Torque: Ohnivá kola

Zbesilosť na dvoch kolesách

Akční / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2004, 81 min

• Haymar

Absenci scénáře, herců, i příběhu - u filmů tohoto typu už tak nějak automaticky předpokládám. Co ale očakávám, je alespoň kvalitní akce, napětí, adrenalin a efektní podívaná. Bohužel i v tomto směru to notně skřípe. S tou akcí to sice nebylo zas tak strašné, zato napětí na bodu mrazu a triky jako kdyby vypadly Lee Tamahorimu ze zadnice. A co mi vážně vadilo, byla příšerná schématičnost, předvídatelnost a neuvěřitelně debilně napsané postavy: (americký) Mirek Dušín v titulní roli, šablonovitě stupidní a nevýrazný záporák, duo FBI "Tesco" agentů a největší herecké dřevo všech dob - Ice Cube! Milovníci rychlých strojů nechť si 2* přihodí.(18.6.2009)

• AdaMM

jedna hvězdička je za pár pěkných bab, které kroutí zadkem jak o život. jinak to beru jako úkladný pokus SA dorazit můj beztak špatný den po cestě domů... nesmyslný děj, nemožné triky (v obou smyslech toho slova), nulové herecké výkony a děsná hudba - to vše bylo korunováno příšernou kvalitou přehrávání, jež jen podtrhla, že je to totální s.ačka...(7.3.2007)

• ArsenalEagle

Jeli jste někdy na superbajku bez helmy a brejlí rychlostí 200km+? I při padesátce vám opuchnou oči a začnete brečet. Už jste se někdy s někým zkoušeli za jízdy při maximálce bavit? Člověk jede sotva stovkou a musí řvát z plných plic na toho, kdo je za vámi, natož někoho úplně na jiné motorce. A takhle bych mohl pokračovat. Těch chyb, včetně popírání fyzikálních zákonů je tady prostě moc (ve srovnání s tím je FaF7 učebnicový příklad fyziky). je to tak na 1,5 hvězdičky za Ice a docela hezký holky, možná i ten motorkářskej divokej západ není až tak hroznej.(5.4.2017)

• Shit

Co to bylo za děsnou blbost? Hlavni hrdina nesympatickej, namachrovanej a trapně hláškující a všichni ostatní stojí za stejný hovno. neustálý prosazování motorek taky docela sere a stupidní manévry na nich jsou spíš k smíchu, to by se tak akorát mohlo objevit ve sci-fi komiksu a ne ve filmu. Nic trapnějšího sem poslední dobou fakt neviděl(3.11.2006)

Tohle je něco nepopsatelnýho :D vemte poslední dva Matrixy, řízněte je XXX a Rychle a zběsile, vymažte vše co má nějco společného se scénářem, logikou, nebo závanem fyziky a vyjde vám neomezená, ultimátní zábava, která při 81 minutách prostě nemá šanci nudit. Joseph Kahn je bezesporu vizuální mág a kdyby do ruky dostal něco pořádnýho, věřím, že se posadíme na zadek...a myslete si co chcete!(12.11.2009)

• - Motorka Y2K, na které se Ford (Martin Henderson) snaží chytit Henryho (Matt Schulze), skutečně existuje. Je to MTT Superbike, hnaný Rolls-Royce allison 250, který se běžně používá ve vrtulnících. (KucC)

• - O roli Chiny se ucházela Paris Hilton, postavu nakonec ztvárnila Jaime Pressly. (KucC)

• - Cisterna Peterbilt, která se objevuje na začátku filmu a způsobí pád jednoho z jezdců, pochází z filmu Duel (1971). (ondrach)