lykan9

Nikdy mě nijak nebralo téma Bonnie a Clydea, ale koukat na příběh z druhé strany a v takhle dobrém zpracování byl úžasný zážitek. Kevin Costner a zejména Woody Harrelson byli dokonalý a jejich ztvárnění starých policajtů bylo skvělé a zároveň moc vtipné. A přesto, že závěr filmu je od začátku známý, tak film udržuje diváka v napětí. Ano pár chybek Dálniční hlídka má a je tam pár vleklejších míst, ale pořád se jedná o velmi dobrý film, který je poctou filmového umění. ()

zigíš

Old school dobovka, která má kde-tu nějakou vadu na kráse (tempo) ale taky veliký charisma (ústřední duo) a finále citlivé a lidské právě a jen buddy chemií těch dvou ()

vyfuk

Jsem ztracen jak Čech v moskevském metru. Řekl bych rád, ani obraz ani zvuk, ale to říct i filmu je zrovna velmi zvláštní a nehodící se. Jde o film, který má co říci. Taky se o to celou dobu snaží. Je zde mnoho hezkých faktorů, které až mysteriózním způsobem fungují. Jako třeba anonymita Bonnie a Clydea. Pak tu ale je neustále natahování příběhu, neustálé natahování příběhu a a teda vlastně ještě neustálé natahování příběhu. Asi vám došlo, že číst poslední větu nebylo úplně záživné. Asi tolik jako film. Doplněn zajímavou, ale jednoduše atmosférickou a dobrou hudbou. Moc nevím co na to říci. Jsem v rozpacích. Hlavně z toho, že film mi toho tolik neřekl i přes všechny predispozice. Ach jo, no. "Clyde might be king, but I'm a Texas Ranger, you little shit." ()

mkubalikova

Hodně dlouhé dvě hodiny, ale Costner mi chyběl a Harrelsona můžu vidět kdykoliv, takže jsem vydržela. Kromě skvělé výpravy a herců ale film nenabízí nic navíc. 60% ()

cpt.Lynch

Není to špatné, ale je to dost nuda, chybí tomu napětí a taky atmosféra. Celé to zachraňuje ústřední dvojice. 3,5* ()

venca163

Takovýhle udýchaný hlavní hrdiny ja mám typicky rád, tak nějak jim to všechno víc věřim. Prostě je naháněj po benzinkách a motorestech, vyzvídaj po okolí a když se nějakej civil moc cuká, tak mu daj do držky. Když už jsou s rozumem v koncích domluví se s takovym týpkem aby B & C zradil, počkaj si na ně u silnice a sejmou je pěkně po texasku kopem z otočky. Me gusta. PS: V žánru jakoby-westernů to cenim na o třídu lepší film než třeba nedávno shlédnutý El Camino: Film, kterýmu jsme nedovedli vymyslet méně debilní název, co by jasně odkazoval na to, že je podle seriálu Perníkový táta. (80%) ()

Styxos

od tohohle jsem čekal hodně. Možná až moc, protože ve výsledku se nejednalo o takovou šlehu, jakou jsem čekal. Ale rozhodně to není vůbec špatnej film. The Higwayman je takovej ten film, na který by se před dvaceti rokama letělo do kina, to když byl ještě takovej chlapskej film a Costner v módě. Jenže chlapskej film ani Costner už v módě nejsou. A tak skončil na Netflixu. Což není chyba. Naopak. Je dobře, že takovej druh filmu ještě úplně neumřel. A že Costner ještě pořád žije a točí filmy. Jenom by to příště chtělo lepšího scénáristu. Anebo lepšího diváka, kterej bude mít kolem legendy o Bonnie a Clydeovi zjištěný nějaký základní fakta. Pak bych si to možná užil víc. The Higwayman je film o tom, jak Coster a Harrelson coby bývalý rangeři loví právě tyhle dva slavný lupiče, který za sebou nechávají dost velkou krvavou čmouhu. Základní nápad je super... jenže když neznáte detaily úplně se nechytáte. Takže moc nechápete ty souvislosti a celou tu legendu. Přitom by stačily dvě tři scény, kdy by je divák mohl poznat jako lidi a dostat se jim trošku pod kůži. Jenže to nepříjde... když teda nepočítáme okamžiky, kdy baví s jejich blízkejma nebo příbuznejma. Proto fungujou Veřejný nepřátelé nebo Neúplatní, znáte obě strany mince a chápete ty souvislosti. Mimochodem na tomhle filmu je vidět, jak moc by se těmhle filmům chtěl rovnat, ale ve skutečnosti je to jejich chudej příbuznej. To ale neznamená, že je špatnej. Naopak. Celý to vypadá skvěle, má to perfektní atmosféru a celý to evokuje takovej ten přerod westernu v drsnou školu, jakej vytvářel před nějakými sto lety Hammett. A Harrleson s Costnerem si to dávají neskutečně, mají parádní chemii a jejich postavy fungujou a skvěle se doplňujou. Tempo je sice pomalejší, ale to není na škodu... jen stopáž dvě hodiny je zabijácká na film, kde se akorát jezdí po dálnici, mluví se a sem tam se vystřelí z bouchačky. Každopádně samotnej úvod s útěkem z basy je skvělej, scéna s nakupováním zbraní úžasná stejně jako scéna na záchodě. Prostě není to dokonalý ale dobrý jo. A celou dobu jsem si říkal, jak by to vypadalo kdyby na tom dělal třeba Kurt Sutter, Scott Frank nebo Taylor Sheridan, což jsou chlápci, který mají pro tenhle žánr cit a umí ho. Tak snad někdy jindy. ()

Fox85

Mám rád pomalé filmy, kde to tempo je dané už od začátku a sedí k tomu příběhu. A tady to sedlo skvěle. K tomu výborná ústřední dvojice. Nečekejte žádnou romantiku jako ve filmu Bonnie a Clyde, tohle je viděno očima Rangerů ()

Forsberg11

Pomaly plynúca dobová "buddy cops" žánrovka napáchnutá poctivou filmarčinou a silno pohlcujúca úchvatnou atmosférou 30. rokov na juhu Spojených štátov. Môj obľúbenec Woody Harrelson a nestarnúci Kevin Costner ako vyslúžilí texaskí rangeri loviaci najlegendárnejší zločinecký pár 20. storočia. Takto nejako vyzerá moje filmové guilty pleasure. Nie je to bohvieako akčné, drsné ani dramatické ale pozeralo sa mi na to kurva dobre, duch doby bol úžasne všadeprítomný, no a záverečný masaker ma doslova rozstrieľal. Nechýbala ani prehliadka nádherných dobových áut, zbraní, či elegantného oblečenia. J. L. Hancock a Netflix si na detailoch dali skutočne záležať. U mňa veľká spokojnosť, aj keď mnohým bude prekážať pomalé tempo a málo akčných scén. Tento flick však nie je o tom.... toto je vyzretý film pre fanúšikov kvalitného krimi, pútavých dialógov a amerických rovných ciest. 75 %!! ()

Soweek

3,5*. Harrelson si drží laťku a Costner ukazuje, že stále nepatří do starého železa. Nic z čeho si sednete na zadek ale nečekejte, jedná se o příjemnou jednorázovku. Nic víc, nic míň. ()

Maynard.

Hodně slušná podívaná s velmi kvalitní hereckou dvojkou. Jedna legenda vedle druhý... A tyhle dvě legendy chytaj celej film další dvě legendy (Bony a Clajda). Co je na filmu hrozně zajímavý, tak že se o tědlech dvou věhlasnejch padouších jen mluví , ale za celej film se prakticky na plátně neobjeví. Což smekám před rejžou, páč točit film o někom, kdo tam není vidět je kvalitka. Woody trochu Costnera přejíždí, ale to není žádný překvápko. Na to, že je to celkem dlouhá stopáž, tak mi to uteklo a vlastně sem ani moc nezahchrápnul :o) ()

MurielRezek

Strávit dvě hodiny s Kevinem Costnerem (bříško vůbec nevadí!) a Woodym Harrelsonem byl pro mě velký zážitek. Dva charizmatičtí "pábitelé" jako vysloužilci z Texas Rangerů bez patosu a svatozáře hrdinství. Skromní a civilní, přesto skuteční hrdinové. Film mně vyloženě sedl svým pomalým tempem vypravěčství a dobovým okem. Zvrácená adorace násilnických zločinců veřejností i médii nám tu asi přetrvá navěky..Výborný film a také skvělý soundtrack! ()

herr_carter

Přiznávám a kaju se, že jsem měl v téhle historické věci trošku nedostatky. Vůbec jsem netušil, že Bonnie a Clyde byli kdysi za takové "hvězdy" a modly mladých. Na druhou stranu, k čemu se taky tehdy upnout, nebo jaké vzory si vymyslet. V dnešní době je zabíjení na denním pořádku, zatímco tehdy to muselo být opravdu něco. Costner s Harrelsonem jsou jako texasští rangeři více než uvěřitelní, výprava, kostýmy a zasazení do tehdejší doby jsou taktéž povedené, a film byl pro mě napínavý od začátku do konce, nezbývá tedy než hodnotit nadprůměrně........................moje hodnocení = 8 z 10. ()

sedm.1

Vážně nezáživný a nevýrazný snímek, natažený do až nesmyslně zbytečně délky, vyprávějící o honu texaských rangerů za proslulými zločinci, a ve své době vlastně pro určitou část obyvatelstva i celebritami, Bonnie a Clydem, což sice nezní vůbec špatně, bohužel je ale tentokrát asi dost výjimečně na škodu, že se jedná o film natočený na základě skutečných událostí, neboť prostě a jednoduše ona skutečnost nebyla nejspíš až tak atraktivní a vlastně vůbec vhodná zrovna pro natočení filmu. Samozřejmě by se této mé myšlence dalo oponovat tvrzením, že za oním nemastným, neslaným dojmem stojí spíš práce režiséra Johna Lee Hancocka, ovšem na to bych mohl zase reagovat rčením, kde nic není, ani smrt nebere, čímž chci říct, že ten hon se zkrátka odehrál velmi obyčejně, bez nějakých zásadnějších, či zajímavějších činů, konfliktů, akcí apod., o čemž vypovídá i vývoj filmu, kdy oba texaští rangeři jen jezdí z místa na místo, a prakticky se nic po celou dobu nestane, nedojde k nějaké výraznější události, a až do samotného dopadení a následného rozstřílení dvojice na útěku se vše odehrává v poklidném, především dialogovém tempu, bez napětí, bez dramatických momentů, bez jakékoliv gradace a i samotné dopadení se pak odehraje zcela bez emocí a jakéhokoliv dopadu na diváka, takže prostě nebylo příliš o čem točit a vyprávět. Tvůrci to tedy ale minimálně měli určitě mnohem více prostřihat, nebo se alespoň zaměřit na nějakou určitou, výraznější událost, či postavu, takhle to celé navíc působí ještě i povrchově a odtažitě, bez hloubky a vžití se do příběhu. Nicméně, abych jen nekritizoval, Costner s Harrelsonem tu jsou výteční, a vizuál a atmosféra působí též poutavým dojmem, takže sena to zase až tak úplně špatně nedívá, ovšem jinak musím zopakovat, že ve výsledku jsem byl upřímně zklamaný a trochu i znuděný. ()

LexBarker

Dva postarší legendární zabijáci na stopě bestiálních vrahů. Tempo příběhu je stejně pomalé, jak se na ospalý americký jih sluší. Atmosféra by se dala krájet , zvlášť když oba naši hrdinové navštíví dělnický tábor, nebo hospodu, kde se to jen hemží příznivci vražedného dua. The Higwaymen je film, který si nepotrpí na ztřeštěnou akci, nekonečné přestřelky, ale přesto utkví v paměti a časem dozraje jako víno. ()

Dromed

Tak oni to přece ještě jen umí. Natočit dobrý film. Bez negrů, buziků a emancipičí. Jenomže musí herce vytáhnou z domova důchodců...ale až ti zemřou...stejně do kina se bez genové terapie už asi nedostanu, tak zahodím televizi, alespoň nebudu muset platit koncesionářské poplatky, a začnu víc číst..ono to bude sice zakázané ale já se u toho někde schován. ()

xLIGHTx

Snímku som si odkladal (opäť ;), aj boli očakávania (opäť ;), ale hm... Dostavilo sa sklamanie (opäť ;). Dosť uťahaný, zdĺhavejší, nie veľmi záživný film, dáka akcia sa vyskytne cca. až po 1hod. Žiaľ, iba taký pomerne suchý priemer. (Nútil som sa, aby som to dopozeral, to nie je veľmi dobrý signál.) Costner a Harrelson dobrí a aj kásting celkovo, ale tak tým to asi i hasne. Netflix sa akosi nepredviedol. Škoda. Každopádne, veľa ľuďom sa to páčilo, samozrejme, je to otázka VKUSU, tak iba za tri tomuto filmovému KUSU. ;) ()

vitekpe

Moc pekne natocenej film. Prvni pulka je jasnych 5 hvezd, druha pulka spis tak 3 a film se zacina trosku vlect...Ne ze bych koukal na hodinky nebo pretacel, ale clovek uz poposeda... Nicmene doporucit lze. ()

kenkaku

Začináme 16.1.1934. A celkem slibně. Pak přijde “seznamovačka”, ale ne s Bonnie a Clydem. Ale s Frankem Hammerem. A je to bolestivé, dlouhé a nudné. Nemluvě o tom, že Costner do role krutě nesedí. Je asi tak o 20 let straší, než by se hodilo (jo, jsem detailista) a po hodině filmu, kdy máme možnost viděl 2x B&C v akci (z dálky nebo rozmazaně) se toho moc neděje. Tedy pokud za “něco neděje” neberete popojíždění autem dvou vyšetřovatelů po stopách předchozí “akce”. Jako na to, že sledujeme poslední 1/4 roku života zmíněných B&C je to fakt bída. A to pokračuje až do finální “popravy” (přestřelka to fakt nebyla). Jako nebudu si stěžovat, že to bylo o dálniční hlídce, když se to tak jmenuje. Co mě vadí jsou dvě hodiny nudy a cca 5 minut něčeho jiného než kecy. Ale je to hezky natočená nuda. ()

purekritik

Celý mi to přišlo statický, nekompaktní.., režii chyběl cit a právě dynamičnost. Vedlejší postavy všechny nezajímavý, Costner průměrnej, dialogy občas plytký. Psychologie ústředního dua měla jít daleko víc do hloubky, celá ta jejich minulost nebyla dostatečně a dobře vykreslena. Úroveň některejch scén téměř béčkovýho charakteru, kulisy a atmosféra hospodářský krize moc okatá. Jakoby tvůrci nevěděli, jak to celý pojmout, jak nastavit správnej kurz na cestě k 5*. Působilo to jako snaha a o mix Jessieho Jamese s The Bucket List nebo tak něco. Tolik k výhradám, jinak to šlo. ()