Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Kubaso

Nádherná a velice chytrá "pohádka", která s inteligencí a vkusem mnohonásobně převýšila hranice žánru. Tenhle fakt je o to pozoruhodnější, oč příšernější jsou její pokračování. ()

Brandon

"Byla půlnoc. V pralese svištěl vítr v korunách starých stromů. Náhle se cosi obrovitého začalo prodírat ponurým lesem....." Tak takhle nějak začíná The Neverending Story, jeden z nejlepších fantasy filmečků všech dob. Poutavý příběh o hledání léku pro nemocnou královnu říše Fantazie jsem zbožňoval už od malička. I více jak po dvaceti letech jsou masky a triky úžasné, postavy Bastiena, Atreje, Falka, Kamenožrouta, Morlora a mnoha dalších nezapomenutelné a místa jako Slonovinová věž, Bažiny smutku, Sandonoriko magické. A tomu všemu je třešničkou na dortu legendární soundtrack. Jen jedna věc mi ale byla a pořád je záhadou. Samotný lék pro královnu. I při mé nekonečné fantazii mi prostě nedává smysl. ;-) ()

Tomesh

Nejnádhernější pohádka pro děti. Viděl jsem to v první třídě, kdy jsem se bál, fandil, radoval se a smál. Kdo by nechtěl mít lítajícího drakopsa Falca? Kdo by nechtěl být jako Atrej? Kdo by nechtěl zachránit pohádkovou říši Fantasii i s krásnou císařovnou? Nyní po téměř dvaceti letech jsem si Nekonečný příběh pustil znovu a obával jsem se toho, že padne další dětská legenda a po patnácti minutách to vypnu. Nic takového se nestalo. Nicota mou fantasii nepohltila natolik dostatečně, abych ztratil srdce a stal se úplným cynikem. Možná je to nostalgie, která zřejmě zkresluje mé hodnocení, ale já dávám 5 hvězd a zachraňuji pohádkovou říši Fantasii. ()

JohnSmith

Nádherná pohádka,kterou jsem jako kluk strašně žral a chtěl mít svýho rychlodraka.I teď je to pořád moc pěkný pokoukání. ()

Danny F.

Nádherné fantasy při kterém se tají dech při pohledu na říši Fantazie. Perfektní příběh, zábava i vizuálni stránka filmu. Na Falka se rozhodně nedá zapomenout. 85% ()

MIGHTTREE

Neodmyslitelně patří do skupiny fanatického oblbnutí. Dnes je tu pro nás k takovým účelům Harry Potter,ale dříve tu pro nás byl Nekonečný příběh. V dětských letech natolik dokázal nadchnout a inspirovat jako v té době jiný. Já jsem samozřejmě film docenil až několik let od jeho vzniku, ale na jeho kráse to nijak neubralo ani dnes. Kdo by si v těch nevinných časech nepřál mít alespoň nachvíly Orin. ()

venalce

Nádherná pocta dětské fantazii. Už je mi jasné, proč je to pokládáno za jedno z nejlepší fantasy. Tenhle film má duši. ()

LEGACY

Klenot naši rodinné VHS sbírky, za který jsem nadevše vděčný mým rodičům, kteří mi ji pouštěli jako mladému, aby mi ukázali, že fantazie je mocná a vyhýbají se jí pouze a jen hlupáci. Děkuji mami. ()

Master19

Viděl jsem společně s aktuálně sedmiletou dcerou. Já asi po třiceti letech, ona poprvé. Prostě filmový zážitek roku... ;-) ()

lykan9

Jedna z vůbec nejlepších zahraničních hraných pohádek, která kdy vznikla. Ne-li vůbec nejlepší. Dětští herci jsou skvělí, masky úchvatné, hudba legendární a příběh, i když byl 100x viděn, je stále napínavý. Všechny postavy, ať hrané nebo vytvořené, jsou nezapomenutelné a samotná pohádka je nesmrtelná a u mě bude nikdy nekončící. ()

J.Lajner

Jedním ze stěžejních bodů fantasy pohádky Nekonečný příběh je zpodobnění úhlavního nepřítele. Nejde o armádu tisíců skřetů, zlého čaroděje ani sedmihlavou saň, ale Nicotu. To je velmi originální prvek. Přes říši Fantazie se valí zlověstná vlna Nicoty a ničí naprosto vše, co jí stojí v cestě. Jak vidno, za starých časů dokázaly být filmy pro děti značně nihilistické 😉. Samozřejmě, že na každou nemoc účinkuje patřičný lék a ani Nicota není v tomto ohledu výjimkou. Tím pomyslným lékem a vlastně jediným, co mezi Nicotou a Fantazií stojí, je víra docela obyčejného chlapce Bastiana (Barret Oliver), který čtením kouzelné knihy aktivně posouvá děj kupředu. Jeho hrdinou je mladý, odvážný hrdina Átrej (Noah Hathaway), jež víceméně kráčí po striktně přímočaré cestě a zdolává jednotlivá nebezpečí. V jiném filmu, by takový způsob vyprávění působil možná všedně, ale tím, že do děje vstupuje čtenář Bastian dostává snímek další rozměr. Nekonečný příběh je o neustálém rozvíjení příběhu, jehož rámec tvoří chlapec ukrytý na školní půdě, který bez dechu otáčí další a další stránky. Film dává dětem tímto způsobem na vědomí, že příběh se neodvíjí sám od sebe, ale že vyprávění je v důsledku nekonečným aktem naší představivosti. Zakomponovaná myšlenka „příběhu v příběhu“ patří mezi nápadité prvky filmu Nekonečný příběh. Síla přání nebo přesněji řečeno, myšlenka o tom, že dětská víra může změnit běh osudu, je něco, co filmu přidává na barvitosti. Úspěch prvního a jedinečného Nekonečného příběhu je nezpochybnitelný. Pro mnohé z nás jde navíc o silnou, nostalgií nasáklou vzpomínku na dětská léta. Dnes na film opět koukám s dcerou a je to skvělý pocit. Nezapomenutelný snímek přeplněný fantazií, jehož kouzlo se bude patrně navždy přenášet z generace na generaci. Wolfgang Petersen na vrcholu sil. ()

Blackberry

Koľkí z nás vyrastali práve na tejto rozprávke??? Ja som jedným z nich. Dá sa povedať, že práve táto rozprávka, alebo fantasy film, bola prvou skutočne prelomovou. Zmenila dovtedy obmedzené chápanie a na svoju dobu ponúka nezabudnuteľné zážitky s úžasnými vizuálnymi efektami. Niet čo vyčítať. Moje detstvo = Nekonečný príbeh. ()

mandlova

Mé dětství byly 3 fantasy filmy - Nekonečný příběh, Souboj titánů a Legenda... Neverending story vítězila díky pohádkovému ladění, potrhlému létajícímu kamarádovi Falcovi a krásné princezně. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh