Reklama

Reklama

Freddy Krueger je v pekle - a to doslova. Jako odsouzenec k doživotnímu trestu chystá fantastickou pomstu... a jediné, co k ní potřebuje, je malá výpomoc. Na scénu přichází Jason Voohees, rovnocenná ikona zběsilosti, který Freddymu ideálně vyhovuje pro to, aby znovu šířil strach a hrůzu v Elm Street. Jak přibývá obětí, je jasné, že Jason není ochotný zůstat stranou. A tak se vyděšené město ocitá uprostřed strašlivého a šokujícího souboje dvou titánů zla. Vítěz zabije všechny! (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (480)

Satan 

všechny recenze uživatele

Bylo jasné, že tenhle film vyvolá asi podobný poprask, jako to bylo u AvP. Dvě legendární postavy se spojili v jednom filmu. A jak to dopadlo? Aspoň pro mě brutální masakr s hektolitry krví, upadlými hlavami bez těl, upadlými těly bez hlav, tvrdou muzikou a bezmyšlenkovitým nářezem, který mohl každý čekat ať už od názvu nebo jména režiséra. Ve snech je vidět mysteriózní složka filmu a "realita" filmu je slušně odkrouhnutá. Jediná výtka je, že je to horor, což nikdo nemůže brát vážně, protože bát se skutečně nebudete, ovšem je tu jedna funkce, bez které se neobejde žádný film a to, dodívat se do konce. Tento snímek prostě nestihl být nudný a nasadil doslova vyvražďovací rychlost už od počátku. ()

InJo 

všechny recenze uživatele

V mnoha ohledech jen další zcela průměrný slasher, tentokrát ovšem s naprosto strhující finální půlhodinkou. Kvalitativně tudíž značně nevyrovnané (po slibném prologu dlouho, dlouho nic a pak bomba). Škoda, že si to Freddy s Jasonem nerozdávali od samého začátku, pak by to byla pravděpodobně absolutní lahůdka za plný počet. Takhle jen za silných 70 %. ()

Reklama

DaliX 

všechny recenze uživatele

Vydarený kúsok! Freddy vs. Jason sa naozaj podaril. V tom dobrom slova zmysle. Je ťažké hodnotiť tento film presne podľa kategórie v akej je určený, predsa len až taký Horor to nie je ako by sme od toho mohli očakávať, resp. nie je až taký desivý. Isté ľakacie momenty však ani tu nechýbajú. U mňa je to však za plný počet ani nie až tak kvôli hororovej stránke ako kvôli tomu, čo ten film ponúka. Priznajme si, v posledných rokoch sme ťažko mohli vidieť nejakú originálnu zápletku, alebo niečo nové čo sme v hororoch nevideli. Všetko je to už opozerané a nikoho neprekvapí, kde v ktorom momente vyskočí vrah z tmavého rohu, skrátka horory sú si podobné a nakrútiť niečo nové čo by každého náramne videsilo (a hlavne nadšencov Hororu) je naozaj ťažké. Freddy vs. Jason treba hodnotiť hlavne ako Crossover, pretože toto bol hlavný zámer filmárov. A ten im vyšiel na výbornú. Mytológia postáv, to ako vznikol Freddy Krueger alebo Jasson Voorhees je veľmi dôležitá a je super, že film nestráca vôbec nič na duchu filmov z ktorých vznikol tento Crossover. Aj tí, čo nikdy predtým nevideli Freddyho alebo Piatok 13, nebudú o nič ochudobnení, sám som pred týmto filmom nevidel ani jednu jedinú časť Freddyho alebo Jasona a divák sa dočká všetkých dôležitých vecí a vysvetľovačiek, čo sa v jednotlivej sérií rozoberalo vo viacerých dieloch. Ak by som to mal porovnať s podobným pokusom sfilmovať dve gigantické hororové postavy vo filme AvP a AvP:Requiem, Freddy vs. Jason vyhráva na plnej čiare svojim príbehom a obsahom a hlavne záverečnou krvavou mlátičkou aká do súboja dvoch zosobnení zla jednoducho patrí. Samozrejme ako hororový film je Freddy vs. Jason niekde medzi 60 -70 percentami ale ak to mám hodnotiť ako Crossover založený na súboji dvoch postáv v ktorom nechýbajú ani hororové momenty, ani prepracovaná mytológia týchto dvoch charakterov s parádnym a drsným finále, je to na plný počet. ()

LION-MR.T 

všechny recenze uživatele

Ronny Yu byl pro mě vždycky špatný režisér. V hororech se nevyzná. Z Jasona se ve filmu dělá pěknej blbec a to si podle mě tahle legenda vůbec nezasloužila. Freddy zůstal sám sebou,věděl jsem,že nepůjde o žádnej dobrej souboj,ale tohle bylo moc. Představitel Jasona je pro mě moc vysoký a nevýrazný a Jasonovi pohyby umí průměrně. Prosím proč ho nehrála korba Kene Hodder,ten uměl Jaosna vždycky zahrát. Aby se nemuseli moc namáhat pohráli si s počítačem a pochybuju,že by se tak rychle dostali do Crystal Lake,protože ten podle čtvrého dílu Pátku 13.ého leží v Canadě. Jedna hvězdička je za Jasona a ta druhá za Freddyho. Třetí za film,nevadilo by mi,ikdyby Jason prohrál,ale Ronny se pokoušel ke konci vpašovat nějaký ty city nebo co. Jasona nejde zabít,ale uspat jde. To je normální? Jason klidně v 6 a v 7 palve v Crystal Lake a v osmičce pluje do Manhattanu,ale najednou se bojí vody? No ve snu ano ve skutečnosti ne.Tenhle souboj měl vzniknout místo mýho nejoblíbenějšího filmu sedmýho díli Pátku 13.ého. Nikdy nezistím jestli bylo dobře,že se nenatočil a já tak neviděl ten nejlepší film všech dob nebo jsem mohl vidět kvalitnější film. Kdo ví? Ale mám tu vzkaz. Né pro Vás,ale pro ty dva. "Hoši tím se netrapte,vy jste byli vždycky dobří a budete." ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Dvě legendární postavy z dob, kdy se do videa strkala prakticky jakákoliv nahraná kazeta. Freddy Kruger z kultovního hororu „Noční můra v Elm Street“ a proti němu další vraždící přízrak Jason Voorhees z hororové série „Pátků 13“. Samostatně jsem žádné z legend nikdy nepropadla, ale vidět je spolu (teda proti sobě) tak to je jiná. Akční nářez, kterému nechybí kromě krvavých cákanců ani humor i když trochu úchylný. ()

Galerie (157)

Zajímavosti (25)

  • Katharine Isabelle (Gibb) nosí většinu času červenou kšiltovku. Je to odkaz na snímek Carrie (1976), kde postava Normy Watson (P. J. Soles) také pořád nosí červenou kšiltovku. Katharine Isabelle se dokonce objevila v televizní verzi Carrie (2002). (Stocki)
  • Ronny Yu pôvodne odmietol pozíciu režiséra, pretože scenár nenaznačoval, kto nakoniec z dvoch titulných postáv vyhral. Prácu prijal až potom, čo ho producent Robert Shaye ubezpečil, že toto rozhodnutie môže urobiť sám. (Nekrofil)

Související novinky

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (více)

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje

27.01.2013

Film, který definitivně proslavil Anga Lee, získal čtyři Oscary (nejlepší cizojazyční film, výprava, kamera a hudba) a stal se (podle znalců žánru neprávem) prvním kung-fu filmem s duší a mozkem, se… (více)

Freddy vs. Jason vs. ?

Freddy vs. Jason vs. ?

05.08.2008

Bývalý táborník z Crystal Lake Jason Voorhees a kotelník z Elm Street Freddy Krueger se nesmazatelně zapsali mezi hororové ikony, ale v kinech se naposledy objevili před pěti lety. A rovnou spolu.… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)

Reklama

Reklama