisér sa nevytiahol. Nebolo by to zďaleka prvýkrát, čo si Boyle vybral povrchnú či extrémne jednoduchú látku, na ktorej sa však vyblbol svojimi audiovizuálnymi vychytávkami a vždy si ma nimi rýchlo získal. V YESTERDAY je to však nuda a nenápadité nenadšenie. Keď si ma tá v ničom poriadna blbina v polovici konečne začala získávať, stúpal súčasne aj môj pocit odcudzenia, až k nevydržaniu - zavŕšený potom extrémne moralistickým silením, keď sa definitívne ukázalo (spoiler ?) že to je celé dobré len k ilustrácií všeobecne známeho faktu, že nepotrebuješ nič okrem lásky. A nie, rozhodne si teraz vo vytržení z YESTERDAY nepúšťam Chrobákov! ()

sator

Můžeme si pamatovat na věci které se nestali ? Chválím autory za to že nezůstali na úrovni líbivé části scénáře a šli dál... A děkuji čtyřem úžasným klukům z Liverpoolu, bez nichž by svět byl o hodně smutnějším místem... ()

StanislachKo

Za Dannyho robotu by som dal plnú. Za pripomenutie, že hudba Beatles nemá doteraz obdobu, taktiež. Za herecké (hm.. ani nie výkony ako skôr perfektne zapasované) obsadenie, uznanlivo kývem hlavou, ale inak. Wau... ! Curtisa som v živote nikdy nepochopil menej ako tu. Zrejme mi niečo ušlo, ale mne toto prišlo ako niečo, čo robia s dobrými európskymi nápadmi američania, ale tu to angláni zvládli sami. Záver je asi to najväčšie klišé aké som za posledný rok zažil. A hlavne mám dojem, že to celú dobu smerovalo do nikam. A že prečo neexistuje coke, cigarety, wonderwall, či harry potter, to je mi jasné, že má nejaký zmysel, ktorý žiaľ mne doposiaľ uniká... Ak vieš a náhodou toto čítaš, prosím Ťa, vysvetli mi to do správy. Ďakujem. ()

AdaMM

Měl bych k tomu pár otázek ;-) ale jako kluk, co vyrostl na Beatles jsem měl fakt radost a užil jsem si to! ()

sugythesugar

Dostal som presne to, čo som čakal. Príjemný zážitok v kine s parádnou hudbou, dobre vypointovanými gagmi a krásnou Lily.Osobne ma to asi baviloi viac než bohémia. A pritom Queeni su moja top kapela už nejý ten piatok. Chrobáci ale dostali presný opak toho čo Freddy a spol. Žiadny sterilný, prikrášlujúci životopis. Paul a spol. dostali neotrelú poctu, ktorá o ich hudbe a význame hovorí viac než remeselne dobrý prepis udalostí. Yesterday má srdiečko, príjemnú lovestory a tak trochu aj poukazuje na priemysel, ktorý chce všetko prežuvať do neurážajúcej a ľúbivej kašičky zobrazený v jednej osobe až démonickou Kate McKinnon. 7-/10 ()

Lachtaan

Tvůrce úžasného 127 Hours si mě získal dalším neotřelým kouskem, který zajisté nebude filmem roku, ale mile rád na něj budu ještě dlouho vzpomínat. Po kinonávštěvě Bohemian Rhapsody jsem měl chuť si neustále pouštět “We Will Rock You”. Teď z hlavy jen tak nedostanu “Here Comes the Sun”. Vraťte prosím Lily James ty nádherné blond vlasy z Here We Go Again! ()

filmmovier

Veliké překvapení a hlavně velká filmová radost, tady prostě níž jít nemůžu. Ve světě, který zapomněl na Harryho Pottera, cigarety, CocaColu a Beatles se zrodila legenda. Takový nápad a takový film prostě vzniknou jen jednou za mnoho let, obzvlášť od takového snového tvůrčího týmu (Boyle - Curtis) který se sešel tady. Himesh Patel je sympaťák, Lily James neskutečně rozkošná (patrně ještě víc než v Mamma Mia 2, přičemž všechny hranice rozkošnosti překonala už tam) a všechny covery se náramně povedly. Ed Sheeran tady má luxusní roli. I většina dialogů je nesmírně vtipná a zábavná. Snad jen ta svoje "camea" mohli pánové brouci dotáhnout do konce. Tenhle film si budu pouštět velmi často a nesmírně rád, protože tak krásné filmy tohoto typu opravdu často nevznikají. 90%. ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě