Poprvé se virus objevil v roce 1967 v žoldáckém táboře kdesi v Zaire. Americká vláda tam svrhla bombu, která ho v jediném okamžiku vymazala z povrchu země. Znovu se virus objeví o třicet let později. Do Zaire odlétá bakteriologický tým americké armády, vedený plukovníkem Samem Danielsem. Jeho varování o závažnosti choroby, která se přenáší dotykem a má velmi rychlý průběh a stoprocentní úmrtnost, nikdo z nadřízených nevěnuje pozornost. Generál McClintock chce celou záležitost ututlat a zbavit se Sama, jehož muži mezitím zjistili, že mají co do činění se supernebezpečným virem. Nazvou ho Motaba, aniž by tušili, že ho generálové už čtvrt století mají v archívu bakteriologických zbraní. Do tuhého začne jít v okamžiku, kdy pašeráci zvířat propašují do USA opičku, která je přenašečem viru Motaba. Objevují se první nemocní. V Bostonu epidemiologové podnikají přísná opatření a podaří se jim zabránit šíření nákazy. Zcela opačná situace je v malém městě Cedar Creek, kam se Sam se svými muži vydává navzdory příkazu generála Forda, aby se do případu nepletl. Nákaza se děsivě šíří a generál McClintock nechá městečko neprodyšně uzavřít a prosadí v bezpečnostní radě radikální řešení. Chce zlikvidovat Cedar Creek stejně jako kdysi tábor žoldáků. (TV Nova)

fannah

Výborný thriller se skvělým obsazením. Dustin Hoffman a Rene Ruso jsou tady perfektní dvojka a když se k nim přidají hvězdy jako Morgan Freeman, Kevin Spacey a Donald Sutherland, tak se nedá čekat nic jiného než bezvadný thriller, ve kterém je dost vtipu, napětí i akce. Petersonův nejlepší film. ()

agentmiky

Tak jsem si v tomto karanténním období musel pustit i druhý film s tématikou virové epidemie. A ve srovnání se Soderberghovou Nákazou to podle mě zaostává. Tak Petersonova režie je precizní, o tom se nemá cenu ani dohadovat, herecké obsazení se taktéž dá zařadit mezi tu nejužší špičku (tomu bezpochyby pomáhá i původní český dabing, jenž filmu přidává plusové body). Vadil mi ale dost jednoduchý scénář, který nepřišel s moc inovativními nápady, nebo se mu je možná nepodařilo převést z psané formy rovnou na plátno. Což o to, v rámci žánru to patří pořád k tomu nejlepšímu, ale očekával jsem asi trochu víc. Tempo film nabídne v pár částech přímo strhující.......ikdyž ta akční scéna s vrtulníky létajícími nad lesy mi přišla malinko přitažená za vlasy, stejně tak ten závěr s tou bombou (do filmu mi to nepasovalo). Na druhou stranu, jak jsem již na začátku zmiňoval, to drží nad vodou esa filmové kinematografie (výborný Donald Sutherland). Lepší tři hvězdy. Za mě dávám úctyhodných 70 % ()

GodComplex

Ten pocit, kdy se podivate na katastroficky film o smrtici epidemii a uvedomite si, ze je to jen slabe maslo v porovnani s tim co se aktualne deje. Jinak 90's AF. 6\10 ()

Orlau32

Film, ve kterém hrají 4 špičkové hvězdy. Už to musí být záruka kasovního úspěchu. Jenže film má některé technické novinky, které za nějakou dobu podlehnou stáří a bude po senzaci. Už dnes, po 10 letech jeho projekce, jsou některé momenty k smíchu. Proto jsou. bohužel, některé starší filmy, dnes téměř nekoukatelné. ()

blackrain

Velmi reálně působící atmosféra. Beznadějná situace v uzavřeném městě, kde působí národní garda. Malá opička propašovaná do Ameriky. Téma snímku je stále aktuální. Kdykoliv se může něco podobného skutečně stát. Poletíte někam na dovolenou, třeba do Afriky a tam vás něco hryzne, no a epidemie je na světě. Možná trochu přeháním, ale hrozba je to reálná. Dustin Hoffman a Rene Russo podali dobré výkony. Zajímavý snímek. ()

Maq

Jak dostat Hoffmana do akčního filmu béčkového profilu? Podle osvědčeného receptu: prospívá-li film socialismu a míru, soudruh Hoffman nemůže zůstat stranou. Možná nemá v šuplíku rudou průkazku, ale je to vůl. ()

rt12

,,Smrtící epidemie" patří k filmům, na který se jednou za čas podívám. Je to oddychový snímek u kterého si odpočinu. ()

Rakosnicek77

Je otázka, jak realistický děj, tento katastrofický film ve skutečnosti má, nicméně si mě jako diváka udržel napjatého až do závěrečných titulků. Souboj epidemiologů nejenom proti zákeřnému viru, ale zejména proti soupeřům z vlastních řad. Armáda, intriky a snaha o zakrytí vlastnich pochybení to je sice oblíbená dějová šablona mnoha podobně laděných filmů, přesto se mu ale daří, hlavně díky hvězdnému obsazení udělat z filmu poutavou a hlavně napínavou podívanou. ()

CrownThomas

5 ***** uděluji, protože neznám lepší film, který by zpracovával tohle téma a ve finále by obstál tak dobře....Skvělá ústřední trojice...Hoffman, Russo a Freeman .... ()

MATADOR

Pravděpodobně nejznámější film o epidemii, jaký byl natočen. Skvělé obsazení, spád a napínavost. Jinak nic, co by mělo vytrhnout ze sedačky a říct "wooow"! ()

Remedy

Působivá a zároveň znepokojivá vize globální pandemie v nekompromisním podání Wolfganga Petersena, kde se jako to zdaleka největší nebezpečí nejeví epidemie samotná, ale její politické aspekty. Atmosféra chaosu a beznaděje je tu až děsivě hmatatelná, přičemž jediným pořádným světlem je tu postava zarputilého virologa Dustina Hoffmana, která má ohledně hodnot (jako jedna z mála) po celou dobu poměrně jasno. [80%] ()

dom156

Největší problém mám ve špatně rozležené dějové lince. Nejdříve tlachání o ničem, pak šup přijde skok, nějaká nákaza, někde. Ejhle zas poslouchám tlachání o prdu, pak šup a pomoc nákaza je v USA. Konec je pokažený úplně, jelikož než přijde (nebo by měl přijít) vrchol, už si balíme fidlátka a jedeme titulky. Nic nikde nevysvětleno, trošku odbornosti, jak zkoumají nákazu, případně její projevy, hovnous, ale hlavně jedeme dál. Proto průměr a jedeme dál. ()

Petroff

Tenhle počin mám docela rád. Je to svěží, s ničím se moc necrcáme, opička nakazí týpka a už to jede... Nevoněl mi klasicky Hoolywoodskej konec, kdy si všichni strhávaj ochraný obleky, jen aby se mohli obejmout, ale to už je jen drobnost. Vykreslení celýho městečka v karanténě se mi dost líbilo, finální letadlovo vrtulníková honička už o dost míň. Když nad tím tak přemejšlím, k většině americkejch filmů bych bral nějakou neakční verzi, kdy se věci budou řešit normálně... Ve veliký většině filmů, co lidstvo produkuje, se střílí... a povězme si to na rovinu: kdy jste naposledy viděli v reálu někoho střílet? ()

dyfur

moja zaujímavosť: Sam Daniels (Dustin Hoffman) nosí hodinky značky Timex Camper a Billy Ford (Morgan Freeman) nosí Casio G-Shock DW-5600. (dyfur) ()

easaque

sice jsem to už delší dobu neviděl, ale dříve patřil k mým oblíbeným akčním filmům, proto ty slabší 4hvězdičky ;-) V době vzniku asi jeden z prvních o tomto tématu a asi je nejlepší. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen