• rigby

Při spatření obsazení jsem se začal těšit na příjemný večer s lehkým filmem, u kterého si odpočinu. Ale co jsem spatřil, to nebylo v mé moci duševně zvládnout. Legrace nulová, nebo maximálně pro opožděné. Dialogy příšerné a výkony silně přehrávané. Přirozeně nepřirozené až do té míry, že to působí silně odpudivě. Zlatý Kameňák proti tomuhle...(17.12.2020)

• njuska

Osobně mě otravují filmy, kde se postavy chovají naprosto nepřirozeně, jako totální dementi. A ani moc nerozumím, kdo se tomu může smát (spoiler: třeba té stupidní scéně, kdy buranka zmuchlá výherní tiket se 160 milionama a na truc ho hodí do rybníka...). Neskutečný, že na tohle jdou prachy ze státního rozpočtu :-/(5.1.2021)

• Radko

Mnohí ľudia, aj historici, hovoria, že normalizácia skončila zamatovou revolúciou v novembri 1989. Ako je potom možné, že normalizačné komédie vznikajú aj v roku 2020? Pretože Štěstí je krásná věc je typickým normalizačným filmom, zmierujúcim chudobných so svojím stavom, nabádajúca na Loto stávkovanie a zodpovedné nakladanie s výhrou. A o čom je to konkrétne? On je patologický hráč. Ona jeho frajerka. A zároveň žena, ktorá stojí pri ňom, i keď exekútori berú posledné veci z domu. To je sympatické, že partnerka pri frajerovi ostane aj v jeho najväčších sračkách. Náhle vyhrajú v lotérii prvú cenu. Prapodivnou kombináciou lajdáckosti, ľahktikárstva a zábleskov zodpovednosti prehajdákajú takmer všetko. Všetko však zachráni země česká, mlékem srdím a nerosty oplývající. Takže všetko v cajku. Godla fajn, i keď obávam sa, že jeho herecký repertoár je značne obmedzený do rolí muklujúcich Romákov. Zaujala ešte Markéta Hrubešová (47). Tá zrejme bude hrať zvodné vampovské figúry do konca života.(22.3.2021)

• Slepejsek

100x provařený námět nesliboval žádný útok na filmové nebe. A nezklamal. (i když upřímně řečeno jsem se bavil víc než na halasné bublině s názvem TENET) Těm úplně největším klišé se příběh většinou vyhýbá nebo je aspoň trošku-trošičku (nikoli po troškovsku) kropí, aby nevypadaly tak opotřebovaně. Dech autorům dochází až v závěru. Jako pozitivum lze filmu přičíst i využití méně známých herců, včetně obsazení hlavních postav - Zimovi a především Hřebíčkové role poněkud jednodušších venkovanů sednou (zvlášť u Hřebíčkové je to po jejích předchozích číslech osvěžující).(30.8.2020)

Celkově žádná sláva, nicméně ve srovnání s např. loňskými komediemi jsou zde věci, které lze vyzdvihnout. Určitě snaživá režie a kamera, některé záběry jsou opravdu povedené, každopádně slušný začátek i důstojně hrající dvojice Hřebíčková - Zima (opravdu jim to sedlo), postupně ztratí tempo a film se začne prát s vlastním vývojem, scénář dost slabý a humor po chvíli laciný, vše "zachraňuje" pestré obsazení, dobře se na ně dívá a dokázali to uhrát, dokonce i Honza Dolanský byl pro mne snesitelný. Závěrečný Mumuland (Roma Cover) s novodobou hvězdou Zdeňkem Goldou, který vlastně ani nemusí hrát, jen je potřeba mu do úst vložit správné věty a on je svou přirozeností dostane do požadované, humorné roviny, dokonce i pobavil. [Kino Citadela](5.9.2020)

• - Natáčelo se v Líšné na Rokycansku. Poslední klapka padla 9. června. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)

• - Ve filmu několikrát zazní „Mumuland“ od Petra Kotvalda. Také zde zazní dvě skladby od Richarda Müllera, „Chladnej den“ a „Štěstí je krásná věc“. (SONY_)

• - Když hlavního hrdinu brácha vytáhne do baru, nechá oběma nalít pět panáků. Když si přiťuknou, mají pořad čtyři plné, ale hned poté sahají oba po třetím panáku a druhý je prázdný, přesto se ho nikdo nedotkl. (cmenda)