Polární expres

Polárny expres

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2004, 100 min

Velmi sporný film. Na jednu stranu je to cukrkandlovitější než nejsladčí výrobek Willyho Wonky, na druhou to dokáže zvláštně okouzlit a vyvolat družné vzpomínky na veselé reklamy společnosti Coca-Cola. Jde si však Polární expres opravdu zamilovat? Odpověď by jeden pohledal. Dobře, jedním jsem si jist: Silvestriho hudba mě velmi pozitivně poznamenala. Skládejte tak všichni a na Zemi bude Ráj a mír a klid a všechny zbraně se promění ve vysílačky!(6.4.2007)

Rozpočet $165miliónovTržby USA $186,493,472Tržby Celosvetovo $310,634,054Tržby za predaj od roku 2009 Blu-ray v USA $34,769,688 //počet predaných kusov 1,354,996Tržby za predaj od roku 2006 DVD v USA $108,022,830 //počet predaných kusov 10,686,391║ Krásny Vianočný počin, ktorý treba jednoznačne vidieť v podobe 3D v IMAX-e, lebo pre tento priestorový rozmer to bolo stvorené a poviem že to bol najlepší zážitok s IMAX-u čo som zažil. /videl v kine IMAX 3D verziu: 100%/ /videl v kine 2D verziu: 90%/(5.1.2006)

Na rozdiel od Vianočnej Koledy zameranej na "staršie ročníky" je Polar Express určený "tým menším". Čuduj sa svete, mne sa to páčilo, animácia bola pekná, celé mi to prišlo milé a nenudiace (možno svoje zohrala aj ešte stále pretrvávajúca vianočná atmosféra). Keby som mal decká, tak ich na to určite zoberiem :)(2.1.2010)

• Bauer

Když tento snímek byl v kinech, tak jsem na něj chtěl moc jít ale naštěstí nebyl čas a kdybych na něj šel, tak bych snad i litoval těch peněz, co bych za to vyhodil. Možná, že mé hodnocení někoho zarazí, ale mně tenhle film opravdu nebral. Nehorázně stupidní zhovadilost bez jakéhokoliv vtipu a akce. Příšerné dialogy. Hrůzostrašný český dabing ale pochybuju, že v původním dabingu by to bylo lepší, když vemu v potaz hnusný hlas ( mého oblíbence ) Toma Hankse. A strašně ale strašně nudný film. Jediné co mně na celém filmu zaujalo, tak je ta animace, která nemá vážně chybu. A to je tak vše, co se mi na tom líbilo. Ať hledám jak hledám, tak nic víc nemohu najít. Koukal jsem na to na Štědrý den a ani o tu vánočníí atmosféru mně to nedostalo a to je co říct. Takové duo jako je Robert Zemeckis a Tom Hanks, tak bych vskutku čekal něco jiného. Takže pánové, vemte si ten svůj polární express a odjeďte s ním na Severní pól a ať vás tam Santa Klaus pořádně ztrestá za tento film a nedá vám žádné dárky!(27.12.2007)

• kingik

Chlapec pochybující o existenci Santa Clause je na Štědrý večer pozván průvodčím Polárního expresu, aby s několika dalšími dětmi odjel za Santa Clausem na Severní pól. Tahle jízda, s digitálně vyobrazeným Tomem Hanksem, je docela nuda a v závěru se to tak vleče, že jsem málem usnul. V čase vánočním to nemusí být špatná volba, ale riziko, že se ukoušete nudou, je velmi vysoké.(10.2.2009)

• - Na konci snímky sa po záverečných titulkoch objaví fotografia a nápis "Venované pamiatke Michaela Jetera". (MikaelSVK)

• - Spoiler: Santa (Tom Hanks), jakožto hlavní postava Vánoc v Americe, se ve filmu objeví pouze na pár sekund, a to když předává hlavní postavě rolničku na konci filmu. (freelex)

• - Režisér Robert Zemeckis chtěl původně natočit Polární expres s živými herci, nikoliv animovaně. Bránil mu v tom však vysoký rozpočet, který by film měl a také herecké obsazení chlapce. Podle jeho slov by musel najít dětského herce, nějakého nového Haleyho Joela Osmenta, který by celý ten obrovský snímek utáhl. (Karlos80)