Reklama

Reklama

Polární expres

  • USA The Polar Express (více)
Trailer 3

Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. "Vidět, znamená uvěřit", tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky" Vlak je připraven, tak neváhej a nastup! (Warner Bros. CZ)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (604)

jojinecko 

všechny recenze uživatele

Na rozdiel od Vianočnej Koledy zameranej na "staršie ročníky" je Polar Express určený "tým menším". Čuduj sa svete, mne sa to páčilo, animácia bola pekná, celé mi to prišlo milé a nenudiace (možno svoje zohrala aj ešte stále pretrvávajúca vianočná atmosféra). Keby som mal decká, tak ich na to určite zoberiem :) ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu neustale poucujici mix mezi reklamou na Coca-colu a horskou drahou prakticky bez pribehu, na druhou stranu ale slusna oddechovka s paradni vanocni atmosferou, ktera cloveka nijak nenasere. Animace je paradni, i kdyz to cely furt pusobi lehce umele. No a to je v podstate vsechno, Zemeckis by se na tu animaci uz mel vysrat a dotahnout svoji prdel k natoceni Gump & Comp. ()

Reklama

Lateef 

všechny recenze uživatele

První polovinou filmu prosvištěl Polární expres s dynamickou lehkostí, přehledem a po velice atraktivní dráze. Technicky perfektní, sledování trajektorie třepotajícího se zlatého lístku, se kterým si pohrává příroda a náhoda, je úžasné, stejně tak vystoupení číšníků v jídelním voze nebo jízda po zamrzlém jezeře. To byly momenty, kdy jsem na obrazovce očima visel. Jakmile vláček dosupí k severnímu pólu a caparti vystoupí, z Polárního expresu (filmu) se prostě něco vytratí. Už to na mě nepůsobí tak kouzelně. Jinak samozřejmě plné mravních poselství, vánoční atmosféry a barev. A teď rychle do postele a nastavit budíka na 23:55... ajó, dneska není Štědrý den:( 70%165 miliónů dolarů(rozpočet)/302,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Vitason 

všechny recenze uživatele

Něco vám řeknu. Já na toho tlusťocha, kterého si ke své podobě upravila jedna nejmenovaná firma, aby se tak jejich Coca cola lépe prodávala, taky nevěřím a ještě si pro mne nepřijel jeho vlak. Místo toho si pro mě přijel vlak, ve kterém seděl strojvedoucí Robert Zemeckis a vzal mě na parádní jízdu plnou skvělých kamerových průletů, které mi málem vyrazily dech. To vše v docela povedené animaci, která se mi možná líbila víc než v následujícím Beowulfovi (prostě jsem víckrát během filmu zapomněl, že je to animované). Jenže jak už to u většiny filmů, které hrají hlavně na efekt, bývá, tak příběh je na vedlejší koleji, kdy jsme opravdu nevěděl, proč hrdinové řeší situaci zrovna takhle, proč pořád pronášejí ty moralitní věty a s hlavním hrdinou jsem se nedokázal sžít ani na jedinou minutu. Pokárat musím ještě animaci samotného Santy, který měl být zlatým hřebem filmu, ale místo toho pokazil celkem slušnou práci animátorů. Polární expres je velice příjemná Vánoční pohádka plná dobré hudby a zajímavých nápadů. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Možná, že svým hodnocením Polárnímu expresu křivdím. Jenomže už nepatřím do kategorie těch nejmenších, Santa Claus je mi vcelku volný a navíc jsem jej nesledoval ve vánoční atmosféře, nýbrž pohodě letních prázdnin. Nelze mu určitě upřít to, že pro malé děti a fanatické uctívače digitální animace, bude působit jako vánoční dárek. Režisér Robert Zemeckis přesně ví co chce a výsledek tomu taky odpovídá. Vše je dotáhnuto do nejmenších detailů, ať už se jedná o vizuální stránku samotnou, tak i o dějovou jednoduchost, která v sobě skrývá mnoho mravních ponaučení pro malé caparty – a rozhodně to není jenom to, že Santa Claus existuje. Tom Hanks svých X rolí hlasově zvládnul skvěle a to je taky jeden z důvodů, proč se svým hodnocením nejdu níž. Proč to ale opravdu nedělám, je tedy, krom Hankse, špičková audiovizuální stránka. Už vzpomínaná animace, ale taky poctivě odvedená práce zvukařů, kteří se opravdu vytáhli. Duní to opravdu skvěle, sníh „křupe“ přesně jak má no, je to prostě radost poslouchat. A hudební doprovod Alana Silvestriho je zase radost poslouchat, i když ani tady (ve filmu pro děti) si Silvestri neodpustil své obvyklé „uřvané“ pasáže – ale je pravda, že se to do těch „akčních“ scén vcelku hodí. Inu, Polární expres není špatný film, rozhodně ne, ale je to můj subjektivní názor na to, že jsem se u něj nepobavil tak dobře, jak tomu bývá například u výtvorů z Pixaru nebo u (těch lepších) kusů studia DreamWorks. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (28)

  • Väčšina nápisov a aj piesne sú v českej verzii filmu preložené. (Raketoplan)
  • Během filmu se několikrát změní počet vagonů Polárního expresu. (Gerron)
  • Spolu s reklamní kampaní stál snímek ohromných 270 milionů amerických dolarů, a proto byl první víkendový výsledek 23,3 milionu dolarů obrovským zklamáním. Filmu také nepomohlo, že byl uvedený více než měsíc před Vánoci, resp. 10. listopadu. Nakonec se z něj stal vytrvalý běžec a v "top 10" zůstal až do konce roku, přičemž nasbíral více než 140 milionů dolarů. (imro)

Související novinky

Batman a Superman digitálně animovaní

Batman a Superman digitálně animovaní

04.09.2007

Chvíli v tom byl docela slušný chaos. Když studio Warner Bros. oznámilo, že hodlá už příští rok odstartovat natáčení Justice League of America, komiksoví fanoušci začali střihat ušima. Co to, co to?… (více)

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)

Já se vrátim! Nebo ne?

Já se vrátim! Nebo ne?

14.11.2006

Když se Arnold Schwarzenegger, někdejší nejlépe placený herec Hollywoodu, opětovně stal guvernérem státu Kalifornie, početné zástupy fanoušků opustil i ten poslední zbytek naděje na jeho comeback.… (více)

Glover v novom CGI Zemeckisovi

Glover v novom CGI Zemeckisovi

07.08.2005

Po tom, ako bol (doteraz vcelku nvýrazný) herec Crispin Glover pre svoje prehnané nároky doslova vyhodený z oboch pokračovaní kultového dobrodružstva Návrat do budúcnosti, sa opäť spája s režisérom… (více)

Reklama

Reklama