Poprvé se virus objevil v roce 1967 v žoldáckém táboře kdesi v Zaire. Americká vláda tam svrhla bombu, která ho v jediném okamžiku vymazala z povrchu země. Znovu se virus objeví o třicet let později. Do Zaire odlétá bakteriologický tým americké armády, vedený plukovníkem Samem Danielsem. Jeho varování o závažnosti choroby, která se přenáší dotykem a má velmi rychlý průběh a stoprocentní úmrtnost, nikdo z nadřízených nevěnuje pozornost. Generál McClintock chce celou záležitost ututlat a zbavit se Sama, jehož muži mezitím zjistili, že mají co do činění se supernebezpečným virem. Nazvou ho Motaba, aniž by tušili, že ho generálové už čtvrt století mají v archívu bakteriologických zbraní. Do tuhého začne jít v okamžiku, kdy pašeráci zvířat propašují do USA opičku, která je přenašečem viru Motaba. Objevují se první nemocní. V Bostonu epidemiologové podnikají přísná opatření a podaří se jim zabránit šíření nákazy. Zcela opačná situace je v malém městě Cedar Creek, kam se Sam se svými muži vydává navzdory příkazu generála Forda, aby se do případu nepletl. Nákaza se děsivě šíří a generál McClintock nechá městečko neprodyšně uzavřít a prosadí v bezpečnostní radě radikální řešení. Chce zlikvidovat Cedar Creek stejně jako kdysi tábor žoldáků. (TV Nova)

DHDV

Jeden z těch lepších filmů o smrtící nákaze. Mělo to hlavu a patu a na tu dobu docela originální příběh. Dustin potvrdil, že patří do 1 ligy herců. ()

Andronikos

Jediný film zo subžánru "epidémia", ktorý som videl. Netúžim to zmeniť. Čo dodať? K ucelenému príbehu pristupuje trocha toho étosu (vyhodiť do vzduchu alebo nevyhodiť? - to je otázka pre radového vojaka i veliteľa, pre zainteresovaného na ďalšej existencii mesta i nezainteresovaného), ktorý sa síce môže zdať lacným, ale posúva príbeh v mojich očiach predsa len ďalej a napĺňa ho aj určitým posolstvo, ak sa je niekto ochotný zamyslieť, a hoci je jasné, ako to dopadne, zabezpečuje aj výborné záverečné drásanie nervov. Teda aspoň pri prvom zhliadnutí. ()

Hapretor

Na hvězdné obsazení dost nudné. Hold dobří až výborní herci/čky nezaručují dobrou zábavu. Už jsem se poučil. ()

MikeeTheory

Parádní thriller s mými oblíbenými herci, který na mě silně zapůsobil díky scénáři, který je tak realistický až mi z toho jde mráz po zádech. Navíc děj pěkně graduje a samotný konec je velice napínavý. ()

viktorka181

Vlastně přesně nedokážu říct proč, ale tenhle film prostě žeru. Něco jako Skála - srdcová záležitost. Jasnačka, chyb a nelogičností tam je namrskáno jak v diktátu dislektika a biologové se u toho asi chytaj za hlavu, ale nic z toho mi nevadilo, ani když jsem to viděla po dvacátý. Komu se to nelíbí: "Mám na vás zakašlat?!" ()

lemonova

Typická holywoodska zachraňovačka ľudstva s absolútne nepochopiteľnou logikou "záporákov", ktorí sa silou mocou usilujú vymazať z povrchu zemského jedno mesto a so správnym chlapíkom, ktorý im v tom zabráni. ()

helloween93

Plejáda hereckých hvězd, nápaditý scénář a svižné tempo. Člověk si ani neuvědomí, že má film dvě hodiny. A Hoffmann + kvalitní záporáci hrají o stošest. "Mám na vás zakašlat?" 4* ()

Rathalos

Smrtiaca epidemia je atmosfericka,napinava,mraziva a dramaticka pecka s vybornym hereckym obsadenim,ktora patri k spicke katastrofickych filmov,nemam co vytknut...:-) ()

GMVajgl

Námět je zajímavý a v letech 2020-2022 i aktuální, ale výsledek je takový americký fast food (tzv. "americká sračka"). Příběh je až příliš zjednodušený - jak pohodlné, že se šíření extrémně nakažlivého a smrtelného viru podaří omezit jen na jedno jediné mestečko. Jak pohodlné, že můžeme hlavní postavy rozdělit na čistě dobré a čistě záporné. Okořeněné (na můj vkus až příliš) je to pathosem a hraním na city. ()

Besyn

Po pravdě rečeno NEZNÁM lepší thriller o takovém tématu (12 opic nepočítám).Snad proto,že žádný lepší neexistuje. ()

Barak

Velmi příjemná, napínavá záležitost se spoustou hvězd, které podávají vytříbené herecké výkony (akorát Spacey vypadá divně ;) ). Malinká opička z Afriky se dostane do USA, nakazí nějakou vesničku.. jako není to zase tak blbé, ale moc logiky to taky nepobralo. Občas tam ti lidi (zvlášť Hoffman) jsou až moc chytří, ale jako atmosférický thriller to svůj účel s přehledem splnilo.... ()

esterdemi

videla som to uz davnejsie, ale hviezdu uz len za to ze si pametam, ze ocom to bolo (ne mne hviezdu za pamat, ale filmu ze je dost dobry na to ze si ho pamatam:)) cely cas som bola v napati, ze jak to skonci. mne pacilo. ()

n3uro

Když jsem to viděl před několika lety, nejspíš bych tomu dal i čtyři hvězdy, ale dnes už mě to tolik nenadchne. ()

Kingjiri

"Největší ohrožení trvalé nadvlády člověka na planetě je virus." Smrtíci viry a přírodní katastrofy jsou vděčnym tématem béčkových TV filmů. Outbreak ale rozhodně žádný béčko neni a jde hlavně o drama s příměsí thrilleru, který pěkně ukazuje, jak málo stačí k tomu, aby se rozšířil potenciální virus. Akčních scén je tu po skromnu, ale to mi vůbec nevadilo. Herecký obsazení hodně slušný - Sutherland dobrej záporák, Hoffman sympaťák a Gooding Jr. tu má jednu ze svých (nej)lepších rolí. Škoda, že v lehce akčním závěru šla úroveň příběhu trochu dolu různýma nelogičnostma (vytvoření antiséra proti novýmu viru během pár minut; začínající pilot lítá s helikoptérou jako mistr světa apod.) a zbytečně patetickým koncem. Ale přesto všechno to je pro mě jeden z nejlepších katastrofických filmů. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen