Tichý nepřítel

• USA The Devil's Own (více)

Newyorský policista irského původu Tom O´Meara ve svém domě ubytuje na doporučení přítele mladého emigranta za Severního Irska Roryho Devaneye. Sympatický mladík si brzy získává srdce všech členů rodiny. Nikdo z nich přitom netuší, že Rory je brutální terorista, který má na svědomí přes dvě desítky lidských životů. Před vlastním osudem se člověk neschová ani v New Yorku. Po Rorym jdou brzy nejen agenti Britské tajné služby, kteří ho chtějí bez milosti zatknout. Rorymu se ale podaří uprchnout a při útěku je donucen zabít Tomova kolegu. Rozzuřený O´Meara odmítá pomoc FBI i Britské tajné služby a sám se vydává po Roryho stopě... (oficiální text distributora)

prezdivaka

Do půlky filmu šlo o nadprůměrné drama, ale pak se to, klasidsky po vzoru hollywoodských klišé, zvrhlo. Nesmysl za nesmyslem. Mimochodem, zkusili jste si svázat ruce za zády? Prostě je nepodvlíknete a to jsem nadprůměrný sportovec. navíc v sedě a v autě. Přestřelka v garážích je další z mnoha... Rory netrefí v závěru na lodi ze dvou metrů Toma, ačkoliv předtím v garážích střílel ve tmě na dvacet metrů neomylně. Motivace milující tmavovlásky, která Roryho udá, je také proti logice. Chce ho zachránit a tak ho vydá policii? Aby šel do vězení na doživotí? Těch nelogičností je tam ovšem celá řada a nebaví mě se o nich dál zmiňovat. ()

Wienczaa

Nudný, zdlouhavý, nezáživný film v podstatě o ničem. Možná je to způsobené i slabým scénářem, jelikož herecké obsazení je zde první hollywoodská liga. Ale jak je vidět tak aji ti nejlepší herci nic nezachrání, když už od začátku je špatná výprava. Dávám půl hvězdičky za Forda a pul za Pitta, a doufám že už tento film nikdy neuvidím... ()

WinstonS

Hlavní průšvih = mizerný scénář. Navíc na Forda mám v jeho pozitivních rolích averzi. Od thrilleru s dvojicí Pitt, Ford navíc čekáte něco víc než jen standardní podívanou, která místy neskutečně nudí. Podobné filmy shlédnete, přežvýkáte a pustíte z hlavy ven. ()

VictorMartel

V české distribuci je vděčně znějící „Fine, the land of opportunity.“ nahrazeno sarkastickým „Fine, země oportunistů podle mého.“. Když tedy k neshodě mezi originálem a lokalizací nepřispěje zrovna nějaká národně exkluzivní konotace ani jiná adekvátně neřešitelná lexikální situace, zbývá ještě dost prostoru k samozvané licenci. ()

Lukoye

Morální pojednání na téma terorismus. Je zde pěkně vidět, i když velice omezeně, že ono to s tou partizánskou válkou v Severním Irsku nebude zas takové jak nám to denně předhazují média. Pitt to nezahrál špatně, ale ať se na mě nikdo nezlobí, prostě jsem mu to nevěřil. Prostě nevypadá jako terotista, taky má uhlazené chování jako salóní pinč, do vostrech chlapíků z IRA má hodně daleko. Děj nemá příliš spád, ale určitě koukatelné. ()

Lars

Člen IRA v domě policisty a jeho rodiny, kteří si ho zamilují, aniž by věděli cokoliv o jeho pravé identitě a skutečném důvodu, proč přijel do USA. Tichý nepřítel je tichý film, mně se však moc líbil. Ford a Pitt role zvládli, ač se tady nemuseli moc snažit. ()

xavierr13

Herecké obsadenie veľmi dobré, scénar mohol byt ešte trošku vylepšený, ale aj tak z môjho pohľadu celkom podarený film, len mi tam chýbalo trošku viac akčných scien. ()

Hapretor

Dva dobří herci. Díky za ně. Jinak nic víc. V rámci žánru jsem již viděl onačejší počiny. Nejspíš taky záleží na věku diváka. ()

helloween93

Největší problém tohohle filmu je jeho průměrnost, herci se snaží jak mohou, ale prostě to na nic jiného než na průměr nestačí. Na vině jsou scénaristé a režie Pakuly. Ford v typicky kladné roli a Pitt je tu naopak v roli záporné. Sledujeme jejich měnící se vztah, který skončí přesně po Hollywoodsku..3* ()

Besyn

Takhle hvězdná ústřední dvojice v takhle nudném filmu s minimem akce ?! Ne děkuju,tohle fakt nemusím. ()

Lucas87

Hodnocení je slabší, ale stejně mě to nevím čím okouzlilo, a to nejsem žádný příznivce Pitta. Rozhodně ta počáteční přestřelka v severním Irsku stojí opravdu za to ! ()

Ondr@932

I přes slušné herecké výkony Harrisona Forda a Brada Pitta ten film nudí. Je v tom filmu hodně málo scén, které by diváka nějak upoutali. Bohužel škoda, je to zklamaní ... 45% ()

waska

Od dvou hereckých velikánů Harrisona Forda ( můj velký oblíbenec už od dob Hana Sola ) a Brada Pitta jsem čekal víc. Samozřejmě, že oni za to nemohou. Na nich celý film stojí a přesto ho nezachrání. Prachbídný scénář a jedna velká nuda. ()

ER

Jako když skládáte puzzle, ale nedaří se Vám je dát dohromady. Lopotivá snaha nás vtáhnout do světa "ubrečeného"člena IRA a poctivého policisty nedopadla dobře. Morální vyznění spíše nudí a akce působí jako vata, kterou je třeba vyplnit mezeru. ()

BDMarty007

Neni to tak mizerne, jak by vetsina recenzi na CSFD napovidala. To spis, ze by clovek mel vetsi ocekavani vzhledem k tematu, protagonistum a reziserovi. No ale oni uz taky vsichni udelali i horsi veci. Irska hudba je prijemna a scenar taky neni povetsinou spatny. Chybi tomu ale vyraznejsi hloubka, silnejsi dramatizace a nejake momenty, ktere by cloveka chytly za srdce. Hodnotim to tak na 65%, videt se to rozhodne da. ()