Torque: Ohnivá kola

Zbesilosť na dvoch kolesách

Akční / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2004, 81 min

• dobytek

Kristovy játra!!!! Pokud snad uvažujete o tom, že se na tento "film" od nějaký bezvýznamný režisérský nuly podíváte, tak vás předem varuju. Já jsem do toho šel s tim, že to je blbost. Prostě jsem měl v tu chvíli chuť podívat se na nějakej film, u kterýho člověk klidně může vypnout mozek a čumět. Když teda vynechám to, že jsem celou dobu přemejšlel, jestli je to nějaká parodie na Rychle a zběsile (což je teda taková píčovina, že točit parodii je zbytečný), kde se místo v autech jezdí na fichtlech a nebo je to vážně myšlenej film, tak jsem opravdu mozkový závity moc namáhat nemusel. Ale jinak je to děs a hrůza. Herci stojej za hovno, scénář stojí za hovno (i když možná by se hodilo napsat, že scénář neexistuje), hudba stojí za hovno, triky stojej za hovno... Přemejšlim, jestli je ve filmu něco, co nestojí za hovno. No nějaký pěkný buchty jsem tam zahlídnul. Jo a taky mě zaujalo, že na začátku se tam objeví ten Peterbilt z Duelu od Spielberga. Ale to je opravdu všechno zajímavý na celym filmu a tim pádem Ohnivé prdele ode mě dostanou krásnej ODPAD.(10.2.2008)

• Turiec

Bezhlavé naháňanie sa na motorkách, otrasná chaotická kamera, strih aj réžia. Scenár je taký blbý, že vyzerá, akoby ho písali deti zo základnej školy a naplnili ho všetkými "frajerskými" kúskami a trápnymi pokusmi o vtip, aké si len dokázali vymyslieť. Povedal by som, že ide o videoklip, ale veľmi nepodarený. Správanie postáv by sa dalo charakterizovať ako pózy, pózy, pózy... Asi mali vyzerať strašne COOL, ale vyznelo to absolútne trápne. Keď privriem všetky oči nad "raketovými" rýchlosťami motoriek v zákrutách a iným balastom, stále ostávajú len smeti. Hodnotenie odpad! zvyknem dať len najhorším filmom plným nechutností a hnusu, ale tu sa nedalo inak.(1.7.2004)

• ArsenalEagle

Jeli jste někdy na superbajku bez helmy a brejlí rychlostí 200km+? I při padesátce vám opuchnou oči a začnete brečet. Už jste se někdy s někým zkoušeli za jízdy při maximálce bavit? Člověk jede sotva stovkou a musí řvát z plných plic na toho, kdo je za vámi, natož někoho úplně na jiné motorce. A takhle bych mohl pokračovat. Těch chyb, včetně popírání fyzikálních zákonů je tady prostě moc (ve srovnání s tím je FaF7 učebnicový příklad fyziky). je to tak na 1,5 hvězdičky za Ice a docela hezký holky, možná i ten motorkářskej divokej západ není až tak hroznej.(5.4.2017)

• kinej

Torque patří k tomu nejhoršímu, co jsem měl kdy tu smůlu vidět. Nevím jestli jsou horší směšné a toporné akční scény, nebo například ubohé herecké výkony. Ice Cube byl strašně špatnej, ale ostatní taky, takže je to vlastně jedno. Film je tak moc špatně natočen, že chvílemi ani člověk nedokáže pochopit co a proč se děje. Lepší scénáře jsem sylšel i v pornu nebo teleshopingu. Opravdu humus.(20.3.2005)

• MM_Ramone

Pokiaľ ide o scenár tohto snímku, tak to je škoda vôbec čo hovoriť. Absolutná hlúposť. Nikdy som neobdivoval motorky a motorkárov. Priznám sa, že túto komunitu ľudí považujem za bandu buranov. No a "Torque" ich je plný. Rýchle motorky, cool motorkári, ich flandry, nasratí negri, gangy, trendová hudba,... nič pre mňa. Zaujala ma však podarená klipová réžia, ktorá výborne podporuje akčnosť tohto filmu. Kebyže je to obsadené charismatickejšími hercami, idem na tri hviezdičky. Takto dávam o jednu menej. **(5.10.2008)

• - O roli Chiny se ucházela Paris Hilton, postavu nakonec ztvárnila Jaime Pressly. (KucC)

• - Motorka Y2K, na které se Ford (Martin Henderson) snaží chytit Henryho (Matt Schulze), skutečně existuje. Je to MTT Superbike, hnaný Rolls-Royce allison 250, který se běžně používá ve vrtulnících. (KucC)

• - Cisterna Peterbilt, která se objevuje na začátku filmu a způsobí pád jednoho z jezdců, pochází z filmu Duel (1971). (ondrach)