Polární expres

The Polar Express

Polárny expres

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2004, 100 min

Soundtrack Alan Silvestri: 1. The Polar Express -- Tom Hanks ,2. When Christmas Comes To Town -- Matthew Hall and Meagan Moore ,3. Rockin' On Top of the World -- Steven Tyler ,4. Believe -- Josh Groban ,5. Hot Chocolate -- Tom Hanks ,6. Spirit of the Season -- Alan Silvestri ,7. Seeing is Believing -- Alan Silvestri ,8. Santa Claus is Comin' To Town -- Frank Sinatra ,9. White Christmas -- Bing Crosby ,10. Winter Wonderland -- The Andrews Sisters ,11. It's Beginning to Look Like Christmas -- Perry Como ,12. Silver Bells -- Kate Smith ,13. Here Comes Santa Claus (Right Down Claus Lane) -- Bing Crosby and The Andrews Sisters ,14. Suite From the Polar Express -- Alan Silvestri ,(15.5.2011)

:::::::::::::::::::::::::::::::::: Tenhle film přímo miluju !!! Každý rok si ho pouštím o Vánocích. Má skvělou atmosféru ! Tahle pohádka je veliké dobružství. Můj nejoblíbenější animák. Opravdu veledílo. Moc mne mrzí, že ten film moc prý nevydělal a taky Vaše hodnocení. Nechápu oboje. Asi jste přestali věřit :-) Už ve vaších srdcích asi není ten malý kluk/holka, který/á si chtěl/a pořád hrát a měl/a velikou fantazii a šílené nápady. Tohle mne na lidech moc mrzí :-( Pořád bychom měli mít v srdcích alespoň špetku toho dítěte, kterým jsme kdysi bývali !! Pak by se Vám možná tenhle film i líbil. Taky byste hlavně měli brát v úvahu, že tento film byl natočen pro děti a vy ho tady hodnotíte a rozebíráte jako nějaké pseudointelektuálské dílo .... POMO: To není vtipný, ale spíš trapný, co jsi napsal ,-) :::::::::::::::::::::::::::::::::::::(30.9.2007)

Béčko s Vánoční tématikou. Projížďka zasněženou krajinou ve vlaku na Severní pól. Hezké, milé, docela zábavné. Přesně to, co člověk od takového filmu čeká. Ten, kdo v tom bude hledat nějakou hlubokou myšlenku bude asi značně zklamán. Je to přeci jen pohádka pro děti, tak to tak musím hodnotit.. a mně se docela líbila. 70%(22.12.2009)

Bylo to tak před rokem, byl Štědrý den, zrovna jsem zdobila stromeček a koukala ven, na sníh se kterým si vítr hrál a poté zapla TV s přáním že budou dávat něco krásného a dávali Polární expres ... Myslím že je celkem jednoduché tohle dílko přijmout. Buď´ budete po celý film (jako hlavní hrdina na začátku filmu) nevěřit, nebo ve vás zbyla ještě troška dítěte a UVĚŘÍTE. Přesně to se stalo v mém případě :) Zamrzela mě jen troška nelogičností (př.scény na střeše expresu), jinak by to bylo na plný počet.(28.12.2009)

Nemôžem si pomôcť, ale mne sa to páčilo. Ma to skvelé "dobrodružné akcie" s prekvapivou príjemnou Vianočnou atmosférou. Stopáž je krátka a o to je to viac "akčnejšie". Scény kde poletuje lístok medzi vlkmi, orlami, horami, vodopádmi alebo ako vlak jazdí hore a dolu po koľajniciach sú scény, ktoré sa fakt vydarili a na ktoré je radosť pozerať. Rovnako tak aj na peknú animáciu. Soundtrack od Alana Silvestriho je už len ako stužka na darčeku. Odporúčam vidieť v 3D. Obľúbený soundtrack: Suite From The Polar Express. 90% - 5*(27.12.2010)

• - Ve scéně, kdy průvodce ukazuje dětem místnost na "zahozené, poničené hračky", lze spatřit hlavni postavu filmu Vánoční koleda (2009). (Clarie)

• - Během filmu se několikrát změní počet vagonů Polárního expresu. (Gerron)

• - Skutečné jméno hlavního hrdiny (malého chlapce) není ve filmu zmíněno. Nicméně podle knihy se jmenuje Chris. Je pojmenován podle autora románu Chrise Van Allsburga. (freelex)