Torque: Ohnivá kola

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2004, 81 min

• Boogeyman

Asi nejvíc mě dostala scéna na dětském hřišti, kde ten hlavní kladný megadrsoň (ovšem nekonečně oduševnělý) svý holce vypráví o tajných přáních usadit se, postavit si dům někde v nedotčené přírodě a přitom kolem sebe děsně frajersky rozbíjí flašky od piva, chudáci děti až si budou vyndávat střepy z kolenou. Torque prostě překonaly veškerá očekávání a směle se vyhouply do vrchních příček žebříčku největších hovadin jaké jsem kdy viděl. A když pomyslím na hyper drsný výraz Kostky ledu, motokarate ženských hrdinek, nebo závěrečnou honičku, kdo ví, jestli Torque nejsou nakonec úplně největší „mainstreamová“ sračka dusud viděná.(14.9.2009)

• Dever

Soundtrack Trevor Rabin: 1. "Someday" - Nickelback 2. "True Nature"" - Jane's Addiction 3. "Forever"" - Kid Rock 4. "Lean Low"" - YoungBloodZ 5. "Out of Control (Hoobastank song)"" - Hoobastank 6. "Master of Light"" - Monster Magnet 7. "Lapdance (song)"" - NERD 8. "Fire and Flame"" - Robbie McIntosh 9. "Play It Loud"" - MxPx 10. "Yesterdays"" - Pennywise (band) 11. "Push It"" - Static-X(13.5.2011)

"Radši budu rychlej než neviditelnej." Motorky byly fajn, auta byly fajn, divoké motorkářky v kůži byly naprosto super a to je tak všechno. Vlastně není. On je tu totiž ještě docela dementní děj, ale mě zase tak moc nerušil, protože já jsem se při tomto vypláchnutí mozku vysokooktanovým benzínem měl pořád na co dívat, co poslouchat a čemu uhýbat.(2.1.2019)

Velmi mě nadchla klipovitá režie Josepha Kahna a vzhledem k tomu, že je to vyhlášený režisér videoklipů tak to zvládá bravurně. Jeho stylovost a smysl pro to vtisknout akčním scénám originalitu mě bavila a dost vyvážila slabiny scénáře. Tenhle film je cool, má akční cool scény, cool dynamiku a cool herce a cool sexy herečky. Mně to pro dobrý akční film stačí bohatě.(21.1.2009)

• Fallen_One

Viděl jsem to promítané na cestě z Prahy do Bratislavy - tehdy mi to přišlo jako slušné zabití času, i když přitom člověk četl Obraz Doriana Graye. Všehovšudy je to film plný vztahových i filmových klišé a vůbec mu to nevadí a ani nezkouší to nějak trumfnout či překonat. Bod za Monet Mazur a prostředí kde se děj odehrává.(8.12.2009)

• - O roli Chiny se ucházela Paris Hilton, postavu nakonec ztvárnila Jaime Pressly. (KucC)

• - Cisterna Peterbilt, která se objevuje na začátku filmu a způsobí pád jednoho z jezdců, pochází z filmu Duel (1971). (ondrach)

• - Motorka Y2K, na které se Ford (Martin Henderson) snaží chytit Henryho (Matt Schulze), skutečně existuje. Je to MTT Superbike, hnaný Rolls-Royce allison 250, který se běžně používá ve vrtulnících. (KucC)