Reklama

Reklama

Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

dushka

Zvuk byl dechberoucí, párkrát jsem na sedačce maličko nadskočil :-) (jak píše Ištván87, zvuk střelby je tady opravdu mrazivý). A to jsem byl v kině Dukla (v Jihlavě), tedy žádnej multiplex.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

dushka

Na Dunkirk se ve Zlíně chystám v úterý (do největšího sálu), co je tam za problém se zvukem? 

 

Jinak co se týče té debaty ohledně neviditelného nepřítele, on se ten snímek dá dost dobře interpretovat jako vyprávění o lidech, kteří utíkají před nebezpečím, přičemž je třeba jim pomoct a sjednotit se (hint hint Brexit). 

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

dushka

Tak to musíte mít blbou aparaturu. V IMAXu byl zvuk ku*evsky boží. Zvuk střelby zněl místy až hororově. Jinak já to považuju za budoucí válečnou klasiku. Od první do poslední minuty to šlape. A je zajímavý, že ač Zack Snyder občas docela rád vykrádá sám sebe, tak u Nolanových filmů se vždycky vybičuje k nejlepším výkonům.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Pítrs85

Ano, přesně to se mi strašně líbilo, jak za celej film SPOILER nikdo snad ani neřekl "Němci" nebo tak něco, ale už hned na začátku v tom písemném uvedení do děje bylo jen "Nepřítel". Taková maličkost a dává to tomu filmu skoro až mytologický rozměr boje proti Zlu samotnému.

na příspěvěk reagoval Rhea

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

rounen (hodnocení, komentáře)
Tamehemp: ok, ale nikdy nebude na vrcholu v tržbách kin... když nechce být aspon v Top 5, tak jeho problem, ale z mé strany ho nechápu... točí kvalitní příběhy, přidal na akci, ztrhující hudba, ale na 3D sere... ostatní režiséři toho využili, a takový Cameron se tímto dostal na špici, 3D mu přidalo na zisku... taktéž TF3, Harry Potter, nebo Piráti 4... Cameron toho chce ještě víc využít, a přidat na zisku Titanic ve 3D... a tím už těch filmů ve 3D bude v žebříčku Top 10 - 7 filmů, což je hodně a doufám že to Nolanovi docvakne... to že se mu 3D nelíbí je irelevantní, on ho točí pro diváky, nikoli pro sebe... a diváci na 3D chodí, takže pevně doufám, že Nolan změní názor...

 

 

 

 

 

 

 

 

rounen (hodnocení, komentáře)
Merengues9: taky si myslím že tržby jsou nejdůležitější, jenže Nolan se jich zdráhá...
Tamehemp: já nic nikomu necpu, jen píšu můj názor, který je jasný fakt, nezastávej se Nolana, a nedělej z něho nadčlověka, prostě každý rejža má své chyby... já jsem ti jasně napsal jak to je s 3D filmy, tak bys to měl respektovat, popřídadě semnou souhlasit, i když ve tvém případě budeš vždycky tvrdit opak, jak tě znám... stebou je zbytečné se o něčem bavit...

 

 

 

 

 

 

rounen (hodnocení, komentáře)
Tamehemp: ještě jsem zapoměl napsat ohledně toho, jak píšeš, že 3D na Batmana nesedí, jenže tady nejde jen o Batmana... Nolan prohlásil že nikdy nebude točit ve 3D, takže i kdyby natočil nějaký vizuálně akční, tak 3D nepoužije... proto píšu, že se okrádá o prachy, samozřejmě i Warneři, jenže všichni by mohli mít větší tržbu... Nolan pořád nechápe, že lidé v kinech mají na výběr 2D nebo 3D verzi, takže proč nepoužít obě varianty a vydělat více... stačí aby si koupil 3D kameru, a jde se na to... Nolan patří mezi špičkové režiséry, jenže jiní špičkoví režiséři toho 3D využijí, a ví proč...

 

 

 

 

 

minulost se vrací :)) 

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

rounen (hodnocení, komentáře)
Damarus: samozřejmě nesouhlasím... stačí se mrknout na žebříček výdělku v kinech, a v Top 10, je 6 filmů ve 3D... kdyby tyto filmy ve 3D nebyly, tak jejich výdělky by šli dolů... právě to 3D jim pomohlo vydělat hodně peněz a dostat se na nejvyšší mety... takhle Nolan něco vydělá, ale s 3D technologií by měl logicky vyšší tržby... já se neřídím podle kritiků, ale podle tabulek, ze kterých odvozuji konečný názor... TDK je 10 v tabulce, a jaký to byl hit... jenže bohužel ve 2D... když Nolan nechce víc peněz, jeho problem... kdyby chtěl, tak natočí kvalitní 3D (lepší zážitek z prostředí), a příznivci Nolanových filmů by klidně dali dražší vstupné, jim to je jedno jestli je lístek o něco dražší...

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

rounen , rounen , rounen

hele Psychore, Stallone a bůhví kolik vás tam je, pověz nám radši o tom, který film víc vydělá 2D nebo 3D a nepomlouval si nedávno Nolana ? já mu sice stále nemůžu přijít na jméno, ale ty docela slušně otáčíš 

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

rounen

Ani zdaleka šest, oficiálně možná sice nevěděli (i když pochybuji, ani dnes mnohé tyhle malé lodě nemusí mít vysílačku, natož v roce 1940), ale když ti armáda po týdnu, kdy se neřeší nic jiného, než že celá tvoje armáda je uvízlá na druhé straně kanálu a zoufale se jí snaží dostat nazpět, tak není třeba zase až takový fištrón si to domyslet. Určitě to stopro nezachycuje ve všem zcela věrně (ostatně na německé straně jsou jiné typy letadel než mají být), to území ve skutečnosti bylo dost rozsáhlé čili zvuky bomb nebyly tak "kondenzované apod. Ovšem přeci jen je to film a ne dokument.

na příspěvěk reagoval rounen

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

luka4615

Jop, to byl nádherný záběr :-)

 

Mně se na Dunkerku líbí i to, jak jsou tady Němci vylíčeni jako, já nevím, takové nadpřirozené zlo, vlastně kromě té závěrečné scény nevidíme německou uniformu. I s hakenkrajcem se šetří. O to víc ten strach člověk s Brity prožívá.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

fabecc1222

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

Narcis

Ačkoliv, možná to bude tak, jak píše Charpy, protože ještě mohl nasměrovat letadlo směrem na kanál, aby ho nedostali němci a vyskočit padákem...

fabecc1222

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

Narcis

On ten prostor na přístání na pláži asi nebyl moc velký ne? Aspoň mi to tak přišlo, jak šli pro tu loď, tak nebyli tak daleko od pláže a už byli za perimetrem. Při té rychlosti co v tom letadle měl, by musel mít štěstí, aby se mu podařilo zrovnat přístát v tom daném úseku. 

Podle mě tak prostě doplachtil podél pláže, jinak by to nejspíš někam nabořil. Možná i plánoval zkusit to někam zabořit, ale nedělal ještě nějaký manévr, třeba kvůli tomu, aby sestřelil to letadlo, co útočilo na Branagha?

Rhea

Rhea (hodnocení, recenze)

Narcis

A kam myslite, ze by doletel? Vzdyt Francie a Benelux byly prakticky v rukou Nemcu. Pro ty, kdo neznaji historicke pozadi, to bylo jasne vyvedeno i na tech letacich, co padaly na vojaky hned na zacatku. Plachtenim by se urcite nedostal pres kanal zpatky. Ja osobne jsem cekala, ze se rozmazne na te plazi, vzdyt to nakonec melo skoro happyend :-)

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

..Žádný film, ať už válečný nebo jiný není natočený úplně přesně, na to jsou dokumentární filmy... Každý rejza tam něco pozmění, aby to více bavilo a navnadilo diváka...

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Třeba to, že Hardy sestřelil ve filmu cca 6 letadel, a byl jeho kolegou považován za dravce, který je nejlepší... Přitom takový pilot tam doopravdy nebyl. Max někdo sestřelil 2 letadla, pak ho dostali... nebo ta výletní jachta jedné rodiny v čele s dědou - ve filmu věděli proč tam plujou, ve skutečnosti to nevěděl nikdo, bylo to tajné, Atd... Jakože atmosféru z války, psychiku a strach vojáků natočil dobře, ale něco málo prostě pozměnil po svém...

na příspěvěk reagoval DaViD´82, Yoshitsune

Hoyt

Hoyt (hodnocení, recenze)

Slova nacistického generála von Rundstedta: „Kdyby bylo po mém, tak by z toho Angličané u Dunkerque nedostali tak lehce. Ale měl jsem ruce svázané rozkazy přímo od samotného Hitlera."

(Hitler postup německých armád skutečně zastavil. Nevedl ho k tomu ovšem ohled na Angličany, obával se totiž, že jeho jednotky postupují příliš rychle. Odkrývaly tím svá křídla, což dávalo jistou šanci Francouzům k úderu. Hitler netušil, že francouzská armáda je v takovém stavu, že na nějaký útok nemá sebemenší pomyšlení)

PlastovyTV

PlastovyTV (hodnocení, recenze)

... je to osobne hodnotenie ludi, ale preco musia "intelektualne" zvery, ktore neveria, ze nasilie existuje a bude, dehonestovat tak dobry film ... ach jaj

Příspěvek byl smazán administrátorem.

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Dle mýho je Dunkerk nejlíp natočen ze všech válečných filmů... i když jsou tam malé nepřesnosti, než jak to bylo doopravdy, ale i tak si myslím že Nolan s Zimmerem si mohou gratulovat...

na příspěvěk reagoval freelex, Yoshitsune

franzkfk

franzkfk (hodnocení, recenze)

Bluntman

Ja ti samozrejme rozumim, Marku. Myslel jsem to tak, ze pro jednoho experiment, pro druheho prirozenost. Bez daneho konceptu by Dunkirk nefungoval.

Charpy

Charpy (hodnocení, recenze)

Narcis

ja to pobral tak, že když plachtil nad Dunkirkem tak měl přehled jak na tom vojáci jsou a prostě pro ně chtěl získat ještě čas, že pozornost obrátí na sebe.

Narcis

Narcis (hodnocení, recenze)

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER 

Nějak jsem nepobral závěr linky pilota, kterýho hrál Tom Hardy : On se mu zastavil motor (došlo palivo) a pak plachtil nad pláží, kde mohl klidně někde bezpečně přistát nebo to taky mohl zapíchnout do moře, ale on nakonec přistál na nepřátelským územím, kde ho okamžitě zajali ... Prosím o vysvětlení.

na příspěvěk reagoval Charpy, Rhea, fabecc1222, fabecc1222

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (více)

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Režisér Christopher Nolan se za poslední roky vypracoval do pozice, kdy je vlastně úplně jedno, co se rozhodne natočit, domovské studio Warner Bros. mu na to totiž dá takový rozpočet, jaký si řekne,… (více)

90. Oscary - výsledky

90. Oscary - výsledky

05.03.2018

Výroční 90. ceny americké akademie znají své vítěze. Nejprestižnější ocenění a díky tomu také „nejoblíbenější chlapík Hollywoodu“ se předával v Dolby Theatre, jak už je tomu dlouhou dobu zvykem.… (více)

Reklama

Reklama