Od doby, čo obyvatelia Elm Street dopujú svoje deti potlačovačom snov, je Freddy Krueger zúfalý. Túži po zabíjaní, ale nemá možnosť sa v ňom uplatniť. Preto vymyslí zákerný plán. Skrz vízie starej ženy priláka do svojho teritória jej syna, masakristu Jasona Voorheesa, ktorý dokáže vraždiť aj mimo snovú realitu. Jeho plán však zaškrípe, keď Jason odhalí Freddyho manipulatívne úmysly a pekelne sa naňho naštve. Na scéne sa pochopiteľne objaví i niekoľko teenagerov, ktorí budú usilovať o zničenie oboch masových vrahov. Komediálno-hororový 'crossover' dvoch slávnych hororových sérií, ktorý zarobil v USA len za prvý víkend premietania 36 miliónov dolárov. (POMO)

Trailer

Dever

Soundtrack Graeme Revell: 1. How Can I Live - Ill Nino [3:18] ,2. When Darkness Falls - Killswitch Engage [4:02] ,3. Beginning of the End - Spineshank [3:32] ,4. Sun Doesn't Rise - Mushroomhead [3:16] ,5. Condemned Until Rebirth - Hatebreed [2:07] ,6. Snap - Slipknot [2:42] ,7. Army of Me - Chimaira [4:21] ,8. The After Dinner Payback - From Autumn to Ashes [2:50] ,9. Leech - Sevendust [4:30] ,10. Bombshell - Powerman 5000 [3:14] ,11. Welcome to the Strange - Murderdolls [4:19] ,12. Out of My Way - Seether [3:51] ,13. Inside the Cynic - Stone Sour [3:23] ,14. Swinging the Dead - Devildriver [3:38] ,15. The Waste - Sepultura/Mike Patton [3:39] ,16. Middle of Nowhere - The Blank Theory [4:05] ,17. Ether - Nothingface [3:43] ,18. Trigger - In Flames [4:56] ,19. 11th Hour - Lamb of God [3:44] ,20. Electrocute (We Were) - Type O Negative [6:49], ()

kOCOUR

Rozhodně tak zábavný, kolik nabízí jeho potenciál, brázdí si to tenhle gore-crossover ve vražedném tempu krvavými splašky někam do nitra divácké staré školy a bez ochrnutí zbytečnými vysvětlovačkami nabírá sympatický směr k vrstvě moderního a tučného popcornu. Zbylo místo na příjemně úchylný humor, tuny nadsázky a sympatické pomrkávání na ty co vědí. Přiznávám, že 4* je hodnocení mírně subjektivní, ale nemohu opomenout svrbění konečků prstů a neskutečnou vnitřní radost, kterou jsem zažíval při finální bitce za mohutného vřískání kytar Machine Head, Ill Nino a Spineshank. Nevím, jestli se mi podobné přání ještě někdy splní ()

Tom Hardy

3* nevýrazné hvězdičky pro toho, kdo nikdy nepodlehl kouzlu hororů, které vznikaly na přelomu osmdesátých a devadesátých let. 4* pro toho, kdo si pamatuje kolik dílů má Pátek 13tého a jak se Freddy vlastně dostal do ďáblova ringu. A 5* pro toho, kdo vyjmenuje i všechny podtituly Noční můry, kdo si s nostalgickou slzou vzpomíná na Maniac Copa a kdo ví, co má Ash přidělané na pracce. Parádní střet dvou legend s dynamickou režií a tunou vydatných hlášek… ()

Djkoma

Freedie ze série Nočních můr se na ulici potkal s Jasonem z Pátka 13náctého. Obě série v úpadku. A tenhle film jako poslední možná záchrana obou legend funguje velmi dobře a nabízí možnost, jak pokračovat zajímavějším způsobem ve starých známých příbězích. Crossover obou slavných postav i díky Ronny Yuovi dopadl velmi dobře, což překvapí nejednoho fanouška hororů. Freedie je vynikající a noční můry promyšlené. Žádné hluboké významy tu nenajdete, ale krve tu je docela dost!! :)) Krom obou postav potěší i mladá (a vnadná) hlavní postava a jen doufám, že příště se k oběma klukům z 80sátek přidá další legenda... ()

Faye

Dvě legendární postavy z dob, kdy se do videa strkala prakticky jakákoliv nahraná kazeta. Freddy Kruger z kultovního hororu „Noční můra v Elm Street“ a proti němu další vraždící přízrak Jason Voorhees z hororové série „Pátků 13“. Samostatně jsem žádné z legend nikdy nepropadla, ale vidět je spolu (teda proti sobě) tak to je jiná. Akční nářez, kterému nechybí kromě krvavých cákanců ani humor i když trochu úchylný. ()

• Ken Kirzinger hrál Jasona už podruhé. (JasonIX)
  • První premiéra proběhla v Americe 13. srpna 2003, třináctého byla ale tentokráte středa. (Stocki)
  • Robert Englund, alias Freddy Krueger, o nakrúcaní hovorí: „Fanúšikovia o tom hovorili od začiatku, pýtali sa, ako by som obstál v boji s Jasonom a vlastne existuje paralela medzi oboma týmito zloduchmi – majú rovnaké obete, rovnaký cieľ. Do tohto projektu mňa osobne dotiahli asi v roku 1999, očakával som, že z toho bude film v lete 2000, nejaká taká oslava milénia. Ale potom nastali problémy s rozpočtom, ktorý stanovili veľmi vysoko a vymenili aj niekoľkých režisérov.“ (2-Xtreme)