Naivní dívka se bláznivě zamiluje do bohatého vdovce. Po svatbě se nastěhuje na jeho rodinné sídlo, ale nedokáže uniknout všudypřítomnému stínu jeho zesnulé první ženy. (Netflix)

McGuffin

Jakkoli se zdá, že Rebeka, Rebecca, je nejen titulek, ale i ústřední mrtvá postava vyprávění, není. Není jí ani její živý pozůstalý manžel ani jeho nová čerstvě kloflá a do bohatství se přivdaná novomanželka. Jane Goldman, Joe Shrapnel, Anna Waterhouse a Daphne Du Maurier, autorka knižní předlohy z roku 1938, udélali hlavní postavu z ženského majordoma. Ta podle tvůrců obdivovala zemřelou Rebeku tak slepě, že dostala za úkol ji vracet i po smrti do domu a života za jakoukoli cenu, i kdyby to komukoli krkem lezlo. Včetně šéfa a jeho novomanželky. A přesně to se jí podaří, jak tušíme a v závěru i vidíme. Nadmíru melodramatické však je, že po očekávaném neúspěchu spektakulárně odejde nejen ze zaměstnavatelova domu, ale i z tohoto světa. Je to pitomé stejně tak, jako prozradit na Rebeku, že to byla pěkná rajda, které měl leckdo plné zuby. Propíchnout tuhle indiskrétnost dostala za úkol asi Daphne ... https://www.macguffin.cz/ ()

JasiraEk

Občas se nechám přesvědčit a podívám se na remake nějakého slavného filmu s tím, že modernější podání příběhu mě více vtáhne do děje. Bohužel dost často následuje zklamání, jako v případě tohoto filmu. Nemůžu říct, že by byl vyloženě špatný, ale žádný velký dojem na mě taky neudělal. Příběh se místy vleče a hlavní hrdinka mě svým chováním často rozčilovala. Co musím pochválit jsou ale určitě kostýmy a lokace, v těchto případech je na co se koukat, jinak zůstává film takovým průměrem. 60% ()

lineker

Na Netflixu si zřejmě chtěli zkusit nesmíchatelný mix žánrů, aby zjistili, že smíchat opravdu nejde. Prvních dvacet minut slušné romance vystřídá zcela nezvládnutý mysteriózní thriller, který má možná docela rychlé tempo, ale chvílemi, předbíhá i sám sebe. Výsledkem je potom vskutku nudný film bez nepředvídatelných zvratů, který nevytrhne ani roztomilá tvářička Lily James. ()

Dakota1978

Nudné, unylé, utahané a především s nevhodně zvolenou hlavní představitelkou. Její postava měla vzbuzovat emoce a sympatie, divák by jí měl asi držet palce, ale to u mě neproběhlo. Scénář nelahodil mojí logice a vkusu..., celkově snad jen krásná kamera a exteriéry. ()

Rajec

Film mi spíš než thriller evokoval červenou knihovnu, navíc se silným nádechem feminismu. Původně hloupoučká, naivní blondýnka se vzchopí a do roztrhání těla bojuje za svoji lásku, která se poněkud slabošsky složí a nechá se zachránit. Do plusů bych zařadila fungující chemii mezi dvěma hlavními představiteli a mysteriózní paní správcovou, zbytek, včetně zápletky a samotného průběhu děje je průměr. Za mne 55%. ()

Jirkacek

Mysteriózní, romantický a dramatický thriller s názvem Rebeka, natočený v koprodukci USA a Velké Británie, jsem shlédl díky nabídce společnosti NETFLIX, ovšem předem jsem netušil o čem bude a už vůbec ne, že se jedná o remake staršího amerického filmu mistra hororů Hitchcocka. Jen jsem si krátce přečetl pád řádků o tom, že se naivní dívka bláznivě zamiluje do bohatého vdovce a že se po svatbě nastěhuje na jeho rodinné sídlo, ale nedokáže uniknout všudypřítomnému stínu jeho zesnulé první ženy. A s těmito informacemi se Rebeka rozběhla na obrazovce naší korejské TV. V úvodních asi 30 minutách jsme sledovali hlavní hrdinku a onu zmíněnou naivní dívku (Lily James), která se jako společnice bohaté dámy Van Hopperové (Ann Dowd) seznámila s ovdovělým Maximem de Wintrem (Armie Hamer). Po několika dnech se zasnoubili, vzali a pak zamířili do jeho sídla v Anglii. Rozlehlý dům starý více než 300 let se jmenoval Manderley a po příjezdu se seznámila s početným služebnictvem v čele s hospodyní paní Danversovou (Kristin Scott Thomas), která byla oddaná Maximově první manželce Rebece, jenž zemřela při nehodě na lodi. Zaměstnanci a Maximovi přátelé také měli Rebeccu rádi a Paní Danversová každou chvíli zdůrazňovala méněcennost nové paní de Winterové. Jednoho dne přijel na návštěvu bratranec zesnulé první manželky Jack Favell (Sam Riley), jehož prý pozvala paní Danversová, což rozzuřilo Maxima, který mu zakázal vstup na pozemek. Za tento naschvál nová paní Winterová chtěla proradnou hospodyni vyhodit, ale k mému překvapení začali spolupracovat a připravovat pravidelný kostýmní ples. Jenže i toho hospodyně zneužila a schválně nechala novou manželku obléci do šatů její předchůdkyně, což opět Maxima naštvalo. Vzápětí dokonce paní Danversová novomanželce našeptávala, aby skočila z okna, ale v tom byl objeven na nedalekém pobřeží vrak lodi, v němž bylo nalezeno tělo zesnulé Rebeky. Inspektor Welch (Mark Lewis Jones) zahájil vyšetřování a pod tlakem se Maxim své manželce přiznal, že jeho manželství s Rebekou bylo nešťastné a že ji vždy nenáviděl. Jeho první žena prý byla krutá, sobecká, manipulativní a navíc mu byla nevěrná s několika jinými muži. V onu osudnou noc prý řekla Maximovi, že je těhotná s jiným mužem a pak si přiložila jeho zbraň k hrudi a prohlásila, že jediný způsob, jak se jí zbavit, je zabít ji. Rozzuřený Maxim stiskl spoušť a pak se zbavil jejího těla tak, že ho umístil do člunu a potopil. Navzdory jeho přiznání se paní de Winter ulevilo, když věděla, že ji Maxim miluje a rozhodla se ho během vyšetřování podporovat. Jenže tu byl ještě Favell a hlavně paní Danversová, která novomanželům nepřála štěstí, protože ho sama ztratila po smrti Rebeky, kterou od malička vychovávala. Maximovi hrozila oprátka a tak jsem byl zvědavý, jak to s ním dopadne. Otázka také byla, jak se zbaví Favella, který manželský pár vydíral a co podnikne proradní paní Danversová. Film se chýlil k závěru a připravil nám doma ne jedno, ale hned dvě velká překvapení, která jsem nečekal. Konec se prostě vyvíjel dle mistra hororů Hitchcocka, i když mi jeho dosavadní děj spíše připomínal červenou knihovnu. Celkově mi ty hororové prvky ve filmu chyběly, podle mne však byly slušně nahrazeny překvapivým závěrem. A to mám rád, když mne filmaři převezou a připraví něco navíc, co by člověk fakt nečekal. A to se povedlo, což ovlivnilo i moje hodnocení. Suma sumárum, zajímavý thriller Rebeka ode mne získal tři Rebečiny hvězdy ***. () (méně) (více)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (více)

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek