Polární expres

The Polar Express

Polárny expres

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2004, 100 min

Není to zlé, ale postavené pouze na technologii a příběh jde do pozadí a je zjednodušen na maximum. Některé scény jsou zde záměrně, aby se ukázala "dokonalost" motion capture technologie, která pro mě osobně není ničím tak úžasným. Tom Hanks je fajn herec, ale v každém filmu mi stačí jednou a ohánět se "My máme 8krát Toma Hankse nemusí být zrovna výhra. Robert Zemeckis měl dlouhou režisérskou pauzu a trochu se bojím, že stejně jako on dopadne i James Cameron. Škoda, že za každou cenu musel být Polární express trailer na technologii, která by (tvůrci se v to jistě modlí) jednou mohla být prohlášena za stavební kámen digitálního herectví. Digitální pohádka, nad kterou i malé děti budou možná ohrnovat nos.(5.7.2007)

Animačně zajímavý film. Pro děti jasný úlet do říše snů. Pro kritiky ideální prostor pro arénu negativních názorů ohledně scénáře. Pro mne příliš kýčovitá pocta tragické postavičce, která vznikla kdysi dávno k propagaci Coca Coly. Nebýt toho Santa Clause, mohl to být zajímavý vánoční příběh. Ale oni ho stejně budou vánoce co vánoce směle vysílat, takže o nic nejde.(15.6.2011)

Velmi sporný film. Na jednu stranu je to cukrkandlovitější než nejsladčí výrobek Willyho Wonky, na druhou to dokáže zvláštně okouzlit a vyvolat družné vzpomínky na veselé reklamy společnosti Coca-Cola. Jde si však Polární expres opravdu zamilovat? Odpověď by jeden pohledal. Dobře, jedním jsem si jist: Silvestriho hudba mě velmi pozitivně poznamenala. Skládejte tak všichni a na Zemi bude Ráj a mír a klid a všechny zbraně se promění ve vysílačky!(6.4.2007)

Nemůžu jinak, i když je to až kýčovitě sladké a přeplněné efektními záběry. Jisté kouzlo to ale v sobě mělo i pro mě, proto hodnotím tak vysoce.(1.2.2005)

• Tuxedo

Vizuálně brilantní, ale dějově prázdné.(24.11.2005)

• - Polární expres byl prvním mainstreamovým filmem, najednou uvedeným v řádných kinech i ve formátu IMAX. (imro)

• - Tom Hanks se ve filmu objevil celkem v pěti rolích: jako Chris, jeho otec, průvodce z Polárního expresu, tulák obývající střechu vlaku a Santa Claus. V roli elfů se objevili Charles Fleischer, který už před lety propůjčil hlas hlavnímu hrdinovi Zemeckisova filmu Falešná hra s králíkem Rogerem a slavného zpěváka Stevena Tylera zase můžete rozpoznat v úloze jednoho z elfů. (imro)

• - Ve scéně, kdy průvodce ukazuje dětem místnost na "zahozené, poničené hračky", lze spatřit hlavni postavu filmu Vánoční koleda (2009). (Clarie)