Příběh z fotbalové „pralesní" ligy Zelená je tráva, fotbal to je hra... A to jak ten „velký" ligový, kde se točí obrovské peníze, tak i fotbal, který žije jen z nadšení vesnických fandů, fotrů, klubových funkcionářů a dalších lidí, kteří jsou pro něj schopni obětovat i svůj osobní život. SK Vrátno je klub, který nedrží nad vodou sponzorské dary, ale srdce a obětavost členů, přátel a fanoušků. Nikdo nechce spadnout do pralesní ligy, ale někdo tam musí. Proto se zápasy neodehrávají jen na hřišti, ale i v hospodě, kde je dohodnutá výhra stejně důležitá jako ta vydřená na hřišti. (Bohemia MP)

darek kartac

Film o fotbalovém kludu, který prochází špatnou situací a hrozí jim spadnutí do pralesní ligy. Jak se stim vypořádají uvidíte sami. Dle mého názoru je film postaven na dobrém příběhu s vtipem. Osobně se mi líbí. ()

cpt.Lynch

5 * nadhodnocuju, ale pro mě asi nejlepší TV záležitost, náramě jsem se bavil... Pralesní liga a jako sponzor pohřební ústav :)))) ()

Koryntos

Po hodně pokusech film shlédnout, ze kterých většina končila vypnutím filmu po pár minutách, jsem se dneska dokopala a Kožené slunce dokoukala. Výborný film, až mě trochu mrzí, že jsem, se shlédnutím, tak dlouho otálela. Chtěla bych asi nejvíce vyzdvihnout roli Jiřiny Jiráskové, jako zarytá fotbalová fanynka, byla opravdu dojemná a jako tanečnici na místním bále, bych ji z fleku přirovnala ke starší verzi Mii Wallace. :oD Samozřejmě i plejáda hereckého fotbalového týmu byla dokonalá. Na tomto snímku bych zmínila skvělé kostýmy, návrháři se opravdu snažili, také to mohlo dopadnout, alá móda z vietnamských tržišť. Jediné co mě zarazilo, byla až přehnaná vychrtlost Lucie Vondráčkové. Jinak mě film opravdu mile překvapil a nemám mu co vytknout. ()

U.Tarare

Sice jsem prošvihnul začátek (cca 10 min), ale abych řekl pravdu, vůbec mi to nevadí. K srdci mi to teda nepřirostlo. ()

spikey1

český televizní fotbalový film, s herci první cenové kategorie. I když je to milá komedie chybí mi v tom příběhu i víc než jen ten fotbal. ()

Rousse

Vzhledem k tomu, že sama jsem z malé vesnice, kde se kope přesně tahle okopávaná, tak mě napadá jediná myšlenka: jako by to točili u nás:-) Nechci tady samozřejmě nikoho očerňovat nebo se vysmívat, ale jako bych v těch jednotlivých postavách viděla ty postavičky od nás, co se motají okolo toho našeho "velkého fotbalu". No co říct? Velmi příjemná podívaná. ()

insurgentes

Předskokan Okresního přeboru, jsou tam všichni: Vetchý, Mihulová, David Novotný, dokonce i Luboš. Jen je to tak zhruba na deseti procentech jeho poutavosti a humoru, takže pět děleno deseti rovná se nula celá pět, zaokrouhleno nahoru jedna bídná hvězda. ()

Jiří K.

Typický Kachyňa... Jeho expresivní kamera je pro jeho filmy tak charakteristická, že nelze nepoznat, kdože to vedl ruku kameramanovu. Oslava života, oslava obyčejných lidí, ať už kopálistů, notoriků nebo normální vesničanů, vyznívá v jeho snímcích (a scénářích) ohromně poeticky a ethéricky, což je s odkazem na zmiňovanou kameru až s podivem. I tu největší člověčenskou mizérii dokázal vyjádřit velmi citlivými prostředky a naopak i největší okamžiky štěstí racionálně střízlivým pohledem. V jeho snímcích je příroda především kulisa, ...vlastně hlavní a jediná kulisa. Tímto televizním filmem znovu potvrdil, kam celý život vedly nitky jeho srdce (fotbal byl jen záminkou :-). ()

klúčik

Jeden z velikánov českej réžie natočil na konci svojej kariéry úsmevný televízny film. Na tomto filme plnom výborných hercov sa dá schuti zasmiať, lebo vychádza z toho čo poznáme asi najlepšie a to z futbalu. Skoro každý muž sa vo futbale "vyzná" a vie čo k tomu patrí??? Vynikajúci výkon J.Jiráskovej.... 75%. ()

brooklyn73

"Kvuli fotbalu zadnou naftu krast nebudu!". Ja sam hral pralesni ligu pres deset let.My jsme take vetsinou jenom prohravali,utkani kdy jsme se sesli v plnem-dostatecnem poctu jedenacti hracu nebyla ojedinelou vyjimkou. Pribeh filmu je mi blizky, bavil jsem se velice. Nizkorozpoctovy film. Zaujalo mne obleceni hlavnich akteru,predpokladam ze se to nazyva "kostymy". Kostymy tedy na jednicku,velmi autenticke-duveryhodne. Vyber hercu take na jednicku.Hudba: Petr Hapka - opet vyborna.Film jsem videl uz 3x a nyni vim ,ze pristi rok si ho pustim znovu. Vice takovych kusu! ()

klukluka

Tohle se panu Kachyňovi moc nepovedlo. :( Pokud by si měl možnost pustit Okresní přebor, tak by to musel sám uznat, že to šlo udělat jinak a podstatně líp. Osobně bych začal tím, že bych přeobsadil Jana Hrušínského. Tenhle člověk se podle mě minul povoláním a navzdory vší snaze zůstal celoživotním nehercem. Tím neříkám, že má tento film na svědomí. Těch slabin je tu víc, resp. moc. ()

Zagros

Tady někde se zrodil Okresní přebor. Kožené slunce ještě není tak vybroušené v dialozích a místy je na komedii spíše smutné, přesto snímek dokázal vyšlapat cestu (stejně jak ten dědek pro pivo přes hřiště :-)) ke svému duchovnímu pokračování - seriálu Okresní přebor a za to mu patří velké poděkování. Kožené slunce je výborný televizní film, ve srovnání s tvorbou pro kina ovšem trochu pokulhává, nicméně tři hvězdy si s přehledem uhájí. ()

showxman

Příjemná, zvolna plynoucí komedie sršící poetikou, která i těm nezainteresovaným do (vesnického) fotbalu vyčaruje úsměv na tváři. "Ty uděláme v pohodě. Dám sám pět fíků! Pět fíků! Dáme bůra, dáme bůra... Mně je blbě ty vole." 65% ()

Stružák

Kožený slunce je dost prkennej film, taková rádobykomedie a záležitost, která prošlapala cestu (a možná inspirovala tvůrce) Okresnímu přeboru, kterej je o třídu vejš. Vetchej je skvělej, stejně tak Jirásková. Ne že bych se občas nezasmál, ale je to takový divná taškařice plná kýčovitejch hlášek i vtipů. ()