LoneGunman

Jo! Costner s Harrelsonem ukazují všem dnešním filmovým rádoby-hrdinům jak vypadají skuteční drsňáci ze staré školy. Ať už si o Costnerovi myslíte cokoliv, faktem je, že ve westernové síni slávy by mu mělo patřit čestné místo. Kdysi dávno dokázal Tancem s vlky tenhle - v té době paběrkující - žánr vzkřísit a i teď ukazuje, že mu má pořád co dát. Je úplně jedno, že se film odehrává ve třicátých letech, jižanský americký venkov byl až do 2. druhé světové války de-facto pořád divokým západem. Je to prostě western v tom nejlepším slova smyslu. To mimo jiné znamená, že nepotřebuje tunu nesmyslných a nerealisticky ztvárněných přestřelek (uvědomili jste si někdy, že neslavnější přestřelka celé historie divokého západu, ta u O.K. Corral, trvala všeho všudy 30 vteřin a padlo při ní 17 výstřelů?) a přesto vás dokáže přikovat k obrazovce svojí dokonalou atmosférou. Fakt, že je film inspirovaný skutečnými událostmi tomu dodává další rozměr a také si u filmu uvědomíme, že některé věci se prostě nemění a pitomci adorující brutální vrahy a zločince byli blbí tehdy stejně jako jsou blbí dnes. Netflix si opět zaslouží pochvalu. Ale ne tu dnešní, s potleskem a ovacemi. Tu starou, chlapskou - ruku na rameno a pokývání hlavou. ()

Jackal07

Pěkně natočená nuda, víc k tomu nemám co říct. Tři hvězdy za Costnera, krásnou kameru a výpravu. Jediná "překvapivá" akce trvá cca minutu. ()

PMU

Kevin i Woody mě nadmíru bavili. Zdá se, že jim podobné role sedí. Příběhy z USA z té doby mám rád, vše bylo tak jiné. Atmosféru snímku velmi dobře dokreslovala hudba. K tomu dokonalá výprava filmu. Opravdu slušný snímek, který nikoho neurazí. ()

Zaks

Pomalé tempo filmu pristalo a tak som videl napínavú výpravnú drámu z americkej histórie 30 rokov. Skvele boli zobrazené detektívne postupy s technikou tej doby (s novinkou odpočúvanie), ináč len hľadanie stôp a dedukcia. Costner/Harrelson dokonale zahrali staršiu dvojicu vyslúžilých texaských rangerov, ktorí robia oldschoolovsky poctivo svoju prácu. Presah do dnešných časov je cez drobné mrknutia na médiá, sfanatizovaný dav... ()

evita_

Woodyho herecky ľúbim, Kevina tiež. Už toto kombo celkom naznačovalo, že to bude mňamózka. A veru bola. Námet parádny, spracovaný podľa skutočných udalostí, a to ja mám rada. Štandardne som po filme otvorila Wikipediu a dohľadávala som si informácie, aby moja duša mohla byť maximálne spokojná. Celý film sa niesol v duchu takej fajnej atmosféry, neraz som sa aj zasmiala, čo sa následne preklápalo do vážnych scén v tom správnom pomere. Myslím, že každý, kto si to pozrie neoľutuje čas strávený pri tomto filme. ()

Kowl3r

Dávam 5, toto sa Netflixu skutočne podarilo, dlhá stopáž vôbec nevadila, osobne by som zniesol pozerať na túto výpravu omnoho dlhšie, texasani v oblekoch ,camelky bez filtru, kolty, thompsony a winchestrovky, posledný záchvev na prelome doby medzi starým a novým.Takéto dielka mi veľmi imponujú. Woody bol neskutočný, Kevina moc nemusím ale dal to tiež s prehľadom. Asi najviac som si v tomto filme užil zábery na krajinu. Naháňačka v prachu, príjazdovka pred finále sú len pár vypichnutých. Staré pumpy, reklamné cedule proste old school ako sa patrí, každý fanúšik tohto obdobia si toto určite vychutná. Viem že tento koment je hoodne jednostranný ale toto je proste moja šálka kávy. Za mňa výborné. ()

ricardo2803

Velmi dobré. Alespoň pro mě zajímavý jiný pohled na slavnou gangsterskou dvojici než jak jsem ji znal ze snímku Bonnie a Clyde s F. Dunaway a W. Beattym. I přes trochu delší stopáž film příjemně plyne a nenarazil jsem na jedinou zbytečnost, která by film neúměrně natahovala. Výkony Costnera a hlavně Harrelsona byly perfektní. Pro mě zcela jednoznačných 5 hvězdiček. ()

hori14

O Bonnie a Clyde jsem nevěděl vůbec nic. Tento film bych doporučil všem kdo miluje akční filmy, které krásně gradují až do úplného konce. Jedno mínus bych však vytnul a to, že závěr mohl být peprnější či delší. Obsazení ale vše vyrovná. Kevin a Woody jsou stará generace úžasných herců, které už v tomto období nahrazují nové hvězdy. Za mě ale nemají konkurenci :) Super film :) ()

Coody

V rámci příběhu hezky zpracované. Costner a Harrelson dřou hlavní role se ctí. Bohužel film je táhlý, nikterak nešokuje a nepřekvapuje. Finální scéna končí rychleji, než by si zasloužila. Film hodnotím na 65%, ale rozhodně od něj neodrazuji, jen to chce mít správnou náladu na shlédnutí. ()

Tonula

DÁLNIČNÍ HLÍDKA má zakódované zvláštní napětí, které mne od začátku do konce udrželo u sledování filmu. Není to nic, při čem by se člověku zatajil dech jako u překvapivého výstřelu ze tmy nebo dramatického výkřiku. Děj plyne úplně přirozeně a poklidně, jako by se nic nedělo. Ani zabíjení se z toho nevymyká (není brutální, film ho staví do role kulis a víme, že se tehdy skutečně odehrálo). Hlavní hrdinové, kteří v minulosti nemívali problém zabít zločince, už nejsou hbití, nedokážou dostihnout utíkajícího kluka a policisté na ně hledí jako na přízrak z minulých časů, který nepatří do nové doby. Vlastně jsou tak trochu pro smích a téměř nikdo jim nevěří. Až do chvíle, než připraví léčku, která ukončí životy populárních banditů 30 let. Je pozoruhodné, jak už tehdy dokázala média udělat z černého bílé a z vrahů populární hvězdy a jakési americké Jánošíky. Costner i Harelson hrají skvěle. Režisér dokázal barvitě představit i společnost 30. let, dobu v období velké hospodářské krize, plnou migrujících nezaměstnaných a špinavých chudáků ve stanových táborech na okrajích měst. I když se vše točí okolo příběhu Bonnie a Clyda, hlavní hrdinové jsou dva vysloužilí rangeři. Podle mne sehrává značnou rolu kvalitní hudba Thomase Newmana, která plyne stejně klidně jako příběh. Je to dobrý film, možná trochu nepochopený těmi, kdo ho chtěli vidět jako akční. Z popisku Krimi / Drama / Mysteriózní totiž neplatí ani jedno z označení. 90% ()

horskejvlk

No vida, konečně změna pohledu na sobecký páreček, kterého tisk zidealizoval v duchu romantického páru ala Robin Hood a lady Marion, už tehdá bylo vidět nebezpečí manipulativních médií. Zde byla Bony vykreslena Jako správná zabijácká psychopatka s vizáží zelenooké zmije, byť je její střelba dle tehdejšího vyšetřování sporná, což ji možná šlechtí ale nikterak neomlouvá. Kdyby je tenkrát soudily a zavřely tak by se možná nezapsali do brakové literatury. Film byl rozvláčný a místy utahaný nebýt osobního strážce, kterého jsem po dlouhé době viděl , bylo by to nuda ()