Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr. (Vertical Entertainment)

geimz

Malý technologický zázrak, ktorý Roger Deakins povyšuje na veľký umelecký zážitok, a ktorému duo Newman-Mendes už tradične vtláča silné emócie. Premisa veľmi, veľmi jednoduchá, ale film je jednoducho audiovizuálne médium a všetky jeho možnosti sú v 1917 v plnej kráse predvedené. ()

Henry007

Po technické a vizuální stránce skvělý zážitek, u kterého by mě vážně mrzelo, kdybych jej neviděl v kině. S faktem, že je film vystavěn jako jeden nepřerušovaný záběr, jsem v sále hledal skryté střihy a byl fascinován tím, jak to muselo být těžké natočit. Zvukové efekty rozdrnčely celé kino, každý výstřel bolel mé uši, jako bych na bojišti sám byl. I kvůli takto náročném stylu vyprávění musel být samotný příběh poměrně jednoduchý - dojďite z místa A do B. Jediný, ale celkem zásadní problém, se pro mě dostavil až v úplném závěru, který mi přišel poněkud hollywoodsky přeslazený, odporující neutěšené úzkosti předchozích scén. ()

TwoFace

Skvěle natočený snímek, který si úžasně dokáže udržet divákovu pozornost, hlavně pak perfektní prací s kamerou, která vás naprosto vtáhne do děje. Iluze, že je vše natočeno na jeden záběr je dokonalá, přesto se však nemůžu ubránit pocitu, že právě tento styl filmu trochu uškodil. Vizuál filmu je nádherný a působivý, ale právě kvůli kameře trochu zaniká a realistické, pro film vytvořené zákopy a stovky komparzistů zůstávají až trestuhodně nevyužity. Přesto je 1917 velmi zdařilým, realistickým a nervy drásajícím zážitkem, který však plně nevyužil svůj potenciál. ()

Say

Jako největší přínos minimalizace střihu vidím v tom, že jako divák mám konkrétní představu o prostoru a lokaci. V tomto ohledu žánr i příběh doplňuje technické provedení. Na druhou stranu je herecká akce i samotný příběh sterilní a nic nového nenabízí. ()

Milky.

Pojem one-shot-movie tady dostává úplně jiný rozměr. Pro někoho možná nudný válečný film, pro mě skvěle strávený večer. Sam Mendes a Roger Deakins dokázali z malé procházky udělat kulervoucí "komorní" drama, kde se díky způsobu vyprávění a natáčení cítíte skoro jakobyste tam s vojákem trpěli taky. Jde za tím vidět obrovské množství poctivé práce. A promyšlenost scén a množství detailů občas bere dech. Pravděpodobně to nebude film, který si budu opakovaně pouštět nebo na který budu dlouho vzpomínat, ale určitě jsem rád, že jsem ho viděl a 4* si bezpochyby zaslouží. Scény s přelétajícími světlicemi nad rozstříleným městem vizuálně 5*. ()

mira007

Válečný film z první světové od Sama Mendese o dvou vojácích, kteří musí doručit přes bojovou linii depeši k oddílu, který je odříznutý a hrozí mu masakr. Dějově to je jednoduchoučké a na dvě hodiny málo, takže pár nudných nebo zdlouhavých pasáží mi brání ve vyšším hodnocení, ale zároveň je to po technické stránce naprosto ojedinělá brilantní věc. nejen tím, že to je film jakoby na jeden záběr, ale výprava, vizuál a zejména kamera je něco, co z tohoto díla dělá něco, co si člověk zapamatuje. Vidět to v kině tak mne to možná pohltí i za pět hvězd. ()

Jaro_slav

Sestříhat film tak, aby vypadal, že je v něm jeden jedinej střih, byla zcela jistě výzva pro kameru a režii, a současně je to dovela povedenej způsob, jak film odvyprávět z pohledu hlavní postavy. Tu hraje ten tlačící kluk z Captain Fantastic a pořád to hovno ještě nevytlačil, takže je fakt těžký mu roli nějak uvěřit. Jeho komrada hraje ten hodnej Joffreyho brácha a ani jeden nemaj moc co hrát. Takže ty čtyři rudý si to zaslouží především za práci s kamerou, která diváka dokáže pocitově dostat do děje. ()

KM Phoenix

Vizuelně velmi působivé a věřím, že vidět to v kině tak tomu možná i tu jednu hvězdu navíc přihodím. Dějově to bylo o dost horší a film mne ztratil v momentě kdy se tam objevila ta Francouzka s dítětem, následovaná divokou řekou s vodopádem (na pláních okolo Arrasu!). ()

Nethar

Každá válka je nesmyslná, ale v první světové to bylo podle mě zákopovou válkou s brutální nadvládou obranných sil nad útočnými vyhnáno k dokonalosti, proto mě tak fascinuje a zajímal jsem se o ni kupodivu vždycky mnohem víc než o druhou, která už je taková "klasická moderní" a zdaleka jsem o ní tolik nepřečetl. Proto jsem od prvních minut, kdy se prochází zákopy, míhá život v nich, uniformy, atd. pochrochtával blahem. Určitě to chce vidět na něčem větším v pořádné kvalitě, ty všechny detaily, stálo to za to. Hloubka dopadu filmu znásobena zpracování jakoby na jeden (no dobře na dva) záběr, rozsáhlé lokace, prostě paráda. ()

ac3r

V podstatě je to hrozná nereálná blbost se spoustou nesmyslných činů hlavní postavy (najednou to tady nikomu nevadí?!) v krásnem udělaném prostředí 1. sv. války, to se tomu upřít nedá, ale to je tak vše. A to radši ani nemluvím o tom rypákovi a špekáčkovi v hlavních rolích. Prvních 20 minut docela zaujme a pak se to dle očekávání začne táhnout jak sopel, samozřejmě zde na CSFD nezklamou a jeden onan od druhýho nablejou něco o jednom záběru jak je to uchvatný a 5 hvězd jen lítá zas, ach jo... ()

jarmik

Podle mě fenomenální věc. Kousek s kamerou geniální, ať už se to porcovalo jakkoli, ale i atmosféra byla alespoň pro mě po celou dobu silná. Hudba taky povedená, zahráno kvalitně. Absolutní spokojenost. ()

Oralfabet

Jakmile jde o válečný film, který exceluje zejména v technické oblasti, znamená to pro mě obvykle automatický nezájem. Tohle se mi ale celkem líbilo, pro tyhle "jednozáběrovky" mám asi od Birdmana holt slabost. Překvapilo mě, jak málo Cumberbatche tam bylo. 7/10 ()

Untentrauer

A je to tu zase! Velkolepá válečná sračka. Film, který si bere velikou daň za jednu povedenou minutu. A jakou daň? 10 nepovedených minut....Jak film vnímat? Jako náhled do první světové války formou příběhu o dvou anglických vojácích, kteří dostanou za úkol projít přes “vyklizenou” nepřátelskou linii a doručit důležitý rozkaz o odvolání jistého útoku....Na mě už ten nápad působil jistou nuceností. Snaha přiblížit hrůzy války formou postavených zákopů dle norem historiků nestačí. Film působil jako amatérský projekt rozestavených kulis v pískovně a v parku. Byla to ukázka opuštěnosti a marnosti. Přesně takhle válečný film nemá vypadat. Je to jako brouzdání v úkolové hře, kde se děj mění přesně podle nové lokace. Je to jako Maroldovo panorama, kde by bylo nejzábavnější, kdyby někdo nechal aspoň zapomenuté hrábě, aby se na ně dalo šlápnout a člověk si užil nějaké to válečné vzrušení. Všechny scény jsou zde prostě velmi okatě a uměle naaranžované. Film nemá ani žádnou přidanou hodnotu, nic zajímavého se nedozvíte, krom toho, že v zákopech byli krysy......Marnost, ztráta času a zoufalost. ()

Ollie235

,,Down to Gehenna, or up to the Throne, He travels the fastest who travels alone." Válečné drama o jedné cestě plné bahna, krys, mrtvol a utrpení. 1917 není klasickým příspěvkem do žánru, nesází na akční scény ani na dojemné historky vojáků o tom, jak na ně doma čeká rodina, pes a malý obchod, který po návratu převezmou po otci. O to autentičtější je zážitek. Celou cestu jsem s napětím očekával, kdy se ozvou výstřely a z jakého zákopu vyskočí nepřítel. Díky pomalému tempu je navíc kladen důraz na detaily a divákovi se prostředí fronty rychle dostává pod kůži. Dvě hodiny tak utekly nesmírně rychle, a to i přes to, že se toho během nich zase tolik neodehrálo. ()

Marys

Aj keď hlavné postavy stvárnili menej známy herci, s ktorými som sa veľmi nestotožnil a film stavil vyslovene na kartu natočenia na "jeden záber", celé to má výbornú atmosféru, dej a reálny feeling filmov a kníh, ktoré opisujú 1. svetovú vojnu. Z vojnových filmov určite jeden z top 10, ktoré sa mi podarilo vidieť (a že sa teda na ne nijak extra nešpecializujem). ()

radekgfx

Bez expozice, bez prostrojů. Horská dráha chaosu, emocí, hluku, klidu, zoufalství a naděje. Iluze jednoho kontinuálního záběru filmu propůjčuje intenzivní dojem bezprostřednosti a naléhavosti – přestože je, podobně jako v případě Birdmana (2014), v jednom konkrétním momentě přerušena. Na rozdíl od Nikdy nezestárnou (2018) zde ale není mnoho míst, ve kterých by si člověk vyložené řekl: „Tady bych teda nechtěl být.“ Tohle není rutinní variace válečných filmů a prosté omílání válečných zvěrstev, tohle je svébytná oslava lidské houževnatosti a především technické vítězství vlévající vitalitu do žil sto let starého konfliktu. ()

Martinius

film ide pod kozu. kazdy, kto sa venoval prvej svetovej vojne, prehrabaval v obrazovych archivoch, venoval technike, bitkam, atmosfere, politickemu pozadiu si tento snimok vychutna do poslednej bodky. ano, presne takto to vyzeralo. mendes si dal mravenciu namahu a vsetko dopodrobna odresersoval a nasledne detailne stvarnil. pribeh je to sice jednoduchy, avsak o to posobivejsi. najma kamera, ktora nepretrzite sleduje dej i hlavnych hrdinov, dava divakovi silny pocit autentickosti i dojem, ze sleduju kazdy ich krok ci pohyb a vrstvu po vrstve odkryva bezprostrednost hroz najkrvavejsej priemyselnej vojny v dejinach ludstva. ()

winetach

Najintenzivnejší kino zážitok za veľmi dlhú dobu. Celý čas mi šla v hlave iba jedna myšlienka.. ako toto natočili?! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů