Motorkář Cary Ford se vrací do Kalifornie z Thajska, kam uprchl před zákonem a drogovou mafií. Chce srovnat účty s grázlem, který na něj poslal policii, usadit se a žít v poklidu se svou přítelkyní. Jeho impulzivní chování a problémová povaha tomu však brání a zpráva o jeho návratu se rozšíří rychleji, než by si přál. Dříve, než stihne vše vysvětlit, namočí se do nových problémů a je znovu na útěku. Dealer Henry chce zpátky svoje drogy, a navíc Forda křivě obviní z vraždy bratra šéfa černošského gangu Treye. Proti Fordovi teď stojí nejen Henry, Treyovi motorkáři, ale i FBI. Nezbývá mu nic jiného než utíkat. Po jeho boku jedou nedovolenou rychlostí na motorkách dva přátelé a krásná Shane... (TV Nova)

Jarb

Jednoduchý děj,plno akce...Je to jasná kopie "Rychle a zběsile" ale stejně musim přiznat že koukat se na to dalo...ta scéna s vlakem byla příšerná! ()

Epco

Je to nehorázna sprostosť, ale bavil som sa. Na všetkých tých nechcených vtipoch, tvrďáckych pózach a do očí bijucich skrytých reklamách. Zhovadilosť na N-tú ale ako výplachová jednohubka, môže byť. ()

Chlo0opek

Drsný slova, drsný chlapi i holky, v dílně pracuje fešná holčina, černošské songy, silácká gesta, hlavní hrdina nejslilnější ze všech na celém světě, do toho převeliká láska - no prostě naprostá každodenní realita:) Je pravda, že jsem u toho "dílka" nakonec neusnul, ale ono taky bylo pravý poledne a já si u toho dával 0,5l kafe. Skoro ke konci už začalo svítat na lepší časy, když se ze snímku vytrácela infaltilita a vtíral se sem příběh, ale byl to jen planý poplach.. Fyzika v tomto snímku samozřejmě také vůbec nefunguje - jak jinak:) ()

diablo26

Áno nieje to bohviečo, 100x spomenuté scény s vlakom a rýchlov motorkov už ani némá cenu spomínať... ale, keď som mal cca 14-15 rokov tak som to neskutočne žral :) a za tú koženú bundu čo nosil Ford by som dal vtedy všetko takže plus jedna hviezda za nostalgiu. ()

gezko

Motorkársky výplach roku, v ktorom fungujú len dve krásne blondíny (teda krásna bola len jedna, druhá bola trošku zohavená). Hoci príbeh nepriniesol nič nového, od úvodu to začalo celkom slušne odsýpať. S pribúdajúcimi minútami sa však začali na seba nabaľovať jedna hovadina na druhú. Týka sa to dialógovej, príbehovej a hlavne trikovej stránky. No a ten koniec zabil všetky moje nádeje na aspoň priemerný film. Mať tak sladkých 15, tak tento film žeriem. Skutočnosť, že už mám viacej mi nedovoľuje dať viac ako 1*. ()

Ivos

Po Fast and Furious muselo přijít něco co by z motorovejch nadšenců vytriskalo prachy u kas v kinech. Předtím auta teď motorky. Nudil jsem se. Ice Cube lepší než XXX 2 . Nepodareny. ()

Mark1983

Tak jistě na jiné filmy o podsvětí to samozřejmě zcela jistě nemá. Přesto napoprvé jsem se docela zadíval,napodruhé už jsem se na to díval trochu jinak a nakonec se z filmu stal pouhý průměr o lidech,kteří si hrají na něco,co nejsou. ()

Matyesak

Existují filmy, které mají hluboký scénář, drama, řemeslnou zručnost, boží soundtrack, precizní vymazlený záběry nebo excelentní herecký výkony. Torque: Ohnivá kola nemá ani jedno z toho. Objektivně vzato je to neuvěřitelná kravina. Jenže, de facto každou minutu, vlastně každý záběr úplně přetéká nadšením snad úplně ze všeho. A to mi na fajn tři hvězdy stačí. Vystajlovaný mašiny, zadky kroutící bloncky a všude hrající nu-metal - někdy to prostě ke štěstí stačí. ()

plissken

Viděl jsem sice jenom posledních 30 minut, ale bohatě mi to stačilo. Bitka Pepsi Proti Mountain Dew mě hodně pobavila, ale to eště nebylo nic proti tý honičce na konci. Musíte uznat, že ta byla při nejmenšim no ehm... hodně hustá. Eště teď se směju. A Ice Cube tyhle role prostě umí... ()

DaNQa

Zbesilosť je to správne slovo. Film je plný rýchlych strojov a napínavých scén, ktoré ukazujú čo všetko sa dá urobiť ak je správna mašina a optimálna rýchlosť povedzme pre samovrahov. Celkom fajn film a dej tiež ušiel. Najviac ma presvedčil Ice Cube. ()

nksh

5 hvězdiček dávám za to, že většina zde komentujících zcela nepochopila zjevnou nadsázku autorů. Rychlé tempo, hláška střídá hlášku a jedna scéna dokonce paroduje vznášedlovou honičku z pralesa v Návratu Jediho. :) Bavil jsem se skvěle ()

JARDAHONDA

Ohnivá kola hodnotím následovně : Úžasný nástup,říkal jsem si,jestli to,tak půjde dál,,,tak to bude úplná pecka....ovšem zklamání přišlo velmi brzy : jednoduchý scénář,okaté počítačoví triky,nereálné....Mě osobně,jako milovníka rychlých kol tento film moc zklamal...(Velká škoda,,film mohl být velkou konkurencí pro : Rychle a zběsile,ale nestalo se......pane Kahne : Méně je někdy více) Závěr pouze za 2 ** ()

waxtrax

Jestli někdy o něčem nutno říci, že " forma zvítězila nad obsahem " tak je to právě tento " nádherně natočený kravský sranec" ! ()

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

10.01.2008

Hayden Christensen zůstává věrný žánru sci-fi. Brzy jej uvidíme v akčním thrilleru Douga Limana Jumper, v němž ztvárňuje mladíka se schopností v sekundě se přesouvat na velké vzdálenosti bez toho,… (více)

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

21.05.2007

Konec světa je na spadnutí. Všechna proroctví totiž tvrdí, že krátce před armageddonem svět ovládne Zlo. A k tomu už došlo. Jinak by se nemohlo stát, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci slavného… (více)