Proč bojujeme? (E09) (epizoda)

Why We Fight

Why We Fight

Válečný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 55 min

Komentáře uživatelů k epizodě (7)

Proč bojovali? Tento díl surově vysvětlil, proč bojovali.(25.1.2017)

Asi nejsilnější díl z celé série. Skvěle zpracované záběry, které ukazují drsné časy tehdejší doby.(13.7.2017)

Když jsem se začala dívat na tento seriál nic jsem si o něm dopředu nezjišťovala.Takže mě skoro celý seriál ani nedocházelo, že byli i tábory. Přitom toto období války znám spíše z pohledu pracovních táborů. Prostě jsem to brala tak, že tady máme vidět pohled vojáka bojujícího na poli. A ano přesně to jsme měli vidět. A tedy i to, jaké muselo být strašné právě tady tyto tábory objevit, když o nich neměli ani tušení. Byl to pro mě díl kdy mi opravdu lezl mráz po zádech (výborně natočeno, ne jen tento díl samozřejmě). A sakra nevím jak je možný, že jsem ho mohla tak dlouho odkládat!(12.3.2017)

Nejlepší epizoda seriálu. Scenérie a emoce jako z Schindlerova seznamu. Nebudu lhát, brečel jsem jak malá holka. Po zhlédnutí jsem si něco uvědomil, a to, že naděje nikdy neumírá... 11/5(16.8.2017)

Nejsilnější díl a jeden z nejsilnějších filmových zážitků. Bez obalu ukázáno co se během války dělo. Skvěle zfilmováno a zahráno.(5.2.2017)

Neskutečně silný zážitek... Neuvěřitelná radost a štěstí vězňů v táboře... Výborně natočeno, skvěle zahráno... Prostě dokonalé... Neuvěřitelně autentické a děsivé... Úžasné!(26.12.2016)

Najemotívnejšia a najdôležitejšia časť celého seriálu. Úžasné, dychvyrážajúce zábery, ktoré sa musia každého človeka donútiť zamyslieť sa.(4.1.2017)