Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

Fujara777

Pre mňa prvé zoznámenie s McClaneom. Akcia a humor na výbornú. Trošku absentuje napätie, ale stále veľmi podarená zábava. Zeus s Johnom vytvárajú výbornú partiu, aj keď sa to obom evidentne nepozdáva. ()

Nerd4Dreaming

Čtyři hvězdy aspirující na pět. Trojka skoro ve všech ohledech přebíjí dvojku, a to díky tomu že v mnohem menší míře vykrádá legendární jedničku a přichází s novým konceptem. Už nejsou vánoce, a už nejde o Holly. Místo nedostatku nábojů trpí John nedostatkem aspirinu. Co mě nadchlo - uderný hudební téma alá vojenskej pochod. Co mě nasralo - konec. Už kdysi při prvním shlédnutí mi přišel úplně vytrženej z celýho děje a hrozně odfláklej. Až do výbuchu lodi na sebe celá Simonova hra navazuje parádně a pak ten konec.. bang bang bum a je to. Nic. Žádnej zvrat, žádná challenge pro Johna. A navíc to měl bejt Zeus, kdo záporákovi zasadí finální ránu, zasloužil by si to (blonďatej němec, co víc si přát :) ) ()

GOREGASM

John McTiernan si po jednodílné a sedmileté pauze opět naplno užívá ruku plnou triumfů. Na vysvětlenou a popořadě. Neustupující kocovinou trýzněný Bruce Willis v roli Johna McClanea stručně ruluje a jeho übersuché hlášky mají koule v tom nejdrsnovtipnějším slova smyslu. Tomu chlapovi prostě zbaštíte všechno i s pověstným navijákem. Dvojnásob, když mu scénárista ihned po ránu nasadí na krk ceduli s nápisem "I HATE NIGGERS" a pošle ho do černošské čtvrti. Lepší lék na kocovinu neznám :-). Sam Jackson jako parťák, Jeremy Irons jako zloun a zběsilé tempo plné zatraceně odvázaného krimakčního náklepu mě k mému překvapení nutí jásat i po dvaceti letech. 90% ()

Ydrosten

Lepší než dvojka! Tento optimisticky laděný výkřik mluví za vše. Bylo by to ještě lepší, kdybych mohl dodat, lepší než jednička, bohužel učinit tak nemůžu. Ale žádné strachy, i tak je to ryze povedená podívaná plná novinek objevujících se ve velké koncentraci. Na okraj bych rád podotkl, že se tenhle díl až moc nebezpečně podobá Smrtonosné zbrani. Kdo jí viděl, pochopí, já však nehodlám prozrazovat všechny ty věci, to nechám na vás. No, možná jednu :-). K McClanevi totiž přibyl plnohodnotný parťák a tohle nezmínit by byla škoda. On odpracoval lví podíl a přinesl do série pár z těch novinek, o kterých jsem se zmínil. Tak především 99% stopáže samozřejmě nevyplňoval jenom John a my měly pocit, že už to není tak jednotvárné. Zeus je postava ohromně zajímavá, plná názorů a určitě si je nebude nechávat pro sebe… Mimo to má odvážnou náturu a jeho protagonista S. L. Jackson mu pomohl k ještě větší popularitě. Zeuse totiž zahrál výborně. Další plus z řad inovací je od základů překopaný příběh. Ono jak se to vezme, překopaný je dost silné slovo, jenže takový to na mě dělalo dojem. Teď byli oba hrdinové stavěni do situací, které si sami neudělali, ale byli odkázáni skoro jenom na padoucha, který jim vymýšlel samé lahůdky. Samozřejmě mám na mysli jeho úkoly a jejich plnění. Což sebou nese mnoho úsměvných momentů. Ale ta nejdůležitější síla příběhu je v jeho překrucování. Chvíli se tváří jasně až předvídatelně a za další chvíli vás ohromí. Jen si počkejte sami, určitě pochopíte. Rovněž nejde nezmínit kupu akce, bez které by to nebylo ono. Oproti dvojce konečně ubrali na nereálnosti a více se věnovali normálním fyzickým výsledkům, takže i kabrňák jako John někdy bude dostávat na zadek. S tím jsem vážně spokojen, děkuju, že pochopili, co lidé chtějí od Smrtonosné pasti. Rambo tu už totiž je. Vzato kolem a kolem, nemám výraznější výtky, čili hodnocení bude poměrně vysoké. Jak už jsem na začátku předeslal, vychází mi z toho 75%. Přesně mezi prvním a druhým dílem. ()

Folky

Perfektní akčňák. Přidat k Willisovi Jacksona byl nápad za milión. V síle charismatu se po celou stopáž přetlačují a jejich dialogy jsou jedna z nejlepších věcí, kterou tato série nabídla. Plus výborný padouch a nečekané zvraty. ()

Besyn

Z celé trojky jasně nejslabší díl,ale to neznamená,že by byl nějak špatný.Právě naopak,je dost dobrý,ale už vážně nic spešl. ()

plagjoklas

Pre mňa jedoznačne najlepší diel celej trilógie. Výborné zavŕšenie a spolupráca dvoch mojich obľúbených hercov je majstrovská. Bruce Willicetu svoju trosku McClane zvláda na výbornú a akčné scény mi vyrážajú dych. Za toto všetko je to u mňa bez debaty 5 * ako byč. ()

illy.cz

Pro mě je tento díl hned po tom prvním určitě nejlepší. Pole působnosti McLanea se podstatně rozšířilo, už nepobíhá po mrakodrapu, netrčí na letišti, ale vydává se na lov přimo do jednoho z největších měst na světě, aby si zahrál opravdu pochybnou hru se zženštilým teroristou v celkem netradičním podání Jeremy Ironse. Pomáhá mu přitom Samuel L. Jackson, jehož trochu rasistická postava do filmu překvapivě sedla. Je vidět, že s McLanem si nejlépe rozumí John McTiernan, opět zde najdete spoustu suchých hlášek a struhující temto, které se podařilo udržet i přes opět celkem dlouhou stopáž. Velmi by měl zajímalo, jak by dopadl čtvrtý díl, kdyby se ho ujal McTiernan. ()

Barak

Režisér prvního dílu je zpátky. Už žádný malinký prostor (budova, letiště), ale celé město se nám otvírá. Už žádné Vánoce, Johnova žena, zabíjení padouchů ve velkém.. John McTiernan zřejmě doufal, že by se hodilo trochu pozměnit strategii prvních dvou dílů. Co si budem nalhávat, už to není John McClane v pravém slova smyslu. Je to sice on, ale už ne tak, jak ho známe. Je tu s ním Samuel L. Jackson (jakoby to John zase nedal "sám"), není tu žádný "uzavřený" prostor a k tomu záporák s divným krkem. John přece střílí ty grázly a neutíká před nima - tady jezdí po městě z jednoho místa na druhé a odstraňuje bomby (se SLJ). Už nemá ani tolik hlášek a taky čas si zakouřit. Jakožto film, který má být o McClaneovi, je to za 4*, ale když se nad to povznesem, tak je to velká akční jízda, která si slabších 5* zaslouží.... 9.5/10 ()

Jeand´Boa

Člověk by si mohl myslet, že v třetím dílu už bude o nápady nouze a že se bude vařit, kde se dá ...tady tomu tak není ...naopak ... k hodně silnému Willisovi, který v předchozích dílech dokázal, co je McClane opravdu zač, zde přibývá partner schopnosti zdárně sekundovat - Samuel L.Jackson ... navíc se celý film táhne s jedním tvrzením - pomsta za mrtvého bratra, aby v závěru odhalil chytrou změnu pointy - prachy!!! ...To je však našemu hlavnímu poldovi jedno, protože jeho soupeři mohou chtít cokoliv a pro něj to budou stejně zasr..í grázlové!!! ()

emdvojka

John McClane. Anatomicky obyčajný smrteľník, ktorý žije a chodí spávať zo svojimi radosťami aj starosťami. Bohužiaľ má však jedno prekliatie a to sa volá Bruce Willis, ktorý je pripravený na ďalšiu, viac ako 2 hodinovú akciu, kde náš "hrdina proti svojej vôli" čelí nekompromisnému bratovi jeho nemeckého nepriateľa. Smrtonosná pasca 3 je film, ktorý stále verne a s úsmevom vracia smrtonosnej pasci príjemný nádych komédie. John a Zeus jeho loajalný priateľ s Harlemu predvádzajú rozum, štýl aj americkú "krásu" v zábavnej a pútavej forme, ktorá uberá dych a tvorí z Die Hard 3 hit, ktorý zaujme davy. ()

Skleni

Naj vtipnejšia, naj akčnejšia,naj prepracovanejšia,naj reálnejšia....taká je táto zatiaľ predposledná časť o nesmrteľnom policajtovi. Jeremy irons je brilantný a S.L.J. je na rovnakej úrovni. Bruce dokázal znova to staré. Byť v bielom tielku, krvavý ako po zabíjačke a stále špica?!. No jedine ak john McClane:-D 84% ()

Mr.FreeZer

Slabší než první dva díly, ovšem nahrazuje to skvělý Samuel L. Jackson, který opravdu hláškuje jedna radost. Nesmíme zapomenout na Bruce, který hláškuje kudy chodí. ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014