Martin741

Hoci to ma hnusny rejtyng PG13, ide o maximalne posobive dielo, kde nechybaju vojnove sceny, super dialogy. Kulisy by som trochu vylepsil, moc sa mi nevideli, Nolan sa ale vysral na prepracovany psychologicky profil postav, herci su tu len pesiaci na sachovnici, ale majstrovsky rezisersky vedeni. Vyborne bolo zobrazene to, ze nepriatel - naciste - je neviditelny, ale z filmu sa sinie pocit, ze je za kazdym rohom pomaly : 82 % ()

Havaj8

Snažím se přijít na chuť těmhle válečnejm snímkům podle skutečný události. Ale tahle Nolanovka jak kdyby nemastná, neslaná, Děj to prostě nemělo, ať člověk hledal, jak chtěl. Těch válečnejch akčních scén to taky mělo opravdu pomálu, žádný přestřelky, nic. Tam šlo celej film jen o záchranu 400 tisíc vojáků z pláže, ať už na zemi, na vodě nebo ve vzduchu. Nic to se mnou prostě nedělalo, Nolan se nám jen snažil ukázat že nejenom Američani jsou patrioti. Natočený to bylo pěkně, audiovizuálně, ale chronologicky mi to nezapadalo, nemůžu si pomoct. Nerozumím tomu vysokýmu hodnocení, tohle je přitom jedna z těch nejslabších Nolanovek (a že jich moc nebylo). ()

vydumnica

Na Dunkirk som sa dlho tesila a bola som sklamana, ked sa mi nepodarilo vidiet ho na velkom platne. Avsak musim povedat, ze film nesplnil moje ocakavania. Este mozno trosku viac sa mi pacil film z "druhej strany" Darkest hour o Winstonovi Churchillovi. ()

honajz2

Hudba za 5* (tak Zimmer, jak jinak), kamera za 5* a celkově to vizuálně vypadá hezky, ať se to odehrává nad, na nebo pod vodou. Vážně, vypadá to skvěle, ale jinak mě ten film nudil, nemůžu si pomoct. Nemělo to prostě tu sílu, kterou to mělo mít. A vina je podle mě v tom, že je tady hromada postav, z nichž ji pár více vyčnívá, jenže i o těchto postavách víme strašně málo. V tom je ten problém - neměl jsem jak si tu k někomu vytvořit vztah, neměl jsem důvod si někoho oblíbit, někomu "fandit", všechny postavy jsou zde jenom figurkami v bitvě a právě proto mě Dunkirk nedokázal zasáhnout a krom posledních 15 minut (které jsou z celého filmu jednoznačně nejsilnější) mě zanechal chladným. I když vím, že ne každý film se Nolanovi povedl, přece jen jsem doufal v něco víc. Ale jinak ano, natočené je to brilantně a záběry pod a na hladině vody mi svojí akčností připomněly Leviathan (ten mi ale popravdě přišel o něco adrenalinovější, byť je to experiment). 3* ()

Vojťas

DUNKIRK, další očekávaná "Nolanovka", je tu. Tentokrát jde o originálně pojatý válečný velkofilm, který už před premiérou dostal nálepku filmu roku. A sice nechci, aby to vyznělo nějak moc kriticky, ale nemohu se zbavit dojmu, že tomu "něco" chybělo. Je sice úchvatné sledovat přetěžkou záchranu statisíců vojáků, ale aby kinematografický zážitek fungoval naplno, musí nabídnout i příběh a hrdinu (né celý národ) na ztotožnění. Jde ovšem o jedinou jizvu na kráse, protože výpovědní hodnota je na nejvyšším stupni a jde o až vizionářské dílo, které si diváky podmaní neotřelým zpracováním, neutuchajícím napětím z neviděného nepřítele a podmanivě drásající Zimmerovou hudbou. Nepochybuji, že při Oskarech si nějakou tu sošku odnese. Za mě tedy po prvním shlédnutí 85 %, mazejte do IMAXu. ;-) ()

BarryLyndon

Nejlepší Nolan od Mementa. Excelentní stylistické cvičení. Imax je nutnost. Překvapivě hodně silné v příběhových momentech. Přišlo mi, že dialogy jsou tam navíc, jako němý experiment by to bylo ještě silnější. Některé záběry na změny Branaghovy tváře braly dech. Doufám, že tohle půjde nad 10 Oscarů. Ale asi ne, protože SJW černošské plačky tomu dávají sežrat, že v události kde nebyli žádná černoši, nejsou na plátně černoši. Prosím dejte už Nolanovi někdo toho Bonda.... 10/10 ()

Rocky88

Ani nevím kde začít. Nolan je můj šálek whiskey ať natočí cokoliv. Intenzita zážitku (viděno v IMAXu) je velice silná, ještě silnější než u United 93 a Gravity. U Dunkirk je vše umocněno IMAX formátem a kamerou tak, že v každé scéně se divák cítí jako další účastník scény. Vůbec veškerá spolupráce kamery a hudby je dotažená k dokonalosti. Herci toho moc nenamluví (není třeba), zato nezpochybnitelně ovládají své mimické svaly, k tomu je vždy zvolená nervydrásající hudba a takový záběr kamery, že má člověk husí kůži, aniž by ještě bylo ukázáno, co se na zfilmovanou skvadru řítí. Nolan si zde hraje s neviděným nepřítelem podobně jako to můžeme vidět v těch nejlepších hororech. A když už se svastikofilové přiřítí (většinou od Slunce tak, aby je nebylo do poslední chvíle vidět), nejradši byste si zacpali uši, lehli na zem a doufali, že vás následek bombového výbuchu mine. Zvolený formát vyprávění potom Nolanův výtvor definitvně odlišuje od všeho ostatního. Nejlepší část příběhu či postava? Jednoznačně vše okolo Hardyho. Jakmile mu zhasne motor, je jasné, kde se ocitne na konci. Emoční následky jsou tudíž natažené na vyčerpávající délku, protože se na plátně ještě nějakou chvilku ohřeje. Shrnuto a podrženo, autentický a intenzívní zážitek podpořený dokonalou technickou stránkou. Bezchybné. ()

joker.george

Byl jsem šťastný za každý jednotlivý život, který se podařilo zachránit z čekajícího anonymního vojska. Strachoval jsem se, když šlo do tuhého a situace byly neútěšné. Do očí se mi hrnuly slzy, když přišlo další z mnoha gradování a nemohl jsem si být jistý jeho vyústěním. Pořád jsem ale chtěl víc, a ono to nepřestávalo přicházet. Další hudební tón, další záběr, který navozoval úlevu nebo naopak zobrazoval zoufalství, další tik hodinek, které neúprosně bičovaly napětí do závratných výšin, další časový skok, který mi umocňoval zážitek, další pronesená věta, kterých sice bylo poskrovnu, ale nepozbývaly na důležitosti, další činy heroismu a projevy strachu, které zobrazovaly válku z několika úhlů, a takto bych mohl pokračovat dál. Nebyl bych však překvapený tím, kdyby se pro mě jednalo o nejlepší film roku. (Brno, Velký Špalíček) ()

DA_NO

Po formální stránce je tento film dokonalý - skvělá a věrohodná kamera, perfektní zvuk, zajímavý střih. Ale po stránce příběhové ten film... není. Ten film absolutně postrádá příběh a působí spíš jako dokument, nevyvolá emoce a i přes výborný soundtrack mě zanechává chladným. Ano, Nolan opět odvedl dobrou práci, protože režie je se scénářem minimálně dobrá, ale stejně kvůli absenci příběhu si nemůžu pomoct. Takže, nový Nolanův snímek je i přes skvělou kameru a geniální soundtrack průměrný film, ve kterém se jen těžko hledá nějaký děj. 64% ()

Nach

Nolan to opět dokázal. Z ne příliš úžasné trailerové kampaně přeci jen přilétl filmek, který bude zase aspirovat na nejlepší zážitek roku, co jsem letos v kině viděl. Nolan je prostě král režisérů a daří se mu do mrtě plnit vše, co si vytyčil. Tedy souboj o přežití a záchranu vojáků u Dunkerku pohledem vojáků, zachránců i letců, co se jim snažili pomoci (nacistická hrozba je všudypřítomná, ale v podstatě jen kdesi v pozadí; vidíme jen její následky, kulky a stroje, které vojáky ohrožují). Geniálně propojené ve třech časových liniích (které jsou představeny v úvodu), jež se vzájemně proplétají. A Hans Zimmer to vše doplnil o tak úžasnou a neutichající hudbu, až jsem měl do konce závěrečných titulků mrazení po celém těle. Toto je prostě výborná filmařina v každém záběru. A určitě jeden z nejlepších válečných kino filmů, které v letošním roce uvidíte. A možná i nejlepší válečný zážitek za několik let. Tleskám. 90% ()

Streeper

Je to hodně zvláštně natočené. Na takový typ filmů nejsem u Nolana zvyklá, ale mile mně to překvapilo. Začátek byl malinko zdlouhavější, ale pak jsem se od plátna nemohla vůbec odtrhnout. S otevřenými ústy jsem sledovala rozdělené příběhy na vodě, ve vzduchu a na zemi a držela jsem všem palce. Přítelovi se nejvíce líbil Tom Hardy jako pilot v letadle. Jak jsem psala, je to velmi zvláštně natočený film a proto si asi nenajde všude své příznivce, ale je to skvěle a originálně natočené. ()

dezorz

Internetové tamtamy už nejaký týždeň búšia: ......ak chceš vysoké umenie, IDI I SMOTRI DUNKIRK v kine. Pravda je taká, že výška umenia DUNKIKRU nedosahuje výšky HVIEZD NA ČAPICI. Ak vám však stačí TENKA ČERVENÁ ČIARA medzi OLOVENOU VESTOU a GRAVITÁCIOU, tak nebudete sklamaní. ()

bourec

Maximálně za tři.Nolan je fakt dobrej režisér,ale snaha ozvláštnit film příběhama ,který se za gradující hudby protnou,to snad už nikoho neposadí na zadek.Navíc jak je toho moc,tak je to spíš kontraproduktivní.Takže koukat se na to dá,ale fakt to neni tak úchvatný,aby to muselo volizovat koule 85%.To je dost nesmysl.Zase to píšou tací co maj hodně bodů,aby se snad nezprotivili davu.50%.Až moc. ()

Crawler-D

Čistě audiovizuální stránka by táhla hodnocení nahoru, ale celé je to bezkrevný boj s vlastnoručně komplikovanou strukturou, ve které jde o postavy až v poslední řadě. Z uměleckého hlediska nechápu rozhodnutí natočit asi jen 80 % materiálu na IMAX 70mm, a tedy mnohokrát nekoncepčně rušit při sledování změnou formátu na "horší". ()

dubinak

Skvělá, téměř bezpříběhová ukázka toho, jak si válka zahrávala s tisícem nevinných životů. Nolan se nesnaží diváka emočně vyždímat, ale zkrátka uvádí věci na pravou míru. Je to dáno tím, že úplně chybí seznámení se s postavami a za celou dobu se vlastně nedozvíme životní příběh nikoho z nich. Toto vyprávění ze vzdálenější a objektivnější perspektivy jsem po dlouhé době v kině opravdu uvítala a moc mě potěšilo, že nebyl Dunkerk natočen komerčně, ale spíše s láskou pro vybrané publikum. Důvod, proč to není na plný počet je asi ten, že je velká škoda, že se řádně nevyužila role Cilliana Murphyho, na kterou jsem tak trochu čekala. Dalším mínuskem je možná až moc scén s Hardym v letadle, které k příběhu zas tolik neřekly a neznalému divákovi k ujasnění nepomůžou. Na druhou stranu příjemně překvapila vycházející hvězdička Harry Styles, který hrál velmi přirozeně a krásně zapadl a talent mu rozhodně nechybí. Za zmínku jistě stojí i mistrovská hudba pana Zimmera, která napíná i přesto, že scéna nemá záměrně žádný dopad, a tak diváka udrží permanentně napnutého. Potěšila absence CGI a naopak přirozený vizuál. Zkrátka a dobře jsem si projekci velmi užila a nějaká ta slzička taky ukápla. ()

Wladi.mir

Jde to i bez 3D! Audio stránka filmu na neskutečné úrovni, vizuální stránka by mohla být ochuzena sem tam o hodně rozklepanou kameru, ale jinak dokonalé dílo. Byl jsem naprosto spokojený i co se týče obsahu a zvoleného stylu vyprávění tří dějových liníí, které se ve výsledku prolínají celý film. Dlouho jsem nebyl tak nadšený při odcházení z kina. 24.7.2017 Cinema city Liberec. ()

Cheeter

Nejprve jsem se bál, jak tento film dopadne, protože Nolan se do teď pohyboval v trochu jiném žánru, než je tento. Opravdu některé jeho prvky, na které jsem zvyklý chyběly, ale to ve finále nevadilo. Jeden z nejlepších válečných filmů poslední doby, co jsem měl tu možnost vidět. Tradičně jsem na něj vyrazil do IMAXu, kam jinak taky. Stále tvrdím, že film ve 2D na tomto plátně je prostě lepší, než jakékoliv 3D. K snímku samotnému, jak po technické stránce, tak po stránce příběhu mistrovský kousek. Ono se mi těžko hledají slova, lepší je na film zajít a prostě si ho prožít. To jinak nejde! ()

starbrejkr

Při oznámení filmu jsem Nolanovi nevěřil, vůbec nevěřil. Zkrátka mi to téma k němu nesedlo a nedokázal jsem si představit, jak se mu z toho podaří vykřesat další majstrštyk (který se od něj bude čekat asi vždy). A ona večerní projekce v kině mi ukázala, jaký vůl jsem byl, a to hned v první minutě. Nolan zde postavil převážně na neznámých hercích tři komorní příběhy na jen vzdáleném pozadí velké události. Příběhy gradují a ve fantastickém finále se pak protnou. K tomu přidejte fantasticky natočené scény (snad nikdy jsem si tak neužíval letecké bitvy). A jako možná největší bonus považuju, že zde nekápne ani kapka krve, což je mezi dnešními válečnými filmy velmi zajímavé zpestření a vlastně by se to ani nehodilo. Napětí buduje Christopher jinak...Tleskám a zejména doporučuju všem, komu válečné filmy nevoní. ()

nithiel

Strhující atmosféra od cca 5 vteřiny až do ztichlého konce vytvořená dokonalý skloubením záběrů s tísnivou a znervózňující "hudbou". Dějové linky navzdory své nepoměrnosti krásně skloubeny, ale ono by ani nevadilo, kdyby nebyly, děj je tady až na posledním místě. Jde o atmosféru beznaděje, střídanou krátkými záblesky optimismu, ukončenými potopením dalšího torpédoborce. Obří plátno v imaxu člověka vtahovalo doprostřed dění. jen jsem si chvílemi nebyl jistý, jestli některé basové zvuky už od Zimmera mají znít, jako by byly za hranou výkonu ozvučení, nebo jestli to ty repráky fakt nedávaly, občas to už trochu rušilo. ()

C0r0ner

Zklamání. Ano, podobně jako u Sucker Punche. Ta časová kompozice je něco neskutečného a nikdo jiný než Nolan by to nedokázal natočit. Ta absence zasraného CGI je dnes tak neskutečně vzácná a tím pádem nádherná, že chci Dunkerk vidět ještě minimálně pětkrát. Při první scéně mi vylétl tep někam ke sto dvaceti a akorát stoupal po celou dobu, což se mi u žádného jiného filmu nikdy nestalo. Nevídané. Atmosféra jako svině, úžasní herci, emoce... Proč tedy zklamání? Protože od Nolana chci sci-fi typu Počátek nebo Interstellar a ne jen "obyčejný" válečný film, který je ale i tak lepší než naprostá většina jeho konkurentů. 100% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky