Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mirec88

Najkrajšia fantastická rozprávka môjho detstva, ktorá sa dá pozrieť 50x a stále je pekná a zaujímavá a dojemná. Film, ktorý fakt patrí do Zlatého fondu svetového filmu a s prehľadom mu kraľuje! ()

PollyJean

Jedna z nejkrásnějších pohádek, která myslím, dokáže obohatit každého, kdo ji jako dítě viděl. Mě přiměla přečíst si předlohu a prodloužit si tak dobu, strávenou s hrdiny, protože film končí v půlce knihy. Díky přečtené knize se taky ukáží výrazné limity, krácení i dost zásadní úpravy, na které ve filmu došlo. ()

Kalidor_

Dokonalým zfilmováním fantasy příběhu je pro mě Nekonečný příběh se všemi jeho bizarními postavičkami - kamenožroutem, hejkalem, pánem v klobouku se závodním hlemýžděm, Atrejem a Artexem, Engywookem, G'morkem, císařovnou, Morlorem, Falkem........ a sexy strážkyněmi Sandonorika ;-) ()

Gallagher

Jeden z filmů mého dětství. Jeden z těch nejlepších. Bojím se však na Nekonečný příběh znovu po těch letech podívat /// Viděno s velkým časovým odstupem a pořád to tam je :) ()

Elleannie

Nádherný příběh, který se mi v dětství nesmazatelně vryl do paměti. Příběh je napínavý, má plno krásných i strašidelných postav, ale nejvíce ze všeho jsem zbožňovala létajícího psa jménem Falco :) ()

Siri69

Asi nejlepší fantasy co znám... Jako malý jsem na to mohl koukat pořád dokola a nikdy mě to neomrzelo !!! Má to skutečně nádherný příběh a na to že je to poměrně starý film,tak jsou v něm naprosto perfektní vizuální efekty a super masky !!! A nesmim zapomenout na svého miláčka - dráčka Falca... Ten byl výborný !!! Jednoznačně 5* ()

vyfuk

Mám rád fantasy, ale tady se nějak objevila vyjímka... pohodlné sledování prvních asi minut byla úžasné, al epoté se to rozjelo a... ()

Autogram

Ríša Fantázie si zaslúži záchranu aj dnes, hoci dnešná mladá generácia by si možno vybrala inú cestu fantasy príbehu. Tie rozprávkové postavy mi vtedy zatajovali dych, rovnako ako celej rodine, len záver sa nedal celkom pojať detským rozumom. Dnes je to iné a na zatajovanie dychu sú znovu iné dôvody. Výnimočný film, kde aj jedno zrnko piesku má svoj význam. ---- Každý, kdo se nechá ovládnout smutkem, klesne do hlubin močálu. ---- Nikdy se nevzdávej, a štěstí si tě samo vyhledá. ()

JustMeeKatie

Nekonečný příběh byl pro mě, jako asi pro většinu, filmem mého dětství. Moc ráda jsem si ho po těch letech zase zopakovala, připomněla si krásný příběh plný fantazie a krásných stvoření (ať žije Falco!) a samozřejmě si nezapomněla pozpěvovat i titulní píseň od Limahla. Škoda, že takových filmů už se moc netočí. Všechny ty vizuální efekty a masky byly tak skvělé, že by člověk i věřil, že celý příběh je vlastně pravda. Pro mě je Nekonečný příběh jeden z těch filmů, které se mnou zůstanou už navěky. ()

haluska11

Jak tomu u adaptací bývá, výborné knize se nedostalo zasluhovanému zpracování. Ztrácí se pohlcující a náročná témata stárnutí a ztráty fantazie, nedostane se ani na destruktivní deziluzi a nezdravé uzavírání se do své bubliny. Předloha je omnoho temnější a depresivnější - v jistém bodě snad už ani není pro děti. Byť je porovnávání knih a filmů zajímavé, je koneckonců dysfunkční a prakticky otravné. Proto o Nekonečném příběhu nelze říci nic než to, že jde o povedené rodinné fantasy pro všechny věkové kategorie - dobrodružné, napínavé, citově vypjaté. Kdo jako malý nesnil o létání na Falkovi, jako by nežil! ()

Molir

Nejoblibenejsi film detstvi, asi nejkrasnejsi pohadkovy film vubec, a mel-li bych volit mezi nim a LOTRem, tak by Stredozem pohltila Nicota ;-) ()

Blackberry

Koľkí z nás vyrastali práve na tejto rozprávke??? Ja som jedným z nich. Dá sa povedať, že práve táto rozprávka, alebo fantasy film, bola prvou skutočne prelomovou. Zmenila dovtedy obmedzené chápanie a na svoju dobu ponúka nezabudnuteľné zážitky s úžasnými vizuálnymi efektami. Niet čo vyčítať. Moje detstvo = Nekonečný príbeh. ()

Pit

Bastien, Atrey, Falco, Artex, Kamenožrút, G´mork atď. to sú postavy, ktoré v detstve pre mňa predstavovali vrchol filmového neba. Tento úžasný snímok som v tých časoch videl asi sto krát, a zase by som neváhal si ho pustiť. Pre mňa vtedy ako dieťa to bola neskutočné reálne pripadajúca atmosféra, ktorú som hltal ako hladný G´mork. Rozprávka pri ktorej som plakal, smial sa, bál sa a všetko čo vtedy k tomu patrilo. Jednoducho jedinečné a už mi to v živote nič neprekoná, už len kvôli tomu, že nie som dieťa a môj pohľad už nie je taký hlúpučký a pri tom jednoduchý ako vtedy dávno. Najsilnejšia scéna s filmu pre mňa osobne : smrť Artexa v bažinách !!! ()

VooDoom

Tento film mi připomíná mé dětství :) Jako malý jsem se vždycky vžil do hlavního hrdiny Bastiena.Tento okouzlující snímek jistě zaujme mladší, ale i starší diváky, osobně se na něj rád podívam i v důchodu :-) ()

spikey1

Kdo by se nechtěl aspoň jednou proletět na hebkém hřbetu Falca? A políbit ruku krásné princezně? Tento příběh patří mezi nejkrásnější filmové moderní pohádky vůbec. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh