Torque: Ohnivá kola

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2004, 81 min

• Boogeyman

Asi nejvíc mě dostala scéna na dětském hřišti, kde ten hlavní kladný megadrsoň (ovšem nekonečně oduševnělý) svý holce vypráví o tajných přáních usadit se, postavit si dům někde v nedotčené přírodě a přitom kolem sebe děsně frajersky rozbíjí flašky od piva, chudáci děti až si budou vyndávat střepy z kolenou. Torque prostě překonaly veškerá očekávání a směle se vyhouply do vrchních příček žebříčku největších hovadin jaké jsem kdy viděl. A když pomyslím na hyper drsný výraz Kostky ledu, motokarate ženských hrdinek, nebo závěrečnou honičku, kdo ví, jestli Torque nejsou nakonec úplně největší „mainstreamová“ sračka dusud viděná.(14.9.2009)

• kinej

Torque patří k tomu nejhoršímu, co jsem měl kdy tu smůlu vidět. Nevím jestli jsou horší směšné a toporné akční scény, nebo například ubohé herecké výkony. Ice Cube byl strašně špatnej, ale ostatní taky, takže je to vlastně jedno. Film je tak moc špatně natočen, že chvílemi ani člověk nedokáže pochopit co a proč se děje. Lepší scénáře jsem sylšel i v pornu nebo teleshopingu. Opravdu humus.(20.3.2005)

2.5* - Tak bezduchou, ale zaroven cool filmovou variaci na Road Rash jsem jeste nevidel. Skoda trochu nezvladnuteho finale (ktere bylo tak rychle, ze jsem ho nepochytal) a hodne brutalniho scenare, kazdopadne se modlim, aby Kahn natocil dalsi film, protoze jestli to svoje vizualni peklo utrzene ze retezu predvede v necem serioznejsim, bude to stat za to...(24.5.2004)

• Hal_Moore

Šílená, vizuálně přeplácaná, nádhernými ženskými naplněná a rádoby cool drsnými hláškami prošpikovaná sto a první variace na Need for Speed, tentokráte na dvou kolech. Nebýt poslední pětiminutovky, dělané na enginu z intra Midtown Madness, nechal bych tříhvězdičkové hodnocení. Takhle musím za toto zpraseně odfláknuté finále, které zkazí docela příjemný dojem, snížit na dvě. PS: Martin Henderson konečně v zapamatovatelné roli, škoda jen, že v takovém "nezapomenutelném" filmovém vizuálním infernu.(19.10.2008)

• Looser

U tohodle filmu jsem byl připraven opravdu na hodně a po F&F2 jsem si říkal, že už zkousnu hodně věcí ale to, že inženýři z US natočí takovou slátaninu to jsem opravdu nečekal...musím předeslat, že jsem spíš přiiznivec dvoustopých vozidel, takže to že v průběhu celého filmu jsou řidiči aut vyloženě za asocialni debily, zatímco motorkáři jsou cool a sexy jsem rozdejchával hodně těžko. Film je strašnej ze všech stránek scénář, střih, kamera (poslednich 10 minut je spís pocitacova hra).....posledni kapitolou jsou fyzikalni zakony v tomhle filmu - tady totiz zjevne nefungujou, secteno podtrzeno - doufam, že uz nic podobnyho neuvidim :-)(27.7.2004)

• - Motorka Y2K, na které se Ford (Martin Henderson) snaží chytit Henryho (Matt Schulze), skutečně existuje. Je to MTT Superbike, hnaný Rolls-Royce allison 250, který se běžně používá ve vrtulnících. (KucC)

• - O roli Chiny se ucházela Paris Hilton, postavu nakonec ztvárnila Jaime Pressly. (KucC)

• - Cisterna Peterbilt, která se objevuje na začátku filmu a způsobí pád jednoho z jezdců, pochází z filmu Duel (1971). (ondrach)