poster

Polární expres

 • USA

  The Polar Express

 • Slovensko

  Polárny expres

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2004, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • k212
  ***

  Pravdou je, že jsem po stránce grafické zatím nic lepšího neviděla! Realističnost postav je velmi povedená, z dálky či s krátkozrakým pohledem, až k nerozeznání od reality (pokud se nemýlím tak herci byli předobrazem a následně prošli procesem digitalizace a "vylepšení"). Po stránce obsahové je to něco, co prostě nedokážu skousnout. Ne a ne, Santové a brutální komercializace Vánoc, není nic pro mě! Pár "honosnějších" myšlenek bylo trochu naťuknutých, ale velmi velmi pofidérně a jen, aby byl děj emocionálně a sociálně korektní a samozřejmně lehce výchovný pro americké dětské obecenstvo. U nás asi film moc nemohl uspět, bavit se mohlo spíše starší obecenstvo, které se jaksi-taksi trochu orientuje ve faktech, nebo "moderní a amerikanizovaní" mladí občánci. Uznávám, že bez oné dokonalé grafiky bych dala nejspíš * max. **..(15.1.2006)

 • freddy
  ****

  Zajisté zajímavý vánoční experiment Roberta Zemeckise v produkci Toma Hankse, jehož snem bylo převést knihu Polární expres na filmové plátno. Výsledek je velmi pozoruhodný. Je to taková vánoční oddechovka o tom, že věřit v nadpřirozeno nemusí být někdy na škodu. Animace je naprosto úchvatná a děj je také velmi pozoruhodný. Mne se to prostě docela líbilo a zaujalo mne to, a proto dávám čtyři hvězdičky. A nezáleží na tom, jestli jste malí nebo velcí, prostě chvilku vypněte myšlení a zakoukejte se do tohoto filmu. Mne to naprosto uchvátilo a velmi se mi to líbilo. Proč se na chvilku nepřeměnit na dítě a nesnít spolu s dětskými postavami filmu tento nádherný sen? Tak přijměte pozvání k nevšednímu výletu do fantazie a určitě se nebudete nudit.(27.12.2007)

 • B!shop
  ***

  Na jednu stranu neustale poucujici mix mezi reklamou na Coca-colu a horskou drahou prakticky bez pribehu, na druhou stranu ale slusna oddechovka s paradni vanocni atmosferou, ktera cloveka nijak nenasere. Animace je paradni, i kdyz to cely furt pusobi lehce umele. No a to je v podstate vsechno, Zemeckis by se na tu animaci uz mel vysrat a dotahnout svoji prdel k natoceni Gump & Comp.(19.9.2009)

 • Lynn
  ****

  Byla jsem na Polárním expresu v Imaxu a musím říct, že mě dostal. Prvních deset minut jsem byla fascinovaná 3D technologií, protože to, co dokáže, je v pravém slova smyslu zázrak. Jsou tu sice hloupoučké a mravoupoučné dialogy, ale... Ale je to po dlouhé době první film, co mi dal zapomenout na starosti dospělých a já se cítila jako by mi bylo zase deset. Tak kouzelná je atmosféra (nejen vanoční-filmová, ale i vánoční okolo - je dobré si před shléhnutím a nebo po projít vánoční Prahu) a vizuální dokonalost, která vás prostě uchvátí.(20.12.2004)

 • Bauer
  *

  Když tento snímek byl v kinech, tak jsem na něj chtěl moc jít ale naštěstí nebyl čas a kdybych na něj šel, tak bych snad i litoval těch peněz, co bych za to vyhodil. Možná, že mé hodnocení někoho zarazí, ale mně tenhle film opravdu nebral. Nehorázně stupidní zhovadilost bez jakéhokoliv vtipu a akce. Příšerné dialogy. Hrůzostrašný český dabing ale pochybuju, že v původním dabingu by to bylo lepší, když vemu v potaz hnusný hlas ( mého oblíbence ) Toma Hankse. A strašně ale strašně nudný film. Jediné co mně na celém filmu zaujalo, tak je ta animace, která nemá vážně chybu. A to je tak vše, co se mi na tom líbilo. Ať hledám jak hledám, tak nic víc nemohu najít. Koukal jsem na to na Štědrý den a ani o tu vánočníí atmosféru mně to nedostalo a to je co říct. Takové duo jako je Robert Zemeckis a Tom Hanks, tak bych vskutku čekal něco jiného. Takže pánové, vemte si ten svůj polární express a odjeďte s ním na Severní pól a ať vás tam Santa Klaus pořádně ztrestá za tento film a nedá vám žádné dárky!(27.12.2007)

 • - Tom Hanks se ve filmu objevil celkem v pěti rolích: jako Chris, jeho otec, průvodce z Polárního expresu, tulák obývající střechu vlaku a Santa Claus. V roli elfů se objevili Charles Fleischer, který už před lety propůjčil hlas hlavnímu hrdinovi Zemeckisova filmu Falešná hra s králíkem Rogerem a slavného zpěváka Stevena Tylera zase můžete rozpoznat v úloze jednoho z elfů. (imro)

 • - Polární expres byl prvním mainstreamovým filmem, najednou uvedeným v řádných kinech i ve formátu IMAX. (imro)

 • - Spoiler: Santa (Tom Hanks), jakožto hlavní postava Vánoc v Americe, se ve filmu objeví pouze na pár sekund, a to když předává hlavní postavě rolničku na konci filmu. (freelex)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace