Sedmnáctiletá Daphne Reynoldsová žije skromně s matkou, zpěvačkou Libby, v malém bytě uprostřed newyorské Čínské čtvrti. Odmalička má o narozeninách jediné přání - aby se objevil její otec, podle matčina vyprávění britský aristokrat Henry Dashwood. Vydává se proto do Londýna. Cestou se seznámí se sympatickým kytaristou Ianem Wallacem a zjistí, že se její otec chystá kandidovat do Dolní sněmovny a oženit se s Glynnis, dcerou svého poradce Alistaria Paynea. Přes plot se dostane do sídla Dashwoodových, vzápětí je však přistižena a považována za bulvární novinářku. Když prozradí, kým je, vyvolá rozlišné reakce. Zatímco Henry, který o dceři dosud neměl tušení, je nadšen, i když před snoubenkou předstírá, že s ní nechce mít nic společného, pro Glynnis a její dceru Clarissu je nečekanou překážkou na cestě za společenským postavením. Nevynechají jedinou příležitost, aby se ji pokusily znemožnit. Henry má však energickou dívku, která si rychle dokáže svou bezprostředností získat všechny upjaté britské aristokraty, stále raději. Když zjistí, že vinou Daphne a jejích drobných skandálů ztrácí volební preference, přesvědčí ji, aby se přizpůsobila novému postavení. Dívka se opravdu snaží a brzy se stane oblíbenou ozdobou společnosti. Pomalu však ztrácí sama sebe, což si uvědomí, když se s ní odmítne bavit Ian, který měl raději původní Daphne. Odhodlá se k radikálnímu kroku a je na Henrym, aby si uvědomil, co je pro něj v životě nejdůležitější. (TV Nova)

Jaxx84

Jedna hvězda za Colina Firtha, který je prostě sympaťák od doby, co jsem poprvé viděl Love Actually. A půl hvězdy za ne až tak hloupou Amandu Bynes. Nic jiného než kulisu na pozadí k jiné činnosti zde nehledejte. "Brain washer" první třídy. 3/10. ()

Likan7

Není to úplné peklo, na které jsem byl připravený, ale samozřejmě je to béčková pohádka pro náctileté bez mozku. Holka stihne za 20 minut odletět do Londýna, najít tam svého tátu, který je budoucí premiér nebo tak něco, bez problému se mu vloupe do domu, získá si jeho srdce, znenávidí si budoucí nevlastní matku a sestru, najde si nejkrásnějšího číšníka/motorkáře/zpěváka/baristu/zahradníka/jaderného fyzika aby se ve zbytku filmu odehrával klišoidní příběh bez nápadu, vtipu nebo snahy vytvořit něco alespoň příjemného. Od začátku do konce předvídatelný film, u kterého jsem si celou dobu lámal hlavu, jestli bych raději Amandu Bynes nebo Kelly Preston. A výsledek? Holt mi už táhne na 30 :-)) ()

xylofonka

Docela koukatelné, ale každou chvíli z toho tak trčí klišé, že má člověk přece jen chuť to vypnout :o)) Celkově ale příjemná relaxační záležitost. ()

Judy24

No jo, je to docela trapné a nudné a obyčejné a vůbec, ale Colin Firth má tu vlasnost, že umí přidat hvězdičku a udělat z toho nadprůměr, byť slabý. EDIT: Snižuju na dvě hvězdičky, a i tak jedna patří Colinovi. Když jsem to viděla znovu, došlo mi, že je to chvílemi dost americky přehnané (a tím myslím i to, jak velké suchary a podivíny dělají z Britů) a některé scény jsou vyloženě absurdní. Na unavené odpoledne to stačí, ale na večer je to uboze málo. ()

liberita

Podobne ako Moderná Popoluška s Hillary Duff je aj Čo to dievča vlastne chce v základe inšpirované tou istou známou rozprávkou. Menej sa však dotýka romantiky a viac smeruje do komédie, čo jej len prospieva. Amanda Bynes je roztomilá a jej bezprostrednosť je sympatická, hoci možno občas prehnaná. Colin Firth má podľa mňa väčšinou problém dávať najavo akékoľvek emócie a v rôznych situáciách si zachováva tú istú kamenú tvár. Tu však môžeme vidieť aj jeho komediálnu stránku, schválne si všimnite ten rozdiel medzi jeho lordom kandidujúcim do parlamentu a otcom tínedžerky, užívajúcim si proste čas so svojou dcérou. Nepáčilo sa mi jedine až prehnane vykonštruované stvárnenie situácie, v ktorej že otec 17 rokov netuší, že má dcéru kvôli zákulisným intrigám svojho poradcu. Jej matka sa nesnaží nijako to zmeniť, pretože mu naivne uverila, hoci bola neskutočne zamilovaná a otec sa takisto nijako nečiní obnoviť kontakt. Keď si ale uvedomíte, že v podstate predsa len ide o rozprávku a nie niečo čo by sa mohlo stať reálne, takéto výhrady strácajú opodstatnenie. ()

DEMON odpad!

Pozerat tento film bolo naozaj utrpenie. Ale je zjavne, ze do cielovej skupiny nespadam ani vekom, ani pohlavim... ()

himor

Ano ano, je to hroza, hnusne klise, otrasny herci v hlavnej roli s Amandou, ktora padla asi za mladi na hlavu. Proste otras. Jedine pozitivum je tu vazne Firth, aj ten evidentne trpi, vidno mu to na tvari. Miestami je to vtipne, miestami "romanticke", hlavne je to hlupe. Zaver je jasny uz vopred, proste blbost pre teenagerky. 35% ()

Fanak

Nenáročná odpočinková romantická komedie s vynikajícím Colinem Firthem o tom, jak americká puberťačka a její otec (který je shodou okolností anglickým šlechticem) hledají cestu k sobě navzájem. ()

petisek

Tento otrepaný teenegerský príbeh zachraňuje iba herectvo Colina Firtha ( jeho tanec v kožených nohaviciach bol geniálny) a pôvab Amandy Bynes, ktorá však žiaľ vôbec nevie hrať. ()

HEED

Myslím si že Amanda Bynes je jedna s těch solidnějších hereček už tak dost na dnešní dobu ztřeštěných komedií. Je to klasická filmová komedie pro puberťáky a pro starší co si chtějí odpočinout a prostě vypnout po náročném dnu. Film určitě nezklame. ()

Renie42

Je to taková další moderní pohádka o Popelce. Nejen že našla svojí lásku, ale i otce, naučila se žít v přepychu, naučila se, co je na světě nejdůležitější. Nakonec to všechno dopadlo tak, jak mělo. ()