Čenda a Jana tvoří pár. Žijí na vesnici, ani jeden z nich nemá práci. Čenda dluží snad každému a dveře si u nich podávají exekutoři. Přesto se mají rádi a na svůj život si nijak výrazně nestěžují. Čendův otec má nemocné srdce a Čenda by mu rád zaplatil operaci, která by mohla prodloužit otcův život. Jenže kde vzít peníze? Zajdou tedy do kostela a doufají, že by jim farář mohl půjčit. To se nestane, ale daruje jim sázkový tiket, který jim navíc požehná a na Janu s Čendou se konečně usměje štěstí a vyhrávají 176 milionů korun. Ani jeden z nich nemá s takovými penězi žádné zkušenosti, ale jsou si jistí, že je lepší mít peníze doma ve skříni než v bance. Hromadu peněz skládají do kufru svého starého auta za pomoci bodyguardů, když jim romský uklízeč Patrik omylem vysaje nějaké peníze vysavačem. Za to ho bodyguardi napadnou. Čenda s Janou jsou hodní lidé a když se dozví, že Patrikovi sebrali exekutoři taxík, dají mu peníze, aby si mohl koupit nový. Po příjezdu domů peníze uloží. Rozhodnou se, že si udělají hezký večer, odjedou limuzínou do Prahy, kde jdou na večeři, poprvé v životě se ubytují v hotelu, zajdou si různé atrakce. Jejich auto dosloužilo a tak se rozhodnou, že si koupí nové. Při testovací jízdě Čenda nabourá auto před sebou a shodou okolností je to pár, spolužáci ze základní školy, kteří Čendu v mládí šikanovali. Když se dozví, že má Čenda spoustu peněz, hned se chovají jinak. Aby je odškodnil za nehodu, Čenda si koupí jejich auto. Spolužačka Sandra je hned velmi přítulná a bez ohledu na Janu s Čendou otevřeně flirtuje. Netrvá to dlouho a po vesnici se rozkřikne, že vyhráli a jak už to tak bývá, našlo se mnoho lidí, kteří se snaží si z jejich balíku peněz také trochu odsypat. Jana s Čendou splatí své dluhy a objevuje se dokonce i Čendův bratr Marek, který se neukázal už roky a má nápad, že by měl Čenda peníze výhodně investovat. Jedna z nabídek je investice do bývalého lomu, který byl uzavřen, protože je vytěžený, ale prodávající tvrdí, že tam jsou ještě velké zásoby. Čenda s Janou investují 23 milionů korun a nechají si dělat geologický průzkum. To chce oslavu a tak Jana stráví den v salonu krásy a muži si zajdou do baru a na kulečník. Zde se zase objevuje Sandra a dělá vše pro to, aby Čendu svedla. Fotí se s ním a ráda by i něco více. Čenda ji však odmítá. S Markem se pak opijí a když se Čenda ráno probudí, nestačí se divit. Jeho auto i s penězi zmizelo a nebýt toho, že recepčnímu dal tučné spropitné a on mu za to dal tisíc korun na taxíka, šel by domů pěšky. Taxikářem není nikdo jiný než Patrik, který Čendu z vděčnosti veze zdarma a stává se jeho kamarádem. Doma však na Čendu čekají kufry za dveřmi. Místní farář Janě předal fotky Čendy a Sandry a Jana usoudila, že ji podvedl. Čenda nemá kam jít, nemá peníze a nemá ani milovanou ženu... (TV Prima)

silentname

"Štěstí Je Krásna Věc" dokopy tohto roku nezachraňuje českú filmografiu. Nemyslím si, že je to až na úrovni ako boli dve iné "komédie", ktoré som tohto roku videl, ale to nemení nič na fakte, že ide často o trápne a stupídne filmové dielo, ktoré drvivú väčšinu nefunguje. Pozitíva filmu sú Zdeněk Godla, ktorý je veľmi vtipný a pôsobí skutočne, chalan na vozíku má dobré hlášky a farárko má občas tiež dobré momentky. Ranný budíček od Petra Kotvalda ma pobavil a občas má film ešte nejaké momentky, kde som sa zasmial. Ale naozaj len občas. Inak je film mizerne napísaný, ešte otravnejšie odohraný a postavy dokopy nevedia tomu nič pridať. Situácie ako také sú absolútne bizarné a stupídne až do takej miery, že budete otvárať ústa. Často budete viac premýšľať na čom sa vlastne máte smiať, alebo prečo by vám to malo byť vtipné. Smiech je predsa základom každej komédie. Toto bude asi prvý film, ktorý som videl, kde mi Petra Hřebíčková liezla maximálne na nervy. Jej reakcie boli otravné, jej charakter absolútne tupý a toto nie je rola, v ktorej vie zapôsobiť. Tatiana Dyková vie byť "over the top" , vedela to Helena Rúžičková, dokonca by som možno schválil do tej role aj Annu Polívkovú, no casting Hřebíčkovej bol absolútne mimo. Tam niekto precenil jej schopnosti. Karel Zima je možno v tejto role o niečo prirodzenejší, no je to rovnaký somár ako ona. A tieto postavy máme sledovať celý film. Ďakujem, nie. Osobne tento druh komédie neodporúčam. Hodnotenie: D ()

Marze

Komedii o tom, že bohatí jsou nešťastní zatímco chudí ctnostní, která působí hodně nízkorozpočtově, napsal autor Špindl a Špindlu 2 Jaroslav Sauer. Primitivní postavy vystupují dosti buransky a tupě. Chovají se v souladu se sponzorskými odkazy. Místo komedie to je spíše komunální moralitka. Pozitivní věc vidím v tom, že mezi Petrou Hřebíčkovou a Karlem Zimou to uvěřitelně jiskří. A je zde pár nekorektních vtipů. Pobavil mě třeba úvěr vzatý na děti sousedů. ()

Radko

Mnohí ľudia, aj historici, hovoria, že normalizácia skončila zamatovou revolúciou v novembri 1989. Ako je potom možné, že normalizačné komédie vznikajú aj v roku 2020? Pretože Štěstí je krásná věc je typickým normalizačným filmom, zmierujúcim chudobných so svojím stavom, nabádajúca na Loto stávkovanie a zodpovedné nakladanie s výhrou. A o čom je to konkrétne? On je patologický hráč. Ona jeho frajerka. A zároveň žena, ktorá stojí pri ňom, i keď exekútori berú posledné veci z domu. To je sympatické, že partnerka pri frajerovi ostane aj v jeho najväčších sračkách. Náhle vyhrajú v lotérii prvú cenu. Prapodivnou kombináciou lajdáckosti, ľahktikárstva a zábleskov zodpovednosti prehajdákajú takmer všetko. Všetko však zachráni země česká, mlékem srdím a nerosty oplývající. Takže všetko v cajku. Godla fajn, i keď obávam sa, že jeho herecký repertoár je značne obmedzený do rolí muklujúcich Romákov. Zaujala ešte Markéta Hrubešová (47). Tá zrejme bude hrať zvodné vampovské figúry do konca života. ()

Big Bear

Uh... tak jestli tato ,,KOMEDIE'' prošla zdejším hodnocením jako ta z lepších posledních českých komedií, tak je opravdu stav nouze. Karla Zimu mám moc rád, je to správnej kolík, herecky je fajn a vážím si ho i jako člověka. Bohužel podle mne nemá kliku na ty správné role. Spíše různě přicmrndává v rolích vesnických svérázů a buranů, v rolích jako jsou dobrovolní hasiči atd... Tady tedy dostal hlavní roli, ale eh... Řezníčkovou mám taky rád, jednak je to pořád ještě kus pěkný ženský (když se moc nesměje) a v Přes prsty byla celkem sexy a vtipná. Tady ale někdo řekl těmhle dvěma, že se mají pitvořit, dělat grimasy a chovat se jako debilové. Snad to měla být vesnická satira o tom jak balíci přijdou k penězům, snad to dokonce mělo oslovit úplně všechny s filozofickým poselstvím, že peníze nejsou vše. Výsledek je tragický. Ačkoliv je ve filmu spousta herců, kterých si vážím, byla to prostě nevtipná hrůza. Pobavily snad jen ty potahy na kožené sedačky nového auta z té látky ze které Jana šila závěsy... V podstatě je to jako kdyby Troška točil Kurva hoši gutntag takovým tím jeho kameňákovým stylem. Ty naše česká filmová komedie...kampak jsi se nám ztratila? Je nám tu bez tebe smutno !!! Vrať se prosím! Dávám za jeden výherní tiket. * ()

mchnk

Celkově žádná sláva, nicméně ve srovnání s např. loňskými komediemi jsou zde věci, které lze vyzdvihnout. Určitě snaživá režie a kamera, některé záběry jsou opravdu povedené, každopádně slušný začátek i důstojně hrající dvojice Hřebíčková - Zima (opravdu jim to sedlo), postupně ztratí tempo a film se začne prát s vlastním vývojem, scénář dost slabý a humor po chvíli laciný, vše "zachraňuje" pestré obsazení, dobře se na ně dívá a dokázali to uhrát, dokonce i Honza Dolanský byl pro mne snesitelný. Závěrečný Mumuland (Roma Cover) s novodobou hvězdou Zdeňkem Goldou, který vlastně ani nemusí hrát, jen je potřeba mu do úst vložit správné věty a on je svou přirozeností dostane do požadované, humorné roviny, dokonce i pobavil. [Kino Citadela] ()

• Když hlavního hrdinu brácha vytáhne do baru, nechá oběma nalít pět panáků. Když si přiťuknou, mají pořad čtyři plné, ale hned poté sahají oba po třetím panáku a druhý je prázdný, přesto se ho nikdo nedotkl. (cmenda)
  • „Dostal jsem roli Patrika. Je to kluk, kterému exekutoři sebrali taxíka, a tak pracuje pro obec. Nakonec peníze na toho taxíka dostane, tak s ním jezdí,“ popisuje svoji filmovou postavu Zdeněk Godla. (SONY_)