SamVimes

Guy Ritchie natočil další gangsterku a natočil ji brilantně. Zabydlel ji zábavnými postavami ve stylových oblecích a obsadil herce, kteří si své role naplno vychutnávají. Ať už jde o Charlieho Hunnama, jenž naštěstí po konci Sons of Anarchy nezapadnul, Hugh Granta, který jako kdyby dostal režijní pokyn „hraj Al Pacina“, sympaťáka Colina Farella nebo Michelle Dockery, na jejíž postavě je krásně vidět kontrast elegance vysoké společnosti a hrubosti organizovaného zločinu. Během dvou hodin stopáže toho Ritchie stíhá odvyprávět tolik jako málokdo, nešetří režijními nápady a sype z rukávu jednu zábavnou repliku za druhou. ()

hroubek

Guy Ritchie je zpět mezi gangstery a mafiány, a je radost na to koukat. Gentlemani jsou pecka, která připomene, kde Ritchie začínal a kam se poctivou prací dostal. A znovu zopakuji, že je radost na to koukat. Ritchie to do nás pere pod tlakem, až je zázrak, že nám z toho během úvodních minut nepraskne hlava. Tempo je přímo vražedné, jeden luxusní dialog střídá druhý, do toho perfektně nastříhané montáže a spoustou luxusní záběrů, scén a hlášek. A to mluvím o úvodních cca dvaceti minutách. Ritchie nedá celý film nohu z plynu, ba naopak ještě zrychlí. A já jsem si to jako divák užíval. Film je totiž mnohem chytřejší a promyšlenější, než se může na první pohled zdát. Neustále překvapuje, má nespolehlivé vypravěče, a je hodně vtipný a perfektně využívá černý humor. A je vidět, že to bavilo všechny, kdo se na filmu podíleli. Matthew McConaughey si svou roli užívá, a je opravdu moc dobrý. Charlie Hunnam předvádí opět skvělý herecký výkon a s Ritchiem si sedli. Michelle Dockery nemá tolik prostoru, ale jakmile se objeví, tak si krade prostor pro sebe. Jeremy Strong, Eddie Marsan a nebo Henry Golding dokazují, že jsou opravdu dobří herci, kteří si dokáží užít své postavy. Největší pozornost si přesto ukradli dva jiný pánové. Hugh Grant takovouto roli snad nikdy neměl a zahrál jí famózně. A Colin Farrell je výborný a jeho postava je tak luxusně zahraná, že bych si s ní dal samostatný film. Ritchiemu se povedlo, že film vypadá dražší, než ve skutečnosti byl. A v neposlední řadě se dost často mění prostředí a ve filmu se neustále něco děje, takže zde není prostor pro hluché místo. Osobně jsem hodně spokojený a těším se až to uvidím znovu. Gentlemani mě hodně příjemně překvapili a v kině jim to moc sluší. ()

Timak

Oh yeah baby, Guy Ritchie is back in business! A stojí to sakra za to. Nečekal jsem, že Colin Farrell bude takovej sympaťák a že Charlie Hunnam umí být fajn a není otravnej. Čekal jsem maličko větší pecku, ale zase po všech těch Strýčkách, Excalibrech a Aladinech to je svěží vítr. Díky. 4,5* ()

sskrblik

Špatná hudba se do dobrého filmu většinou nedává a Gentlemani o sobě dávají vědět hned na úvod, a sice při scéně s první písní z typického anglického pubu, že se bude jednat o něco lepšího. Guy Richie se konečně vrátil ke svým kořenům a místo vymýšlení nemožného vymýšlí vymyšlené a je vidět, že všichni se dobře baví. Jen ty gangsteři mě přijdou vyměkklejší a více vzhledem působí jako hipsteři, než-li obávaní ranaři. Jsem docela rád, že napětí je pozvolné a závěr graduje je skutečně pěkně rozuzlen. Možná je dnešní všeobecné nadšení spíš proto, že podobných poctivých a stylových gangsterek je jako šafránu... ()

Brain-D

Guy Ritchie a po spoustu letech s gangsterkou, která se opravdu povedla. Mnoho let po Podfucku a Ritchie na to stále má. Nemusí točit disney pohádky. Tohle je v čem je nejlepší. ()

LEGACY

Na můj vkus trochu překombinovaná kovbajka, kde samozřejmě nejvíc zaujal sir Colin a London. Čekal jsem větší řezničinu a asi trochu jiné mafiánky, je ale pravda, že kvalitnímu večeru nám to posloužilo dobře. Skvělý britský akcent. ()

VanTom

Energická gangsterka narvaná nápady (zkrátka typická "ritchieovka") svou vychytralou a notně zamotanou zápletku ještě vypravěčsky nespolehlivě koncipuje jako filmový scénář, čímž přidává další podvratné možnosti vyblbnutí. Svěží režijní i scénáristickou práci si tudíž užívají jak perfektní herci, tak pozor dávající publikum. ()

Eleanor05

Hm, Guy Ritchie opět nepřekročil stín své Rocknrolly. Chtělo to být strašně zábavné, chtělo to být vtipné, ale nebylo to bohužel ani jedno z toho. Linie s Hughem Grantem, coby trapným fotografem, to příšerně brzdila, Matthew McConaughey, Michelle Dockery a Colin Farrell by byli fajn, kdyby dostali více prostoru. Pro mě tento film postrádal ucelený příběh, byl příliš prázdný, samoúčelný a nudný. A kromě vtipu a jiskry výše zmíněné Rocknrolly, tomu navíc chyběla i její technická vypiplanost. ()

VasaX

Klasická krimi rozplétačka klubíčka. S výborným obsazením, se skvělými postavami, jejich herci, dialogy a hláškami. Je to fakt paráda, co má tempo a šlape od začátku do konce, i když je konec takový...poměrně očekávaný. Já se bavil skvěle, a o tom to je. ()

fabecc1222

Všechny tyhle kriminálky od Ritchieho si zakládají na přepálených charakterech a překombinované zápletce. To co bylo vtipné třeba v Podfucku nebo Rocknrolle se už tady ale začíná podle mě dost opakovat. Jakoby jste už prostě dopředu čekali, co za šílený zvrat zas příjde. Je to chytré, nápadité, ale je to prostě pořád to samé. Mám pocit, že vše co tady je, už jsem viděl ve většině minulých filmů od pana režiséra. ()

Sany33

Príbeh: Osudy všetkých sú prepletené okolo jednej zelenej rastlinky. Herecké obsadenie: Ak si myslíte, že by toto herecké osadenie mohlo prestreliť alebo spôsobiť fiasko, tak ste na omyle. S týmito hercami je to povinná jazda na kvalite od prvej minúty. Prevedenie: Film je kúskovaný a postupne poodhaľuje osudy všetkých hlavných aj vedľajších hrdinov a tak sa zoznamuje postupne so zaujímavými aj menej zaujímavými postavami. Začať koncom je tiež celkom svieže. Pocity: Dobre sa na film pozerá a nejedná sa o vyslovenú debilinu aj napriek niektorým sileným príbehovým prepojeniam je to vcelku zábavná gangsterský krimi-komédia. Pridaná hodnota: Filmov s podobným ťahom na bránu je veľa ale aj napriek tomu je tento niečím inovatívny. Predovšetkým spôsobom rozprávania prostredníctvom chamtivého detektíva ako aj hlavnou postavou antihrdinu, ktoré v dnešných filmoch vídame čoraz častejšie. Aj napriek tomu s nimi sympatizujeme čo nám v hlave spôsobuje morálne dilemy. 87% ()

mkubalikova

Dobrosrdečný trenér Farrell a vychcaný novinář Grant byli nejvíc, ale evidentně se bavili všichni a já s nimi. Guy Ritchie je borec! 100% ()

vyfuk

Co si budeme povídat... člověk jde trochu do toho kina se skepsí. Přeci jen, jde o nejlepší film už dnes minulého roku, který tak nějak dává na kolena všechny možné ostatní topovky minulého roku. Musíte tomu dát lehkou šanci na rozjetí. A poté to přijde naplno. Uchytíte se v neuvěřitelném dokonalém a i zvrhle sympatickém charakteru Granta, který hraje svou životní roli, ze začátku nijakého, ale poté přesně zapadajícího McConaugheya, jednohubkovou skvělost Farrella, milou a sympatickou Dockery a nebo jednoduše nezaměnitelného, dokonalého, autentického a vrcholného Hunnama. Tolik k hercům. Jim tak nějak sekunduje jako vždy skvělý soundtrack, který se u Ritchieho opět trochu povyšuje na nový level, ale trochu jinak než tomu bylo u Artuše, který je podle mě stále jeden z nejpodceňovanějších filmů historie. Zde si lidé našli svou cestu. A jsem za to jenom rád. I když tento film nemá takovou klasickou Ritchiskou střihovou skokovost a chaotičnost, i tak se v tom menší ten otisk najde. To se ani nedá mluvit o tom, co je dominancí filmu a to je scénář. Ten je jasné, že vždycky bude u Ritchieho něco. Tady ale jsme se odprostili od ne extra zajímavých agentů a nebo fiktivního středověku a zase jsme se nějak jednoduše vrátili do Londýna, kde si někdo potřebuje vyřídit všechny své účtu. A je s neuvěřitelným podivem, že tento 800IQ klenot přichází hned po menší výplachárně ve stylu Aladina. Nebe a dudy. Zdá se, že vždy je co vymyslet dalšího geniálního, dalšího propleteného a přesto smysl dávající. Něco přirozeně humorného a duchapřítomného. Jednoduše geniálního. Po dlouhé době jsem nechtěl opustit kino. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm