Výhra balíku peněz v loterii člověku rozhodně změní život. Otázka je, jak... Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. To ale změní farářem požehnaný loterijní tiket. Pohádková výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností. Ale také ke spoustě nových kamarádů, kteří by si z výhry rádi ukrojili pořádný kus. A i když se to některým podaří a vztah téhle dvojice to nabourá, přece jen na konci zjistí, že největší výhrou v životě je láska... (Bioscop)

Trailer

Radko

Mnohí ľudia, aj historici, hovoria, že normalizácia skončila zamatovou revolúciou v novembri 1989. Ako je potom možné, že normalizačné komédie vznikajú aj v roku 2020? Pretože Štěstí je krásná věc je typickým normalizačným filmom, zmierujúcim chudobných so svojím stavom, nabádajúca na Loto stávkovanie a zodpovedné nakladanie s výhrou. A o čom je to konkrétne? On je patologický hráč. Ona jeho frajerka. A zároveň žena, ktorá stojí pri ňom, i keď exekútori berú posledné veci z domu. To je sympatické, že partnerka pri frajerovi ostane aj v jeho najväčších sračkách. Náhle vyhrajú v lotérii prvú cenu. Prapodivnou kombináciou lajdáckosti, ľahktikárstva a zábleskov zodpovednosti prehajdákajú takmer všetko. Všetko však zachráni země česká, mlékem srdím a nerosty oplývající. Takže všetko v cajku. Godla fajn, i keď obávam sa, že jeho herecký repertoár je značne obmedzený do rolí muklujúcich Romákov. Zaujala ešte Markéta Hrubešová (47). Tá zrejme bude hrať zvodné vampovské figúry do konca života. ()

otík

Z velmi slušného začátku se vyklubala buranská a sprostá komedie, která se nemůže normálnímu divákovi líbit. Nechápu, proč k tak ubohému scénáři vůbec došlo. A přitom je to velká škoda, protože potenciál komedie rozhodně měla. Asi se někdo snažil o druhé (spíš třetí) Dědictví, jenže na to tento film nemá ani náhodou. ()

djfun

Ultra buranská komedie, při které jsem se ale překvapivě na pár místech dost bavil. Obzvlášť povedené byly třeba scény z restaurace či na návštěvě při zjištění výhry. Na druhou stranu dialogy zde kolikrát šustí papírem a občas až demencí a o herectví se nedá moc mluvit, ale již jsem byl v posledních letech (nejen) naší kinematografie donucen si na tohle zvyknout a do jisté míry odpouštět. Škoda, že druhá půlka ztrácí vtip a tempo a pokouší se zbytečně o laciný, rádoby hlubší podtext, který je v takovéto "buraniádě" nepatřičný a sotva ho tam chce někdo hledat. A btw, konec nemohl být předvídatelnější. I přesto, že se z námětu dalo vytěžit mnohem víc, si ale myslím, že to úplná trága nebyla a za těch pár salv smíchu to pro jednou za zkouknutí stálo:) ()

Spolecenstvi

Náramná podívaná. Byli jsme dnesnv kině a i když jsem původně film odsuzoval k záhubě. Je to úplný opak a též kino sál byl komplet naplněn a bšichni se smály. Dokomce mě to celé dojalo k slzám.mTleskám Produkci, Výpravě, Dramaturgii a Režii. Herci byli bybtáni velmi donře a spousza zcnich vypadá jako američtí kolegové. • Petra Hřebíčková jako Scarlet Johanson. ()

Pink.Panther

Petra hřebíčková by byla nadějná filmová herečka, kdyby měla v čem hrát. Role tak daleko lépe padne Karlu Zímovi. Dokáži si tohoto herce představit na vesnickém pódiu v obci do 250 obyvatel, co by nadšeného ochotníka. Stejně tak mu sedne nízký level současné tuzemské filmové tvorby, což je snad jediný logický důvod angažmá lehce podprůměrného ochotníka do hl. role celovečerního filmu. V jeho biografii se dočteme že pracoval ve Francii, jako řidič, prodavač nebo obsluha kavárny. Je zajímavé že po navratu do vlasti tíhne k můze filmového umění. Česko je prostě grandiózně velkorysá země neskutečných možností!! Což ostatně dokazuje nejen tento film.____A tu se opětovně otevírá otázka kde se inspirovat nechceme-li se pohybovat v této filmové stoce. Bylo by chybou vzhlížet k špičkové komerční americké produkci nebo k nejlepším nezávislým projektům evropského filmu. Je třeba jít vzhůru postupnými kroky a snažit se srovnat s filmovým uměním zemí Burkina Faso a Zimbabwe, následně postoupit na level Kokosových ostrovů, aby se příští generace českých filmařů mohla alespoň přiblížit filmařským počinům Kyrgyzstánu a Tatarstánu. Cesta to bude dlouhá a bolestná, popřejmě našim umělcům hodně štěstí, budou ho potřebovat. Nakonec žádný učený z nebe nespadl, že... ()

• „Dostal jsem roli Patrika. Je to kluk, kterému exekutoři sebrali taxíka, a tak pracuje pro obec. Nakonec peníze na toho taxíka dostane, tak s ním jezdí,“ popisuje svoji filmovou postavu Zdeněk Godla. (SONY_)
  • Herci ve filmu mnohdy improvizovali. „Nedržíme se úplně stoprocentně předlohy. Občas k ní něco dodáme, jak se to zrovna hodí,“ přiznal během natáčení Zdeněk Godla (Patrik). [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)
  • Sandře (Markéta Hrubešová) spadne do vody telefon a následně řekne, že je mrtvý. Jakmile ale telefon začne utírat ubrouskem, vidíme na něm odraz rozsvíceného displeje, takže mrtvý ve skutečnosti nebyl. (SONY_)