Vedenie elektrárne stále popiera výbuch v Černobyle. Ruská vláda sa snaží zistiť, aká je situácia a následne začína s riešením problémov a evakuáciou oblasti. Vedkyňa z Bieloruska prichádza zo zistením, že problém by mohol byť omnoho horší. (Aktuality.sk)

ALIENka_

Atmosféra tohohle seriálu se nedá popsat slovy, to prostě musíte zažít. A posledních pár minut dílu? Pěkně jsem si kákla do gatí. Navíc výjimečně mi nevadí, že mluví rusové anglicky, prostě se to v tý genialitě ztratí. :) Hodnocení: 1000²/10 ()

Tryskomyš

Tak tady jsem už neudržela slzy, když se ti 3 muži přihlásili, že půjdou dobrovolně tam dolů. A proč? Protože se to MUSÍ. A hlavě nebýt pár lidí, tak to snad všechno vážně ututlali a pořád tvrdili, že jádro nevybuchlo. ()

Sidonka

Obvykle bývám poměrně kritická, i na nejlepším díle se dá najít nějaká chyba nebo něco malého k výtce. Jsou ovšem filmy (seriály), které jsou něčím tak výjimečné, že ani puntíčkář nemá slov a případné nedostatky převálcuje obsah viděného. Černobylská katastrofa a postoje lidí k ní a k jejím důsledkům je velice silné téma. Zpracování není 100%, ale vždy když chci něco konkrétního remcnout, dostaví se scéna, která mě dostane a já zapomínám na vše. Už z úcty k obětem nemám potřebu epizodu blíže rozebírat. Umělé ždímání emocí z diváka zde není, tohle dílo opravdu samo dýchá a žije. A přitom je zpracované "jenom" polodokumentární formou. Výsledný dojem? Myslím, že se to opravdu podařilo! ()

Trevor

Keďže námet nenapísal človek (ono svojím spôsobom napísal) a jedná sa o príbeh na základe skutočných udalostí, tak opäť iba za 4* aj keď sme si konečne našli hrdinov, ktorým fandíme a aj prestrihy na mrtvé zviera v lese či psíka. ktorý uteká za svojimi majiteľmi boli umiestnené bravúrne. Predstavte si, žeby v progresívnom slovenskom stáde bolo treba nájsť troch Turbanov, ktorý by sa obetovali pre dobre všetkých, to by bola tlačenica...ale nie, robím si žarty, už by nemali záujem byť Zomgi... ()

Jonash87

Ještě lepší jak pilot, z toho běhá mráz po zádech. Jen škoda, že autoři měli potřebu přidat vymyšlenou ženskou postavu namísto skupiny vědců a fyziků. Ale i to na hodnocení nic nemění. ()

Wiikii

Ananenko, Bespalov, Beranov, tři postavy tohoto dílu, kteréje dobré si pamatovat v reálném světě. Ale tento dramatický díl nebyl téměř o nich, ale o tom, co bylo za oponou. .. Opravdu zajímavá podívaná na různé postavy Černobylského příběhu, byť jsou někdy až moc dramatizované. ... ()

Nach

Ok, tak prvnímu dílu jsem dal výjimečných 100% s tím, že lepší to být nemůže. A ouha, je tu druhý díl a já mám z minule nastřeleného hodnocení dilema, jak podtrhnout dokonalost druhého dílu. ČSFD by zde pro tyto potřeby a jen pro Černobyl měla dát šestou hvězdu. Ať to třeba odůvodní mutací webu v důsledku radiace, to je mi jedno, ale v době, kdy celý svět (i já) žere Game of Thrones, se zde zrodilo světlo mezi seriály, které má kvalitou na to (a já doufám, že toho dosáhne), aby převzalo žezlo v kategorii "nejlepší seriál, který byl natočen", protože na co se tu dívám je k....a výborná rekonstrukce s minimem výmyslů (napočítal jsem zde jen dvě se zřícením helikoptéry k níž došlo až po půl roce od začátku shazování písku s borem a linkou Ulany Khomyukové). Prostě vše co jsem napsal k první epizodě platí i zde a pokud existuje kvalitní filmařina v nejryzejší podobě, nevidím jí ani tak u Hry o trůny, ale právě na tomto díle. Opět jasný plný počet! ()

octopuska

Nevím jestli je horší ta havárie, anebo ten postoj nedotknutelného,nikdy nechybujícího Sovětského svazu. No teda je to fakt husťárna, jestli to vůbec zvládnu dokoukat. Můžeme děkovat bohu, že vůbec žijeme a že se jim ta hrůza podařila zkrotit do únosných mezí. Radioaktivita z TV přímo sálá. Atmosféra je přímo zžíravá a nabírá na obrátkách. Harris, Skarsgard, Watson, prostě skvělí. Oni jsou tam skvělí všichni. Ta strašná kovová hudba se zařezává pod kůži, jak tupá, zrezivělá žiletka. Tady jádro nahlédne hluboko do vaší duše a chuť na jodové tabletky bude nezměrná. ()

Ryuuhei

Můj hodnotící dozimetr ukazuje nejvyšší možnou hodnotu. Těšil jsem se na druhý díl jak malý a nezklamal - hltal jsem každou chvilku a nechtěl, aby to celé skončilo a já zase musel jen čekat. Překapilo mě, kudy se příběh ubral, jak nahlédl více na byrokratickou stránku a zároveň perfektně vyobrazil konečné jednání, které bohužel přišlo příliš pozdě. ()

BROKEN_

Dvojnásobně intenzivnější než první díl. Od první minuty až do poslední jsem měl husinu. Paráda. Po Game of thrones má HBO novýho koně. Hodnocení napovídá jak je to skvělý. I když jsem viděl zatím dvě epizody, tak už teď musím říct, že se jedná v současnosti o nejlepší seriál. Jen tak dál. Na další díl se moc těším. ()