VOD (1)

Naivní dívka se bláznivě zamiluje do bohatého vdovce. Po svatbě se nastěhuje na jeho rodinné sídlo, ale nedokáže uniknout všudypřítomnému stínu jeho zesnulé první ženy. (Netflix)

Trailer

rikitiki

Tenhle trumbera nemůže Laurence Oliviera z klasické verze nahradit, ani kdyby se stokrát naklonoval a pak se nechal destilovat! De Winter v jeho podání nemá ani špetku šarmu, náznak elegance nebo jemné ironie. Jediný důvod, proč si ho bezejmenná dívka vzala, může být její nezkušenost a jeho bohatství. Mnohem líp vychází Lily James, která obstojně zahrála roztřesenou naivku, ze které se postupně stává sebevědomá žena, která nakonec svého bezmocného manžela diriguje, jak chce ona. Jenomže právě matná postava pana de Wintera podstatně ubírá na slávě jejímu vítězství nad ním. Kristin Scott Thomasová jako démonická hospodyně – bezchybná. _____ Právě obsazení Armmieho Hammera snímku ubližuje nejvíc. Jinak film nahradil tajemnost větší psychologickou prokresleností postav, ale to se dá zvládnout: prostě dali důraz na jiné aspekty románu. Výprava a lokace jsou prvotřídní. SHRNUTÍ: Až při téhle adaptaci jsem si uvědomila, že Živá a mrtvá je parafráze na Jane Eyerovou. ()

666Carnage

Remake Hitchcockova snímku z roku 1940, který je podle knihy dorazil na Netflix. Koukat se na to dalo ale za mě zbytečně dlouhé. A film zapadne do vod průměrnosti a to hlavně díky tomu, že se skoro nic neudálo v první hodině snímku. Potom už to docela šlo ale na lepší než průměrné hodnocení to není. 50% ()

Johnny.ARN

Rebeka je všetko iné, len nie dobrý film. Nudí, snaží sa rozbehnúť, zaujať, všetko zahmlievať a potom odhaľovať aby prišla mrštná záverečná 15 minútovka, čo by kľudne vydala aj na samostatný diel a bol koniec. Nebavilo ma to, nezaujalo. Určite si tam kajnšmetkeri nájdu prerody postáv, oddanú lásku a kameru, ale ja to nebudem. 3 z 5 ()

Padme_Anakin

Pro mě osobně ukázkový příklad kousku na jedno kouknutí, bez problémů zvládnutelný, žádné větší výhrady nemám, nicméně za opáčko mi to stát nebude.. Lily Jamesová a Armie Hammer se poctivě snaží a jsou dobří, přesto jsem stále měla před očima něžný půvab a křehkost Joan Fontaine a ohromné charisma Laurence Oliviera, ono jaksi nejde nesrovnávat, když má jedna tu starší Rebeccu moc ráda a vrací se k ní opakovaně.. ()

filmmovier

Hitchova původní verze je samozřejmě naprosto famózní a mám ji v paměti dodnes, tato nejnovější verze Netflixu ani z poloviny (a ještě více) nedosahuje jejích kvalit, ať režijních, hereckých či samozřejmě těch vyprávěcích, zejména co se atmosféry týče. Přesto je však dobrá. V tomto případě jsem ovšem nečekal dobrý film, byl jsem přesvědčen, že to bude nudné a pomalé, ale výsledek není ani trochu špatný. Lily James je samozřejmě naprosto úžasná a i herecké obsazení je v rámci možností dobré. Vypadá to hezky, změny v příběhu tam nejsou, jen je to dlouhé, ale ne zas tak, aby to stihlo začít nudit a je to barevné, což není negativum, jen ta černobílá tomu příběhu prostě sluší mnohem víc. Na to, jak strašně zbytečný film tahle nové Rebecca je, je to velice dobré. Povedený remake, který toho ducha předlohy prostě má. 75%. ()

• V celém filmu nezazní křestní jméno hlavní postavy. Stejně je to tak i v původní knižní předloze. (Jolinar)

Související novinky

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (více)

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek

24.10.2020

Zatímco Rebeka, nová adaptace slavného románu Daphne Du Maurier, před třemi dny odstartovala na Netflixu a od diváků a kritiků sklízí vesměs velmi vlažné reakce, vypluly na hladinu informace o… (více)