Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Paity

Taková pohídková slátanina, kterou vždy pochopitelně připomene létající, chlupatý obří jezevčík, nebo co to je za zkříženinu. Nijak zvlášť mě to ale postupem času nebaví. ()

duddek

"Civilní" Bastian je mnohem lepší a taky větší kabrňák než Atreyu v příběhu... ten pořád přehrává a řve na všechny kolem, vč. zasloužilé želvy Morly (která je teda, pravda, dost otravná a nepoužitelná). Napínavé, místy i srdceryvné, hororové (Gmork), císařovna Tami Stronach (původem z Íránu) si roztomile šlape na jazyk... snad jen ta osmdesátková hudba to trochu kazí. Ale to poselství. To poselství! ()

farfalla

Z dnešního pohledu je to starý fantasy film pro děti. Odrostlejším může přijít jednoduchý a nadhodnocený. Kdo ho však poprvé viděl v dětství, navždy se mu při zaslechnutí jeho názvu vynoří z paměti ta krása, vřelost, napětí a důležitost ponaučení. ()

Hanys_

Takhle nějak vypadá nestárnoucí klasika. Ten film jsem měl v dětství dost rád, ale až včera jsem ho viděl poprvé jako dospělý. A tak nějak to dostalo nový rozměr. Ten příběh je fakt parádní (člověk si v těch 7 letech různých detailů moc nevšímal a hltal hlavně akci), výprava nezestárla a Falca bych chtěl pořád. A ten song je nesmrtelný. ()

Krystalion

Jo, šikana vždy byla, je a bude. S tím faktem nic neuděláš. Vyskytuje se ve všech systémech, na všech kontinentech a i ve všech historických epochách.  Jistej druh šikany je i otrokářství, což naštěstí není tento druh. Nejvíce se vyskytuje u policajtů, vojáků a zejména ve školství, což je právě tento případ školáka Bastiena, který je decimován partou adolescentních výrostků. Vyřeší to jednoduše, otevře si ukradenou knihu, protože ta se vždycky nejlíp čte a začne se ponořovat do dobrodružství fantastických rozměrů, kterého je sám součástí. No prostě nezapomenutelný zážitek pro děti i dospělé. ()

Anderas

Toto byl film mého dětství a za to si odemne zaslouží doživotní úctu a obdiv. Ostatně copak jsem od té doby vyrostl? Po svém Falcovi stále marně toužím zato Nicota mne pronásleduje na každém mém kroku. A tak jen jak správný idealista čekám na spasení a kdykoliv se ze srdce rád vypravím do říše nekonečné Fantasie abych zde snil svůj sen o překrásném snu. ()

ClimbVibe

Tenhle biják mě dostával v dětství a když jsem ho nedávno viděl po letech znovu dostal mě ještě víc. A nebylo to jen nostalgickými pocity. Tahle fantasy pohádka je opravdu nadčasová. Nádherná atmosféra, krásné a trochu smutné poselství, přesná hudba... Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. ()

shimpy(CZ)

Ve své době nepřekonatelné fantasy, jeden z filmů mého dětství. Žádné hluché místo, skvěle vymyšlené postavy a dechberoucí příběh. Nemůžu nedát 5* ()

seth82

Nezabudnuteľná temná rozprávka, ktorá mi navždy zostane v pamäti ako jeden z prvých filmov, ktorý som vôbec v živote videl...Fantasy na vysokej úrovni, zaujímavé technické prevedenie (hlavne na tú dobu) a svojská hudba Klausa Doldingera - to všetko zanechalo pekné spomienky...klasika, ktorú si kedykoľvek rád pozriem. ()

Prochy38

Film mého dětství. To ani nejde nějak hodnotit. Postavy úžasně vymyšleny a příběh, který nejen, že tedy nemá konec, nemá hlavně chybu! I když mě posledních 20 minut Bastien opravdu iritoval, pokousal jsem to a vždy dokoukal. Pohádka, kterou by děti neměly vynechat! ()

Wishkah

Skvělý a nádherný film, který mám rád už od svého dětství. Bože, jak já vždycky řval, když se Atrey snaží zachránit svého koně z bažiny:-) Je to vynikající filmová lahůdka a taky jeden z mála filmů Wolfganga Petersena, které se mi líbí ()

Ještěřák

Lze něco racionálně vyčíst filmu, který byl prostříhán k úžasnému spádu, kde každá druhá scéna je geniální, a při němž i moje tříletá ségra nějak instinktivně pozná, že jí hraje na DVD něco úplně odlišnýho? Nemluvě o bouřlivých kreativních orgasmech doslova na každém rohu...? Cestu vám vydláždí jeden z nejlepších filmových soundtracků všech dob... Ale i deprese, pláč, mizející svět, "zimomrauky"... Artex umřel šťastný! Mimochodem, jako děcko jsem Příběh sice stoprocentně nechápal, ale znal jsem všechny texty nazpaměť. Už tam asi zůstanou:-) ()

peetriss

Nekonečný příběh je v mých očích asi nejkrásnější zahraniční pohádkou všech dob. Konkurovat může snad jen Ronja, dcera loupežníka a novější Hvězdný prach. Německým tvůrcům se povedl naprosto fantastický kousek s působivou atmosférou a s poselstvími i pro nás reálný svět. I přesto, že jsem se jako dítě Nicoty trochu bál, Nekonečný příběh už navždy zůstal na čestném místě v mém pohádkovém srdci! Létající Falco, příšerky, Nicota, říše Fantazie, vše je do detailu precizně zpracováno jak trikově, tak výtvarně, a v neposlední řadě, kdo by neznal ústřední melodii Neverending Story od Limahla? Stoprocentně dobře odvedená práce. ()

Andree8

Určitě legenda mezi Fantasy filmy, která musela každého chytit za srdce a nepustit, ať Vám při shlédnutí bylo 30, nebo 5 let! ()

PetkaW.

Jako malá jsem ho viděla snad tisíckrát. Pamatuju si, že jsem úplně odrovnala VHS kazetu, když jsem film věčně přetáčela na začátek. Nekonečný příběh je nejkouzelnější pohádkou mého dětství a dost možná nejkouzelnější pohádkou vůbec. Na to, kdy se film točil, klobouk dolů. Úžasné triky, krásná hudba, herci výborní, úchvatná výprava a prostředí... prostě... Nekonečný příběh je srdcová záležitost, na kterou se nezapomíná. Obdivuju fantazii, s jakou byla napsána kniha i na točen tenhle film. Spousta zajímavostí, které se dnes už nerodí- koho by jen tak napadl závodní šnek nebo obří netopýr jako dopravní prostředek? A to nemluvím o roztomilém Falcovi. Škoda, že se už podobné pohádky pro dospělé netočí a škoda následujících dvou dílů, které byly o neskutečné procento horší. ()

Itar

Vizuální stránkou jedinečné, příběhově příjemné. Nicota zůstává na jednom z předních míst záporáků kinematografie. A navíc je tam ta kouzelná hudební složka, která výborně ladí s celým vyzněním příběhu. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh