Pokémon: První film

• Japonsko Pocket Monsters: Mewtwo no gyakushū (více)

Animovaný film založený na úspěchu japonských televizních seriálů a Nintendo her je situován do fantastického světa obydleného vedle lidí také 150 druhy imaginárních příšerek, nazývanými Pokemon. Každá z nich má nějaké speciální schopnosti a dovednosti. Čekatel na titul Mistr Pokemon Ash Ketchum, jeho přítel profesor Oak a další přátelé spojí své síly s elektricky nabíjeným Pokemonem zvaným Pikachu. Jejich rivalové Jesse, James a Meowth, známí jako Raketový tým se snaží Pikachu ukrást a s jeho pomocí získat nadvládu nad všemi Pokemony. (oficiální text distributora)

Czernozub

Snad každý filmový znalec strčí tenhle film do odpadu. Ale pánové a dámy, berete taky v potaz, že ho nikdo netočil pro potěchu zmlsaných fajnšmekrů, ale pro děti cca 8-10 let? když si vzpomenu jak unešený jsem z něj v té době byl, nemůžu než známkovat takhle. ()

Boomstick

Prvy z tusim dalsich 14 pokemon filmov mal este aku taku uroven.Animacia sice oproti inym anime filmom na hovno,ale tuto ma z niejakeho dovodu zaujala hudba a atmosfera.Pribeh je dost jednoduchy s plytkymy postavami ale za to niektore sceny boli super (hlavne ta ked zkamenel Ash...tusim som aj ja slzu vyronil ;) ).Neni to niejako super film ale ked som to videl vcera znovu na DVD tak som sa nenudil ()

heihatchi

Film jsem si pustil po první sezóně a byl jsem za to rád. Dostalo se mi tak vysvětlení o tom tajemném a nejsilnějším pokémonovi vůbec. Při porovnání se seriálem je zde podstatně lepší příběh vrcholící grandiózním koncem. Už se těším na další! ()

Pitaya

Toto je má dětská láska. Je jasný, že teď nám to už nic neřiká, ale i tak je to srdeční záležitost a já nikdy nezapomenu jak sem pokaždý plakala, když tam bojovali. ()

DHDV

Nemá smysl tento film hodnotit z pohledu dneška, kdy polovina dětí nevím co to je Pokemon. Prostě ta doba je pryč.Byl první a povedený! Ted bych si to nepustil, ale tehdy to bylo famózní. Vím, že někteří to hodnotí špatně jen kvůli názvu Pokemon. Jen bych chtěl vědět, kolik z vás to ve skutečnosti vidělo. Není to film pro člověka, který teď řeší jaké auto koupí, a možná ani ne pro dnešní děti. Nezasáhla je Pokemánie. Ale na tu dobu to byl graficky a dobře odvedený počin, včetně příběhu. Další díly sem neviděl, jelikož mě už nezajímaly. Ale rozhodně neodsuzuji. ()

tbb

Přiznávám, že koukat na kapesní příšery v této době (16 let po vydání) trochu bolelo, člověk si za tu dobu zvykl sledovat kvalitnější věci (no i když ne vždy to s tou kvalitou přeháním). Zpět k pokémonům. Nadšení vybudované úvodní sekvencí, kde sleduje myšlenkové pochody úhlavního poke-padoucha, rychle opadá při prvním zaslechnutí "pika-pika-pí". Vše však zakope do země až finále, to by nenapravili ani léčivé pokemoní slzy. ()

fablefavorit

V dětství to byl vrchol filmového umění, v dospělosti je to hodně silná nostalgická záležitost s naivní myšlenkou a jedním hodně emotivním momentem. Škoda, že tvůrci nechtěli více rozvinout konflikt mezi dvěma hlavními Pokémony. ()

Olík

Po zhlédnutí Mewtwo vrací úder nazpět časem do roku 1998 porovnat minulost se žhavou Netflix současností. Výsledek: historie vs. Dnešek 1:0. Příběh je daný….osobně, kdybych měl natočil celovečerák, tak určitě sáhnu po jiném tématu. Ale stylizace držící se původního seriálu je mi bližší, než ponurá verze made in 2019 a určitě je příjemnější i dětskému diváku. ()

NiaWolf

Docela mě překvapuje, kolik labilních uživatelů zde má možnost hodnotit. Když si projdu většinu komentářů s hodnocením "odpad", tak se vlastně uživatelé ani nevyjádřili, proč se jim film zdá tak špatný. Spíše zde hodnotí samotné Pokémony, aniž by tento film shlédli... ()

Tryman

První film pokémonů se opravdu povedl, ať už si myslíte co chcete. A vzhledem k tomu, že jsem seriálu dal tři, musí film dostat 4 hvězdy. V současnosti by mě to už nejspíš nebavilo a je více než pravděpodobné, že už to nikdy neuvidím, ale v době, kdy jsem Pokémony miloval jsem na to šel dokonce do kina. ()

avril4234

Mňa osobne vždy viac brali Pokémon filmy, než seriál a to predovšetkým tento film, ktorý je skutočne očarujúci a dosýta nabitý emóciami, ktoré vo mne zanechali neopísateľný dojem. Nevidím v ňom ani jedinú chybičku, s ktorou by som bola nespokojná, proste tento film má obrovské kúzlo a u mňa je NUMBERONE v "pokémonskom svete" :) ()

MrGregor

Snad kvůli té nostalgii, snad kvůli tomu, že jsem znova začal (občas...) sledovat Pokemony... nebo snad kvůli tomu, že se jedná o skvělý film (pro děti...) se správným "pokemoňáckým" příběhem a s dojímavým a poučným koncem... opravdu mě překvapilo, jak málo se tomu dá vytknout (snad jen ta úvodní, katastrofálně přezpívaná píseň), ale jinak skvělá podívaná - takže pokud máte alespoň trochu rádi Pokémony, užijete si, pokud nenávidíte tu "žlutou krysu" klidně si hoďdte ten odpad! ať si spravíte sebevědomí ;) ()

SiMMaS

Jedna z věcí, co patří do kategorie: ,,To je tak špatné, až je to dobré." Jedna hvězda za to, že jsem se u toho opravdu zasmála, ačkoliv to tvůrci asi nechtěli. ()

Mayers

Když jsem na to šel tenkrát do kina, nějaký milý pán u vstupu mi daroval kartičku (ohnivou energii). Zatímco jsem si pochrochtával blahem, můj Paras se vyvinul v Parasecta. Ultravýplach dětských mozečků, totální úpadek racionality a obrovská pumpa na penízky. Šikmoočáci se prostě POKÉMONEM zapsali do historie a o jeho oblíbenosti svědčí i fakt, že se pořád vymýšlejí nové a nové obludičky. Dneska už nemám odvahu se na to podívat ale jako mladíček jsem to žral. 65% ()

Plechpetr

Pokémon mě vždy hodně bavil a vzpomínka na to jak jsem byl nadšený a těšil se na první film do kina mě nakopl a dávám 4*. ()