Emily in Paris

• USA Emily in Paris (více)
USA, (2020–2024), 20 h 58 min (Minutáž: 24–39 min)

Tvůrci:

Darren Star

Lily Collins, Samuel Arnold, Lucas Bravo, Philippine Leroy-Beaulieu, Ashley Park, Camille Razat, Kate Walsh, Charles Martins, Bruno Gouery, Roe Hartrampf (více)

Série(4) / Epizody(40)

Anayka

Všechno, co v tomhle seriálu uvidíte, už jste někdy viděli někde jinde. Všechno. Klišé nad klišé v úhledném balení. Ale doba je zlá a tohle ulepené povrchní cukrátko s trochou francouzského šarmu je možná právě to, co teď potřebujeme vidět. A rukopis Darrena Stara (Sex ve městě) je tam znát. V dobrém i zlém. ()

vydumnica

MOJE DOJMY PO ZHLIADNUTÍ PRVEJ EPIZÓDY: Možno to mohlo byť celé o Emily v Chicagu. Ja osobne mám oveľa radšej Chicago. Zatiaľ nehodnotím, videla som len úvodný diel a neviem, možno dám tomu ešte šancu a pozriem si ďalší. Myslím si, že Emily in Paris nie je dobrý seriál, určite nie najlepší, ale dá sa to pozerať ako oddychovka, keď jednoducho človek potrebuje vypnúť. Je to však príliš zidealizované. Takto vnímajú Paríž Američania. Z mojej poslednej návštevy Paríža som bola skôr zhrozená než nadšená, vôbec si nemyslím, že to je to najromantickejšie a najkrajšie mesto na svete. Jasné, že v seriáli je všetko vyobrazené tak, ako si Američania myslia, že to tak v Paríži proste je. Na mieste Francúzov by som sa až urazila. Je to celé také až rozprávkové, veľmi nepravdepodobné, ani vtipné to vlastne veľmi nie je, tak neviem, no. Uvidím...POKRAČOVANIE: Prešlo vyše pol roka, kým som Emily in Paris dopozerala, čo značí, že ma to až tak nebavilo a dokonca som mala momenty, keď som si myslela, že to asi už ani nedopozerám!!! Nominácia na GOLDEN GLOBE? To akože vážne??? To nechápem! OK, myslela som si, že dám 3*, ale nedávno som dopozerala THE QUEEN'S GAMBIT, celý miniseriál za pár dní a dala som mu 4,5*. Keď to porovnám s týmto seriálom, žiaľ musím udeliť len 2*, lebo kvalitou, dejom, spracovaním sa Gambitu nevyrovná!!!! Lily Collins mám rada a je mi sympatická, ale ako Emily bola niekedy otravná. A tie hrozné outfity, teda väčšina bola hrozná. Niečo tomu seriálu chýbalo. Samotný Paríž a pekná herečka - hoci talentovaná, to na dobrý seriál nestačí. Možno z toho mohol byť radšej nejaký romantický celovečerný film a dosť. Miestami to bolo dosť nudné, nezaujímavé, nereálne, prehnané ba až praštené a málo vtipné, skôr trápne. A nemuseli z Emily spraviť (takmer?) promiskuitnú a možno len preto, že je to Paríž (???) mohla byť radšej tým zasnívaným dievčaťom, ktoré sníva o princovi alebo o susedovi zdola a o jeho chutných omeletách. Veď nepotrebujeme francúzsku verziu Sex and the City. A fakt nerozumiem tej nominácii, povedzme že Lily Collins fajn, ale seriál? Američania sú z Paríža fakt úplne paf, inak si to vysvetliť neviem. C'est tout. 2,5*. Druhá séria mi rovnako ako tá prvá vyšla na 2*. Emily in Paris určite nie je dobrý seriál, ale ako oddychovka môže byť, hoci trvalo mi 4 mesiace dopozerať S02. Je to taký nereálny a rozprávkový svet, scenár dosť biedny, často pritiahnutý za vlasy. Lily Collins mám rada, ale Emily dosť často lezie na nervy. V tejto sérii som si obľúbila Mindy a jej spevácke čísla ma veľmi bavili. Viac som si obľúbila aj Gabriela a Camille, moje sympatie si nakoniec získal aj Alfie. Emily in Paris predstavuje americké vnímanie Paríža a Francúzov, lebo určite napríklad nepije každý šampanské počas obedovej prestávky a dalo by sa vymenovať ďalších sto príkladov. Emily má byť v Paríži rok, ale všimli ste si, že stále je leto a vždy svieti slnko? ()

Pavlínka9

O seriálu jsem věděla, ale nezajímal mě...až jednou - v sobotu, kdy chcete vypnout a ničím si zbytečně nezatěžovat hlavu, na něj došlo..A bavilo mě to. Líbí se mi koncept do 30ti minut dílu, svižnost, čistota a podání seriálu. Bavila jsem se, párkrát jsem dostala solidní záchvat smíchu a zfoukla jsem to za jedno odpoledne :) Těším se na další řadu, ale způsobem, že to do té doby v klidu přežiju :D ()

majxik

I kdyz nejsem cilovka, myslim ze je to docela zabavny serial, kdy americanka se seznamuje s francouzskou a evropskou kulturou, a poznava ze ne vse jde tak jak si doted myslela ze funguje svet. O to pozdeji vtipnejsi, kdyz americka kultura dorazi za ni, a jako divaci muzeme sledovat jeji reakce na to jak se s tim vyporada. Co me asi nejvice na tom serialu stve je naprosta absence vernosti ve vztazich jako tak nejak vsech, z toho serialu to vypada tak, ze kazdej by ve Francii chtel zit v otevrenem vztahu, ale boji si to priznat. ()

Paulka

Moje guily pleasure jsou serialy pro holky a taky pouštění si těchto skvostů furt dokola. Proto jsem se těšila na tuto celkem slibně znějíci novinku. Škoda že byla hodně nemastná. Jak příběh, tak postavy, vtipy, a hodně na blití mi bylo z většiny Emily outfitů. Nedoporučím dál, a ani si nikdy nepustím znovu (leda jako špatný nápad po flašce roséčka) ()

• Na výstavách sa často objavuje HÔTEL PLAZA ATHÉNÉE, ktorý je známy svojou reputáciou obľúbeného hotela v módnom priemysle. Nachádza sa na ulici Avenue Montaigne, kde Christian Dior otvoril svoj prvý butik. Dior tiež usporiadal v hoteli veľa svojich módnych prehliadok a fotení. (Weezy22)