Poprvé se virus objevil v roce 1967 v žoldáckém táboře kdesi v Zaire. Americká vláda tam svrhla bombu, která ho v jediném okamžiku vymazala z povrchu země. Znovu se virus objeví o třicet let později. Do Zaire odlétá bakteriologický tým americké armády, vedený plukovníkem Samem Danielsem. Jeho varování o závažnosti choroby, která se přenáší dotykem a má velmi rychlý průběh a stoprocentní úmrtnost, nikdo z nadřízených nevěnuje pozornost. Generál McClintock chce celou záležitost ututlat a zbavit se Sama, jehož muži mezitím zjistili, že mají co do činění se supernebezpečným virem. Nazvou ho Motaba, aniž by tušili, že ho generálové už čtvrt století mají v archívu bakteriologických zbraní. Do tuhého začne jít v okamžiku, kdy pašeráci zvířat propašují do USA opičku, která je přenašečem viru Motaba. Objevují se první nemocní. V Bostonu epidemiologové podnikají přísná opatření a podaří se jim zabránit šíření nákazy. Zcela opačná situace je v malém městě Cedar Creek, kam se Sam se svými muži vydává navzdory příkazu generála Forda, aby se do případu nepletl. Nákaza se děsivě šíří a generál McClintock nechá městečko neprodyšně uzavřít a prosadí v bezpečnostní radě radikální řešení. Chce zlikvidovat Cedar Creek stejně jako kdysi tábor žoldáků. (TV Nova)

jitrnic

Zcela nenápaditá kamera, velmi nevěrohodné dialogy a nepřesvědčiví herci (hlavně Dustin Hoffman mě už poněkolikáté nepříjemně překvapil) řadí tento film k podprůměru. ()

mirec88

Čo dodať? Bol to prvý film o smrtiacom víre, ktorý som videl a myslím, že asi aj najlepší zo všetkých. Takže právom mu patrí plné hodnotenie! Fakt veľmi znepokojivý a nervydrásajúci thriller (hlavne ak ste ho prvýkrát videli ako 11-ročný) ()

Kosmik 1

Skvělé herecké výkony a hvězdné obsazení, skvělý děj, skvělá atmosféra. Ale zdálo se mě to místy zbytečně natáhnutý a stopáž mohla být přeci jen o něco kratší, ale na kvalitě se rozhodně neubírá. Na svou dobu velice slušný a koukatelný snímek. A z těch "epidemiologických" katastrofických filmů je určitě jeden z těch lepších, na které se rád někdy v budoucnu podívám znovu. 75% ()

Autogram

Z katastrofických filmov to lepšie, kde to má hlavu a pätu, bez nejakých kolosálnych nezmyslov. Zostáva len klasická postupnosť (ani to myslím nebude spoiler): zoznámenie s postavami, skryté vypuknutie, rozšírenie rozsahu, blízkosť konca sveta (mesta), zázračné vynájdenie antiséra. Tentokrát aj s prídavkom zlého muža v armáde, veď kde inde, ktorá chystá nepríjemný masaker. Celkovo napriek hviezdnemu obsadeniu u mňa žiadne nadšenie. ()

klima777

Outbreak je samé klišé [ultimátní svině, svině s lidskou tváří, vědec (se srdcem) na správné straně a brudah Cuba, jenž si vždy poradí]. Stylem filmařiny, jakož i způsobem vyprávění spadá spíše do osmdesátých let (směs opatrnictví, naivity a legračně hollywoodských řešení mezních situací). A přesto se povedl. Díky smyslu pro poctivé řemeslo a dobře odvedenou práci. Pokud nehledáte děsivý thriller, ale rodinný film na víkend (opička, slzičky a následný happy end včetně výroby nové pláže) se špetkou přesahu a noblesně hrajícím Hoffmanem, tady je (2,5*). ()

vyfuk

Hodně zajímavý příspěvek jak do diskuze 90. let, tak i do dnešní doby. Do té dnešní trochu více. Nějaká ta konspirace k tomu a máme film na světě. Velmi zajímavý kousek, který rozhodně si nemůže stěžovat na scénář nebo tak. Naopak mnohdy dokáže překvapit určitým jiným směrem filmu a podobně. I když najdeme trochu až moc fantastické pasáže a nebo takové, které si s přenášením viru hrají jen tak. Je zajímavé jak pravdivý i když konspirační tento film může být. Asi nemám, co vytknout, hezké koukání na průběh jedné zhoubné nemoci i lidské povahy k tomu. Napínavé, poutavé, zajímavé! ()

zigíš

Zlatá devadesátá (se všema pro i proti) A ta schopnost evropských režisérů točit to, co američané chtějí a zároveň bavit evropany, je sympatická. Takže i po letech příjemný spektákl. ()

Narcis

Strhující drama s excelentími hereckými výkony a vychytaným scénářem - asi nejlepší film od Petersona. Film se nesoustředí jen na základní problém - najít protilátku, ale i na charaktery jednotlivých postav a manželství Dustina Hoffmana a Rene Russo. Vynikající postavu zde hraje Cuba Gooding - jeho všestranný vojenský důstojník ovládá pilotování vrtulníku, má perfektní mušku a je expert na biochemii. Hodně zajímavá je postava arogantního Donalda Sutherlanda. Drama do poslední chvíle s akčními výbušnými scénami. Na Petersona Emerich rozhodně nemá. ()

pfa

Pátrání po původci viru se zdá být bezvýsledné. Děsivé okolnosti při zjištění katatsrofického virového nebezpečí. Úřady jsou totiž odhodlány tento extrémní problém řešit radikálně... Jeden z nejlepších filmů o hrozbě v podobě smrtícího viru. [8/1O] Outbreak:trailer ()

jenik71

Naprosto bez rozmýšlení nejvyšší hodnocení. Vynikající herci ve vynikajícím virovém dramatu. Já opravdu nevím co bych měl na tom kritizovat. Z tohoto filmu se mi ježily chlupy na těle při představě, že se to celé může klidně stát i ve skutečnosti. A ta vize, že se kdykoliv a kdekoliv může objevit zcela nový a zničující vir, není nijak nereálná. Vždyť kolikrát se to už stalo ... Dvě hodiny skvělé a napínavé podívané mi uteklo jako voda. Myslím si, že takovový film bude aktuální i v následujících letech. Pokud tedy vědci nepřijdou s nějakým zcela novým a převratným objevem. ()

giovanni3

Tento film má zajímavý děj (motba = fiktivní virus podobný ebole) a skvělé herecké obsazení, ale sráží ho možná až příliš dlouhá stopáž a například honička vrtulníků, srdceryvný odjezd nakažené matky od rodiny, atd.. A konec za asi 15 minut od nalezení opice po titulky je opravdu kvapík a rázem tu je klasický happy end (Otázkou je pokud byl někdo nakažen a motaba se šířila tak ukrutně rychle, tak jak moc pomohla vakcína těm nakaženým. Pokud jim virus zlikvidoval tunu buněk, tak to musí mít následky, ač bude ten virus zničen.). = Kdyby se tento film zkrátil asi o 30 minut, tak bych hodnotil o stupínek lépe, ale takto dávám pouze 3z5. ()

Aqualung

Je to působivý film svým hrozivým příslibem, který ačkoliv mnohokráte obehraný i zde působí silně.Schéma je v zásadě zřejmé již na počátku, tedy spíš algoritmus vývoje.Jasný je i vývoj do epického konce s akčními prvky a výbuchem speciální pumy kdesi mimo cíl, tedy nebohé město.Na misce vah je virus ebola coby biologická zbraň a životy těch, kteří přežili jeho řádění v jenom zapadlém americkém městečku.Tedy opět je tu konflikt mezi zájmem státu, přesněji armády a životy lidí, které lze zachránit již existující protilátkou, kterou armáda drží v dolním šuplíku pro strejčka Příhodu.......To vše osoleno, či oslazeno láskou, akčními prvky, smrtí, konfliktem darebáků v uniformě a ušlechtilých vědců.....No slušný film na nedělní odpoledne.Ale to je také vše! ()

sedm.1

Bez jakéhokoliv napětí!!!!To mě z celého filmu zaujalo nejvíc.Příběh sice probíhá tak nějak plinule,ale i nenápadně,a ikdyž se něco děje,tak se vlastně nic neděje,různé situace jsou nasebe podivně našroubovány,generálové nám byli ukázáni opět jako největší parchanti na světě,samotná logika příběhu mi připadá dost hloupá a vlastně i přemýšlím,do jaké škatulky film samotný zařadit.Hodně slaboučký průměr,který bohužel nevytáhlo ani mnoho známých jmen.Navíc,od režisera,který natočil pro mě dokonalou "Dokonalou bouři" a perfektní "Troju"(oba jsem viděl naštěstí dříve),jsem čekal mnohem víc.**********************************podruhé vyděno červenec 2010:Film,který začátkem navnadí a jehož ústřední téma je skutečně závažné a nelze brát na lehkou váhu,ovšem jakmile se děj přesune do nakaženého městečka,což je pak na 2/3 filmu,skutečně nastane nuda,spousta hloupého klišé a trapností.Navíc vše zahaleno pro oči dětského diváka.Na Petersena slabý kousek,šlo z toho vytřískat daleko víc. ()

G.W.Bush

Na ten virus měli pustit MUDr. Štefana Segala a do dvaceti vteřin by bylo po problému - tedy pokud se virus nemnoží dělením. ()

Zemi11

Jo, tohle sedlo. Sobotní večer s "napínavou oddychovkou". Akční záběry vrtulníků a bojových letadel kořením filmu, který zacílil všechny věkové skupiny! ()

kenkaku

Outbreak má naprosto geniální úvod který zcela každému vysvětlí co znamená slovo Ebola a dokáže vtáhnout do děje. Scéna z Afriky (alias představení teamu), malá opička a už to jede. Napětí , akce a šroubování atmosféry funguje prakticky neustále a díky celkem bez potíží uvěřitelnému průběhu událostí nedovolí vydechnout. Mimo komentář nemůžou zůstat ani Herci (to velké "H" tam je schválně), kterých se zde sešlo také požehnaně takže opravdu je na co koukat. ()

herr_carter

Velmi napínavý film, který je svým způsobem i dosti varující a alarmující. Člověk si při sledování uvědomuje, jak blízko a díky jaké maličkosti se může dostat do epicentra "smrtící epidemie".................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen