Pokémon: První film

• Japonsko Pocket Monsters: Mewtwo no gyakushū (více)

Animovaný film založený na úspěchu japonských televizních seriálů a Nintendo her je situován do fantastického světa obydleného vedle lidí také 150 druhy imaginárních příšerek, nazývanými Pokemon. Každá z nich má nějaké speciální schopnosti a dovednosti. Čekatel na titul Mistr Pokemon Ash Ketchum, jeho přítel profesor Oak a další přátelé spojí své síly s elektricky nabíjeným Pokemonem zvaným Pikachu. Jejich rivalové Jesse, James a Meowth, známí jako Raketový tým se snaží Pikachu ukrást a s jeho pomocí získat nadvládu nad všemi Pokemony. (oficiální text distributora)

Withree

Šli jsme do videopůjčovny, vočko spatřilo pokémony, rychle, rychle půjčit a doma honem zapnout video. Jo, to byly doby. ()

Likan7

Moc dlouhé na funkční díl seriálu, moc krátké na solidní film. První film má prostě jen vydělat peníze a svést se na legendárním seriálu. Čistě příběhově je sice do seriálu lehce zasazený, ale nemá na události klasického Ashova putování žádný dopad. A příběh, vzhledem k tomu, že tu jsou nejsilnější Pokémoni, stojí za starou belu. Na seriál se to nechytá ani zdaleka. ()

Bukiet

Mám rád mangu a anime a bohužel ti pitomí Pokémoni do tohoto ranku taky patří. Celou dobu prudili v televizi a nešlo je aspoň na chvíli nezahlédnout. Film jsem viděl na HBO při nějakém záchvatu masochismu, kdy jsem očekával stejný blivajz jako u seriálu, ale v delší stopáži a nutně tedy vedoucí k mé sebedestrukci. A přežil jsem to a dokonce se i mírně bavil. Za to, že to snad bylo první japonské animované dílko uvedené v našich televizích dávám hvězdičku. Za přežití pak druhou. A doufám, že někdy budu moci v TV sledovat i hodnotnější japonské anime seriály a filmy. ()

Elyv

Přestože většina ostatních uživatelů hodnotí film z pohledu dospělého, já si myslím, že je nutné si uvědomit, že se jedná o film pro děti. Jako dítě jsem tento film viděla několikrát a pokaždé mě v nejvypjatějších scénách dohnal k slzám. I příběh se mi zdál velmi poučný. Proto nemůžu jinak než - 4 hvězdy. ()

acn

Jsem debil. Tedy, dle tvrzení několika desítek nejmenovaných lidí. Mám v sobě malinké dětátko. Metaforicky, samozřejmě. A jako tajný fetišista EZO.TV, Volejte Prasnice, Kolotoče a podobných výtvorů, které soudný člověk pošle do hlubin pekelných během vteřiny, musím i z nepsaného zákona mít nějakou náklonnost k Pokémonům. Yeah, i když jsem je všechny nechytil, tak mě to bavilo. Dokonce se nechám ovládnout i tou nostalgií a pořádně nasypu hvězdičky. I k těm dílům co jsem viděl to nasypu. Dokud tam šlo o to, jak dojmout dětičky, rozsévat hrdinství a všechny blbosti, tak to bylo dobrý. Dokonce i hezký lidský příběh. Teď mě omluvte, jdu vytáhnou Game Boy. ()

MasterD

Tak je to pohádka pro děti, a tak to musíte hodnotit. Finálová scéna s Mewtwo mě jako malého totálně dostala (skoro do breku) a jako dospělý hodnotím tento emoční zažitek stále jako dost výjimečný. ()

Andrew159

:-D jediná myšlenka tohoto filmu je tak akorát rychle natočit něco a vyvařit peníze na zblblých dětech nicměně když jsem byl malý vždycky sem mi mewtwo líbil tak za něj dám ** ()

HEED odpad!

Protože i mě pohltily marketingové kartičky, neváhal jsem a zašel jsem si na pokemon první film. Tenkrát mě to stálo 150kč. Těch peněz budu litovat na dosmrti. Blbost, blbost a ještě jednou blbost, nechápu jak jsem vydržel sledovat seriál. Pokud by tedy stál lístek do kina všude okolo 150kč?, tak by film vidělo asi 1 090 964 lidí, což není zase tak moc, na to kolik to vydělalo. ()

elanista1

Kebyze mam 10 rokov tak sa nad tym rozplyvam, ako vacsina vtedajsej generacie. Teraz uz na to nechcem mysliet. 3 z nostalgie. ()

thePivl

Opravdu nechápu hatery, kterých je tu tuna. To, že je to kreslené a stavěné pro děti, rozhodně neznamená, že si to zaslouží tak zlé hodnocení, ba naopak. Film je scénáristicky vytvořen troufám si tvrdit i mnohem lépe než několik desítek reálných filmů a nebýt klišovitého závěru, který si holt dětská pohádka, aby se jí dětská pohádka mohlo říkat měla, je to naprosto výborná podívaná pro děti. ()

rogger

Tento film je sklamaním po pribehovej stránke aj po stránke vhodnosti pre detského diváka. Väčšina filmu sa odohráva v ponurom svete a myšlienkach zapor nej postavy (Meowth Two), zápasenie medzi pokemonmi nemá zmysel a je skôr zobrazené ako utrpenie. Veľa negatívnych myšlienok, nezmyselného násilia a absencia humoru tento animák uplne diskvalifikuje. Neodporúčam pre deti! ()

MRK odpad!

oproti seriálu, ktorý bol aspoň občas zaujímavý je toto hodina a pol hovadiny kompletne s dejom, ktorý sa dá zhrnúť na dve vety otravným pikachum a nechutne akože dojemnými scénami, ktoré kazili aj seriál škaredou animáciou hudbou out a ešte aj deti budú sklamané, keď zistia, že sa utratené vreckové a rozbité prasiatko dostali len ďalší diel seriálu ()

matracak42 odpad!

totální, kreslená magořinka pro evropského diváka, které nepomohl fakt, že mám rád japonské motorky. Kam se žlutý pokémonek hrabe na naše neurostlé trpaslíčky. Pika pika pikáá pikáááččuu ()