Freddy Krueger je v pekle - a to doslova. Jako odsouzenec k doživotnímu trestu chystá fantastickou pomstu... a jediné, co k ní potřebuje, je malá výpomoc. Na scénu přichází Jason Voohees, rovnocenná ikona zběsilosti, který Freddymu ideálně vyhovuje pro to, aby znovu šířil strach a hrůzu v Elm Street. Jak přibývá obětí, je jasné, že Jason není ochotný zůstat stranou. A tak se vyděšené město ocitá uprostřed strašlivého a šokujícího souboje dvou titánů zla. Vítěz zabije všechny! (Magic Box)

showxman

Masakr a jízda. Takhle nějak jsem si představoval spojení těchto dvou postav. V čerstvém a svižném tempu se jistě nudit nebudete. ()

Holina

Nevím co kdo od tohoto crossoveru očekával, ale Ronny Yu vymačkal z látky jen o něco méně než vůbec mohl. Nevadilo by více akce a méně patosu, to samozřejmě, ale v rámci možností to vůbec nebylo špatné ()

dopita

Tak máme dva legendární zabijáky ve společném filmu. Scénáristé to zaonačili docela obstojně, takže jejich přítomnost v jednom filmu není samoúčelná a z prstu vycucaná. Film je docela slušně řemeslně zvládnutej, napětí se sice nekoná, ale akce je tam docela dost. Docela sem se bavil. ()

divak84

film který může nalákat tak maximálně obrovskýma kozama Moniky Kean a touhou vidět oba slavné hororové vrahy v řežbě jeden na jednoho. Ostatně pouze kvůli tomu jsem se odhodlal si tento snímek plny prázdných postav, neuvěřitelně debilních rozhovorů pustit. Postavy jsou nesympatické (mě se líbil pouze ten druhý týpek z cvokhausu). Není třeba řešit logičnosti, poněvadž u fantasy či nadpřirozena to nemá cenu, ale fight obou postav mě osobně přišel velmi solidní. Asi někde na úrovni AVP z roku 2004. Nejdříve se oba zloduši jen tak oťukávají, finální řežba je sice efektní ale po nějaké době vás omrzí když se oba vzájemně bodají, propíchavají, tečou litry krve ale oba se zas a znovu postaví a bojují dal, jako by se vlastně ani moc nestalo. Dávám palec právě za semtam efektní bitku, za semtam solidní/chladnou atmosféru v několika snových sekvencích. Angažování lopaty zdestiny´s child beru jako lacinou snahu o přizen pubertálních diváků. Druhé shlédnutí drtivá většina fanoušků jistě odmítne, film nemá čím nadchnout, protože lekačky jsou tak klišovité (otevřu skřínku se zrcadlem, zavřu, v zrcadle se objeví bubák...) a vůbec nenabídnou žádnou zabavu. Ikdyž filmek neurazí, průměr to podle mě není. ()

MatejNosal

Krásne skĺbenie dvoch klasických hororovych monštier. Príbeh zaujímavý, akcia fajn, až na tie prehnané krvavé vodopády super jazda. Páčilo sa mi ako sa Jason bál vody. Tak to malo byť už v Piatok 13-teho, jeho jediná slabina. (80%) ()

Knowho

Fuckin úžasnej film. Tenhle mě zasvětil do tohohle světa Freddyho a Jasona a pamatuju si že jsem z něj byl unesenej. O pár let pozdějí je pořád fucking skvělej. 2 ikonický slasheři se utkávají proti sobě a je to absolutní fanservis pro fanoušky. Oba 2 jsou tady ve svých nejlepších formách (až teda na Freddyho) a celý film je brutální cáklá řežba. Ten final fight Freddyho a Jasona je absolutní peak. Hrozně mi vadí, že nakonec nenatočili pokračování, kde by se Freddy a Jason utkali s Ashem z Evil Dead. Ten film původně být měl, ale producenti byli lakomí čuráci a tak máme jenom komiks. Každopádně tenhle film je skvělej a vždy si ho rád pustím. 9,5/10 ()

Haymar

Jako film sám o sobě by neobstál, ale v porovnání s posledními díly obou klasik (typu: Jason X nebo Freddyho nová noční můra - či jak se ta blbost jmenovala), představuje Freddy vs. Jason příjemné oživaní a lehké pozdvižení obou - značně upadajících sérií. Větší příklon ke komediálnímu žánru (často hraničící s parodováním sebe sama) byl jen kuprospěchu věci a velký smysl pro černý humor a lásce k oběma kultovním postavám byl cítit z každého políčka filmu (3 a 1/2 *) ()

Schuldiner odpad!

Tady už někdo opravdu neví co by... Tady už je vidět jak dochází nápady... a tak se to různě míchá a plácá dohromady.. Přiznávám, že jsem to neviděl celý, nešlo to! A to nee proto, že bych se bál :) ()

venom14

Spíše oddychový horor,který byl překvapivě dobrý.Asi hlavně pro to,že mám rád obě hlavní postavy.Fredy Krueger a Jason Vorhees jsou kultovní postavy a skvělé finále bylo také dobré.Mohli by natočit Michael vs Leatherface. ()

Prochy38

Nikdy jsem nebyl žádný velký fanda Freddyho Kruegera, dá se říct, že ani Jasona. Ale kombinace těchto dvou stvůr mě učarovala! Moc moc povedené. Lehké známky komedie z Freddyho strany tomu ještě přidávají na efektivnosti. Tupá vyvražďovačka s nemalým kouskem myšlenky! ()

J*A*M*A*L

No masakr co k tomu říct. A se spoustou švandy. Někdo z krváků bleje, někdo z toho umírá smíchy, někdo z toho má jakési smíšené pocity. Já to mám vždycky nějak jinak, ale u tohohle jsem se fakt pobavil. Sice to byla zábava, ale musím říct že se to přeci jen Yuovi povedlo. Příjemný a uspokojivý hororový kousek. ()

Fryštok

Naprosto precizní ukončení původních linek Pátku třináctého a Noční můry (po tomto snímku už následují jen pochybné rebooty obou sérií #hamba). Jason holt ve svých filmech nikdy neměl pořádně vygradovaný a propracovaný scénář, tak se mu Freddy nabídl, že mu s tím trochu pomůže a pomohl mu neskutečně. Je to fakt dost ulítlá záležitost, ale díky tomu je to taky taková zábava sledovat. Rozhodně se jedná o nejméně béčkový přírůstek do série Pátku třináctého a co se týče Noční můry to taky bude spadat mezi lepší díly. Jsem spokojen, fakt je to povedený snímek, na kterém je opravdu vidět, že to dělal někdo, kdo nebyl totální idiot, což je samozřejmě věc, kterou hodně cením. ()

Asmodin odpad!

Tohle bylo myšleno vážně jako horor? Jediné co tu bylo dobré byl Robert Englund. Trapný sexistycký humor. Nebýt nahatý prsatice v úvodu, tak by mnoho chlapů film ani nedokoukali. ()

listr

Čtyři je moc, al řekněme tři a půl. Nato jak tento nápad zní hloupě tak jsem se docela bavil a vše celkem fungovalo. Tenhle film patří k tomu lepšímu z obou hororových serii. Finální bitva s celkem "nečekaným" závěrem není sice z prvu moc zajímavá, ale ten konec je docela krutej. Takové příjemné zpestření, dalo by se říct takový speciál, tak zaběhnutých serii. ()

willis

Scénáristicky překvapivě bezkrevný příběh, jediný co mě zaujalo bylo inspirující ukončení nelegální technoparty Corntek, snad se na to podívá i někdo z naší policie. ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

27.01.2013

Freddy vs. Jason vs. ?

Freddy vs. Jason vs. ?

05.08.2008

Bývalý táborník z Crystal Lake Jason Voorhees a kotelník z Elm Street Freddy Krueger se nesmazatelně zapsali mezi hororové ikony, ale v kinech se naposledy objevili před pěti lety. A rovnou spolu.… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)