Pokémon: První film

• Japonsko Pocket Monsters: Mewtwo no gyakushū (více)

Animovaný film založený na úspěchu japonských televizních seriálů a Nintendo her je situován do fantastického světa obydleného vedle lidí také 150 druhy imaginárních příšerek, nazývanými Pokemon. Každá z nich má nějaké speciální schopnosti a dovednosti. Čekatel na titul Mistr Pokemon Ash Ketchum, jeho přítel profesor Oak a další přátelé spojí své síly s elektricky nabíjeným Pokemonem zvaným Pikachu. Jejich rivalové Jesse, James a Meowth, známí jako Raketový tým se snaží Pikachu ukrást a s jeho pomocí získat nadvládu nad všemi Pokemony. (oficiální text distributora)

heyda

Kdo už má za sebou z dětství alespoň 1. sérii, tak by neměl opomenout tenhle filmeček, který v podstatě ve všem připomíná seriál. Akorát se zde dočkáme docela přehnaných emocí a trochu hodně ujetýho scénáře. Ale jinak si strčte ty vaše odpady do prčic. Já dám maximum a hotovo :-))))) ()

MM11

První samostatný film počítačové legendy a posléze známého fenoménu Vás asi překvapí jen stěží. Je vidět, že scénář někdy ani není zapotřebí, stačí parazitování na dočasné slávě, ale až taková arogance ze strany tvůrců, to se vidí málokdy. Ale co, filmu se v žebříčku návštěvnosti klaněli i mnohem známější jména, takže kdo je ten chytrý? Ani animace mně za srdce nechytla, takže jediné co žádá jednu hvězdu je nespochybnitelná originalita, která ostatně provází celou tuhle podivnou sérii. ()

Litsarch

Film, který bych naprosto s klidem pustil dětem, jelikož je daleko lepší, než většina ostatních. Výchovné aspekty filmu se prostě nedají upřít. Byť je film oproti seriálu dospělejší (klonování apod.). Velice rád se k němu vracím. Některé scény jsou pro mě až citové záležitosti. Pokémoni mají dětem hodně co nabídnout. / Skvělý komentář: Jacinda ()

adamo_znk

Samozřejmě, že pro normálního člověka neznalého pokémonů je tenhle film nepochopitelná kravina, bez špetky inteligence. Na druhou stranu je první pokemonský celovečerák celkem podařený film, se zajímavým příběhem vyprávějící legendu o nejtajemnějším a nejsilnějším pokémonovi ze všech. Nebo tak nějak..... : ) ()

FFilipCZ

Dlouho jsem tento počin hledal a konečně našel. Nemůžu si pomoct, ale Pokémon je prostě moje srdcovka. Ať už mi je "náct" nebo "cet", pořád mě to baví a udrží u obrazovky, o čemž jsem se přesvědčil již po několikáté zopakovaným zhlédnutím původních seriálových dílů (pozn.: pouze těch základních, než se počet Pokémonů nesmyslně navýšil na několik set). Na tomto filmu je zajímavé, že Pokémon poprvé mluví, místo aby hekal nebo v nekonečných smyčkách opakoval své jméno. I když to není mluva jako taková (neotevírá ústa), připomíná to spíše hlas z podvědomí. Co se týče "filmovosti", tak si snímek nevede vůbec špatně. Mewtwo a jeho hledání sama sebe, důvodu bytí a stvoření, a závěrečné uvědomění s poselstvím. Zajímavý a neodfláknutý děj. Začátek, který nás uvede do děje a posléze do něj samozřejmě zamotá i partičku našich známých hrdinů. Nesmí chybět ani dvojka Rakeťáků s Meowthem, kteří už mě ale nebaví tak, jako když jsem byl malý (stejně, jako mě teď nebaví ani v seriálu, jejich party jednoduše přetáčím). A ten happy end? No skoro i SLZIČKA ukápla :)). U mě spokojenost a považuji to za velice povedený film s pěkným soundtrackem doplňující seriálová dobrodružství našich pokémonových hrdinů. Dávám 3* plus 1* za ty odpady od lidí, kteří tento film beztak ani neviděli. ()

TomX2

Myslím si, že Pokemon film je lepší než samotný seriál. Zatiaľčo ten ma nikdy nedokázal nejakým spôsobom zabaviť a bolo v ňom viac vecí, ktoré ma od sledovania skôr odradzovali ako priťahovali, film sa tých nedostatkov zbavuje alebo ich je menej. Čo ma dosť prekvapuje je, že som od filmu očakával zážitok príšerný a hrozný (t.j. jedna hviezda z piatich), avšak nakoniec film dopadol ako solídny priemer. Niektoré momenty sú tu silné (zábery, ako musia medzi sebou nedobrovoľne bojovať roztomilé tvore), niektoré slabšie (začiatok a až príliš unáhlený záver), avšak vo výsledku sa jedná o fajn zážitok. Sú tu emócie, je tu fajn hudba, rozvitejší príbeh,.. film obsahuje to, čo by mal seriál mať no nemal, a naopak nemá to, čo seriál mal, avšak obišiel sa aj bez toho (už to, že tu Misty nie je tak otravná z toho robí omnoho lepší zážitok). Z mojej strany spokojnosť. ()

mysiak odpad!

Niekedy netreba veci prehánať...a zachádzať do mamutích idiotských rozmerov...presne ako v tomto filme...toto nepozerať, ak sa vám páčil seriál ako mne... ()

Vyrida

Tak musím napsat, že tato hodinová epizoda, nebo říkejme tomu raději film, když to má v oficiálním názvu, dopadl oproti kratším epizodkám překvapivě ještě hůře, než jsem původně předpokládal. Jak jsem už psal v komentáři k seriálu, tak ta samolepková mánie mě ještě stihla zastihnout, takže jsem v menším věku tehda povinně sedával k obrazovkám a tento primitivní animák pravidelně sledoval. Bohužel film šel trochu jinou cestičkou a do hlavní role vměstnal naklonovaného Pokémona Mewtwo místo ustřední trojky známé ze seriálu, která hrála v tomto případě spíše vedlejší křoví. Pokémoni jsou ale především o velkých napínavých bitvách a ty tady prostě chyběly úplně. Každé zvířatko se spokojilo s jedním útokem a bylo po zápasu. Takže nezájimavý scénař, nudné bitvy a prakticky i bez nějakého pokusu o vtip. Hvězdičku však dám alespoň už jen ze soucitu a ten šťastný konec. ()

kaylin

Ano, mám slabost pro Pokémony, je to taková moje dětská a pubertální láska, protože jsem žral seriál a hlavně i hru, což mě nepustilo ani do současnosti. Jsem prostě sběratel a rád sbírám. Film je rozhodně hlavně pro ty, co mají povědomí o seriálu, protože zde není nijak velké seznamování s postavami, ty musíte znát. Je to vlastně takový bonus fanouškům. Mám pro tyhle filmy prostě slabost a tenhle má aspoň příběh, má emoce, a tak se dá celkem snadnou kousnout. ()

Starletka

Vzhledem k tomu, že jsem jako malá měla ráda seriál (kdo v té době ne), jsem šla na tento film rovnou do kina. To mi tehdy mohlo být takových 7/8 let. Hlavně si pamatuji, že na konci celý sál brečel a já jsem to pozorovala s úsměvem na tváři. 6/10 ()

Hees

Prvý pokémon film nie je zo všetkých najlepší ale ako keby začína sériu filmov.Prvý film je o tom ako naklonujú najmocnejšieho pokémona (v tej dobe) Mew a vytvoria s neho mocnejší klon Mewtwo ktorý sa snaží nájsť podstatu svojho bitia a keď sa začne cítiť na svete sám rozhodne sa všetko zničiť a vybudovať nový svet plný len klonovaných pokémonov.Ash a jeho priatelia spolu s pokémonmi sa mu v tom pokúsia zabrániť či sa im to podarí je vo filme. ()

(mOnkey)

Pokémoni se snahou o filozofický přesah a totálně zmršeným koncem? Bohužel ano. A to jsem jinak jeden z těch, kteří vůči těmhle potvorám nemají žádnou averzi. 20% ()

Havaj8

To je vůbec poprvý, co sem viděl příběh těch dvou spešl pokémonů. Jako rozhodně to nějaký ty odpovědi dá, narozdíl od seriálu, ale že by to extra nadchlo, klasickej happyenďák. ()