poster

Bídníci

 • Francie

  Les Misérables

 • Slovensko

  Bedári

 • USA

  Les Misérables

Drama / Krimi

Francie, 2019, 102 min

Režie:

Ladj Ly

Kamera:

Julien Poupard
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Enšpígl
  *****

  Tak z tohoto mě dobře nebylo, viděl jsem drsný realistický kruh lidí a je jedno zda svoloč na sídlišti nebo svoloč u policie ze který není cesta ven. Musím se smát, když prezident země jehož hlavní město má uzemí kde naprosto neplatí žádný zákony poučuje celou evropu co a jak. Nicméně zpátky, tohle je hodně nekompromisní náhled do stavu současné francie, doku styl jede na plný koule, nečekej příběh, jen jeden den v životě jedně pařížské čtvrti přes policejní postavy s výborně vygradovaným koncem. Líbí se mě, že film nemá názor, má jen sdělení ani já nemám názor, mám jen pocit a ten není směrem k budoucnosti Evropy vůbec dobrý.(7.10.2019)

 • JFL
  *****

  Z 90% skvělý příspěvek do kategorie kriminálních thrillerů z francouzských sídláků, který od konkurence odlišuje snaha vykreslit široké spektrum vztahů mezi různými frakcemi a generacemi, jež propojuje nesourodý trojlístek policajtů. Jenže tam, kde jiné filmy končily, "Les Misérables" si připravují půdu pro finále, které celé vyprávění vykopne do mnohem silnějších, závažnějších a důmyslnějších výšin. Celovečerní debut, rozpracovávající režisérův stejnojmenný kraťas do komplexnější fresky současné Francie, tak ve výsledku přináší provokativní zamyšlení nad obecnějšími tématy spojenými s výchovou, vzory chování a hrdostí i hněvem. Témata, která před lety nakousl Mathieu Kassovitz v přelomové "Nenávisti", nyní jako neposlušný pes koušou zpátky v "Bídnících".(19.5.2019)

 • Bachy
  *****

  Natlakovaná láhev machismu. Jsou jenom špatní pěstitelé.(16.1.2020)

 • matisse
  ****

  Živelný film-argument, který se nebojí tepat a tepat, Training Day z Montfermeilu a pořádná rána flash-ballem do hlavy.(11.10.2019)