Avenue 5

• USA Avenue 5
USA, (2020–2022), 7 h 55 min (Minutáž: 27–29 min)

Tvůrci:

Armando Iannucci

Hudba:

Adem Ilhan

Hugh Laurie, Suzy Nakamura, Josh Gad, Zach Woods, Lenora Crichlow, Nikki Amuka-Bird, Rebecca Front, Jung Sun den Hollander, Himesh Patel, Kyle Bornheimer (více)

Série(2) / Epizody(17)

Komedie Avenue 5 od tvůrce, scénáristy a výkonného producenta Armanda Iannucciho, který se podepsal pod komedií Viceprezident(ka), se zabývá vesmírnou turistikou a je zasazena do čtyřicet let vzdálené budoucnosti, kdy sluneční soustava leží každému u nohou. Hugh Laurie ztvárňuje hlavní roli Ryana Clarka, kapitána vesmírné výletní lodi Avenue 5. Zdvořilý, navenek sebejistý, vyrovnaný a sympatický, Ryan je zkrátka muž, na něhož se v každé krizi můžete spolehnout. Josh Gad hraje Hermana Judda, miliardáře stojícího nejen za Avenue 5, nýbrž i za celým impériem Judd zahrnujícím hotely, fitness kluby a vesmírný turismus. Zach Woods se představuje v roli Matta Spencera, vedoucího oddělení vztahů se zákazníky. Nikki Amuka-Birdová je Rav Mulcairová, vedoucí Juddova střediska vesmírných letů na Zemi. Rebecca Frontová ztělesňuje rozenou vůdkyni Karen Kellyovou, která cestuje lodí Avenue 5 načerno, neboť zneužila nepřenosnou jízdenku své sestry. (HBO Europe)

Lvísrdce

Pravda, serial je hodně vulgární a je to přehlídka lidské hlouposti, nicméně já se nad to povznesl a neskutečně jsem se bavil. ()

xray0045

Asi to melo byt vtipne, ale k tomu chybel humor. Par zajimavych kousku by se naslo, ale celkove spis podprumer. Cekal bych ze fekalni humor uz nebude nedilnou soucasti serialu a filmu a ze by se bez neho mohli tvurci obeji, cekal jsem marne. Lide jsou hloupy a serial si z nich utahuje, skoda ze to nedela trochu chytre. Tesil jsem se na dalsi serialovou roli Hugha, ale byl jsem zklaman, sproste plytvani talentem. Velke plus serialu je v tom ze zacatek je prachbidny a casem se stupnuje kvalita. ()

Reventador

Seriál nezajímavý a bez vtipu. Prostě nuda. Nechápu, jak někdo může dát 5 hvězd. Prosil bych hodnotitele aby mi popsali nějakou vtipnou scénu. Aspoň jednu. ()

Herbert007

Avenue 5 se sice naoko tváří jako sci-fi z budoucnosti z výletní lodi daleko v kosmu, ale ve skutečnosti je o nás tady a teď (nebo velmi brzy od teď). Totální neschopnost všech co to řídí a zdání toho, že všichni mohou o všem rozhodovat (mj. dokonale ztvárněný Dunning-Krugerův efekt), vše založené jen na leštěných prdech, PR, marketingu a naučených frázích; většina personálu lodi jsou jen herci najatí kvůli svému vzhledu. Dále psychopatičtí oligarchové propadající záchvatům sebelítosti a konspirační teorie křičené tak nahlas, že přehluší i to co lidi vidí na vlastní oči... Výsledkem toho všeho jsou pak nepředvídatelné změny kurzu i nemožnost určit (ani přibližně - třeba aspoň v řádu let) dobu návratu na zem, kolem lodi kroužící mrtvoly členů posádky a pasažérů i obsah prasklého odpadního rezervoáru... Za mě je naprostým vrcholem scéna, kdy se prstenec z hoven vyřeší nasvícením barevnými lasery a udělá se z něj tak efektní atrakce. Herecky tomu dominuje skvostný Hugh Laurie a Josh Gad a další minimálně zdatně sekundují 🙂 Cítím tu z hodnocení jakési kolektivní zklamání z toho že to není druhý Červený trpaslík. Což je ale jasné nepochopení - tohle nemá být prvoplánově zábavný seriál plný neškodných vtípků, tohle je prostě Iannucci, tady nenajdete sympatické týpky, se kterými se člověk dokáže ztotožnit (jako je Lister). Rád bych napsal že v této paralelní realitě je to prostě jinak, ale ona už bohužel není moc "paralelní", takže mě mezi záchvatu hlasitého smíchu z toho dost často i běhal mráz po zádech. Ale kdo má rád tento typ cynického nekorektního humoru, tak je to přesně pro něj! ()

SoulAsAGem

Vůbec jsem nevěděla co očekávat a po prvním dílu jsem si řekla, že to bude něco jako Space Force, což bylo mimochodem famózní, no bohužel 2. díl jsem spíš přežívala a to měl jen 27 minut. Vtipy najednou už tak vtipné nebyly, spíš to začalo spadat do trapnosti a ani Hugh to zde nijak nezachranuje. Podle komentářů vidím, že je to jen začátek a mělo by se to rozběhnout, ale nejsem si jistá jestli tomu dám ještě šanci, zatím se mi to zdá jako ztráta času a proto hodnotím neuutrálně 3*. ()

Updated_Cake

1. série: Upřímně, seriál jsem začal jen kvůli vesmírné tématice a kvůli tomu, že jedna z hlavních postav je Hugh Laurie. A nebýt těchto 2 aspektů, seriál jsem zavrhl už po pár prvních dílech. Bez prominutí, prvních pár epizod je strašných, je vidět, že se tam snaží o humor, ale ten hodně drhne a vyvolává to podobně nepříjemný pocit, jako když přejíždíte nehty po polystyrenu. Držela mě u toho jen ta naděje, že Hugh Laurie by nešel do frašky, která nedává smysl a možná to bude mít ve výsledku nějakou pointu nebo se to zlepší. A ono ano. Po pár dílech, které člověk musí zkousnout, se člověk dočká zábavného humoru, kterého ale moc není. A nějaký ten nejlepší výkon je v posledních 2 dílech. Ve výsledku tak seriál jako komedie moc nepobaví, je to spíš těžký průměr. Je mi záhadou, proč se točila 2. série, ale třeba si 2. sérií seriál napraví reputaci, kdo ví. Ztráta času to rozhodně není, ale je lepší to sledovat bez očekávání, pak se to dá i užít. A nutno uznat, že dost toho seriálu na sobě tahá Hugh Laurie, kvůli kterému člověk najde důvod se dívat dál nebo tomu vůbec dát šanci. Povězme si to upřímně, nebýt tam on, ten seriál má o 20% na hodnocení méně. ()

ReichelTomas

To je paráda! To neomrzí, už jsem to viděl asi čtyřikrát :). Co může mít někdo proti těm vtipům, vždyť je to na 5 hvězdiček (plných 100 %), první díly uplně stejně (možná jsou dokonce ještě malinko lepší 😉). Jenom teda druhá řada je trochu slabší, pořád je ale na lepší 4*. ()

Vesmírná komedie s Hugh Lauriem má zelenou

Vesmírná komedie s Hugh Lauriem má zelenou

23.04.2019

Nová vesmírná komedie Avenue 5 od oceňovaného režiséra a scenáristy Armanda Iannucciho (Viceprezident(ka), Ztratili jsme Stalina) dostala od HBO oficiální objednávku na první řadu. Děj seriálu se… (více)